Łatwe zwycięstwo w Lidze Europy: Arsenal 3-0 Bodo/Glimt

Łatwe zwycięstwo w Lidze Europy: Arsenal 3-0 Bodo/Glimt 06.10.2022, 22:01, Łukasz Wandzel 530 komentarzy

Arsenal do spotkania w Lidze Europy z Bodo/Glimt przystąpił w bardzo dobrych nastrojach, zaledwie parę dni po pokonaniu Tottenhamu w derbach północnego Londynu. Dzisiejszego wieczora Kanonierzy od pierwszego gwizdka sędziego kontrolowali przebieg spotkania przeciwko mało wymagającemu rywalowi. Goście przez długi czas mieli kłopot ze stworzeniem jakiejkolwiek akcji ofensywnej. Z kolei gospodarze rozegrali dwie różne połowy. Przed przerwą wypracowali komfortowe prowadzenie 2-0 po golach Eddiego Nketiaha i Roba Holdinga, a w drugiej połowie oddali pole gry drużynie z Norwegii i stworzyli zaledwie kilka sytuacji. Jedynego gola po przerwie strzelił w końcówce Fabio Vieira.

Składy obu drużyn

Arsenal: Turner – Tomiyasu, Holding, Gabriel – Marquinhos (59' Saka), Lokonga, Xhaka (59' Odegaard), Tierney (70' White), – Fabio Vieira, Martinelli (58' Jesus) – Nketiah (82' Nelson)

FK Bodo/Glimt: Haikin – Wembangomo, Lode (88' Hoibraten), Moe, Sampsted (88' Konradsen) – Vetlesen, Berg, Saltnes – Mugisha, Espejord (88' Salvesen), Pelligrino

Mecz rozpoczął się od przejęcia kontroli przez Arsenal, co nie oznaczało jednak zawrotnego tempa i braku błędów przy prostych zagraniach. Pierwszą groźną okazję gospodarze stworzyli dopiero po 9 minutach, gdy po dograniu Kierana Tierneya z lewej flanki, Fabio Vieira trafił w poprzeczkę.

Do otarcia wyniku doszło w 23. minucie. Szybki kontratak zwolnił na ułamek sekundy Gabriel Martinelli, który pod presją dograł do Tierneya. Szkot miał sporo czasu na przygotowanie strzału i huknął z kilkunastu metrów w słupek.

Eddie Nketiah błyskawicznie dobiegł do piłki i zakończył akcję, 1-0! Kilka minut później Kanonierzy podwyższyli prowadzenie. Fabio Vieira dośrodkowywał z rzutu rożnego. Goście wybili piłkę, ale jeszcze raz przejął ją Portugalczyk i ponownie zagrał w pole karne, tym razem idealnie na głowę Roba Holdinga, 2-0.

Przed przerwą wynik już nie uległ zmianie, choć blisko jeszcze jednej bramki dla gospodarzy w 34. minucie był Granit Xhaka, po tym jak Brice Wembangomo obejrzał żółtą kartkę za zagranie ręką tuż przed własnym polem karnym. Uderzenie Szwajcara z rzutu wolnego sparował jednak golkiper przyjezdnych. Notabene kapitan Arsenalu również otrzymał żółte ostrzeżenie za dość bezczelną rękę, dzięki której w środku pola powstrzymał jeden z niewielu ataków rywali.

Po przerwie norweski klub tworzył nieco więcej okazji, ale z małym potencjałem na gola. Najbliżej niego był Amahl Pelligrino, który strzałem w polu karnym zmusił Matta Turnera do interwencji. W 59. minucie na murawie zameldowali się Martin Odegaard, Bukayo Saka i Gabriel Jesus. Ofensywne trio nie odmieniło znacznie obrazu gry, a piłkarze Bodo/Glimt wciąż przedostawali się z piłką pod szesnastkę Arsenalu.

Londyńczycy prawie nie mieli okazji strzeleckich. Te można policzyć na palcach jednej ręki: akcja Arsenalu zaraz po rozpoczęciu drugiej połowy, fatalne przestrzelenie Nketiaha i akcja bramkowa w końcówce. Dopiero w 85. minucie Gabriel Jesus zbliżył się do bramki, dryblując z piłką blisko linii końcowej i asystując przy golu Fabio Vieiry, który trafił niemal do pustej bramki.

Bodo GlimtLiga EuropyRaport pomeczowy autor: Łukasz Wandzel źrodło: własne
Garfield_pl komentarzy: 2809308.10.2022, 15:15

@Piotrek95 napisał: "Dzisiaj szansa że Brighton u siebie urwie coś Tottenhamowi.

Ciekawe też zagra Diego Costa z Chelsea, od pierwszej minuty wychodzi"

Mewy oskubia kury xD

Piotrek95 komentarzy: 964508.10.2022, 15:04

Dzisiaj szansa że Brighton u siebie urwie coś Tottenhamowi.

Ciekawe też zagra Diego Costa z Chelsea, od pierwszej minuty wychodzi

Slaviola komentarzy: 1237708.10.2022, 14:53

@imprecis:

Ale teraz to inny Arsenal, jak i inny Liverpool.

Nowa historia.

Slaviola komentarzy: 1237708.10.2022, 14:52

@chicken1990:

Tam jest wiele miejsc gdzie warto iść na piwko.

Wystarczy iść główną ulicą w stronę stadionu, a na pewno coś znajdziesz :)

imprecis komentarzy: 65008.10.2022, 14:50

A żeby też nie było za wesoło to od ponad 10h nie jesteśmy wstanie strzelić LFC bramki (uwzględnione wszystkie rozgrywki).

Mecze z Kloppem idą nam gorzej niż z Guardiolą, więc jutro gigantyczny test dla nas.

adias komentarzy: 733 newsów: 808.10.2022, 14:38

@Marzag: @sebaarsenal: mam na myśli ogólny sukces w przyszłości. Uważam ze dla takich drużyn jak Polska czy Norwegia ćwierćfinał ME jest pewnego rodzaju sukcesem. Zwłaszcza, ze Ci drudzy nawet na mundial sie nie załapali

arsenallord komentarzy: 29724 newsów: 11708.10.2022, 14:38

@adias: Haaland i Ode zdecydowanie >>> Lewy i Zieliński

chicken1990 komentarzy: 120908.10.2022, 14:34

Panowie gdzie warto podbić przed meczem w okolicach Emirates na piwko?

Koszulka wyjazdowa nawet w sklepie klubowym jest tylko w rozmiarach 3XL.

sebaarsenal komentarzy: 160308.10.2022, 14:27

@adias: Pytasz o mistrzostwa? Jeśli tak, to Norwegia na nich nie gra. Nie awansowali

imprecis komentarzy: 65008.10.2022, 14:26

To tak odnośnie zbyt dużego optymizmu:

AFC jakby liczyć tabelę tylko od momentu wygranego meczu z CFC (25 grudnia 2020) gdy wskoczył do składu ESR, ma 3 miejsce w lidze i tylko 3 pkt straty do LFC.

My już od jakiegoś czasu jesteśmy mocnym zespołem.

kaman17 komentarzy: 498708.10.2022, 14:18

To co, Balo dzisiaj hattrick?

enrique komentarzy: 1916208.10.2022, 14:16

Wyjście z grupy to byłby wielki sukces xD

Marzag komentarzy: 41271 newsów: 108.10.2022, 14:10

@adias napisał: "Jak myślicie, para Odegaard-Haaland zapewni większy sukces Norwegii niż nam Lewandowski i Zieliński?"
W sensie więcej niż 0? :P chyba że za sukces uważamy wyjście z grupy.

adias komentarzy: 733 newsów: 808.10.2022, 14:04

Marzag komentarzy: 41271 newsów: 108.10.2022, 14:04

@Embix napisał: "Aj lubisz łapać za słówka, wyłapywać kawałki cytatów żeby wyszło na twoje. Było dać cały cytat i taką odpowiedź to byś dostał mniej plusów, zwykła manipulacja lub problemy ze zrozumieniem. Jak możesz się mnie czepiać o te 10pkt, urwać pół mojej wypowiedzi przez którą twoja obecna nie miałaby sensu?
Lecisz na plusy jak galerianka na jeansy"

Przecież reszta cytatu niczego nie zmienia. Piszesz tam co by było gdyby Arsenal przegrał 2 razy. Jakby Arsenal miał jakimś cudem 10 pkt przewagi to zawsze mógłbyś napisać 4 porażki i nie ma już pierwszego miejsca.

drewniane_krzeslo komentarzy: 280908.10.2022, 14:00

@Ech0z napisał: "Gramy najładniejsza piłkę od wielu lat, jesteśmy silna drużyna na każdej pozycji jest wyróżniający się zawodnik genialny napastnik , najlepszy obrońca na świecie mający niecałe 22 lata .- " nie rozumiem tego hurraoptymizmu" xD"

zapomniałeś dodać, że dopiero 8 kolejka rozgrywek i sezon jest długi.

majkel_majkel komentarzy: 1342 newsów: 4208.10.2022, 13:59

@enrique: byłem 2 razy, ostatnio 2 tyg temu. Ich 5 gwiazdek często to kilkunastoletnie hotele na max 3 gwiazdki:) w.takim byłem teraz, za to miał super klimat, dużo Polaków etc. a 2 lata temu byłem (za mniejszą kasę o dziwo) w takich nowych 5 gwiazdkach i było naprawdę cacy. ogólnie Turcja jest naprawdę spoko.

Ktos pisał o podróbkach czy ogólnie zakupach - to prawda jest ich pełno na każdym kroku, ale ceny nie są już tak super (mają inflację 100%), przez co nawet słynne targowanie się jest ciężkie. na podróbkach się nie znam bo nie kupuje,ale od lokalksow słyszałem, że w większości to juz nie są tureckie podróbki tylko zwykła chińszczyzna

Rowerinho komentarzy: 225208.10.2022, 13:57

@Theo10 napisał: "Piękna sprawa z tym mostem Krymskim. On dla Rosjan miał rangę symbolu przyłączenia Krymu.
Chcieli mieć dodatkowo kanał lądowy, a zaraz nie będą mieć żadnego."

Wg Rosjan, most się zawalił z powodu pożaru cysterny XD

Rowerinho komentarzy: 225208.10.2022, 13:56

@arsenallord napisał: "Krążą plotki że Thiago jutro nie zagra. To byłoby spore osłabnie. Bez niego mają totalny tartak w środku pola."

Podobno został kopnięty w kolano

shocker komentarzy: 10408.10.2022, 13:53

@sWinny: po co kupować podróbki drogich marek i oszukiwać samego siebie, że masz coś markowego? Nie rozumiem

Theo10 komentarzy: 828408.10.2022, 13:53

@Rowerinho: Piękna sprawa z tym mostem Krymskim. On dla Rosjan miał rangę symbolu przyłączenia Krymu.
Chcieli mieć dodatkowo kanał lądowy, a zaraz nie będą mieć żadnego.

sWinny komentarzy: 783308.10.2022, 13:43

@enrique: tak, oni zawyzaja.
Jeśli się wybierasz tam na wakacje to polecam wziąć trochę $$ na zakupy. Świetne podróbki najlepszych marek, fajnej jakości za śmieszne pieniądze. I się targuj bo to ich kultura. Spokojnie można zejść z ceny o 30, 40, 50% i więcej.

Mizzou komentarzy: 605308.10.2022, 13:40

@arsenallord:
wow, dzięki, myślałem, że to już jest :D

arsenallord komentarzy: 29724 newsów: 11708.10.2022, 13:38

@Mizzou: Ale chyba jeszcze nikt kadry nie ogłosił? Jak to się stanie to pewnie wszędzie to będzie

Mizzou komentarzy: 605308.10.2022, 13:36

Znacie jakąś stronkę, gdzie można łatwo zobaczyć kadry narodowe powołane przez selekcjonerów na Mundial w Katarze?

enrique komentarzy: 1916208.10.2022, 13:35

Ktoś z Was był w Turcji na urlopie ? To prawda że nie warto brać u nich hotelu poniżej 5* gwiazdek, bo 4* w Turcji to jak 3* wszędzie indziej ??

arsenallord komentarzy: 29724 newsów: 11708.10.2022, 13:16

Mickeylo komentarzy: 274108.10.2022, 13:10

@Dominik17: No wlasnie net mi muli na tel i niechcą mi sie Google załadować :/

Rowerinho komentarzy: 225208.10.2022, 13:09

Ukraińcy załatwili Most Krymski, piękny prezent urodzinowy dla Władimira Władimirowicza.

O jeden most za daleko, ruski skur***ynu

Thoneick komentarzy: 198108.10.2022, 13:08

Jak ja bardzo dzisiaj liczę na Brighton

ArekKanonier komentarzy: 191208.10.2022, 13:08

@Mickeylo: 17:30

Dominik17 komentarzy: 313608.10.2022, 13:05

@Mickeylo: serio ? W dzisiejszych czasach nie mozesz sobie sprawdzić ? Tyle samo czasu by ci zajęło sprawdzenie o której mecz niż pisanie o to tutaj XD

enrique komentarzy: 1916208.10.2022, 13:02

Jakie pompowanie balonika, Live jest w takiej formie że wygrana nie powinna być jakimś wielkim wyzwaniem.

Mickeylo komentarzy: 274108.10.2022, 12:59

O której jutro meczyk jest?

bizooon komentarzy: 693008.10.2022, 12:49

@Pires9999: Holding też swietnie gra glową a to że ma tylko 1 gola w PL to uważam za skandal, wszystko minimalnie obok albo słupki poprzeczki obijał

bizooon komentarzy: 693008.10.2022, 12:35

No jesteśmy w stanie w tym sezonie pograć o mistrza, co nie znaczy że zdobędziemy.
Jestesmy przekonani że konczymy w TOP4, nie znaczy że tak będzie na pewno.
Możemy wygrac z każdym ale to nie znaczy że z każdym wygramy.
Jesteśmy też jedna kontuzję od katastrofy bo Sambi nie robi postępów tak szybko jak kadra trenerska by chciała.
Tak jak gra Douglasa mnie nie przekonuje to w stosunku do Sambiego pozyskanir go to byłoby wzmocnienie.
Obyśmy jednak kogoś bardziej jak Partey (Caicedo?) Pozyslali zimą

havoc komentarzy: 1913 newsów: 408.10.2022, 12:26

Troche boje sie tego Joty...

WindKai komentarzy: 88508.10.2022, 12:18

Nie mylmy pompowania balonika i pogardliwego traktowania Liverpoolu z optymistycznym podejściem i nastawieniem, że wychodzimy i walczymy o trzy punkty, bo jesteśmy w stanie je zdobyć mając na uwadze to jak prezentujemy się na boisku od początku sezonu, jaką mamy pozycje w tabeli ligowej, jak gramy przed własną publicznością i w jakiej formie jest Liverpool. The Reds to nadal klasowa drużyna z mocnymi nazwiskami i wszystko może się wydarzyć, ale mamy prawo wyjść na to spotkanie z dużą pewnością siebie. W przeciwieństwie do meczu z United w podstawie najprawdopodobniej będzie Partey. Jeśli celujemy w top 4, bądź wyżej to nie ma co panikować tylko trzeba wyjść ambitnie i pokazać, że naprawdę jesteśmy mocni.

Ranczomen komentarzy: 1233308.10.2022, 12:11

U siebie musimy golić wszystkich. Tylko zwycięstwo.

Garfield_pl komentarzy: 2809308.10.2022, 11:54

Matt Turner seems to know you’re all worried about his distribution. He’s working on it.

We spoke last night on distribution, Ramsdale, USMNT and some warm thanks for Rob Holding.

lordoftheboard komentarzy: 822908.10.2022, 11:48

@damianARSENAL: Walcott tak samo, jak przypakował to stracił atuty

Kris3Tears komentarzy: 442408.10.2022, 11:47

@Piotrek95: było wchodzić na stronę częściej, to byś widział jak ludzie kpią z Liverpoolu. Ale tak, teraz widać tylko dwa takie komentarze, więc to co było wypisywane przez ostatni miesiąc już się nie liczy. Co nie?

Spejsik komentarzy: 341808.10.2022, 11:33

Liverpool to nadal Liverpool.
Dla mnie remis będzie dobrym wynikiem.

Piotrek95 komentarzy: 964508.10.2022, 11:30

Widzę dosłownie dwa komentarze traktujące Liverpool pogardliwe i z 50 komentarzy że za duży optymizm na stronie i że pompowanie balonika na Liverpool XD

KingHenry komentarzy: 8408.10.2022, 11:22

Ja nadal uważam ze nie ma co pompować balonika i zwiastować zwycięstwa nad Liverpoolem, pamietajmy ze mecze z top6 zawsze charakteryzują sie innym nastawieniem i rządzą wygranej. Oczywiście liczę na wygraną ale nie będzie to lekki i przyjemny mecz. COYG!!

Pires9999 komentarzy: 118108.10.2022, 11:12

@Ech0z: dokładnie i najlepszy styl gry zaraz po city albo podobny

AR14 komentarzy: 130708.10.2022, 11:11

@damianARSENAL

Tu nie do końca problem leżał w siłowni. Wydaje mi się, że zbyt duży priorytet u Jacka miał na siłkę, a motoryka i koordynacja ruchowa były bardzo zaniedbane.

Trenerzy powinni mieć to na uwadze, jednak czasem bywa tak, że zawodnik po godzinach robi coś dodatkowo i nie zawsze trener nad tym będzie miał opiekę ;f

Pires9999 komentarzy: 118108.10.2022, 11:11

@damianARSENAL: pamiętamy a raczej bardziej pamiętają to nasi piłkarze ,po meczu w united będą jesczze bardziej bezwzględni i uważni tak myślę .ta porazka z nimi wyjdzie nam na dobre ,bo chlopaki mają to w głowie że nie wszystko zawsze idzie dobrze i trzeba nie lekceważyć.a wgl oni mułów nie zlekceważyli tylko Bruno miał dzień podań i tyle a tak byli ciency jak siki pająka tyle

Marcinafc93 komentarzy: 32837 newsów: 108.10.2022, 11:09

Lepiej się miło zaskoczyć, niż nakręcać na pewną wygraną, to wciąż jest Liverpool i na pewno będą nakręceni na to spotkanie, liczę na wygraną, ale realnie typuje remis

damianARSENAL komentarzy: 852008.10.2022, 11:08

Nie jest powiedziane, ze jeśli Vieira przypakuje to wyjdzie mu to na dobre. Od razu mi się przypomina sytuacja z Wilsherem, jak po siłowni stracił tą lekkość i szybkie minięcie rywala.