Kontynuacja zwycięskiej passy - Arsenal 3-1 Birmingham

Kontynuacja zwycięskiej passy - Arsenal 3-1 Birmingham 17.10.2009, 16:31, Szymon Ortyl 210 komentarzy

Punktualnie o 16.00 rozpoczął się mecz pomiędzy Arsenalem a Birmingham. Arsene Wenger zdecydował posadzić na ławce rezerwowych Andreja Arszawina. Jego miejsce zajął Abou Diaby. Mecz w pierwszym składzie rozpoczęli również Tomas Rosicky, Emmanuel Eboue i Theo Walcott. Na ławce rezerwowych pojawił się natomiast Manuel Almunia, który pauzował przez ponad miesiąc z powodu przewlekłej grypy. Inni nieobecni w składzie Kanonierów to Nicklas Bendtner i Gael Clichy.

W 4. minucie wspaniałą szansę na trafienie do bramki Birmingham miał Thomas Rosicky, jednak piłka po strzale z woleja minęła lewy słupek bramki strzeżonej przez Harta. 2 minuty później Ridgewell brutalnie zaatakował wślizgiem Theo Walcotta. Młody Anglik doznał lekkiej kontuzji kolana lecz zdołał wrócić na boisko.

Piłkarze Birmingham zapowiadali przed meczem, iż obecność nowego właściciela klubu na trybunach Emirates dodatkowo ich zmobilizuje. Bogaty Azjata obiecał przeznaczyć na zimowe okienko transferowe około 40 milionów funtów.

W 16. minucie wynik meczu fenomenalnym strzałem z lewej nogi otworzył Robin van Persie. Asystę przy golu Holendra zaliczył Alexandre Song.

Kilkanaście sekund później było już dwa do zera. Tomas Rosicky wspaniale dośrodkował piłkę po ziemi a Abou Diaby umieścił ją tuż pod poprzeczką bramki Harta.

W 27. minucie Alexandre Song sfaulował McFaddena przed polem karnym Kanonierów, po błędnym wykonaniu The Blues stracili piłkę, która trafiła pod nogi Walcotta, ten popędził prawym skrzydłem, wyłożył piłkę Fabregasowi a Hiszpan fatalnie przestrzelił w niemal stuprocentowej sytuacji.

W 31. minucie utykającego Walcotta zmienił Andriej Arszawin.

Niestety w 38. minucie Vitto Mannone popełnił koszmarny błąd. Wypiąstkował piłkę wprost pod nogi Mc Faddena, który nie miał problemów z umieszczeniem jej w siatce.

3 minuty później świetny strzał na bramkę Harta oddał Arszawin, jednak bramkarz Birmnigham zdołał sparować piłkę w stronę obrońców. Kilka sekund później realizator pokazał śpiącego na nowo zamontowanych skórzanych fotelach Manuela Almunię.

Pierwszą połowę Kanonierzy zakończyli prowadząc 2-1.

Gracze Birmingham od razu rzucili się do odrabiania strat, jednak byli bardzo niedokładni.

W 52. minucie dobrą okazję do zdobycia bramki miał Arszawin, jednak w ostatniej chwili obrońcy wybili mu piłkę spod nóg. Kilka sekund później po błędzie Harta piłka odbiła się od Fabregasa i wyleciała poza linię końcową boiska.

5 minut później sędzia podyktował rzut wolny pośredni dla Arsenalu w polu karnym Birmingham. Piłka po uderzeniu van Persiego otarła się o poprzeczkę i przeszła nad bramką.

W 68. minucie niezłym dośrodkowaniem popisał się Andriej Arszawin, jednak Hart zdołał zdjąć piłkę z głowy Robina van Persiego.

Kapitalne spotkanie rozgrywał Abou Diaby, który strzelił bramkę oraz świetnie spisywał się w defensywie.

W 71 minucie Bacary Sagna zastąpił na boisku Tomasa Rosicky'ego. Kilka sekund później żółtą kartką ukarany został Alexandre Song.

7 minut później Robin van Persie oddał świetny strzał na bramkę Harta, jednak piłka o centymetry minęła prawy słupek bramki Birmingham.

W 79. minucie świetną szansę na strzelenie bramki miało Birmingham, jednak Vitto Mannone zdołał wybić piłkę przed siebie.

W 84. minucie bramkę na 3-1 po podaniu Fabregasa strzelił Andriej Arszawin.

4 minuty później po podaniu Emmanuela Eboue w sytuacji sam na sam znalazł się Abou Diaby, jednak Francuz nie potrafił pokonać świetnie spisującego się dziś Harta,

W 90. minucie Emmanuela Eboue zastąpił Jack Wilshere..

Do końcowego gwizdka sędziego Kanonierzy kontrolowali mecz. Świetne spotkanie rozegrali Fabregas, Rosicky, Diaby , Gibbs, Song, Arszawin i Eboue. Vitto Mannone popisał się kilkoma wyśmienitymi interwencjami, jednak przez straconego gola na pewno nie może zaliczyć tego meczu do udanych.

Birmingham CityPremier League autor: Szymon Ortyl źrodło: własne
Cesc_Fan komentarzy: 452417.10.2009, 19:58

olo_18 > Dobrze powiedziane :D

ArsenalTheBest komentarzy: 102617.10.2009, 19:56

Wyobrazmy sobie ze ta osoba ktora rzucila ten balon poszla na pierwszy a zarazem ostani mecz Liverpoolu :)

Kanonier95 komentarzy: 288217.10.2009, 19:55

ale jaja z tym balonem xD

ArsenalTheBest komentarzy: 102617.10.2009, 19:54

Sorki Cesc_Fan ---> Pomylilem sie i to bylo do Valentino:) SORKI!!

Cesc_Fan --> Chyba nie oglądałes meczu?!?! Robin mial mnóstwo sytuacji i wykorzystał jedną a mógł w tym spotkaniu pochwalić sie hat-trickiem:)

R4d3k99 komentarzy: 169017.10.2009, 19:52

Teraz zas na AZ Alkmaar. Jeśli wygramy w Holandii, to awans mamy juz w kieszeni i w meczu rewanzowym z AZ w Londynie bedą mogli zagrac zawodnicy ktorzy mniej graja w lidzie.

Cesc_Fan komentarzy: 452417.10.2009, 19:50

Bk z tego balonu :D Na Sky Sports jest news ,że ten kto to zrobił czyli walnął ten balon na murawę powinien się przyznać i podać swój email :P
PS. Przetłumaczy ktoś tego newsa dziś jeszcze ?
arsenal.com/news/news-archive/30091/wenger-reaction - Z góry dzięki :)
ARSENAL FOREVER !

valentino1 komentarzy: 22317.10.2009, 19:47

Robin strzelil bramke w 4 meczach z rzedu, więc odbij.

ArsenalTheBest komentarzy: 102617.10.2009, 19:41

Zobaczcie jak Liverpool przegrywa przez......Balon?!?!
br.soccerclips.net/videos/sunderland-1-0-liverpool-bent

ArsenalTheBest komentarzy: 102617.10.2009, 19:36

Oby ta passa trwala jak najdluzej i Robin musi bardziej popracowac nad skutecznoscia:)

Levin komentarzy: 617.10.2009, 19:33

Tak, bylibyśmy na drugim, ale przecież jeszcze City nie grało.. :) Więc na razie nie zapeszajmy :P

DawidAFC komentarzy: 155817.10.2009, 19:31

Birmingham o niebo lepiej zaprezentowało się w obronie niż Blackburn i raz nawet prawie wyrównali... Ale nie do pomyślenia by było żebyśmy dali sobie wydrzeć to zwycięstwo ;p Boję się o Theo żeby nic poważnego się nie stało bo na razie nie może wejść w sezon z tymi kontuzjami :/ Tak jak przewidywałem Chelsea i Lpool stracili punkty jutro mam nadzieję że City przynajmniej zremisuje z Wigan ;] Teraz czas na Alkmaar Go Go Gunners!!!

gawliq komentarzy: 112117.10.2009, 19:31

Jak tak dalej pójdzie strzelimy 128 goli do końca sezonu a to byłoby coś ;D
Gdyby nie mecz straty to bylibyśmy na 2 miejscu, czyli jest dobrze :)

Levin komentarzy: 617.10.2009, 19:28

"Kanonierzy całkowicie kontrolowali spotkanie. Bardzo aktywni byli Diaby, Gibbs, Fabregas, Song i Fabregas."

lon1502 komentarzy: 17717.10.2009, 19:19

marazm44 widać, że nie ten mecz oglądałeś. RVP najlepszy na boisku... ech...co za bzdury niektórzy wypisują.

arsen1 komentarzy: 107817.10.2009, 19:18

Theo ma cos pechowy poczatek sezonu , oby nie mial tak całego . Z jego rajdami siejemy prawdziwy popłoch pod bramką przeciwnika .

AdeCk komentarzy: 22417.10.2009, 19:17

trzeba też pamiętać że mamy zaległy mecz więc sytuacja w tabeli wygląda całkiem przyzwoicie. kolejne punkty które są potrzebne na koncie kanonierów i z tego sie cieszmy.

Cesc_Fan komentarzy: 452417.10.2009, 19:15

Verminator > Nie zachwycił ?
Co ty chcesz od Arsenalu ?
Kanonierzy dziś się spisali dobrze pomimo ,że im rywal nie pozwalał na lepszą grę w ofensywie .
Oni zrobili tak zwany , autokar w swoim polu karnym jak Burnley robi . Trudno jest strzelić więcej goli jak , im rywal nie pozwala . Dobre i te trzy gole zdobyte przez Kanonierów .

Cesc_Fan komentarzy: 452417.10.2009, 19:13

arsenal.com/news/news-archive/30091/wenger-reaction - Wypowiedź pomeczowa Bossa .
Theo nie zagra we wtorek z Alkmaar ;/
Jutro się okaże czy kontuzja jest poważna czy nie .
Oby było z nim wszystko wporządku :)

Verminator komentarzy: 2317.10.2009, 19:13

Dzisiaj Arsenal nie zachwycił ale 3 pkt są najważniejsze... i strata do Chelsea nie jest już taka duża...

Kucharz komentarzy: 18417.10.2009, 19:12

Ale tabela to coś się nie zgadza...

Maikelosik komentarzy: 4654 newsów: 217.10.2009, 19:08

marazm44 - zastanawia mnie tylko czy ty chcesz żebyśmy myśleli, że znasz się na piłce....
Słuchaj nie wysilaj się...

Nie wiem czy ktoś cię uczył ale nie ilość ale jakość się liczy...

P.S

Ciekawe jakie ty masz opinie po przegranych spotkaniach...

STRACH SIĘ BAĆ :)

Cesc_Fan komentarzy: 452417.10.2009, 19:07

Ja czytam inne komentarze ,więc proszę też
o czytanie moich jak i innych :P

KySiO komentarzy: 66717.10.2009, 19:07

Pienik, tak naprawdę to jesteśmy czwarci, bo tabela nie jest dobrze zaktualizowana.

arsen1 komentarzy: 107817.10.2009, 19:07

Nie przekreslał bym tych kogucików ... grają zadziwiajco dobrze ,ciekawe do kiedy wytrzymają .

titi_henry komentarzy: 357017.10.2009, 19:05

ja przeczytalem..

fabregas1987 komentarzy: 2581917.10.2009, 19:03

myslisz ze ktos czyta to co napisales??marazm44

marazm44 komentarzy: 9717.10.2009, 18:51

nie wem skad te zachwyty. Cieszy ze wygralismy to prawda, ale ilosc niecelnych podan zwlaszcza Cesca byla przerazajaca. Z taka forma jak dzisiaj nie dalibysmy rady Aston Villi tak jak ona dzisiaj grala. troche to wyglada tak ze gramy tak gra nasz kapitan. 2 tyg. temu jego najlepsze a dzisiaj jego najslabsze spotkanie jakie pamietam. Vito mnie zawiodl chyba go obecnosc Almunii zdemobilizowala i nie mam watpliwosci ze to wlasnie hiszpan zagra w nastepnym mecz. boki kiepskie. Z rajdow Ebue nic kreatywnego nie wynikalo a Gibbs byl cieniem siebie samego z poprzedniego sezonu, co akurat mozna zrozumiec, jako ze byl to jego pierwszy wazny mecz w tym sezonie. Jesli mowa o srodkowych to troche brakowalo mi rajdow. Song byl swietny to on napedzal ofensywe wobec kiepskiego dzis Cesca, Diaby tez mogl sie podobac, zwlaszcza w destrukcji mi dzis zaimponowal. Moze w koncu przeszla mu trauma pamietnego samoboja. Boki byly dzis ok. Rosa kilka ciekawych rajdow. Widzialbym go raczej wchodzacego z lawy na ostatnie pol godz. Walcott kapitalny i Robin...obok Songa byl dzisiaj najlepszy...W kazdym razie sporo bylo chaosu, zbyt duzo niecelnych podan, ale 3 punkty ciesza i teraz czas na Mloty...kolejne 3 punkciero Chelsea remisuje z Live a my juz powoli dostrzegamy czubek peletonu....Do konca roku mamy tylko 2 ciekie mecze na wyjezdzie z Snderlandem i Liverpoolem, wietrze wyjscie w grudniu na pierwsze miejsce...w nowym roku nie wierze ze Chelsea poradzi sobie bez Essiena I Drogby. Wiec zostajemy tylko my i Muly w walce o mistrzostwo. A te troche bez Krystyny wyglada jak zbieranina...no nic. Sezon w chodzi w arcyciekawa faze!

milosz1984 komentarzy: 13417.10.2009, 18:38

Arsenlal1994 - myslalem ,ze z jakiejs telewizja . Szkoda ,ze nieznasz dokladnego adresu strony na ktorej ogladales mecz. Ja ogladam na digi tv za free lub na necie soccer-live.pl, kuszotv.pl

Pienik komentarzy: 3917.10.2009, 18:38

No i ładna wygrana 3:1 i jesteśmy 3 dobrze że Chelsea przegrało z Aston Vila, szkoda tylko że nie mogłem obejrzeć meczu ;/

Michu komentarzy: 171117.10.2009, 18:35

Najważniejsze są kolejne 3 punkty, myślałem, że po bramce na 2-0 rozbijemy Birmingham, ale później zaczęliśmy grać słabo, niby mieliśmy ciągle piłkę, ale nie potrafiliśmy nic dobrego stworzyć przed polem karnym, no i musiało się to zemścić i Birmingham nam strzeliło bramkę, i do końca była straszna nerwówka. Bardzo też cieszy nasza skuteczność, ogólnie na tą chwile gramy najładniej w Premier League, ale mecz prawdy jest za tydzień na Upton Park, najważniejszy mecz 'puki co' tego sezonu, bo przecież tego samego dnia Muły jadą na Anfield.
Arsenal Forever ;)

waszek komentarzy: 717.10.2009, 18:27

milosz1984: allgoals.pl - całe mecze do pobrania

topol95 komentarzy: 152717.10.2009, 18:26

Kolejne 3 punkty ;)

Filip151 komentarzy: 1885 newsów: 217.10.2009, 18:25

Super wygraliśmy mecz i tylko to się liczy i nic więcej zdobyliśmy bardzo ważne 3 punkty, oby tak dalej.

Arsenal1994 komentarzy: 749717.10.2009, 18:23

milosz1984 - jakaś stronka magedtv, a co?

Java289 komentarzy: 115317.10.2009, 18:23

A że sie tak zapytam co to były za kartki na początku meczu co kibice Arsenalu nimi wymachiwali?

Maciekkk10 komentarzy: 258317.10.2009, 18:20

hahahahahaahhahahahaha, balon strzelił dla Sunderlandu ! tego jeszcze nie było xDD

CLEVER komentarzy: 197917.10.2009, 18:19

Andrzej uratowal mi kupon :D dalem hadicapa ;]

milosz1984 komentarzy: 13417.10.2009, 18:15

Arsenal1994 na czym ogladales mecz Arsenalu????

Mickael komentarzy: 7917.10.2009, 18:14

Szkoda ze balon nie wpadl ... mysle, ze byloby to zaliczone x2 ;)

milosz1984 komentarzy: 13417.10.2009, 18:13

Cesc-Fan Meczyki.pl troche mnie nie satysfakcjonuje. Ktrótkie i czesto niewyrazne skroty i do tego nie zawsze full screen mozliwy i czesto jest tak ,ze same bramki dadza. Chodzi mi o taki co najmniej 10 minutowy skrot meczu i stornki co mozna caly mecz pobrac

Mickael komentarzy: 7917.10.2009, 18:11

Brawo Arsenal. Troche szkoda Vito bo wg mnie sedzia powinien mimo wszystko odgwizdac faul. No i martwi zejscie Walcotta, ktory zrobil jednak troche zamieszania.

PS. Dzieki za linka Strzeluch. Mocno mnie to rozbawilo :D

Brawo

UltimateE komentarzy: 1304 newsów: 217.10.2009, 18:11

youtube.com/watch?v=j5V0wfB3Iic

hehe ja z tego gola Sunderlandu nie moge:D

Wazne 3 pkt , wygrywamy z Boltonem i jestesmy przed Chelsea;D nie zdziwie sie jak City przegra z Fulham , pamietacie jak Arsenal sie tam meczyl??
Oby Theo nie odnowil sie uraz:/ Ogolnie Arsenal mial wiecej posiadania pilki - 64% ale jakis konkretow nie bylo tylko czasami piekna ackaj wychodzila , RvP) malo zdecydowany mial 2 szanse z ktorych mogl strzelic gole lecz stanal zawrocil i dupa , moglby byc hattrick , ale i tak jest dobrze;)

milosz1984 komentarzy: 13417.10.2009, 18:10

Znacie moze storny na ktorych mozna sciagnac zawsze ostatni mecz kanonierow jak i obszerny skrot spotkania ( a nie tylko same bramki)?
Z góry dzieki

Arlo komentarzy: 49117.10.2009, 18:09

Van Persie jeszcze dwie bramki i 70 bramek dla Arsenalu :)

Arczi komentarzy: 29217.10.2009, 18:08

youtube.com/watch?v=j5V0wfB3Iic&feature=player_embedded

Co Wy na To :O :D:D:D hahahahaha ostroo xD

Arsenal1994 komentarzy: 749717.10.2009, 18:07

milosz1984 ---> pieknie to wygląda ale to tylko marzenia. Jak wróca kontuzjowani to ich miejsce zajmą na pewno inni. Jednak trzeba cieszyć się wygraną a nie lamętować.
Świetny mecz Diabiego i wszystkich kanonierów.
Cieszy też porazka Chelsea i LFC :)
Go Go The Gunners!!!

adamaggio komentarzy: 49617.10.2009, 18:07

milosz - na 90% wenger nigdy nie będzie mieć do dyspozycji całego składu. zawsze kogoś będzie gdzieś strzykało, ktoś będzie miał coś naciągnięte, pewnie ze 3 - 4 zawodników ciągle będzie coś leczyć. jeśli to będą ludzie z pomocy czy napadu, to pół biedy, ale jak coś się stanie gallasowi albo vermalenowi, to dupa blada. przed sezonem uważałem, że nowe transfery nie są konieczne, teraz jednak myśle tak jak większość: śo i dp do kupienia jak naj szybciej. rzekłem.