Koniec serii, Man Utd 3-1 Arsenal

Koniec serii, Man Utd 3-1 Arsenal 04.09.2022, 18:28, Łukasz Wandzel 1934 komentarzy

Po 5 ligowych zwycięstwach Arsenal pojechał na Old Trafford, by zmierzyć się z Manchesterem United. Stadion Czerwonych Diabłów po raz kolejny okazał się dla podopiecznych bardzo trudnym terenem, mimo że wygrana w tym starciu była w zasięgu Kanonierów. Londyńczycy po pierwszej połowie przegrywali 0-1, by w drugiej na krótki moment doprowadzić do remisu. Gospodarze potrafili jednak skarcić wysokie ustawienie przyjezdnych. Wystarczyły im 2 świetne prostopadłe podania, by zdobyć 2 bramki. Tym samym podopieczni Erika ten Haga zwyciężyli w hicie kolejki 3-1 i zakończyli serię zwycięstw Arsenalu.

Składy obu drużyn

Arsenal: Ramsdale – White (80' Tomiyasu), Saliba, Gabriel, Zinczenko (74' Vieira) – Lokonga (74' Nketiah), Xhaka – Saka, Odegaard (73' Smith Rowe), Martinelli – Jesus

Manchester United: De Gea – Dalot, Varane, Martinez (80' Maguire), Malacia – McTominay, Eriksen – Sancho (67' Fred), Bruno, Antony (58' Ronaldo) – Rashford (80' Casemiro)

Oba zespoły zaczęły nerwowo. Zamiast szukać krótkiego podania, wolały bezpiecznie wykopać daleko piłkę. Po chwili to Arsenal wyglądał na drużynę, która czuje presję, a Czerwone Diabły zepchnęły gości do defensywy. Gospodarze znajdowali luki na lewym oraz na prawym skrzydle, gdzie czarował Antony. W 7. minucie mogło być 1-0 dla United, gdyby Eriksen celnie trafił z woleja. Z kolei kilka minut później to londyńczycy mieli swoją szansę. Szybką kontrę po „odbiorze” Odegaarda wykorzystał Martinelli. Brazylijczyk popisał się sprintem z piłką i pokonał De Geę z kilkunastu metrów. Sędzia nie uznał gola po weryfikacji VAR-u, bo kapitan Arsenalu w oczywisty sposób faulował wcześniej w środku pola.

Martinelli pokazał się z dobrej strony także w 31. minucie po dośrodkowaniu Odegaarda. Celna główka skrzydłowego Arsenalu zmusiła De Geę do nie lada interwencji. Kilka minut później akcja przeniosła się na drugą stronę murawy. Wtedy Gabriel wykonał fatalny wślizg w Bruno Fernandesa, a United z przywilejem korzyści kontynuowało grę. Błąd popełnił też Zinczenko i Antony trafił w debiucie na 1-0.

Po przerwie przez długi czas to Kanonierzy prowadzili grę i jako jedyni atakowali. Bardzo aktywny zrobił się Bukayo Saka. Postawa młodego Anglika i reszty zespołu przełożyła się na wyrównującego gola W 60. minucie. Odegaard podał do Jesusa w polu karnym, a Saka trafił do siatki, gdy futbolówka odbiła się pod jego nogi. Po straconym golu Manchester United odpowiedział błyskawicznie i już 5 minut później Fernandes posłał świetne podanie na wybieg do Rashforda, który pobiegł na bramkę i pewnie wykończył akcję.

Mikel Arteta na ponad kwadrans wpuścił na boisko Smitha Rowe'a i Nketiaha, a także dał szansę na debiut Fabio Vieirze. Tuż po pojawieniu się na murawie tej trójki Manchester United rozegrał kolejną kontrę z udanym podaniem za linię obrony. Tym razem futbolówkę dostał Eriksen, który zagrał do Rashforda. Anglikowi wystarczyło strzelić w światło bramki. Po 2 szybkich ciosach londyńczycy nie zdołali już stworzyć bardzo groźnej sytuacji, która pozwoliłaby im wrócić do meczu, i mecz zakończył się dla nich porażką 1-3.

Manchester UnitedPremier LeagueRaport pomeczowy autor: Łukasz Wandzel źrodło: własne
Ech0z komentarzy: 1041607.09.2022, 12:03

To się Auba nacieszył Tuchelem xD

gregory3213 komentarzy: 90307.09.2022, 12:02

Oni strażaka potrzebują. Nie ma lepszego kandydata do tej roboty od Big Sama. xD

Mastec30 komentarzy: 621207.09.2022, 12:00

W sumie to jest standardowa kariera Tuchela w klubie. Pierwszy rok super, napawający optymizmem, drugi rok coś się odwala na lini on-klub i wylatuje

Dziadyga komentarzy: 828607.09.2022, 11:59

Czytam,że Potter,szkoda by było,bo ogarnięty manager który gra zacna piłkę i przy lepszych grajkach i kasie by to odpaliło.Oby nie On,bo gościa lubię.

Spodek komentarzy: 63107.09.2022, 11:54

Co ten Tuchel :O

jestem bardzo zdziwiony taką decyzją

Dzulian komentarzy: 256407.09.2022, 11:54

Nie zakładałbym że Tuchel poleciał w 100% z powodów sportowych. Z tego co pamiętam, w Paryżu wyleciał po finale LM, bo były jakieś zastrzeżenia do jego metod komunikacji i ogólnie atmosfery jaką wprowadza. W BVB też sie ostro pokłócił z Mislintatem.

gregory3213 komentarzy: 90307.09.2022, 11:51

Jeszcze Sean Dyche xD

Slaviola komentarzy: 1237707.09.2022, 11:51

OMG

co te smerfy tam palą...

Mastec30 komentarzy: 621207.09.2022, 11:51

no w sumie Graham Potter byłby ciekawą kandydaturą ale wątpię, żeby zostawił Brighton w trakcie sezonu

ostriket komentarzy: 662807.09.2022, 11:50

Byle nie Potter bo to dobry trener i byłoby go szkoda :D

GenzoArs komentarzy: 1981 newsów: 907.09.2022, 11:48

Ja u Tuchela od lutego widziałem całkowitą zmianę zaangażowania w sprawy tej drużyny. Ewidentnie miał problem z upolitycznianiem tego klubu, przez co nie przykładał się do tego tak jak powinien.

Błąd zarządu polegał na tym, że dali mu jeszcze okienko transferowe.

Druga sprawa to fakt, że okno transferowe Chelsea, w mojej opinii też przez politykę i niechęć do ruskich zaleciałości, było słabiutkie i to też zdemotywowało Tuchela.

Tak czy siak, London is Red!

Furgunn komentarzy: 923607.09.2022, 11:47

@Supertramp21 napisał: "No to wydaje się że Chelsea w tym roku odpada z walki o top 4 i bardzo chetne widziałbym Arsenal na ich miejscu"

Nie no nie przesadzaj, przed nami długi sezon. A takie zwolnienie w Chelsea to nic nowego ;) jestem strasznie ciekawy kto ich przejmie.

gregory3213 komentarzy: 90307.09.2022, 11:47

Benitez, Pochettino, Rodgers, Allardyce...
Jak widać mają opcje do wyboru. Kilku menadżerów z doświadczeniem w Premier League. xD

Zidane to podobno chce przejąć reprezentację Francji po mundialu.

Dominik17 komentarzy: 313607.09.2022, 11:46

@miki9971: Chelsea wygrywa LM :D

Zidane Pochettino i uwaga Graham Potter mają być to kandydaci na nowego trenera Chelsea

miki9971 komentarzy: 6508 newsów: 207.09.2022, 11:44

Za to jak przyjdzie kolejny ogarnięty trener, to akurat z tym co jest w Chelsea, może zrobić znowu punktującą ekipe... Bo mają naprawdę dobrych grajków...

wojtoraczi komentarzy: 36007.09.2022, 11:43

We’ve got super Mik Arteta! Dzięki Bogu u nas podpałki nie było, tylko wiara w proces i mozolną odbudowę teamu:)

Mastec30 komentarzy: 621207.09.2022, 11:41

Beniteza na tymczasowego !! :D

songoku95 komentarzy: 2348607.09.2022, 11:35

OMG, nie potrafie zrozumieć takiej polityki jaką teraz zaprezentowało CFC. Jest początek września, Chelsea przeszła dużą przebudowę gdzie przemodelowano dużą część składu i nie wykazali zaufania do gościa co robił i tak wyniki ponad stan w ostatnich 2 latach.

caliero913 komentarzy: 125407.09.2022, 11:33

Czyli będzie powrót Poczetino do PL :)

Supertramp21 komentarzy: 64007.09.2022, 11:32

InoGArtic komentarzy: 25407.09.2022, 11:30

Cykl trenera chelsea został powtórzony. Zwolnienie następnie zatrudnie solidnego trenera, efekt nowej miotły. Względnie szybko wygrają losowy puchar raz LM raz puchar Anglii. Pierwszy kryzys i wylatuje.

gregory3213 komentarzy: 90307.09.2022, 11:20

Jeszcze Berendan Rodgers jest wolny przecież...

Mastec30 komentarzy: 621207.09.2022, 11:20

Co za amatorka z Chelsea. Najpierw wydali kupe kasy na piłkarzy, których domyślam sie Tuchel zatwierdzał, w tym Aube, którego raczej nikt inny w Europie nie chciał a tydzien później zmieniają trenera

arsenallord komentarzy: 29724 newsów: 11707.09.2022, 11:19

Liczę na jakiegoś ogórka w Chelsea typu Pochettino czy Bielsa

Furgunn komentarzy: 923607.09.2022, 11:19

@gregory3213: czyli Rodgers też teoretycznie wolny? :D

Trempa (redaktor) komentarzy: 1145 newsów: 12107.09.2022, 11:18

A miałem pisać wczoraj po ogladnieciu pomeczowego wywiadu z Tuchelem, że mega dziwnie wyglądał. Odpowiadał na pytania z usmieszkiem, na takiej wyje*ce już. On już wiedział.

gregory3213 komentarzy: 90307.09.2022, 11:17

Big Sam i Pochettino są wolni. Który trafi do Leicester a który do Chelsea? xD

Taki komentarzy: 204607.09.2022, 11:17

Głupia decyzja z Tuchelem.
Transfery robili pod jego styl, przygotowania. wszystko...

Mastec30 komentarzy: 621207.09.2022, 11:11

Marquinhos, Vieira i Nketiah to jest nasza główna siła rażenia w fazie grupowej LE i ja tu nie widzę innej opcji niż 90 min w każdym meczu. Chyba ze sytuacja kadrowo urazowa w jakoś sposób to uniemożliwi. Do tego bym dopisał jeszcze Lokonge w momencie w którym Partey wskoczy do składu na lige. Tych graczy musimy koniecznie ograć w LE

Gilberto55 komentarzy: 63107.09.2022, 11:04

@Mastec30: No właśnie, taki asystent z prawdziwego zdarzenia w pucharach może być nieoceniony, poza tym na pewno będzie chciał udowodnić że należy mu się pierwszy skład
@GenzoArs napisał: "Za to ja bym chciał zobaczyć jeszcze Marquinhosa."
Zupełnie o nim zapomniałem xd. w tych paru luźniejszych meczach zdążył ładnie się pokazać więc liczę na jego ciekawą współpracę z Nketiahem

Furgunn komentarzy: 923607.09.2022, 10:58

Wolves rozważy zakontraktowanie Andy'ego Carrolla, jeśli Diego Costa ostatecznie nie otrzyma pozwolenia na pracę.

- Telegraph

coooyg11 komentarzy: 318607.09.2022, 10:57

Jutro to niech wyjdzie całkowita rezerwa, kiedy jak nie w takich meczach mają łapać minuty