Kontuzja Fabregasa! Sunderland 1-1 Arsenal!

Kontuzja Fabregasa! Sunderland 1-1 Arsenal! 18.09.2010, 19:36, Szymon Ortyl 1514 komentarzy

Dzisiejszy mecz na Stadium of Light, Kanonierzy rozpoczęli bez kontuzjowanych Theo Walcotta, Thomasa Vermaelena, Abou Diaby'ego, Emmanuela Frimponga, Nicklasa Bendtnera, Aarona Ramseya oraz Robina van Persiego.

Już w 4. minucie dogodną szansę do pokonania bramkarza Sunderlandu miał Arszawin, jednak Rosjanin przeniósł piłkę nad poprzeczką.

W 12. minucie Ferdinand nie zauważył nadbiegającego Fabregasa i starał się wybić piłkę ze swojej połowy boiska. Futbolówka odbiła się od nogi Hiszpana, przelobowała Mignoleta i wpadła do siatki.

6 minut później po dośrodkowaniu Arszawina bliski szczęścia był Song, jednak Kameruńczyk skierował piłkę głową wprost w interweniującego bramkarza Sunderlandu.

W 22. minucie Wilshere stracił piłkę na swojej połowie boiska, a gdy starał się ją odzyskać popełnił faul, za który ukarany został żółtą kartką.

W 28. minucie Thomas Rosicky zastąpił na boisku Cesca Fabregasa, który doznał kontuzji w 12 minucie podczas ataku na Richardsona.

3 minuty później Laurent Koscielny świetnie zachował się w polu karnym i wybił piłkę spod nóg nadbiegającego Benta.

W 36. minucie Riveros uciekł Thomasowi Rosicky'emu, jednak nie zdołał skierować piłki "szczupakiem" do bramki Almunii. Minutę później żółtą kartką za dyskusje z arbitrem upomniany został Song.

Do końca pierwszej połowy Kanonierzy starali się kontrolować przebieg gry, jednak to Sunderland niejednokrotnie potrafił wykorzystać swoją przewagę i stworzyć okazje do strzelenia bramki.

W 46. minucie, żółtą kartką za faul na Sagni ukarany został Welbeck. 2 minuty później świetnej akcji Rosicky'ego i Songa nie zdołał wykończyć Arszawin.

W 51. minucie po pięknym podaniu Nasriego w sytuacji sam na sam z Mignoletem znalazł się Chamakh, jednak Marokańczyk nie potrafił pokonać bramkarza Sunderlandu.

W 54 minucie, drugą żółtą a w konsekwencji czerwoną kartką ukarany został Alex Song. Chwilę później na boisku pojawił się Denilson, który zmienił Arszawina..

W 57. minucie fenomenalną okazję do pokonania Almuni miał Bent, jednak Anglik fatalnie przestrzelił po dośrodkowaniu Hendersona z rzutu rożnego. 2 minuty później po po strzale z rzutu wolnego Samira Nasriego, piłka wylądowała na górnej siatce bramki Mignoleta.

W 62. minucie żółtą kartką za faul na Chamakhu ukarany został Riveros, który chwilę później opuścił boisko. W jego miejsce na placu gry pojawił się Asamoah Gyan.

W 65. minucie po strzale Ferdinanda, piłkę z linii bramkowej wybił Gael Clichy.

W 73. minucie Al Muhammadi sfaulował w polu karnym Samira Nasriego. Do piłki ustawionej na 11 metrze podszedł Thomas Rosicky, jednak nie zdołał umieścić jej w siatce. Futbolówka otarła się o poprzeczkę i wyleciała w trybuny.

3 minuty później po złym podaniu Denilsona, jedynie szybkość Almunii uchroniła Arsenal przed stratą bramki.

W 80. minucie Hiszpan popisał się kolejną wspaniałą interwencją broniąc strzał Benta, który głową z 5 metrów próbował umieścić piłkę w siatce.

W 84. minucie żółtą kartką za faul na Denilsonie ukarany został Malbranque, który po chwili opuścił boisko. W jego miejsce na placu gry pojawił się Andy Reid..

Do drugiej połowy spotkania sędzia doliczył 4 minuty. Po upływie tego czasu kibice Arsenalu byli pewni sukcesu, jednak w ostatniej akcji spotkania Daren Bent, zdołał z najbliższej odległości skierować piłkę do siatki Almunii. Anglik wykorzystał błędy Clichy'ego i Koscielnego, którzy przeszkadzali sobie nawzajem przy próbie wybicia piłki. Kilka sekund później sędzia zakończył spotkanie.

Sunderland: Mignolet - Ferdinand, Bramble, Richardson, Onuoha - Riveros, Henderson, Malbranque, Al Muhammadi - Welbeck, Bent

Ławka rezerwowych: Reid, Zenden, Gyan, Bardsley, Carson, Colback, da Silva

Arsenal: Almunia - Sagna, Squillaci, Koscielny, Clichy - Song, Fabregas, Nasri, Wilshere - Arshavin, Chamakh

Ławka rezerwowych: Fabiański, Eboue, Gibbs, Djourou, Denilson, Rosicky, Vela.

Bramki Fabregasa i Benta oraz statystyki spotkania:

Premier LeagueSunderland autor: Szymon Ortyl źrodło: własne
andrzej31794 komentarzy: 93820.09.2010, 22:43

kibic_FCB
a więc wasza genetyka jest już na takim poziomie że sklonowaliście Iniestę?

kibic_FCB komentarzy: 54420.09.2010, 22:40

no tak andrzeju... ten płyn dozwolony jest od lat 18...

andrzej31794 komentarzy: 93820.09.2010, 22:38

kibic_FCB
a więc wszyscy katalończycy to wampiry,
teraz już wiem dlaczego Iniesta jest taki blady

kibic_FCB komentarzy: 54420.09.2010, 22:38

W ramach tych wartości - wiosną pojawi się kolejny Iniesta. Sporo celnych strzałów ma Andres ostatnio.

Vpr komentarzy: 8702 newsów: 56720.09.2010, 22:35

kibic_FCB > nie podoba nam się, bo czcimy tutaj katolickie wartości! Stanowczo potępiamy wszelkie formy ekshibicjonizmu. W wykonaniu mężczyzn i Niemek.

kamil_malin komentarzy: 933220.09.2010, 22:34

Jeszcze a propos tego słabemu Ducza, to udała mu się jedna akcja:
youtube.com/watch?v=exlBHTyB1R0

kibic_FCB komentarzy: 54420.09.2010, 22:34

@andrzej- żyję i piję twoje zdrowie jakimś czerwonym płynem.

@howareyou- ja swojej plazmy sam bym nie uniósł :)

Jak się domyślasz- moje odczuci było zupełnie inne.

BTW Iniesta dostał wczoraj owację na stojąco na VC. Bynajmniej nie za wczorajszy mecz.

kamil_malin komentarzy: 933220.09.2010, 22:32

@ kibic_FCB
Nie, bo ten Pan na obrazku zdjął koszulkę, a to jest niezgodne z przepisami. Trzeba tępić takie zachowania (!)

howareyou komentarzy: 6048 newsów: 720.09.2010, 22:31

@Vpr
A, to ten od samolotów. Już wiem. Ale on słaby był, strasznie wolny.

@kibic_FCB
Sam nie wiem dlaczego, ale moment, który uchwyciłeś w avku był jednym z najbardziej irytujących w moim futbolowym życiu. Na prawdę, jako kibic Arsenalu, byłem tak strasznie zdenerwowany, gdy Iniesta trafił tego gola, że chciałem mój piękny plazmowy telewizor przez okno wyrzucić.

Vpr komentarzy: 8702 newsów: 56720.09.2010, 22:29

howareyou > nie jestem pewien, Wenger chyba wziął go raz dla żartu na testy, a że gość się boi samolotów to nie mieliśmy jak go odesłać i tak już został :P

howareyou komentarzy: 6048 newsów: 720.09.2010, 22:25

@Vpr
Co to za piłkarz na tych twoich filmikach? Jakiś Ducz coś tam (wyczytałem). Ogólnie Berbatov lepszy.

szwarcekruper komentarzy: 89320.09.2010, 22:23

Nie obraźcie się ale uważam że mój avatar jest bezkonkurencyjny ;p

Vpr komentarzy: 8702 newsów: 56720.09.2010, 22:23

patryk > to jeszcze zależy od sytuacji :P

W tej: youtube.com/watch?v=qwqCOthx_qQ&feature=related

czy w tej: youtube.com/watch?v=T6Xx4r879BM&feature=related

Platt i Wrighty wybraliby Dennisa nawet gdyby obok rzeczywiście stała panna Johansson :P

Cudi komentarzy: 12754 newsów: 9820.09.2010, 22:21

Dobra, foch, nie znacie się! :P

howareyou: "Chociaż ze mną podobno jest coś nie tak." -> Ja nic o tym nie wiem, ale skoro tak twierdzisz :D

howareyou komentarzy: 6048 newsów: 720.09.2010, 22:17

@Patryk878
Ja bym wybrał Dennisa akurat, ale dobra. Wolałbym popatrzeć, jak dotyka piłki, niż dotykać Scarlett. Chociaż ze mną podobno jest coś nie tak.

I tak mój dżimi jest kul

kubala5 komentarzy: 1029 newsów: 220.09.2010, 22:16

@patryk

Mnie też, dlatego postanowiłem sobie avatara zrobić ; )

kibic_FCB komentarzy: 54420.09.2010, 22:16

patryk- na żywo tak, ale av to zupełnie co innego

Cudi komentarzy: 12754 newsów: 9820.09.2010, 22:14

Vpr -> Nie wiem jak Ci to powiedzieć... Każdy facet mając przed sobą Dennisa i Scarlett, wybierze pannę Johansson :P

kubala5 -> avek git. Ta mina Andrzeja nieźle mnie rozwaliła :D

kibic_FCB komentarzy: 54420.09.2010, 22:14

ech ten nieLatający Holender...

kibic_FCB komentarzy: 54420.09.2010, 22:13

-->GunnersFan9 - przeczytałem twój komentarz nt Messiego parę stron niżej.. z głową wszystko w porządku?? Tak gigantyczny obrzęk kostki to efekt sterydów?? walnąłeś z baranka w słupek???

Widze że po 4 bramkach na CN twoja frustracja jest równie wielka jak wczoraj Ujfalusiego.

Vpr komentarzy: 8702 newsów: 56720.09.2010, 22:12

I tak mój av jest najlepszy! No bo któż może być lepszy od Mistrza Dennisa? Poza bajecznym technikiem strzelającym co drugą bramkę głową, Berbatowem, oczywiście :P

kubala5 komentarzy: 1029 newsów: 220.09.2010, 22:09

Yyy. Mi się podoba mój avek z Arshą :P Sam robiłem nawet :D

Cudi komentarzy: 12754 newsów: 9820.09.2010, 21:57

Mam już kolejny avek na celowniku (jak zwykle będzie mega) ale się wstrzymuję ze zmianą na razie ;)

GunnersFan9 komentarzy: 8705 newsów: 820.09.2010, 21:54

CharlieTheUnicorn;- w sumie sparingi? no to ja też bym chciał,żeby Arsenal miał takich "sparing partnerów" na początek;) 21-1 mówi samo za siebie.Nic dodać,nic ująć.Rywale idealni,żeby złapać wiatr w żagle a przy okazji się nie zmęczyć.Zobaczymy jak im teraz pójdzie z City.Stawiam na remis,lub przegrana Chelsea.

howareyou komentarzy: 6048 newsów: 720.09.2010, 21:38

Tak, tylko z tym wyjątkiem, że moje zawsze są piękne.

Charles komentarzy: 9759 newsów: 3020.09.2010, 21:36

@howareyou

Ścigasz się z patrykiem, który częściej zmienia avki? :D

howareyou komentarzy: 6048 newsów: 720.09.2010, 21:34

Almunia łapie formę ostatnio. Wierzę w naszego Casillasa i w to, że bramkarz w tym sezonie nie musi być koniecznie słabym punktem - wręcz przeciwnie! To samo tyczy się właściwie całej defensywy.

Priorytet - wyeliminować kontuzje.

KySiO komentarzy: 66720.09.2010, 21:14

Gooner ---> wiemy wiemy :D

Charles komentarzy: 9759 newsów: 3020.09.2010, 21:13

@patryk878

Ale przynajmniej możemy się czuć bezpieczni :D Czego nie można powiedzieć o KFC :P :D

Gooner250 komentarzy: 132520.09.2010, 21:10

Aha, fajnie wiedzieć :D

Cudi komentarzy: 12754 newsów: 9820.09.2010, 21:09

Gooner250 -> To nie głupoty tylko dawno stwierdzone fakty. Osama jest fanem Arsenalu ^^

Charles komentarzy: 9759 newsów: 3020.09.2010, 21:09

@GunnersFan9, Asiek69

Sam Ancelotti przyznał, że sezon dla Chelsea zaczyna się dopiero od meczu z City, więc kibice nie mają się czym jarać. Prawda jest taka, że dotychczas mieli takie w sumie sparingi...

@sebasz

Chyba w to nie wierzysz? :P Schezny na bramkę, jak to mawiają Angole :D

Gooner250 komentarzy: 132520.09.2010, 21:06

babol.pl/kat,1025465,title,Zbrodniarze-ktorzy-kibicowali-pilkarzom,wid,12683308,wiadomosc.html?ticaid=5aebc

Widział to ktoś? Wiedział to ktoś z was?
Podobno Bin Laden jest kibicem Arsenalu :D
Ale głupoty Jezu...

sebasz komentarzy: 4984 newsów: 52020.09.2010, 21:04

sport.onet.pl/pilka-nozna/liga-angielska/fabianski-pokaze-ze-moge-byc-numerem-jeden,1,3692139,wiadomosc.html

Widzieliście to ??? Już mi skóra ścierpła !!!
A może Boss chce żebyśmy szybko odpadli ???

stefcio15 komentarzy: 13022 newsów: 223720.09.2010, 20:46

Jarts - to zwracam honor , Gunners fan oczywiscie masz racje , przeciwnicy z ktorymi mierzyla sie Chelsea sa naprawde pretendentami do spadku , nawet nie jestem w stanie wygrac "najlepszej" z tych druzyn chociazo obstawialbym Blackpool , mysle ze kazda druzyna z Big Four , oczywiscie pewnie wygralaby z tymi wlasnie przeciwnikami , wiec Chelsea nie ma co sie wozic bo to najlatwiejsze maja za soba i teraz zaczna sie trudne mecze i zobaczymy jak im bedzie szlo

Asiek69 komentarzy: 236620.09.2010, 20:39

@GunnersFan9
dokładnie, ich kibice wożą się teraz jak taczki z gnojem, jakby już mistrzostwo wygrali pfff, mogę się założyć, ze przejada się na tej swojej pewności siebie

GunnersFan9 komentarzy: 8705 newsów: 820.09.2010, 20:11

Śmiać mi się chce trochę z Chelsea i ich kibiców.Jak na razie nie mieli ŻADNEGO dobrego przeciwnika a zachowują się jakby mieli już mistrzostwo w kieszeni.Ich rywalami jak dotąd byli :West Brom,Wigan,Stoke,West Ham,Blackpool. Od tego weekendu będą mieli przeciwnika z wyższej półki czyli Man City. Następnie grają z nami i Aston Villa. Liczę,że City zabierze im punkty,nam uda się wywieźć remis (przegranej nie przyjmuję do wiadomości), i Aston Villa oby postarała się wywalczyć remis.

jarts komentarzy: 231920.09.2010, 20:03

stefcio15 --> chodziło mi o Messiego

stefcio15 komentarzy: 13022 newsów: 223720.09.2010, 19:58

Jarts - nie przesadzajmy , wiemy ze Arsenal ma pecha , ale z takiej kontuzji to jakos nie wyobrazalem sobie pol sezonu absencji , w najgorszym scenariuszu wyobrazalem sobie 2 miesiace bez Cesca , ale mam nadzieje ze na Chelsea bedzie gotow.

Asiek69 komentarzy: 236620.09.2010, 19:41

@Vpr oby oby ^^ chociaż fajnie by w sumie było zaskoczyć Chelsea nagłym pojawieniem się Cesca ;P no nic, trzeba czekać na oficjalne wieści, ale skoro Cesc tak mówi to nie powinno być źle ;]

jarts komentarzy: 231920.09.2010, 19:39

ja byłem pewny że będzie pauzował z 4 miesiące a tu tylko 15 dni

GunnersFan9 komentarzy: 8705 newsów: 820.09.2010, 19:38

kamil_malin;- miałem na myśli to zasmucenie porównując kontuzje Messiego i któregoś z naszych zawodników.Tak jak wspomniałeś Argentyńczyk będzie pauzował miesiąc a nasz zawodnik ile by pauzował? 6 miesięcy?

Erzet komentarzy: 2069 newsów: 3520.09.2010, 19:34

Vpr - czyli tak jak wczoraj przewidywałem :P

kamil_malin komentarzy: 933220.09.2010, 19:33

@ GunnersFan9
Nie zasmuciłeś mnie, bo ja nikomu nie życzę źle. Mam na myśli to, że cała Barcelona ma farta. W naszym przypadku, takie ostre wejście to wyeliminowanie Kanoniera na kilka miesięcy. Nie wiem, z czego ten Messi jest zrobiony ale to, że został tylko "delikatnie" kontuzjowany to cud. Wyobraź sobie taki faul na Theo... pół roku, rok przerwy?...