Łatwe zwycięstwo w Lidze Europy: Arsenal 3-0 Bodo/Glimt

Łatwe zwycięstwo w Lidze Europy: Arsenal 3-0 Bodo/Glimt 06.10.2022, 22:01, Łukasz Wandzel 530 komentarzy

Arsenal do spotkania w Lidze Europy z Bodo/Glimt przystąpił w bardzo dobrych nastrojach, zaledwie parę dni po pokonaniu Tottenhamu w derbach północnego Londynu. Dzisiejszego wieczora Kanonierzy od pierwszego gwizdka sędziego kontrolowali przebieg spotkania przeciwko mało wymagającemu rywalowi. Goście przez długi czas mieli kłopot ze stworzeniem jakiejkolwiek akcji ofensywnej. Z kolei gospodarze rozegrali dwie różne połowy. Przed przerwą wypracowali komfortowe prowadzenie 2-0 po golach Eddiego Nketiaha i Roba Holdinga, a w drugiej połowie oddali pole gry drużynie z Norwegii i stworzyli zaledwie kilka sytuacji. Jedynego gola po przerwie strzelił w końcówce Fabio Vieira.

Składy obu drużyn

Arsenal: Turner – Tomiyasu, Holding, Gabriel – Marquinhos (59' Saka), Lokonga, Xhaka (59' Odegaard), Tierney (70' White), – Fabio Vieira, Martinelli (58' Jesus) – Nketiah (82' Nelson)

FK Bodo/Glimt: Haikin – Wembangomo, Lode (88' Hoibraten), Moe, Sampsted (88' Konradsen) – Vetlesen, Berg, Saltnes – Mugisha, Espejord (88' Salvesen), Pelligrino

Mecz rozpoczął się od przejęcia kontroli przez Arsenal, co nie oznaczało jednak zawrotnego tempa i braku błędów przy prostych zagraniach. Pierwszą groźną okazję gospodarze stworzyli dopiero po 9 minutach, gdy po dograniu Kierana Tierneya z lewej flanki, Fabio Vieira trafił w poprzeczkę.

Do otarcia wyniku doszło w 23. minucie. Szybki kontratak zwolnił na ułamek sekundy Gabriel Martinelli, który pod presją dograł do Tierneya. Szkot miał sporo czasu na przygotowanie strzału i huknął z kilkunastu metrów w słupek.

Eddie Nketiah błyskawicznie dobiegł do piłki i zakończył akcję, 1-0! Kilka minut później Kanonierzy podwyższyli prowadzenie. Fabio Vieira dośrodkowywał z rzutu rożnego. Goście wybili piłkę, ale jeszcze raz przejął ją Portugalczyk i ponownie zagrał w pole karne, tym razem idealnie na głowę Roba Holdinga, 2-0.

Przed przerwą wynik już nie uległ zmianie, choć blisko jeszcze jednej bramki dla gospodarzy w 34. minucie był Granit Xhaka, po tym jak Brice Wembangomo obejrzał żółtą kartkę za zagranie ręką tuż przed własnym polem karnym. Uderzenie Szwajcara z rzutu wolnego sparował jednak golkiper przyjezdnych. Notabene kapitan Arsenalu również otrzymał żółte ostrzeżenie za dość bezczelną rękę, dzięki której w środku pola powstrzymał jeden z niewielu ataków rywali.

Po przerwie norweski klub tworzył nieco więcej okazji, ale z małym potencjałem na gola. Najbliżej niego był Amahl Pelligrino, który strzałem w polu karnym zmusił Matta Turnera do interwencji. W 59. minucie na murawie zameldowali się Martin Odegaard, Bukayo Saka i Gabriel Jesus. Ofensywne trio nie odmieniło znacznie obrazu gry, a piłkarze Bodo/Glimt wciąż przedostawali się z piłką pod szesnastkę Arsenalu.

Londyńczycy prawie nie mieli okazji strzeleckich. Te można policzyć na palcach jednej ręki: akcja Arsenalu zaraz po rozpoczęciu drugiej połowy, fatalne przestrzelenie Nketiaha i akcja bramkowa w końcówce. Dopiero w 85. minucie Gabriel Jesus zbliżył się do bramki, dryblując z piłką blisko linii końcowej i asystując przy golu Fabio Vieiry, który trafił niemal do pustej bramki.

Bodo GlimtLiga EuropyRaport pomeczowy autor: Łukasz Wandzel źrodło: własne
M4rcin komentarzy: 152408.10.2022, 20:16

@bizooon napisał: "Son, Hojbjerg, Romero i Bentancour"

bizooon komentarzy: 687108.10.2022, 20:00

@Marcinafc93: no na środku obrony jeszcze jeden potrzebny przy lidze mistrzów :D

Freo98 komentarzy: 632208.10.2022, 17:24

@amiapsycho: kurde zacząłem mecz oglądać i chyba nagle w połowie mi to znikneło. No nic szkoda, dzięki za informacje

praptak komentarzy: 880808.10.2022, 17:17

Ponoć wniosek kibiców o usunięcie Haalanda z PL zebrał już prawie 2mln podpisów. Zabawna sprawa :)

amiapsycho komentarzy: 78808.10.2022, 17:13

@Freo98: skończyło się już, teraz tylko dwa mecze na kolejkę

Freo98 komentarzy: 632208.10.2022, 17:04

Działa wam teraz viaplay z canalu plus?

Marcinafc93 komentarzy: 32834 newsów: 108.10.2022, 17:03

@danielosik: Zobaczymy, jak rozegra cały sezon na dobrym poziomie, to może i Arteta da się mu wykazać i dostanie swoją szansę

danielosik (zawieszony) komentarzy: 1698208.10.2022, 16:59

@Marcinafc93: czyżby w przyszłym sezonie dostał szansę?

Marcinafc93 komentarzy: 32834 newsów: 108.10.2022, 16:55

Auston Trusty blisko hat-tricka w meczu z Bristol City, ładnie sobie tam poczyna

arsenallord komentarzy: 29689 newsów: 11708.10.2022, 16:54

Wolves, Soton, Leeds taka trójka marzeń do spadku. Bardzo nie lubię tych drużyn.

Ashburton komentarzy: 450108.10.2022, 16:53

Mistrz znany po 8 kolejkach, śmiechu warte.

Gofer999 komentarzy: 1462408.10.2022, 16:49

@Marzag: No to wiele wyjaśnia. A tutaj już były wpisy że bez Haalanda w City to idziemy po mistrza. :D:D:D

Cesc1994 komentarzy: 446508.10.2022, 16:49

Wilki są absolutnie żałosne

tomaszszef komentarzy: 148508.10.2022, 16:42

Jakas zapowiedz na jutrzejszy mecz ?

Marcinafc93 komentarzy: 32834 newsów: 108.10.2022, 16:37

No nic trzeba jutro pokonać Liverpool, bo źle wygląda to drugie miejsce Arsenalu xd

Marzag komentarzy: 41183 newsów: 108.10.2022, 16:26

@Gofer999 napisał: "Haaland czasem nie był kontuzjowany? Szybko wyzdrowiał czy to był fake?"
Źródło tej informacji to komentarz użytkownika kanonierzy.com który stwierdził tę kontuzję po tym jak Haaland nie wyszedł na drugą połowę meczu w lidze mistrzów gdy City prowadziło 3-0.

krzykus1990 komentarzy: 516408.10.2022, 16:23

Oglądam teraz Manchester City Southampton. Poziom między zespołami tak jakby dwie ligi ich dzieliły

Gofer999 komentarzy: 1462408.10.2022, 16:15

Haaland czasem nie był kontuzjowany? Szybko wyzdrowiał czy to był fake?

Pires9999 komentarzy: 117608.10.2022, 16:15

Haaland słupek soton ma fajne momenty ale city ich zmiażdży to jest inny level ...

schnor25 komentarzy: 1854608.10.2022, 16:14

Nie wiem po co sprawdzać VARem bramki takie jaką strzelił Daka Wisienkom. Piłka po drodze odbiła się od kilku graczy Wisienek, zanim trafiła pod nogi Daki.

Trequartista komentarzy: 536608.10.2022, 16:09

Kepa wrócił do bramki? Myślałem że już nie wróci do grania na tym poziomie

lordoftheboard komentarzy: 822608.10.2022, 16:08

@bizooon: dzisiaj

alfa1993 komentarzy: 12108.10.2022, 16:04

Cześć nie mogę znaleźć czy transmitują jutro nasz mecz w TV??

sWinny komentarzy: 780208.10.2022, 16:02

Canal + online już nie ma wszystkich spotkań PL? Trzeba kupić viaplay z tego co widzę

Garfield_pl komentarzy: 2778308.10.2022, 16:01

Arsenal are leading the chase for Rangers youngster Jack Wylie. They have monitored the 15-year-old full-back & watched him regularly over the past few months, with chief youth scout Lee Herron sent to Spain to watch the player on international duty last month. [@dailyrecord]

bizooon komentarzy: 687108.10.2022, 16:00

@arsenallord: znając nasze szczęście to Gibbs czy jak mu tam... a wiem Bobslej Cięberlejn zagra przeciw nam mecz życia

bizooon komentarzy: 687108.10.2022, 15:56

@lordoftheboard: trolluje, dwidentnie

bizooon komentarzy: 687108.10.2022, 15:55

@lordoftheboard: Ben jest gość, a kiedy to?

@arsenallord: buahaha, dobre

Trequartista komentarzy: 536608.10.2022, 15:55

Tego meczu chyba nie ma co oglądać, Wilki są fatalne, a jeszcze tylu piłkarzy im brakuje dzisiaj

enrique komentarzy: 1905308.10.2022, 15:50

Na Livescore jako powód dlaczego nie gra Kante podano "Złe przygotowanie do meczu" xD

enrique komentarzy: 1905308.10.2022, 15:48

Ciekawe ile bramek Soton dostanie do przerwy xD

arsenallord komentarzy: 29689 newsów: 11708.10.2022, 15:43

Mam nadzieję że Tottenham dziś urwie jakieś punkty Brighton

lordoftheboard komentarzy: 822608.10.2022, 15:30

@imprecis: na szczęście ten Arsenal to inna drużyna niż rok temu

Btw mam urodziny w ten sam dzień co Ben White.
Od razu bardziej gościa lubię xD

lordoftheboard komentarzy: 822608.10.2022, 15:29

Nie znam Gabriela osobiście, ale zawsze podobał mi się jako piłkarz. Wiem, że City nie sprzedałoby go do każdego klubu. Do Arsenalu była wystarczająco duża odległość... geograficzna - stwierdził Klopp.

Widzę LFC znowu się bawi w kwestie geograficzne

Czeczenia komentarzy: 1247508.10.2022, 15:16

Francja, Portugalia, Niemcy, Anglia, Hiszpania, Belgia, Szwajcaria, Chorwacja, Dania. No i Polska. Całkiem niezłe towarzystwo. A to wszystko reprezentacje europejskie, które za chwilę zaliczą przynajmniej czwarty turniej z rzędu.

Norwegia nie gra nigdzie od Euro 2000. Ale skoro ich ostatnia bramkę na turnieju strzelił 22 lata temu gracz Tottenhamu, to możemy wytłumaczyć sobie ten gen przegrywu.

A to kraje z UEFA z podobnymi osiągnięciami, które mają przynajmniej milion mieszkańców:

-Izrael, Armenia, Białoruś, Estonia, Cypr, Kazachstan, Azerbejdżan, Litwa, Mołdawia, Kosowo.

Póki co Haaland i spółka zbłaźnili się na finiszu ligi narodów. Do osiągnięć Lewandowskiego z kadrą mu równie daleko co Kane'owi do trofeów.