Kontuzja Fabregasa! Sunderland 1-1 Arsenal!

Kontuzja Fabregasa! Sunderland 1-1 Arsenal! 18.09.2010, 19:36, Szymon Ortyl 1514 komentarzy

Dzisiejszy mecz na Stadium of Light, Kanonierzy rozpoczęli bez kontuzjowanych Theo Walcotta, Thomasa Vermaelena, Abou Diaby'ego, Emmanuela Frimponga, Nicklasa Bendtnera, Aarona Ramseya oraz Robina van Persiego.

Już w 4. minucie dogodną szansę do pokonania bramkarza Sunderlandu miał Arszawin, jednak Rosjanin przeniósł piłkę nad poprzeczką.

W 12. minucie Ferdinand nie zauważył nadbiegającego Fabregasa i starał się wybić piłkę ze swojej połowy boiska. Futbolówka odbiła się od nogi Hiszpana, przelobowała Mignoleta i wpadła do siatki.

6 minut później po dośrodkowaniu Arszawina bliski szczęścia był Song, jednak Kameruńczyk skierował piłkę głową wprost w interweniującego bramkarza Sunderlandu.

W 22. minucie Wilshere stracił piłkę na swojej połowie boiska, a gdy starał się ją odzyskać popełnił faul, za który ukarany został żółtą kartką.

W 28. minucie Thomas Rosicky zastąpił na boisku Cesca Fabregasa, który doznał kontuzji w 12 minucie podczas ataku na Richardsona.

3 minuty później Laurent Koscielny świetnie zachował się w polu karnym i wybił piłkę spod nóg nadbiegającego Benta.

W 36. minucie Riveros uciekł Thomasowi Rosicky'emu, jednak nie zdołał skierować piłki "szczupakiem" do bramki Almunii. Minutę później żółtą kartką za dyskusje z arbitrem upomniany został Song.

Do końca pierwszej połowy Kanonierzy starali się kontrolować przebieg gry, jednak to Sunderland niejednokrotnie potrafił wykorzystać swoją przewagę i stworzyć okazje do strzelenia bramki.

W 46. minucie, żółtą kartką za faul na Sagni ukarany został Welbeck. 2 minuty później świetnej akcji Rosicky'ego i Songa nie zdołał wykończyć Arszawin.

W 51. minucie po pięknym podaniu Nasriego w sytuacji sam na sam z Mignoletem znalazł się Chamakh, jednak Marokańczyk nie potrafił pokonać bramkarza Sunderlandu.

W 54 minucie, drugą żółtą a w konsekwencji czerwoną kartką ukarany został Alex Song. Chwilę później na boisku pojawił się Denilson, który zmienił Arszawina..

W 57. minucie fenomenalną okazję do pokonania Almuni miał Bent, jednak Anglik fatalnie przestrzelił po dośrodkowaniu Hendersona z rzutu rożnego. 2 minuty później po po strzale z rzutu wolnego Samira Nasriego, piłka wylądowała na górnej siatce bramki Mignoleta.

W 62. minucie żółtą kartką za faul na Chamakhu ukarany został Riveros, który chwilę później opuścił boisko. W jego miejsce na placu gry pojawił się Asamoah Gyan.

W 65. minucie po strzale Ferdinanda, piłkę z linii bramkowej wybił Gael Clichy.

W 73. minucie Al Muhammadi sfaulował w polu karnym Samira Nasriego. Do piłki ustawionej na 11 metrze podszedł Thomas Rosicky, jednak nie zdołał umieścić jej w siatce. Futbolówka otarła się o poprzeczkę i wyleciała w trybuny.

3 minuty później po złym podaniu Denilsona, jedynie szybkość Almunii uchroniła Arsenal przed stratą bramki.

W 80. minucie Hiszpan popisał się kolejną wspaniałą interwencją broniąc strzał Benta, który głową z 5 metrów próbował umieścić piłkę w siatce.

W 84. minucie żółtą kartką za faul na Denilsonie ukarany został Malbranque, który po chwili opuścił boisko. W jego miejsce na placu gry pojawił się Andy Reid..

Do drugiej połowy spotkania sędzia doliczył 4 minuty. Po upływie tego czasu kibice Arsenalu byli pewni sukcesu, jednak w ostatniej akcji spotkania Daren Bent, zdołał z najbliższej odległości skierować piłkę do siatki Almunii. Anglik wykorzystał błędy Clichy'ego i Koscielnego, którzy przeszkadzali sobie nawzajem przy próbie wybicia piłki. Kilka sekund później sędzia zakończył spotkanie.

Sunderland: Mignolet - Ferdinand, Bramble, Richardson, Onuoha - Riveros, Henderson, Malbranque, Al Muhammadi - Welbeck, Bent

Ławka rezerwowych: Reid, Zenden, Gyan, Bardsley, Carson, Colback, da Silva

Arsenal: Almunia - Sagna, Squillaci, Koscielny, Clichy - Song, Fabregas, Nasri, Wilshere - Arshavin, Chamakh

Ławka rezerwowych: Fabiański, Eboue, Gibbs, Djourou, Denilson, Rosicky, Vela.

Bramki Fabregasa i Benta oraz statystyki spotkania:

Premier LeagueSunderland autor: Szymon Ortyl źrodło: własne
szwarcekruper komentarzy: 89320.09.2010, 13:24

Przed meczem z Sunderlandem, każdy twierdził ze to będzie bardzo trudne spotkanie. Po meczu gdy zdobyliśmy tylko jeden punkt, większość twierdzi że przecież z takim słabym zespołem to wstyd nie wygrać -.- Oczywiście uważam że takie mecze trzeba wygrywać, ale nie zawsze wszystko idzie tak jakbyś my tego chcieli, a SoL to bardzo trudny teren. Jeżeli drużyna przegrywa na swoim stadionie przez cały sezon "aż" 3 mecze to raczej ciężko ich nazwać chłopcami do bicia.

Gujet komentarzy: 98120.09.2010, 13:19

maks20:
Rzuć okiem na tabelę, a potem jeszcze raz powiedz coś o walce z Manchesterami, Tottenhamem i Liverpoolem.
Co do utrzymywania się przy piłce, to wczoraj Nasri bardzo ładnie starał się trzymać piłkę przy nodze, kiedy grali w 10. Song wypadł z boiska, bo taką ma parszywą pozycję, która obliguje go do przerywania akcji napastnika tak, żeby nie dotarł w pobliże naszego pola karnego. Żółte kartki są wpisane niejako w jego zawód.
Można oczywiście dywagować, że Wenger coś zrobił nie tak, że Clichy wybił piłkę jak ciota i przez niego świetne mecz obrony został zawalony, ale to i tak nic nie da. Mecz był wygrany - wystarczyło z jedenastu metrów trafić do bramki.
Moim zdaniem Chamakh wcale nie gra tak źle jak mówisz - strzelił już kilka bramek. Zawalił setkę ale co z tego? Arszawin też zawalił kilka setek w tym sezonie. Wielu graczy to robi.
Każdy z nas jest pewnie niezadowolony z meczu, ale nie ma co zaraz dramatyzować i pisać jaki to jest słaby zespół. Do pewnego czasu wszyscy skreślają Arsenal - tak, jak napisał kanonier_89 - mieliśmy wypaść z top4 i co? I nic. Nadal tam jesteśmy.

Cudi komentarzy: 12754 newsów: 9820.09.2010, 13:15

maks20 to chyba drugie konto Christiana :)

Charles komentarzy: 9759 newsów: 3020.09.2010, 11:50

@maks20

Dawno się tak nie ubawiłem jak czytałem jakiś tekst ;) ostatnio chyba tylko kiko17 rzucał podobnymi teoriami mongolskimi...

Ale dzięki za poprawę humoru przed rozpoczęciem dnia! ;)

pafciobb komentarzy: 3020.09.2010, 11:40

Wenger popełnił prosty błąd. Widząc co dzieje się na boisku natychmiast powinien dokonać zmiany w 92-93 min. (zyskał by jakieś 2 minuty - koniec meczu).

kanonier_89 komentarzy: 93920.09.2010, 11:05

maks20, jeśli Arsenal walczy o miejsca 5-7 to kto ma walczyć o 1-4 (prócz MU i Chelsea) Stoke, Blackburn a może Blackpool? Weź zastanów się co piszesz. Ostatnio co roku mówiło się, że Arsenal jest pierwszą drużyną która odpadnie z top4 i jakoś zawsze dawała rade. Brakowało tylko szczęścia i konsekwencji, żeby powalczyć o mistrza. A jeśli masz zastrzeżenia do Chamkha to lepiej popatrz na Torresa.

zuczek1987 komentarzy: 640320.09.2010, 09:55

berbatov jest jednym z najlepiej wyszkolonych napastników na świecie... i to było by tyle

maks20 komentarzy: 44520.09.2010, 09:55

stefcio, evelred- odpowiem dla Was tak: Nasri dośrodkowywał wielokrotnie z rzutów rożnych (nikt mu wtedy nie przeszkadza). Piłka ani razu nie trafiła do adresata z Arsenalu.Potem rzut wony,żałosny.Clichy sprokurował bramkę,tak, jak to kilka razy się zdarzało w poprzednich sezonach w ostatnich minutach.Wtedy Gallas dostawał szału i nazywał Clichego i Sagnę(który też to zrobił) nieudacznikami.Ja bramkę Clichemu wybaczę,ale to,żę przez cały mecz ogrywali go,tego już nie.Chamakh biega po boisku chaotycznie,nie wykorzystał sytuacji sam na sam, 100 %.Song? - wykłócanie się z sędzią (niestety, to wpływ Wengera,który coraz częsciej to demonstruje) dyskwalifikuje go kompletnie z powodu debilizmu boiskowego.Arshavin-dwa pudła,bezproduktywny.Rosicky-Ok,starczy.To macie swoich super "nieprzeciętniaków".Ale nie to jest najgorsze,ale to ,że drużyna taka jak Arsenal,grając ze średniakiem wybija piłkę w trybuny,wzorem polskiej ligii !! Nie utrzymuje się przy piłce,jest pasywna.Popatrzcie na mecz obiektywnie-brak ruchu,brak wychodzenia na pozycje,po zejściu Ceska chaos w środku, oddanie przeciwnikowi środka pola.Tak, w tej chwili powalczą o miejsce 5-7.Nie sądzę,by z tym składem nawiązali walkę z Liverpoolem,Tottenhamem, o obu Man nie wspomnę i Chelsea. Dla mnie to przykre, ale tak to wygląda w tej chwili. I nie po 1 meczu tak sądzę.Mówię o tym od lipca, kiedy Wenger zaczął popełniać karygodne błędy szkoleniowe i kadrowe.

Michu komentarzy: 171120.09.2010, 08:37

Szkoda, że straciliśmy tego gola w ostatniej sekundzie, fatalny błąd Gaela, który zagrał więcej niż poprawnie. Darren Bent ma na nas jakiś patent, w zeszłym sezonie też straciliśmy gola w końcówce, właśnie za sprawą bramkostrzelnego Anglika, a szkoda, bo teraz będzie bardzo ciężko odrobić te dwa punkty, mogliśmy podchodzić na luzie w meczu z Chelsea, a teraz trzeba wygrać..
A co do tej bramki w końcówce.. Takie rzeczy się po prostu zdarzają, dlatego futbol jest taki piękny, może za 2 tygodnie strzeli gola w 93 Chamakh ;]

stefcio15 komentarzy: 13022 newsów: 223720.09.2010, 07:20

Maks - jak to jest druzyna na 5-7 miejsce , to powiedz mi gdzie wyladuje liverpool i jakie druzyny znajda sie przed nami , piszesz takie bzdury ze az mnie rozbawiles , owszem Sunderland jest sredniakiem , ale jest druzyna ktora gra silny futbol a taki (szczegolnie na wyjazdach) nie leżał Arsenalowi...

Powiedz mi jak na podstawie jedengo meczu mozesz nagle ocenic , ze nie mamy szans na big four , tak jak rok temu nie mielismy a moglismy miec mistrza , to tez bylo wielu takich co pisalo takie bzdury a na koniec sie zamykali i z podkulonymi ogonami "wychodzili" ze strony.

evelred komentarzy: 369120.09.2010, 00:46

panie "najzaciętszy", nie pisz pan bzdur typu "to jest drużyna przeciętniaków,którzy sie nie rozwijają" albo "jest to drużyna na miejsce 5-7"

jak nie łaska spojrzeć w tabelę to jesteśmy na 2. miejscu. w czasie tamtego i jeszcze poprzedniego sezonu wielu takich "ekspertów" skazywało nas na wypadnięcie z top4, oczywiście po sezonie szybko znikali, ale jak widać wracają

każdy przed meczem mówił, że będzie b. ciężko, a mimo nadal pozostają ludzie, którzy myśleli, że na sunderland jedzie się na luzie po 3 pkt

maks20 komentarzy: 44520.09.2010, 00:39

Mam dla kibiców Arsenalu, a jestem jednym z najzaciętszych, złą wiadomość: jeśli bolą Was zęby po meczu z Sunderlandem,tak, jak mnie, to musimy załatwic sobie karnet do dentysty.Jeśli nie bolą,to gratulacje, matrix działa.Przecież drużyna grała ze średniakiem, ani składnych akcji, ani grania piłką, nawet posiadanie piłki nawaliło! Czy oglądajac te mieliznę (rodem z 3 ostatnich meczów ub.sezonu) nadal uważacie,że Wenger jest właściwym trenerem?Przecież to jest drużyna przeciętniaków,którzy sie nie rozwijają, a wielu przechodzi regres.Przestańmy wreszcie powtarzać bzdury Wengera o młodzieży i stylu gry. Nie było stylu, a młodzież to Nasri? Otwórzcie oczy, mnie na sercu leży dobro tej drużyny a widzę,że zaczyna się pomiatanie dobrym imieniem Arsenalu i jego tradycją. W tej chwili jest to drużyna na miejsce 5-7.

maq komentarzy: 996 newsów: 15520.09.2010, 00:35

Chyba juz sobie poszli ,a w sumie szkoda bo beka byla :D

Edward komentarzy: 36720.09.2010, 00:35

Berbatovovi (przekręciłem na bank) można odmówić szybkości ale na bank nie techniki bo w tym jest zajebisty i nie raz wiązał buty bajecznymi zagraniami.

evelred komentarzy: 369120.09.2010, 00:33

może zmienić kanonierzy.com na barcachelseamanu.com?

maq komentarzy: 996 newsów: 15520.09.2010, 00:32

Arsenalu*

Vandal ---> Ja padlem jak to przeczytalem xD

Vandal komentarzy: 3602 newsów: 16820.09.2010, 00:31

"malo tego kradniecie juz wyszkolonych pilkarzy z inny klubow to jest to wasze cale szkolenie"

W tym momencie zachłysnąłem się herbatą...

maq komentarzy: 996 newsów: 15520.09.2010, 00:30

Strona Arsealu ,a kloca sie kibice chelsea , mu i barcy wtf? Zlot jakis czy jak?

Edward komentarzy: 36720.09.2010, 00:29

W 10 najlepszych jest za krótką listą bo techników nie brakuje.

Chelsea4ever komentarzy: 10820.09.2010, 00:28

kiko - chyba nie zauważyłeś że ''bajeczny'' jest współliderem strzelców wspólnie z Maloudą. Skończmy już temat berbatova, niech jego umiejętności zweryfikują następne mecze

Edward komentarzy: 36720.09.2010, 00:28

Tak jasne i piłka mu odskakuje przy przyjmowaniu piłki. Widziałeś jego grę w Bundeslidze, Tottenhamie i obecnie w United? Bo odnosze wrażenie, że bazujesz na skrótach.

kibic_FCB komentarzy: 54420.09.2010, 00:27

no chyba że w Premiership

kibic_FCB komentarzy: 54420.09.2010, 00:25

Edward proszę cię... on się nawet w pierwszej 10 nie mieści..

Edward komentarzy: 36720.09.2010, 00:23

Mowa o Premiership oczywiście.

Edward komentarzy: 36720.09.2010, 00:22

To że Berbatov jest jednym z najlepszych technicznie grających napastników to nie ulegało nigdy wątpliwości od czasu występów w Bayeru Leverkusen ale "znafcy" wiedzą lepiej.

kibic_FCB komentarzy: 54420.09.2010, 00:22

Kiko- zaraz waszej starej gwardii (Giggs, Scholes) wyczerpią się baterie i będzie qpa.

Rooney będzie w trakcie rozwodu i będzie w tym czasie myślał o grze jak np Henry.

O cudownych technikach na poziomie Fletchera czy Carricka nie wspomnę...

kiko17 komentarzy: 23620.09.2010, 00:17

Chelsea-->jak jedna jaskolka wiosny nie czyni?? nie pamietasz kto was pograzyl w meczu o Tarcze?? A pozatym piekne bramki z Newcastle czy z Evertonem to tez same sie strzeliy.Nie przypadkiem to Bulgar prowadzi w klasyfikacji najlepszych strzelcow.

kiko17 komentarzy: 23620.09.2010, 00:15

Charlie-->zobaczmy kto sie bedzie smial na koniec sezonu jak zwykle bedziecie jeczyc jaka ta pilka jest niesprawiedliwa ze taki "genialny" zespol jak wy znow niczego nie wygral.A ja bede cieszyc sie z kolejnych Pucharow zdobytych przez United.Jestem pewien ze tak bedzie a wy dalej zyjcie nadzieja i slynnym zdaniem Wengera."Nastepny sezon bedzie nasz"

kibic_FCB komentarzy: 54420.09.2010, 00:12

Pique ma lepsza technikę od Berbatowa.

Chelsea4ever komentarzy: 10820.09.2010, 00:12

kiko - daruje sobie już salwy śmiechu po przeczytaniu twojej komicznej wypowiedzi. Berbatov ma tak bajeczną technike że po wyczynach w poprzednich sezonach dorobił sie od samych kibiców manu ksywki drewniatov. Czytając komenty na różnych portalach kibice manu najbardziej narzekali na berbatova i jakoś nikt w co drugim poście nie używał zwrotu bajeczna technika, a co do dzisiejszego meczu to jedna jaskółka wiosny nie czyni. Zobaczymy co ten najbajeczniejszy z najbajeczniejszych techników w historii piłki nożnej pokaże w następnych meczach

kibic_FCB komentarzy: 54420.09.2010, 00:11

kiko- kup słownik ortograficzny

Po drugie- Piquenbauer nie mieścił wam się nawet na ławce bo macie Rio & Nemanje.
Cesc w składzie Arsenalu "się mieści".

Charles komentarzy: 9759 newsów: 3020.09.2010, 00:10

@kiko17

Nawet nie będę Ci odpisywał na tę nędzną prowokację :D HAHAHAHAHAHAHAHAH prosiłem Cię, żebyś mnie nie rozśmieszał :D

kiko17 komentarzy: 23620.09.2010, 00:09

Charlie-->ogladam meczu United nie od dzis i niekiedy to co Berbatov robil z pilka robilo ogromne wrazenie tylko ze po prostu nie umial przelozyc tego na bramki....a zreszta i tak wam sie nic nie wmowi... jak bylo 7 graczy Unieted w 11 Wszczech-czasow PL to i tak sie dalej klociliscie gdzie Pires,Viera itp a taka prawda ze jestescie zazdrosni o to jak wielkim klubem jestesmy i po prostu wmawiacie sobie ze mozecie cos wygrac z tymi dzieciakami..malo tego kradniecie juz wyszkolonych pilkarzy z inny klubow to jest to wasze cale szkolenie i potem rzadacie za nich niebotyczne pieniadze.United jak ukradli Pique z Barcy to potem im odsprzedali za 5 mln euro a wy rzadacie 60 za Fabregasa smiech na sali .... skoro to Barca zrobila cala robote

Charles komentarzy: 9759 newsów: 3020.09.2010, 00:02

@kiko17

Spadłem z krzesła ;/ przestań mnie rozśmieszać!

kiko17 komentarzy: 23620.09.2010, 00:01

Berbatov* mialo byc

kiko17 komentarzy: 23620.09.2010, 00:00

chelsea-->United byl jednym z najwiekszych drewien w Utd?? Tym zdaniem sie czlowieku skompromitowales od poczatku bylo wiadomo ze Bulgar ma bajeczna technike i musi dolozyc do tego skutecznosc.Nawet jak dzisiaj czytalem komenarze na stronie Barcy tam ludzie pisali ze Bulgar jest jednym z najlepiej wyszkolonych technicznie pilkarzy,a jesli cos takiego pisze kibic Barcy ogladajacy popisy Messiego,Iniesty czy Xaviego to chyba jest cos na rzeczy.

kibic_FCB komentarzy: 54419.09.2010, 23:59

howareyou- to było brutalne wejście a Ujfalusi w ogóle nie był zainteresowany odbiorem piłki.

Przypomnę że była 94 minuta a Atletico przegrywało.

howareyou komentarzy: 6048 newsów: 719.09.2010, 23:54

Ale taka jest prawda, to wejście nawet nie było brutalne. W piłkarzy Chelsea nikt nie wchodzi w ten sposób? Raczej nie oglądam całych meczów The Blues (z małymi wyjątkami), ale na piłkarzach naszej drużyny to wygląda w ten sposób co trzecia próba odbioru piłki. A co czwarta wygląda o wiele gorzej.

Edward komentarzy: 36719.09.2010, 23:53

No nie wcale nie obraziłeś nikogo , zwijam bo dramatyzuje a te wasze "więcejnizpilkarz" są czasem nie do zniesienia ale fakt nie jestem u siebie.

howareyou komentarzy: 6048 newsów: 719.09.2010, 23:50

@Edward
No, Ujfalusi to taki rzeźnik, jak Taylor i jak wszyscy drwale ze Stoke. :D

Tak na serio, to ten więcejniżfaul na nadpiłkarzu wcale nie był taki ostry, po prostu boski Leo pechowo upadł i ułożył boskie nózki. Ogólnie on raczej omijał urazy, bo jak na tak niskiego zawodnika bardzo rzadko w ogóle upadał, a żeby dostać taką kosę jak Diaby/Eduardo/Ramsey był zwyczajnie zbyt szybki. Nie zazdroszczę, ale widać, że innym też wypadają zawodnicy. Nie powiem, że mnie to cieszy, bo tak nie wypada. Żadna kontuzja nie jest "dobra". Dla nikogo. Co do urazów jeszcze - wprawdzie kibice United uważają, że Valencia doznał najgorszego urazu od lat na Wyspach, a kibice Barcy to pewnie już w ogóle chcą ukamieniować Czecha - sprawcę najbrutalniejszego faulu na świecie, ale ich kontuzje to i tak pikuś przy tym, co dzieje się w naszej drużynie... Znowu. Kolejny rok. Niedobrze.

@kiko17
Berbatov przerasta techniką Zidane'a i Bergkampa jednocześnie, o Ibrahimoviciu i Ronaldinho nie wspominając. W końcu Bułgar fajnie klei piłkę do nogi. (z jego speedem oczywiście przychodzi mu to z wielką trudnością) Nazywanie go od razu "najlepszym technikiem" w lidze to trochę niedorzeczność, bo techniką to on ledwo przerasta Scholesa i Rooneya.

Erzet komentarzy: 2069 newsów: 3519.09.2010, 23:48

Przepraszam, czy ja kogoś obrażam? Do Taylora czy Shawcrossa i tak temu panu daleko.

Charles komentarzy: 9759 newsów: 3019.09.2010, 23:46

@Edward

Fakt, wejście na miarę Shawcross'a...

Edward komentarzy: 36719.09.2010, 23:44

15 sekunda - trzeba być psychicznym żeby tak wchodzić komuś. Piłką się nawet nie interesował bo on ją sobie wypuścił.

Edward komentarzy: 36719.09.2010, 23:42

Erzet lepiej spójrz na ten urywek poniżej zanim zaczniesz kogoś obrażać. Takich rzeźników którzy łamią inym nogi. Już mnie ta Peremiership też zaczyna wkurzać bo wolałbym żeby Fabregas i Walcott będący w formie grał.