Kontuzja Fabregasa! Sunderland 1-1 Arsenal!

Kontuzja Fabregasa! Sunderland 1-1 Arsenal! 18.09.2010, 19:36, Szymon Ortyl 1514 komentarzy

Dzisiejszy mecz na Stadium of Light, Kanonierzy rozpoczęli bez kontuzjowanych Theo Walcotta, Thomasa Vermaelena, Abou Diaby'ego, Emmanuela Frimponga, Nicklasa Bendtnera, Aarona Ramseya oraz Robina van Persiego.

Już w 4. minucie dogodną szansę do pokonania bramkarza Sunderlandu miał Arszawin, jednak Rosjanin przeniósł piłkę nad poprzeczką.

W 12. minucie Ferdinand nie zauważył nadbiegającego Fabregasa i starał się wybić piłkę ze swojej połowy boiska. Futbolówka odbiła się od nogi Hiszpana, przelobowała Mignoleta i wpadła do siatki.

6 minut później po dośrodkowaniu Arszawina bliski szczęścia był Song, jednak Kameruńczyk skierował piłkę głową wprost w interweniującego bramkarza Sunderlandu.

W 22. minucie Wilshere stracił piłkę na swojej połowie boiska, a gdy starał się ją odzyskać popełnił faul, za który ukarany został żółtą kartką.

W 28. minucie Thomas Rosicky zastąpił na boisku Cesca Fabregasa, który doznał kontuzji w 12 minucie podczas ataku na Richardsona.

3 minuty później Laurent Koscielny świetnie zachował się w polu karnym i wybił piłkę spod nóg nadbiegającego Benta.

W 36. minucie Riveros uciekł Thomasowi Rosicky'emu, jednak nie zdołał skierować piłki "szczupakiem" do bramki Almunii. Minutę później żółtą kartką za dyskusje z arbitrem upomniany został Song.

Do końca pierwszej połowy Kanonierzy starali się kontrolować przebieg gry, jednak to Sunderland niejednokrotnie potrafił wykorzystać swoją przewagę i stworzyć okazje do strzelenia bramki.

W 46. minucie, żółtą kartką za faul na Sagni ukarany został Welbeck. 2 minuty później świetnej akcji Rosicky'ego i Songa nie zdołał wykończyć Arszawin.

W 51. minucie po pięknym podaniu Nasriego w sytuacji sam na sam z Mignoletem znalazł się Chamakh, jednak Marokańczyk nie potrafił pokonać bramkarza Sunderlandu.

W 54 minucie, drugą żółtą a w konsekwencji czerwoną kartką ukarany został Alex Song. Chwilę później na boisku pojawił się Denilson, który zmienił Arszawina..

W 57. minucie fenomenalną okazję do pokonania Almuni miał Bent, jednak Anglik fatalnie przestrzelił po dośrodkowaniu Hendersona z rzutu rożnego. 2 minuty później po po strzale z rzutu wolnego Samira Nasriego, piłka wylądowała na górnej siatce bramki Mignoleta.

W 62. minucie żółtą kartką za faul na Chamakhu ukarany został Riveros, który chwilę później opuścił boisko. W jego miejsce na placu gry pojawił się Asamoah Gyan.

W 65. minucie po strzale Ferdinanda, piłkę z linii bramkowej wybił Gael Clichy.

W 73. minucie Al Muhammadi sfaulował w polu karnym Samira Nasriego. Do piłki ustawionej na 11 metrze podszedł Thomas Rosicky, jednak nie zdołał umieścić jej w siatce. Futbolówka otarła się o poprzeczkę i wyleciała w trybuny.

3 minuty później po złym podaniu Denilsona, jedynie szybkość Almunii uchroniła Arsenal przed stratą bramki.

W 80. minucie Hiszpan popisał się kolejną wspaniałą interwencją broniąc strzał Benta, który głową z 5 metrów próbował umieścić piłkę w siatce.

W 84. minucie żółtą kartką za faul na Denilsonie ukarany został Malbranque, który po chwili opuścił boisko. W jego miejsce na placu gry pojawił się Andy Reid..

Do drugiej połowy spotkania sędzia doliczył 4 minuty. Po upływie tego czasu kibice Arsenalu byli pewni sukcesu, jednak w ostatniej akcji spotkania Daren Bent, zdołał z najbliższej odległości skierować piłkę do siatki Almunii. Anglik wykorzystał błędy Clichy'ego i Koscielnego, którzy przeszkadzali sobie nawzajem przy próbie wybicia piłki. Kilka sekund później sędzia zakończył spotkanie.

Sunderland: Mignolet - Ferdinand, Bramble, Richardson, Onuoha - Riveros, Henderson, Malbranque, Al Muhammadi - Welbeck, Bent

Ławka rezerwowych: Reid, Zenden, Gyan, Bardsley, Carson, Colback, da Silva

Arsenal: Almunia - Sagna, Squillaci, Koscielny, Clichy - Song, Fabregas, Nasri, Wilshere - Arshavin, Chamakh

Ławka rezerwowych: Fabiański, Eboue, Gibbs, Djourou, Denilson, Rosicky, Vela.

Bramki Fabregasa i Benta oraz statystyki spotkania:

Premier LeagueSunderland autor: Szymon Ortyl źrodło: własne
Cudi komentarzy: 12754 newsów: 9819.09.2010, 18:57

Malouda, złapie uraz uda, do końca sezonu dotrwać mu się nie uda.

Szogun komentarzy: 28862 newsów: 319.09.2010, 18:57

Czytaliście w Lidze Angielskiej o Stekelenburgu.

bacary komentarzy: 2294 newsów: 1119.09.2010, 18:55

@patryk
To bardzo dobry wybór mój uczniu, lecz mogłeś kupić i dać kapitana Maloudzie xD

Cudi komentarzy: 12754 newsów: 9819.09.2010, 18:54

Drogbie, kapitana dałem, o nikim innym nie pomyślałem.

Szogun komentarzy: 28862 newsów: 319.09.2010, 18:52

Niestety Manchester jak każdy wie wygrał dzisiaj i Liverpool ma olbrzymie powody do zmartwień a Chealsea na razie gromi Blackpool 4:0 więc utrzymują średnią wysokich wygranych.

Cudi komentarzy: 12754 newsów: 9819.09.2010, 18:51

Ja to mam z tej kolejki 49 punktów, z baciem się rzecz jasna równać nie mogę. Bac, Be My Master.

Najwięcej pointsów daje mi Drogba - 16 i może jeszcze coś dowali. Obok niego Cesk, Hart, Bent i Collocini - 6.

Charles komentarzy: 9759 newsów: 3019.09.2010, 18:48

@bac

Dlaczego mam tak mówić? :D I wcale nie jestem zazdrosny! ;P nic mnie nie obchodzi to FPL ;P mam tylko nadzieję, że teraz już będziemy wygrywać wszystko ;P

Charles komentarzy: 9759 newsów: 3019.09.2010, 18:46

Ponoć Given błaga City o wypożyczenie. Manu jak na razie spisuje się świetnie, ale w razie czego ;P

bacary komentarzy: 2294 newsów: 1119.09.2010, 18:46

Charlie, Charlie, Charlie, to nie ładnie jest być zazdrosnym o coś w czym sam sobie nie dajesz rady, zazdrość to zła cecha, to nawet jeden z grzechów głównych :D

P.S dodałem Cię do znajomych, bo Cię ljubluja, powiedz tylko słowo, że nie chcesz to usunę :p

Vpr komentarzy: 8702 newsów: 56719.09.2010, 18:39

Aaarsenal > Koscielnego wstawiłem przed meczem w którym strzelił gola :D Wierzę w nasze możliwości jeśli chodzi o zachowywanie czystych kont :P

Bale "solidnym" pomocnikiem? To w tym momencie najlepszy piłkarz KFC, strzela lub asystuje przy połowie ich goli - zawsze jakaś pociecha jak wygrają mecz :P

Milnera po tej kolejce zastąpi Nani, zobaczymy na co mnie będzie stać odnośnie ewentualnego następcy Nolana.

Carroll jest bardzo tani i zawsze coś tam ukłuje, tańszy od np. Rodallegi, a wcale nie mniej skuteczny.

Charles komentarzy: 9759 newsów: 3019.09.2010, 18:37

@bac

Wyjdź z domu :D kurde, coś się moje typy nie sprawdziły ;( najbardziej żałuję, że te szmatławce z OT Nas dogoniły ;( ale w sumie w takiej Ich formie powinniśmy ich pokonać!

Aaarsenal komentarzy: 305719.09.2010, 18:29

Vpr - Carrolla to ty chyba wziołeś po tym meczu z AV co strzelił 3 gole. Ogólnie to on taki przecięyniak jest.

Kościelny tez raczej wielu punktow Ci nie przyniesie. Czyste konto zachowaliśmy do tej pory tylko raz... a ten gol ? oby nie okazał sie pierwszym i ostatnim
Milner, Nolan i Bale to tacy solidni pomocnicy. Za wielu punktów Ci raczej nie narobią no nie są tak uzdolnieni jak Fabregas, Lampard czy Gerrard. Lepiej jakbyś postawił na skrzydłowych typu A,Young, Nanai czy nawet Arshavin

Vpr komentarzy: 8702 newsów: 56719.09.2010, 18:21

Mój team w FPL w tej kolejce spisuje się kiepsko, ratuje mnie kapitan Drogba + ewentualnie Alex w razie czystego konta niebieskich.

Hart
Hangeland - Alex - Koscielny
Milner - Nolan - Bale - Nasri
Drogba (c) - Carroll - Chamakh

bacary komentarzy: 2294 newsów: 1119.09.2010, 18:19

@Arsenal
Pierwsze, no chyba Cię powaliło nienawidzę debili.

Drugie, oglądam ich, ze względu FPL, jak tam Malouda działa, bo jak zobaczę, że gra dobrze to mam za niego bonuska :]

Arsenal1994 komentarzy: 749719.09.2010, 18:15

bacary --> przy takim wyniku chce Ci się oglądać ten mecz? :P Chyba, że lubisz Chelsea to co innego xD

bacary komentarzy: 2294 newsów: 1119.09.2010, 18:13

O.o o.O O.o, Blackpool prawie strzeliło gola, ale jakiś z obrońców CFC wybił z linii bramkowej...

jarts komentarzy: 231919.09.2010, 18:12

Bale ma 50.6 % graczy wow

bacary komentarzy: 2294 newsów: 1119.09.2010, 18:11

BTW. Aż żal mi Tego biedaka, co ze mną rywalizował w GFC Cup, może to ktoś z was nazwa - The Gunners Team - bądź co bądź wygrywał 22:18, ale teraz przewali jakoś 30:70 :D

Cudi komentarzy: 12754 newsów: 9819.09.2010, 18:10

Ja z CFC mam Mikela (normalnie nie gra ale Theo jest na ławce:|) i właśnie Drogbe.

@jarts
Aktualnie, to ja mam 64 punkty, ale jeszcze mi A.Cole i Malouda będą grali, a jak mówiłem ten drugi ma u mnie kapitana :p

jarts komentarzy: 231919.09.2010, 18:04

to ile masz ? ja 31 ale w typerze 11 ;]

bacary komentarzy: 2294 newsów: 1119.09.2010, 18:02

@patryk
Hahah, a Ja mam szczęście, kupiłem sobie A.Cole i Maloude z czego ten drugi ma kapitana, i już za Maloude 21 punktów, a za Cole 4:d

A z tej reszty ferajny co mieli najwięcej punktów, to Hart 6 Ashley Young 10 i Berbatov 14+jakiś bonus ;)

A tak to w obronie, Terry i Corluka cioty nie grali:/ W pomocy Arteta i jakiś typek 2 pkt, a w ataku Kalinić i Chamakh 2 pkt ;/

DAN04 komentarzy: 1719.09.2010, 18:01

żal mi Rosyckiego grał najlepiej w ofensywie (po zejściu Fabregasa) nie licząc Nasriego, a nie strzelił karnego i teraz jest anty bochaterem meczu

Cudi komentarzy: 12754 newsów: 9819.09.2010, 18:00

"Min dlatego każdy stały fragment gry jest tak grożny, praktycznie każdy zakończony strzałem na naszą bramke." - Tylko, że w ostatnich meczach nasi ŚO zgarniali wszystkie górne piłki. W powietrzu idzie nam bardzo dobrze i groźne akcje z dośrodkowań można policzyć na palcach jednej ręki.

bacary komentarzy: 2294 newsów: 1119.09.2010, 18:00

@Aaarsenal
Po pierwsze, z Sunderlandem, zobacz sobie powtórki i jak Nasri z Rosą klepał ich obronę.

Po drugie, w obronie nie mam DO NIKOGO zastrzeżeń za wczorajszy mecz.

@sebasz
A tam przesadzasz, kto jak kto, ale, żeby Arsenal z Fabsem, Nasrim, Chamakhiem, Arshavinem, Rosa, i być może na ławce z Robinem i Walcottem nie da sobie rady z Chelsea ? No wyłaśńie xD

Erzet komentarzy: 2069 newsów: 3519.09.2010, 17:58

Aaarsenal - 'Mma też wrażenie że na obornie bardziej przydał by sie Diaby czy Chamkah. Ich wzrost jest bardziej odpowiedni do gry na tej pozycji niż Lorą czy Kościelnego. Min dlatego każdy stały fragment gry jest tak grożny, praktycznie każdy zakończony strzałem na naszą bramke.'

Co? xD

Aaarsenal komentarzy: 305719.09.2010, 17:58

* mialo być Lorą czy Vermaelena xd

Cudi komentarzy: 12754 newsów: 9819.09.2010, 17:58

Jak już CFC tak ich jedzie to niech Drogba strzela, nabije mi wtedy w pytkę punktów w FPL :)

Aaarsenal komentarzy: 305719.09.2010, 17:56

Najbardziej martwi fatalna gra na wyjazdach. Z Blackburn niby wygraliśmy ale to Blackburn było grożniejsze i stworzyło więcej okazji pod naszą bramką. Z Liverpoolem przez cały mecz pamiętam tylko 1 naszą składną akcje, zakończoną strzalem Rosickiego, a przecież graliśmy z 1 zawodnikiem więcej. Wczorajszego meczu to już wogóle nie przypominam.
Z taką grą nie mamy szans jak w poprzednich sezonach. Będziemy gromić u siebie Blackpool by za tydzień zremisować lub przegrać na wyjeżdzie ze Stoke.

bacary komentarzy: 2294 newsów: 1119.09.2010, 17:56

@jarts
No ja wiem, pewnie jakiś idiota :D

XvDodekvX komentarzy: 113619.09.2010, 17:55

szkoda tych 2pkt i już Chelsa na 4pkt uciekła a Manchester zrównał się z nami pkt ;/;/

sebasz komentarzy: 4984 newsów: 52019.09.2010, 17:53

bacary - ale to że grają ze słabiakami nie ma nic do rzeczy. Popatrz na ich styl. Oni każdą akcję kończą bramką. Oni poruszają się po boisku tak jakby ich to nic nie kosztowało. Trudno się będzie im przeciwstawić każdemu zespołowi.

jarts komentarzy: 231919.09.2010, 17:52

ktos mowil zebym dal A.Johnsonowi Capitana na FPL :D

Maciekkk10 komentarzy: 258319.09.2010, 17:51

Jak to nie poszły po naszej myśli? Racja, mamy potencjał, żeby mieć 9 pkt zamiast 5 w tych meczach, ale czegoś zabrakło, ale nie mów, że brak porażki w takich trzech wyjazdach, to złe wyniki..

Erzet komentarzy: 2069 newsów: 3519.09.2010, 17:51

Aaarsenal - ale co to zmienia? Swoją dobrą grą zdecydowanie zasłużyli na trzy punkty z Wigan, a ty mi wyjeżdżasz z jakimś jednym...

cegla5055 komentarzy: 152519.09.2010, 17:49

ludzie przeciez w tym meczu bedzie jakies 15-0. Ja licze tylko zeby do dychy nie doszlo, to bylo oczywiste ze wygraja i kazdy sie bedzie podniecal. my mielismy juz 3 ciezkie mecze, z Liv na Anfield, z Blackburn na ewood i z sunderlandem na SoL niestety nie poszly po naszej mysli

Maciekkk10 komentarzy: 258319.09.2010, 17:49

Erzet -> Z tego, co pamiętam, to 3 z 4 bramek dla Blackpool w meczu z Wigan strzelił.. Kirkland, więc bez przesady. ;]

Aaarsenal komentarzy: 305719.09.2010, 17:49

Erzet - a widziałes co robił w tym meczu bramkarz i obrońcy Wigan ???

bacary komentarzy: 2294 newsów: 1119.09.2010, 17:48

Spokojnie, że z $ity zremisują/przegrają, czy wy uważacie, że ich poprzednie mecze, to były trudne mecze ?!

Pierwsza kolejka - Mecz u siebie z beniaminkiem, w pełnym składzie, nic innego tylko pogrom.

Druga kolejka - Na wyjeździe z ostatnio "super" spisującym się Wigan, pogrom także nie stanowi problemu.

Trzecia kolejka - U siebie z Stoke City, a więc, w pełnym składzie, spokojnie powinni wygrać 4-0, ale zaskoczenie, bo wygrali tylko 2-0, już przyszedł średni mecz i już mniejszy wynik.

Czwarta kolejka - Na wyjeździe, z nie umiejącym strzelić gola West Hamem, i co się stało ? Strzelili 3 gole, a potem mogli łatwo puścić 2 z takimi błędami obrony, że lepiej nie gadać.

Piąta kolejka - Mecz u siebie z Blackpool, spokojny pogrom jakieś 7-0 może być.

Dopiero teraz grają z rywalem z wyższej półki, tak $ity ostatnio gra jak te cioty, ale niezawodny w bramce Hart, oraz w ataku Silva - Tevez - Milner/A.Johnson, to tutaj mogą łatwo przegrać, jeszcze grają na wyjeździe.

No i nareszcie mają mecz z rywalem który jest jednym z najlepszych w całej Europie - Arsenal -
A więc tutaj przegrają z nami, no i co z tego, że grają u siebie, my mamy solidną obronę, w 3 trudnych wyjazdowych meczach straciliśmy 3 gole, oraz ten 1 u siebie, więc z nami nie pójdzie Im tak łatwo, tutaj mamy wielkie szanse na wygraną, jeszcze jest wielka możliwość, że jakiś z Ich zawodników wypadnie, ponieważ sfauluje jakiegoś z graczy $ity na czerwoną kartkę, a więc poczekajcie do 7 kolejki, i zobaczycie jak Chelsea dostaje w tyłek.

zonkill komentarzy: 38719.09.2010, 17:48

Tottenham, MU, City i Chelsea komplet punktów w ten weekend. My - 1 na własne życzenie. Po dobrym początku sezonu zaczyna się jak zawsze... Chelsea jest piekielnie mocna w tym sezonie. Carlo umie pracować dojrzałymi piłkarzami. Szczerze mówiąc nie wróże nam dobrze w meczu nimi. Chciałbym musieć to odszczekać.

FanekAFC komentarzy: 511219.09.2010, 17:47

4 - 0

mdr_AFC komentarzy: 305119.09.2010, 17:47

4 jajo :/

4:0 Maluda

Erzet komentarzy: 2069 newsów: 3519.09.2010, 17:46

Aaarsenal - Blackpool miało szczęście z Wigan? Co proszę? Chyba mieli pecha, że sędzia nie uznał im prawidłowo zdobytej piątej bramki! Z Newcastle nie wiem jak grali, bo widziałem jedynie skrót, ale bramki normalnie wypracowane, raczej Toon grali słabo. Więc jeśli masz tak pieprzyć to zamilcz.

Edu914 komentarzy: 122719.09.2010, 17:45

Może i mieli słabych przeciwników ale zawsze ich cechowało to, że potrafili wykorzystać wszystkie swoje sytuacje w meczu. Trzeba umiec grać z takimi słabeuszami