Koniec serii, Man Utd 3-1 Arsenal

Koniec serii, Man Utd 3-1 Arsenal 04.09.2022, 18:28, Łukasz Wandzel 1934 komentarzy

Po 5 ligowych zwycięstwach Arsenal pojechał na Old Trafford, by zmierzyć się z Manchesterem United. Stadion Czerwonych Diabłów po raz kolejny okazał się dla podopiecznych bardzo trudnym terenem, mimo że wygrana w tym starciu była w zasięgu Kanonierów. Londyńczycy po pierwszej połowie przegrywali 0-1, by w drugiej na krótki moment doprowadzić do remisu. Gospodarze potrafili jednak skarcić wysokie ustawienie przyjezdnych. Wystarczyły im 2 świetne prostopadłe podania, by zdobyć 2 bramki. Tym samym podopieczni Erika ten Haga zwyciężyli w hicie kolejki 3-1 i zakończyli serię zwycięstw Arsenalu.

Składy obu drużyn

Arsenal: Ramsdale – White (80' Tomiyasu), Saliba, Gabriel, Zinczenko (74' Vieira) – Lokonga (74' Nketiah), Xhaka – Saka, Odegaard (73' Smith Rowe), Martinelli – Jesus

Manchester United: De Gea – Dalot, Varane, Martinez (80' Maguire), Malacia – McTominay, Eriksen – Sancho (67' Fred), Bruno, Antony (58' Ronaldo) – Rashford (80' Casemiro)

Oba zespoły zaczęły nerwowo. Zamiast szukać krótkiego podania, wolały bezpiecznie wykopać daleko piłkę. Po chwili to Arsenal wyglądał na drużynę, która czuje presję, a Czerwone Diabły zepchnęły gości do defensywy. Gospodarze znajdowali luki na lewym oraz na prawym skrzydle, gdzie czarował Antony. W 7. minucie mogło być 1-0 dla United, gdyby Eriksen celnie trafił z woleja. Z kolei kilka minut później to londyńczycy mieli swoją szansę. Szybką kontrę po „odbiorze” Odegaarda wykorzystał Martinelli. Brazylijczyk popisał się sprintem z piłką i pokonał De Geę z kilkunastu metrów. Sędzia nie uznał gola po weryfikacji VAR-u, bo kapitan Arsenalu w oczywisty sposób faulował wcześniej w środku pola.

Martinelli pokazał się z dobrej strony także w 31. minucie po dośrodkowaniu Odegaarda. Celna główka skrzydłowego Arsenalu zmusiła De Geę do nie lada interwencji. Kilka minut później akcja przeniosła się na drugą stronę murawy. Wtedy Gabriel wykonał fatalny wślizg w Bruno Fernandesa, a United z przywilejem korzyści kontynuowało grę. Błąd popełnił też Zinczenko i Antony trafił w debiucie na 1-0.

Po przerwie przez długi czas to Kanonierzy prowadzili grę i jako jedyni atakowali. Bardzo aktywny zrobił się Bukayo Saka. Postawa młodego Anglika i reszty zespołu przełożyła się na wyrównującego gola W 60. minucie. Odegaard podał do Jesusa w polu karnym, a Saka trafił do siatki, gdy futbolówka odbiła się pod jego nogi. Po straconym golu Manchester United odpowiedział błyskawicznie i już 5 minut później Fernandes posłał świetne podanie na wybieg do Rashforda, który pobiegł na bramkę i pewnie wykończył akcję.

Mikel Arteta na ponad kwadrans wpuścił na boisko Smitha Rowe'a i Nketiaha, a także dał szansę na debiut Fabio Vieirze. Tuż po pojawieniu się na murawie tej trójki Manchester United rozegrał kolejną kontrę z udanym podaniem za linię obrony. Tym razem futbolówkę dostał Eriksen, który zagrał do Rashforda. Anglikowi wystarczyło strzelić w światło bramki. Po 2 szybkich ciosach londyńczycy nie zdołali już stworzyć bardzo groźnej sytuacji, która pozwoliłaby im wrócić do meczu, i mecz zakończył się dla nich porażką 1-3.

Manchester UnitedPremier LeagueRaport pomeczowy autor: Łukasz Wandzel źrodło: własne
Slaviola komentarzy: 1237607.09.2022, 20:17

*mecz z

Slaviola komentarzy: 1237607.09.2022, 20:15

Tavares w 1szyn składzie OM na męczysz kurami.

Lecisz z nimi młody!

ksowa90 komentarzy: 146007.09.2022, 20:13

@silvano95: zajęło mi dobra chwilę, żeby się zorientować, że nie chodzi o Patricka Vieire

Szkoda, że nie ma żadnej multiligi LM

arsenallord komentarzy: 29685 newsów: 11707.09.2022, 20:11

Czyli tylko mi ten nasz Marquinhos przypomina z mordy Sancheza?

arsenallord komentarzy: 29685 newsów: 11707.09.2022, 20:10

Francja odpada z Mistrzostw świata siatkarzy. Dobr wiadomość dla nas. Nasza drabinka wyłoni mistrza

silvano95 komentarzy: 979607.09.2022, 20:03

Arteta on Vieira:
Hopefully you’re gonna see a lot more of him in the next few weeks and I’m sure you’re going to enjoy.

Oby

kwiatinho komentarzy: 1312607.09.2022, 20:02

David Ornstein: Jordan Pickford wypada na 3-4 tygodnie z powodu kontuzji, więc nie zagra z Arsenalem. W bramce stanie Asmir Begović.

Życiowa forma

ZielonyLisc komentarzy: 2027507.09.2022, 20:01

@danielosik: yoge

Garfield_pl komentarzy: 2775707.09.2022, 19:58

EXCL: Everton / England GK Jordan Pickford set for spell out (thigh) - hoped only 3/4 weeks. Lonergan also out (knee) but should be back sooner. Begovic will cover. #EFC may have taken free agent but timescales + int’l break mean unlikely @TheAthleticUK

sebastix11 komentarzy: 599207.09.2022, 19:55

@Garfield_pl: niezle Dempsey wysmiany xD

danielosik (zawieszony) komentarzy: 1698207.09.2022, 19:49

@Lamoreaux: :D

Furgunn komentarzy: 921007.09.2022, 19:49

@enrique napisał: "ten który komentuje Gmoch ze Strejlauem."

Placekzette ma już 4 bramki, Balogun chyba 5, Tavares ze 3 i ALexis 3 :D

Powinniśmy założyć drużynę w tej ogórkowej francuskiej Ligue 1 o nazwie Arsènaloux i tam wypożyczać zawodników aby zmężnieli do gry w Premier League

danielosik (zawieszony) komentarzy: 1698207.09.2022, 19:39

@ZielonyLisc: co ćwiczysz?

ZielonyLisc komentarzy: 2027507.09.2022, 19:37

Szybki zastrzyk, przedtreningowa, zapach żeńskich feromonów i lecimy z treningiem

enrique komentarzy: 1904607.09.2022, 19:25

@Cysiowo: ten który komentuje Gmoch ze Strejlauem.

Garfield_pl komentarzy: 2775707.09.2022, 19:24

@Spejsik napisał: "Jak wywalą?
Przecież oni teraz na mistrza idą
:D"

A no tak, zapomniałem, przepraszam;D

Slaviola komentarzy: 1237607.09.2022, 19:19

Trzeba obejrzeć jak Nasze chłopaki z OM ogrywają dzisiaj kury :)

Lamoreaux komentarzy: 343407.09.2022, 19:18

Liczę jutro na 90 minut Lokongi, Nketiah i Markiniosa.

Szczególnie mam nadzieję, że ten pierwszy zacznie budować pewność siebie.
Nie wolno go skreślać. Jeszcze za wcześnie.

Furgunn komentarzy: 921007.09.2022, 19:14

@Cysiowo: Inter - Bayern

Spejsik komentarzy: 340907.09.2022, 19:01

@Garfield_pl napisał: "Z drugiej strony może lepiej do smerfów,niż do mułów jak wywalą ten Haga ;)"
Jak wywalą?
:D

Cysiowo komentarzy: 193007.09.2022, 18:58

który mecz dzisiaj wybieracie?

Rynkos7 komentarzy: 674507.09.2022, 18:43

@sWinny napisał: "Ma ktoś trymer do brody godny polecenia?"

Bierz coś Wahl'a lub Mosera.

Garfield_pl komentarzy: 2775707.09.2022, 18:39

@Spejsik napisał: "To prawda.
Dlatego, mimo wszystko mam nadzieję, że ostatecznie do nich nie pójdzie"

Z drugiej strony może lepiej do smerfów,niż do mułów jak wywalą ten Haga ;)

Garfield_pl komentarzy: 2775707.09.2022, 18:37

Sky Sports reporter said that 18 months ago Graham Potter turned down the opportunity to go to Spurs because he was waiting a proper top 4 club..

arsenallord komentarzy: 29685 newsów: 11707.09.2022, 18:35

@Garfield_pl: Zawsze mówiłem że Poch to trener bez jakiegokolwiek stylu i charakteru. Przereklamowany.

danielosik (zawieszony) komentarzy: 1698207.09.2022, 18:33

Witam, wróciłem xd.

Co do meczu, chłopaki moim zdaniem zagrali świetne zawody, ale kuleje znowu skuteczność, dopóki nie naprawimy tego będzie ciężko z wygrywaniem wygranych meczy. Trzeba sobie powiedzieć wprost w drugiej połowie powinniśmy lekko wcisnąć im na 1-2 itd. ale teraz można tylko gdybać. Skuteczność, skuteczność i jeszcze raz zimna krew pod bramką przeciwnika

Co do Tuchela, mam nadzieję że nie wyciągną Pottera bo fajny projekt ułożył w Brighton i widać że ma pomysł na nich dlatego byłaby szkoda i pewnie piłkarze jak i kibice by tego nie chcieli, ale na szczęście to nie nasz problem.

Spejsik komentarzy: 340907.09.2022, 18:32

@Furgunn napisał: "Dlatego szkoda kogoś takiego jak Potter, który robi w Brighton fajną robotę, ten klub dzięki niemu ma szanse na przyzwoity wynik na koniec sezonu."
To prawda.
Dlatego, mimo wszystko mam nadzieję, że ostatecznie do nich nie pójdzie

Garfield_pl komentarzy: 2775707.09.2022, 18:30

@arsenallord napisał: "Ja tam Chelsea najbardziej Pochettino życzę. Pottera mi szkoda na nich bo za dobry trener."
Mam to samo zdanie, choć jeszcze jakiś czas temu Poch wydawał się też dobrym trenerem,ale jednak kur to kur ;)

sWinny komentarzy: 780107.09.2022, 18:28

Ma ktoś trymer do brody godny polecenia?

Furgunn komentarzy: 921007.09.2022, 18:26

@Spejsik: Dlatego szkoda kogoś takiego jak Potter, który robi w Brighton fajną robotę, ten klub dzięki niemu ma szanse na przyzwoity wynik na koniec sezonu.

arsenallord komentarzy: 29685 newsów: 11707.09.2022, 18:26

Spejsik komentarzy: 340907.09.2022, 18:23

Chelsea podpisując nowego trenera powinna już się rozglądać za następnym bo i tak za rok/dwa będą go zmieniać

damianARSENAL komentarzy: 851107.09.2022, 18:12

Smith Rowe chyba po zmianie numeru ma klątwę Wilshera.

arsenallord komentarzy: 29685 newsów: 11707.09.2022, 18:10

Przez te kontuzje praktycznie gra pełnym składem jutro

Slaviola komentarzy: 1237607.09.2022, 17:48

Auba widzę specjalista od zwalniania trenerów.

Arteta wiedział co robi odsuwając Gabończyka ze składu ;D

Garfield_pl komentarzy: 2775707.09.2022, 17:24

Thomas Partey, Emile Smith Rowe & Cedric Soares have not travelled with the Arsenal squad to Switzerland today due to injury. [@charles_watts] #afc

sickstick komentarzy: 275907.09.2022, 17:19

@Ashmadia napisał: "Po tym okienku i teraz zwolnieniu tuchela, wygląda to tak, jakby wszystko co Romek tam zbudował miało zostać zrujnowane przez nowy zarząd. Tego też życzę temu sztucznie wykreowanemu, niebieskiemu średniakowi:)"
Przecież to co się dzieje w Chelsea to jest kontynuacja Romka - kupa kasy na transfery i pochopne wywalanie trenerów. Czym się to niby różni od czasów Romka? :P

Furgunn komentarzy: 921007.09.2022, 17:06

Kilka tygodni temu Thomas Tuchel na konferencji prasowej potwierdził, że prowadzi rozmowy z Chelsea w sprawie nowej umowy. Właściciele klubu byli jednak zaskoczeni takimi słowami Niemca, ponieważ nie rozpoczęły się nawet negocjacje w tej sprawie.

- The Times

Ashmadia komentarzy: 169807.09.2022, 16:49

Garfield_pl komentarzy: 2775707.09.2022, 16:29

@Mizzou napisał: "Potter w Chelsea. Nie ma żadnych powodów, dla których miałby odmówić, a samo Brigthon pozwoli na jego odejście."
Szkoda chłopa;) ciekawe ile czasu Auba i inne gwiazdy będą się go słuchać.

Mizzou komentarzy: 605307.09.2022, 16:23

johnnycage1909 komentarzy: 106807.09.2022, 15:14

@fabregas1987: made my day

Mastec30 komentarzy: 620407.09.2022, 14:55

W sumie na ten moment Chelsea to dla Pottera jedyna szansa na klub z Big 6. No chyba że nagle Conte odszedłby z Tottenhamu. Tak to wszyscy inni mają już Managera i tu raczej zmian szybko nie będzie

Taki komentarzy: 204607.09.2022, 14:45

@XandeR napisał: "Potter taki fajny projekt w Brighton zrobił i nie powinien odchodzić w środku sezonu."
Właśnie dlatego, że tak świetnie sobie radzi w Brighton, powinien iść wyżej.
Drugi raz taka szansa może mu się nie trafić.

XandeR komentarzy: 965307.09.2022, 14:31

Potter taki fajny projekt w Brighton zrobił i nie powinien odchodzić w środku sezonu. Mogą powalczyć o LE albo Konfederację.

Poczetonio niech leci do CFC, idealny, łatwo się go zwalnia

kwiatinho komentarzy: 1312607.09.2022, 14:25

David Ornstein podaje, że decyzja o zwolnieniu Thomasa Tuchela z Chelsea była planowana i nie ma to związku z wczorajszą porażką The Blues z Dinamem Zagrzeb.