Koniec serii, Man Utd 3-1 Arsenal

Koniec serii, Man Utd 3-1 Arsenal 04.09.2022, 18:28, Łukasz Wandzel 1934 komentarzy

Po 5 ligowych zwycięstwach Arsenal pojechał na Old Trafford, by zmierzyć się z Manchesterem United. Stadion Czerwonych Diabłów po raz kolejny okazał się dla podopiecznych bardzo trudnym terenem, mimo że wygrana w tym starciu była w zasięgu Kanonierów. Londyńczycy po pierwszej połowie przegrywali 0-1, by w drugiej na krótki moment doprowadzić do remisu. Gospodarze potrafili jednak skarcić wysokie ustawienie przyjezdnych. Wystarczyły im 2 świetne prostopadłe podania, by zdobyć 2 bramki. Tym samym podopieczni Erika ten Haga zwyciężyli w hicie kolejki 3-1 i zakończyli serię zwycięstw Arsenalu.

Składy obu drużyn

Arsenal: Ramsdale – White (80' Tomiyasu), Saliba, Gabriel, Zinczenko (74' Vieira) – Lokonga (74' Nketiah), Xhaka – Saka, Odegaard (73' Smith Rowe), Martinelli – Jesus

Manchester United: De Gea – Dalot, Varane, Martinez (80' Maguire), Malacia – McTominay, Eriksen – Sancho (67' Fred), Bruno, Antony (58' Ronaldo) – Rashford (80' Casemiro)

Oba zespoły zaczęły nerwowo. Zamiast szukać krótkiego podania, wolały bezpiecznie wykopać daleko piłkę. Po chwili to Arsenal wyglądał na drużynę, która czuje presję, a Czerwone Diabły zepchnęły gości do defensywy. Gospodarze znajdowali luki na lewym oraz na prawym skrzydle, gdzie czarował Antony. W 7. minucie mogło być 1-0 dla United, gdyby Eriksen celnie trafił z woleja. Z kolei kilka minut później to londyńczycy mieli swoją szansę. Szybką kontrę po „odbiorze” Odegaarda wykorzystał Martinelli. Brazylijczyk popisał się sprintem z piłką i pokonał De Geę z kilkunastu metrów. Sędzia nie uznał gola po weryfikacji VAR-u, bo kapitan Arsenalu w oczywisty sposób faulował wcześniej w środku pola.

Martinelli pokazał się z dobrej strony także w 31. minucie po dośrodkowaniu Odegaarda. Celna główka skrzydłowego Arsenalu zmusiła De Geę do nie lada interwencji. Kilka minut później akcja przeniosła się na drugą stronę murawy. Wtedy Gabriel wykonał fatalny wślizg w Bruno Fernandesa, a United z przywilejem korzyści kontynuowało grę. Błąd popełnił też Zinczenko i Antony trafił w debiucie na 1-0.

Po przerwie przez długi czas to Kanonierzy prowadzili grę i jako jedyni atakowali. Bardzo aktywny zrobił się Bukayo Saka. Postawa młodego Anglika i reszty zespołu przełożyła się na wyrównującego gola W 60. minucie. Odegaard podał do Jesusa w polu karnym, a Saka trafił do siatki, gdy futbolówka odbiła się pod jego nogi. Po straconym golu Manchester United odpowiedział błyskawicznie i już 5 minut później Fernandes posłał świetne podanie na wybieg do Rashforda, który pobiegł na bramkę i pewnie wykończył akcję.

Mikel Arteta na ponad kwadrans wpuścił na boisko Smitha Rowe'a i Nketiaha, a także dał szansę na debiut Fabio Vieirze. Tuż po pojawieniu się na murawie tej trójki Manchester United rozegrał kolejną kontrę z udanym podaniem za linię obrony. Tym razem futbolówkę dostał Eriksen, który zagrał do Rashforda. Anglikowi wystarczyło strzelić w światło bramki. Po 2 szybkich ciosach londyńczycy nie zdołali już stworzyć bardzo groźnej sytuacji, która pozwoliłaby im wrócić do meczu, i mecz zakończył się dla nich porażką 1-3.

Manchester UnitedPremier LeagueRaport pomeczowy autor: Łukasz Wandzel źrodło: własne
Lamoreaux komentarzy: 344406.09.2022, 22:49

Egoizm Neymar i Mbappe sprawia, że paryska maszyna i tak strzela z polowe tego co naprawdę powinna

Slaviola komentarzy: 1237706.09.2022, 22:49

@BizoNxd6:

Zgadzam się.

Jak trafi do fajnego zespołu, na przykład Arsenalu, gdzie będzie mógł się fajnie rozwijać, to będą z Niego Ludzie :)

BizoNxd6 komentarzy: 288006.09.2022, 22:43

Bardzo dobry mecz Mudryka. Mega szybki i widać chłodną głowę przy podaniach i wykończeniu.

arsenallord komentarzy: 29724 newsów: 11706.09.2022, 22:42

Halaand to obecnie najlepszy piłkarz świata

Oldgunner3 komentarzy: 973406.09.2022, 22:42

Mudryk ,niesamowicie dynamiczny gracz,a przy tym obdarzony niezłą techniką.Warto byłoby się nim bardziej zainteresować.So far 1 gol i 2 asysty.

Slaviola komentarzy: 1237706.09.2022, 22:42

Zina, działaj tam, namawiaj kolegę do transferu ;D

Garfield_pl komentarzy: 2808806.09.2022, 22:42

Jamie Carragher: "When I watch Tottenham this season or Manchester United, almost getting results the same sort of way. Big, powerful, tough to beat. But when I watch Arsenal, it's fast, energic, I'm excited watching them." [@SkySports - The Overlap]

Piotrek95 komentarzy: 964506.09.2022, 22:42

Lipsk to gra na zwolnienie trenera chyba, w BL to samo robią

Oby Mudryk przyszedł do Nas.

Idelanie pasuje do Naszej filozofi gry i transferów.

W lidze włoskiej, pfffyy.

A jak wygląda dzisiaj, z lepszym zespołem?

To już Arek grał dzisiaj lepiej aniżeli Serb!

Trempa (redaktor) komentarzy: 1145 newsów: 12106.09.2022, 22:33

Nie wiedzialem, że Charles Patoshik po ucieczce z więzienia Fox River dostał kontrakt w Juve i koszulkę z numerem 5 :)

BizoNxd6 komentarzy: 288006.09.2022, 22:33

Mudryk ma odejście synek!

bigMick komentarzy: 108506.09.2022, 22:33

Vlahović 4 mecze 4 gole, a niewypał. Potem się mówi, że na kanonierach wyżyny intelektualne, a na innych stronach cymbały

Garfield_pl komentarzy: 2808806.09.2022, 22:33

Mudryk w konterce ładnie , gol na spokojnie strzelony, bieremy;)

Slaviola komentarzy: 1237706.09.2022, 22:33

Mudryk gol!

arsenallord komentarzy: 29724 newsów: 11706.09.2022, 22:30

@Slaviola: Zjazd? Najlepszy zawodnik tego klubu.

Catalonczyk komentarzy: 519806.09.2022, 22:29

@Slaviola:

Przestań pic bo bzdury wygadujesz. Vlahovic zrobił taki zjazd ze w 4 spotkaniach Serie A ma… 4gole. Zjazd okrutny, racja.

Slaviola komentarzy: 1237706.09.2022, 22:25

Co Vlahovic zrobił zjazd w Juve.

Wiedziałem że jak tam pójdzie, to tak będzie.

Gdyby przyszedł do Nas, to znacznie lepiej by się rozwinął.

volter1985_pl komentarzy: 27306.09.2022, 22:20

@Slaviola: nie przepadam za Halandem... Ale trzeba mu przyznać ze w gazie jest niesamowitym

volter1985_pl komentarzy: 27306.09.2022, 22:17

Mudryk ładnie

Slaviola komentarzy: 1237706.09.2022, 22:16

Fajnie wygląda Arek w tym meczu, jednak moim zdaniem koledzy zbyt rzadko go go obsługują.

Slaviola komentarzy: 1237706.09.2022, 22:10

Mbappe to niesamowity talent, jednak ciężko mu będzie zostać legendą, jeśli dalej będzie miał siano w głowie!

Garfield_pl komentarzy: 2808806.09.2022, 22:08

Fenerbahçe manager, Jorge Jesus, has reportedly given the green light to push ahead with a loan with option to buy for Arsenal defender Rob Holding, before the Turkish window closes on Thursday. (@fotomac)

Slaviola komentarzy: 1237706.09.2022, 22:05

Dobrze że ten Paredes to była tylko plotka w przypadku Arsenalu.

Garfield_pl komentarzy: 2808806.09.2022, 21:56

Mudryka ktoś ogląda?

sWinny komentarzy: 783306.09.2022, 21:49

Neymar zatrzymany w 100 % czysto ale zwija się z bólu. Więc sędzia daje wolnego i żółtko dla gracza Juve. Fajnie jakby jednak var i w takich momentach funkcjonował.

arsenallord komentarzy: 29724 newsów: 11706.09.2022, 21:49

Jak w tym sezonie PSG nic nie ugra to nigdy. Teraz po latach wreszcie mają trenera. Tego im brakowało

Traitor komentarzy: 10308 newsów: 2406.09.2022, 21:48

Benzema kontuzja, czas na powrot Ollie G

Catalonczyk komentarzy: 519806.09.2022, 21:46

Haaland to jest potwór straszny. Jak kontuzje będą go omijać to ZP gwarantowana.

Kredens komentarzy: 369806.09.2022, 21:45

ten jeden komentator to chyba cały czas myśli, że Veratti pierwszego gola strzelił :D

enrique komentarzy: 1916006.09.2022, 21:43

@Garfield_pl: Axed for this weekend ? Powinno być na co najmniej 2 miesiące a nie jedną kolejkę...

Catalonczyk komentarzy: 519806.09.2022, 21:42

@krzykus1990:

Nie siej fermentu. Coś z kolanem ale nie wiadomo jeszcze co.

krzykus1990 komentarzy: 519406.09.2022, 21:42

Benzema kontuzja. Ponoć więzadła poszły.

sWinny komentarzy: 783306.09.2022, 21:30

Benzema kontuzja. Możliwe, że coś poważnego.

Kredens komentarzy: 369806.09.2022, 21:27

ja innego meczu całego niż Arsenal to chyba z 10 lat nie oglądałem. Dzisiaj właczyłem CFC drugą połowę i teraz PSG z Juve oglądam, ale do końca napewno nie wytrzymam

Kris3Tears komentarzy: 442406.09.2022, 21:27