Łatwe zwycięstwo w Lidze Europy: Arsenal 3-0 Bodo/Glimt

Łatwe zwycięstwo w Lidze Europy: Arsenal 3-0 Bodo/Glimt 06.10.2022, 22:01, Łukasz Wandzel 530 komentarzy

Arsenal do spotkania w Lidze Europy z Bodo/Glimt przystąpił w bardzo dobrych nastrojach, zaledwie parę dni po pokonaniu Tottenhamu w derbach północnego Londynu. Dzisiejszego wieczora Kanonierzy od pierwszego gwizdka sędziego kontrolowali przebieg spotkania przeciwko mało wymagającemu rywalowi. Goście przez długi czas mieli kłopot ze stworzeniem jakiejkolwiek akcji ofensywnej. Z kolei gospodarze rozegrali dwie różne połowy. Przed przerwą wypracowali komfortowe prowadzenie 2-0 po golach Eddiego Nketiaha i Roba Holdinga, a w drugiej połowie oddali pole gry drużynie z Norwegii i stworzyli zaledwie kilka sytuacji. Jedynego gola po przerwie strzelił w końcówce Fabio Vieira.

Składy obu drużyn

Arsenal: Turner – Tomiyasu, Holding, Gabriel – Marquinhos (59' Saka), Lokonga, Xhaka (59' Odegaard), Tierney (70' White), – Fabio Vieira, Martinelli (58' Jesus) – Nketiah (82' Nelson)

FK Bodo/Glimt: Haikin – Wembangomo, Lode (88' Hoibraten), Moe, Sampsted (88' Konradsen) – Vetlesen, Berg, Saltnes – Mugisha, Espejord (88' Salvesen), Pelligrino

Mecz rozpoczął się od przejęcia kontroli przez Arsenal, co nie oznaczało jednak zawrotnego tempa i braku błędów przy prostych zagraniach. Pierwszą groźną okazję gospodarze stworzyli dopiero po 9 minutach, gdy po dograniu Kierana Tierneya z lewej flanki, Fabio Vieira trafił w poprzeczkę.

Do otarcia wyniku doszło w 23. minucie. Szybki kontratak zwolnił na ułamek sekundy Gabriel Martinelli, który pod presją dograł do Tierneya. Szkot miał sporo czasu na przygotowanie strzału i huknął z kilkunastu metrów w słupek.

Eddie Nketiah błyskawicznie dobiegł do piłki i zakończył akcję, 1-0! Kilka minut później Kanonierzy podwyższyli prowadzenie. Fabio Vieira dośrodkowywał z rzutu rożnego. Goście wybili piłkę, ale jeszcze raz przejął ją Portugalczyk i ponownie zagrał w pole karne, tym razem idealnie na głowę Roba Holdinga, 2-0.

Przed przerwą wynik już nie uległ zmianie, choć blisko jeszcze jednej bramki dla gospodarzy w 34. minucie był Granit Xhaka, po tym jak Brice Wembangomo obejrzał żółtą kartkę za zagranie ręką tuż przed własnym polem karnym. Uderzenie Szwajcara z rzutu wolnego sparował jednak golkiper przyjezdnych. Notabene kapitan Arsenalu również otrzymał żółte ostrzeżenie za dość bezczelną rękę, dzięki której w środku pola powstrzymał jeden z niewielu ataków rywali.

Po przerwie norweski klub tworzył nieco więcej okazji, ale z małym potencjałem na gola. Najbliżej niego był Amahl Pelligrino, który strzałem w polu karnym zmusił Matta Turnera do interwencji. W 59. minucie na murawie zameldowali się Martin Odegaard, Bukayo Saka i Gabriel Jesus. Ofensywne trio nie odmieniło znacznie obrazu gry, a piłkarze Bodo/Glimt wciąż przedostawali się z piłką pod szesnastkę Arsenalu.

Londyńczycy prawie nie mieli okazji strzeleckich. Te można policzyć na palcach jednej ręki: akcja Arsenalu zaraz po rozpoczęciu drugiej połowy, fatalne przestrzelenie Nketiaha i akcja bramkowa w końcówce. Dopiero w 85. minucie Gabriel Jesus zbliżył się do bramki, dryblując z piłką blisko linii końcowej i asystując przy golu Fabio Vieiry, który trafił niemal do pustej bramki.

Bodo GlimtLiga EuropyRaport pomeczowy autor: Łukasz Wandzel źrodło: własne
damianARSENAL komentarzy: 852007.10.2022, 14:26

W niedziele najważniejsze będzie silna głowa naszych piłkarzy. Jeśli nie spękamy jak z United to o mecz się nie boje.

SemperFidelis47 komentarzy: 53907.10.2022, 14:19

Witam panowie , z niecierpliwością czekam na niedziele , pierwszy raz od x lat podchodzimy do meczy z Live jako faworyt, jestem jakos dziwinie spokojny o to , ze nasi wyrwa punkty , najlepiej jakby 3 . Wczorajsza wygrana potwierdza nasz mental , podstawa odpoczela wiec w niedziele wyjdziemy nasza zelazna jedenastka. Czuje 2:1 dl nas :) obysmy byli w rownie dobrych nastrojach w niedzielę wieczorem pozdrawiam.

imprecis komentarzy: 65007.10.2022, 14:18

@arsenallord: Gavi nie gra na pozycji Lokongi. Na jego pozycji gra Busquets.

imprecis komentarzy: 65007.10.2022, 14:17

@pLYTEK: może być ciężko tą tezę zweryfikować. Jak chcesz to mogę się założyć, że zrobi 15+ w kanadyjce. Przegrany przelewa na cel charytatywny. Odegaard w zeszłym sezonie miał 12 w kanadyjce.

arsenallord komentarzy: 29724 newsów: 11707.10.2022, 14:14

Chce ktoś powiedzieć że Lokonga jest za młody na pozycję na której gra? Ciekawe co tym myśli taki Gavi z Barcelony

mlodykanonier komentarzy: 148007.10.2022, 14:11

@krzykus1990: no, ale jak Zina nie może grać to gra Kieran i odwrotnie. Jak na razie lewa obrona w tym sezonie daje radę.

krzykus1990 komentarzy: 519507.10.2022, 14:08

Cieszyliśmy się że Zincha zastąpi kulawego Tierneya i na tej pozycji już nie będzie problemów z kontuzjami. Okazuje się puki co że to Zinchenko bardziej cierpi na kontuzje niż Tierney.

ArsenalChampion komentarzy: 806607.10.2022, 14:05

A równie dobrze może nigdy nie wskoczyć na topowym poziom. Takze spokojnie poczekajmy

ArsenalChampion komentarzy: 806607.10.2022, 14:04

Narazie to Vieira zagrał dobrze z Brentford i z Bodo. Z czego nie oszukujmy się to nie są zadne sprawdziany.
Ja wiem ze ten piłkarz ma ogromny potencjał, bo to widać. No ale ludzie nie okrzykujmy odrazu kogoś najlepszym ŚP w lidze. Po co budować na tym młodym chłopaku takie oczekiwania? On w przyszlości dopiero osiągnie topowy poziom

pLYTEK komentarzy: 411807.10.2022, 13:58

@imprecis: @imprecis napisał: "Do końca tego sezonu Vieira będzie uważany za najlepszego ŚP w lidze po KDB. Możecie robić printscreeny."

A jak nie, to na jaki cel charytatywny wplacasz 200 zl ?

imprecis komentarzy: 65007.10.2022, 13:50

@malyglod: a czemu mam tak nie uważać, skoro brał ciężar na siebie w tych meczach co zagrał?

malyglod komentarzy: 648907.10.2022, 13:43

@imprecis: serio uważasz że jak teraz wypadnie Ode to Vieira np przez 2 miesiące weźmie na siebie ciężar gry bez spadku jakości gry zespołu?
Takie wnioski na podstawie kilku minut w nowej lidze?

Jeden ma z 50 meczy w lidze PL i jest kapitanem w zespole narodowym a drugi dopiero wszedł do nowej ligi. Dla mnie to jednak różnica klas w dłuższym odstępie czasu.
Co nie oznacza że Vieira 1 czy 2 mecze może mieć wybitne.

imprecis komentarzy: 65007.10.2022, 13:38

@arkoreus: mecz z Brentford to był jedyny gdzie mieliśmy pełną kontrolę od początku do końca. Do tego jest to teren na którym najlepsi tracili punkty. Ze Spurs mieliśmy słabsze momenty. Obie jego zmiany były dobre z MU i Spurs. Nie wniósł nic mega, ale zagrał dobrze.

arkoreus komentarzy: 20107.10.2022, 13:35

@imprecis: Okej ale z kim te liczby? Co Wniósł Mega w meczu z Totkami czy MU ? No odnośnie tego najlepszego meczu czy był on z Brentford mam duże wątpliwości.

Joker_224 komentarzy: 520507.10.2022, 13:27

Czy Vieira osiągnie 1/7 Vieiry?

ZielonyLisc komentarzy: 2028507.10.2022, 13:23

@imprecis: RIVALDO V2

imprecis komentarzy: 65007.10.2022, 13:21

@ZielonyLisc: śmiali się, a się sprawdziło.

ZielonyLisc komentarzy: 2028507.10.2022, 13:19

@MadMax14: Xhaka > Pogba

MadMax14 komentarzy: 266707.10.2022, 13:17

Vieira to 9/13 Odegaarda

Furgunn komentarzy: 923707.10.2022, 13:11

Nie ma zwolnienia. Jest nowy kontrakt. Steve Cooper przedłużył umowę z Nottingham Forest do 2025 roku.

ZielonyLisc komentarzy: 2028507.10.2022, 13:02

@imprecis: Czy Vieira osiągnie 1/7 Sancheza?

imprecis komentarzy: 65007.10.2022, 12:58

cobi90 komentarzy: 125707.10.2022, 12:57

@Dubhead: Nie mam pojęcia kto by się nadał za Parteya, bo nie jestem skautem. Edu z Arteta transfery przeprowadzają świetne więc jeśli nikogo nie kupili latem to znaczy, że nikt nie przykuł ich uwagi.

cobi90 komentarzy: 125707.10.2022, 12:54

@Marzag: Tak a Kolasinac był środkowym obrońcą u nas pamiętasz? Ja sie nie pytam czy zdaniem Artety Lokonga jest SPD. Ja wiem, że nie jest, a jeśli uważasz inaczej to ja nie będę dyskutował. Każdy ma swoje zdanie. To jest tak samo jak z Whitem gość gra na prawej obronie i ok wypalił gra super, a jakby nie wypalił to co też byś pisał, że jest słaby?

imprecis komentarzy: 65007.10.2022, 12:53

@arkoreus: podałem jako argument liczby + nasz najlepszy mecz rozegraliśmy z nim w składzie (Brentford). Ma tyle samo już w kanadyjce co Ode, a prawie 3x mniej rozegranych minut. Póki co ani razu nie znikł w meczu, czego o Ode nie można powiedzieć. Lubię Odegaarda i uważam, że miejsce jest dla obu w pierwszej 11, co po prostu są argumenty za tym, że Fabio będzie dla nas ważniejszy ze względu na liczby.

Mickeylo komentarzy: 274107.10.2022, 12:43

@Dziadyga: Nie pamiętam jakiegoś większego błędu Mo, ale on też za dużo nie gra, jakby grał więcej to napewno też by się jakieś błędy przytrafiły. Pamiętam jednak ze bardzo często tak samo był wystraszony jak Lokonga i chował się przed piłką a gdy już ja miał to szybciutko podawał do najbliższego, z czego jest między nimi jakieś 8 lat różnicy i Elneny gra w PL od 6 sezonów?

Obserwuj bacznie, krytykuj (byle obiektywnie) choć moim zdaniem jak jesteś kibicem to na poczatku pasowałoby chlopaka wspierać i mieć dla niego trochę wyrozumiałości, a nie z góry go skreślać.

ZielonyLisc komentarzy: 2028507.10.2022, 12:43

Antony to 1/7 Sancheza

Pozdro dla kumatych

Hehe golas

arkoreus komentarzy: 20107.10.2022, 12:39

@imprecis: Jak można porównywać Euro u21 do Premier League ? Przypominam że Dani Ceballos też rozegrał świetne Euro u 21 a było jak było. W kanadyjce to nie bramek tylko Punktów (G+A). No to liczymy czas w Arsenalu i jego stylu gry oraz jego występach w teraźnieszym naszym klubie, a nie klubie ligii portugalskiej. Dlatego tłumacząc na podstawie meczy w Arsenalu stawiasz go wyżej od ODE, praktycznie bez jakichkolwiek sensownych argumentów. Lubie go widze w nim olbrzymi potencjach gra bardzo dobrze, no ale nie lepiej jak Ode ;)

Marcinafc93 komentarzy: 32837 newsów: 107.10.2022, 12:30

Mikel Arteta ma w chwili obecnej najlepszy współczynnik wygranych ze wszystkich menadżerów Arsenalu w historii! Pod batutą Hiszpana Kanonierzy wychodzili zwycięsko z 58,26% starć.

imprecis komentarzy: 65007.10.2022, 12:27

To jest tak jak z niektórzy gadają z Salibą, że powinniśmy dać mu czas, bo mało meczów zagrał w AFC i nie ma co wyciągać pochopnych opinii. Ignorują przy tym, że był w 11 sezonu Ligue 1 i został wybrany najlepszym młodym graczem całej ligi.

Z drugiej strony Ci sami twierdzą, że Antony to super grajek i zazdroszczą MU transferu, już umieszczając go jako jednego z najlepszych skrzydłowych w lidze.

imprecis komentarzy: 65007.10.2022, 12:24

@arkoreus: masz rację, nie żeby on został najlepszym graczem Euro u21, kapitanował swoją reprezentację i zdobył ponad 20 bramek w kanadyjce w zeszłym sezonie w Porto ... Faktycznie, tylko 3 mecze zagrał w profesjonalnej piłce. W AFC mało grał, bo nie miał preseasonu i leczył uraz.

Garfield_pl komentarzy: 2810807.10.2022, 12:22

Nottingham Forest is delighted to announce that Head Coach Steve Cooper has signed a new contract with the Club until 2025.

To jednak nie poleci ;)

Rynkos7 komentarzy: 680707.10.2022, 12:17

@Furgunn napisał: "poza tym traktuj mój komentarz z dystansem, powstał w celach humorystycznych, ale tak... Pompa musi być i 3 punkty nasze :D"

Dokładnie tak je traktuje, ale potem ja się nakręcam i gdy coś nie idzie po naszej myśli jeszcze bardziej jestem wk**iony niż zwykle :D

imprecis komentarzy: 65007.10.2022, 12:17

Partey w wieku 22 lat też by sobie nie poradził na tej pozycji.

arkoreus komentarzy: 20107.10.2022, 12:16

@imprecis:
Co Ty gadasz jak znikał!? Jak można stawiać Vieire wyżęj od Odegarda po dwóch pełnych meczach z czego 1 z Bodo, 68 minut z zurych, 17 z manchesterem i 11 z totenhamem, Serio nie rozumie tego. Ode to nasz regulator i mózg. Lubie Vieire widze jego potencjał ale hamuj narazie !

imprecis komentarzy: 65007.10.2022, 12:13

@Dziadyga: rozumiem, że jesteś wróżką? Co do Elneny vs Lokonga. Jeden ma 30 lat, a drugi 22 lata. Chłopak gra na pozycji, która nie jest jego optymalną i jest najtrudniejszą na boisku. Jest przestraszony i słabo gra bez piłki, ale ma potencjał na topowego piłkarza. Ma świetną technikę, warunki fizyczne i wachlarz podań. Ogarnie grę bez piłki i mental to będziemy mieć piłkarza wartego 60m.

Dziadyga komentarzy: 828807.10.2022, 12:09

@Mickeylo napisał: "Nie ma to jak z góry zakładać ze się będzie kogoś hejtowalo na maxa, bo nie wyszło mu parę meczy, *****iscie toksyczne podejście masz. Dziwię się ze z tą twoja legendarna intuicja nie pracujesz jako skaut w jakimś większym klubie bo byś pewnie same perełki wynajdywał i rozpoznawał szrot odrazu. Chłopak gra na najtrudniejszej pozycji na boisku która nawet nie jest jego nominalna, widać że brakuje mu pewnosci siebie ale w przeciwieństwie do Pepe jest to transfer przyszłościowy a nie najdroższy transfer w historii klubu , który z miejsca mial wzmocnić skład."

Moze zle sie wyrazilem z tym hejtowaniem.Bardziej chodzi o to,ze bedzie na pewno najwieksza krytyka z mojej strony nt jego gry i najwieksza baczna obserwacja,jesli bedzie na boisku.Chlop jest ciagle wystraszony,robi sporo bledow a na 2 metry do tylu podac to Ty i Ja bysmy potrafili spokojnie za 30 k tygodniowo.Taki Elneny wysmiewany wiecznie tu na stronie byl,ale nie pamietam by byl wystraszony/paniczny i serio,pamietasz jakis blad prowazacy do straty gola? Bo Ja nie.

Mam inny zawod,tez zwiazany i z intuicja i wyczuciem,elegancja,wiec nie musze byc scout.Choc wiele razy patrzac na jakiegos grajka w roznych klubach faktycznie przewidzialem w wiekszosci przypadkow czy gracz bedzie b.dobry czy gorszy.

Po prostu widac,ze Lokonga nie ma przede wszystkim lepetyny do wielkiej pilki.Moze w jakims Southampton by dal rade,bo tam wiekszosc ruzyny bezjajeczna jest.

Marzag komentarzy: 41271 newsów: 107.10.2022, 12:04

@cobi90 napisał: "Czyli co Twoim zdaniem Lokonga to ma być zastępstwo Parteya?"
Zdaniem Artety jest, Lokonga gra na pozycji Parteya gdy jest na boisku. Nie jest zbyt mocny fizycznie i słabo chroni piłkę więc jest jak jest.

Trequartista komentarzy: 536607.10.2022, 12:04

@Marcinafc93:
U nas by nie złapał pewnie.
@imprecis:
W dużej części się zgodzę, sam na Odegaarda narzekam (mecz z Tottenham np.), ale uważam że jeszcze wiele więcej może nam pokazać, np. w Sociedad częściej wchodził w dryblingi i był bardziej dynamiczny. Narzekamy tutaj oczywiście na aktywność pod bramką przeciwnika, bo dalej jednak jest nieoceniony w rozegraniu.
Moim zdaniem powinniśmy spróbować zagrać z Odegaardem w roli Xhaki i Fabio obok, ale to dopiero jak Szwajcar spuści z tonu.

Mickeylo komentarzy: 274107.10.2022, 12:01

@Dziadyga: Nie ma to jak z góry zakładać ze się będzie kogoś hejtowalo na maxa, bo nie wyszło mu parę meczy, zajebiscie toksyczne podejście masz. Dziwię się ze z tą twoja legendarna intuicja nie pracujesz jako skaut w jakimś większym klubie bo byś pewnie same perełki wynajdywał i rozpoznawał szrot odrazu. Chłopak gra na najtrudniejszej pozycji na boisku która nawet nie jest jego nominalna, widać że brakuje mu pewnosci siebie ale w przeciwieństwie do Pepe jest to transfer przyszłościowy a nie najdroższy transfer w historii klubu , który z miejsca mial wzmocnić skład.

Garfield_pl komentarzy: 2810807.10.2022, 12:00

“ [Gabriel] Martinelli, very early I was excited about him. He’s become exactly the player I expected. [Bukayo] Saka, phwoah. Young team, very exciting. They are in the position they are, well deserved.”

Jürgen Klopp praises Arsenal and Arteta.

Garfield_pl komentarzy: 2810807.10.2022, 11:59

Klopp on Arsenal

"All my respect, wow. Really, really good job. Martinelli has become exactly the player I expected. Odegaard, I spoke to when he was 15 and the whole world wanted him. He became the player everyone expected. Saka, wow, incredible."

#LFC #LIVARS

Marcinafc93 komentarzy: 32837 newsów: 107.10.2022, 11:47

Pedro Neto kolejna długa kontuzja , która eliminuje go z Mistrzostw Świata, dobrze jednak że nie udało się go nam kupić.

imprecis komentarzy: 65007.10.2022, 11:45

@Trequartista: najlepszy mecz w sezonie zagraliśmy z Brentford, a tam nie było Odegaarda tylko Vieira. Norweg zniknął w meczach z United i Spurs. I takich meczów, gdzie nie było go przez 90min jednak trochę było. Xhaka w tym momencie jest trudniejszy do zastąpienia od Norwega.

Dubhead (redaktor) komentarzy: 608 newsów: 9707.10.2022, 11:44

Nketiah has 12 goals in 15 starts for Arsenal -

Freo98 komentarzy: 642607.10.2022, 11:35

@Slaviola: Pod jakim względem?

Slaviola komentarzy: 1237707.10.2022, 11:34

Nie wydaje Wam się, że Turner, to taki trochę drugi De Gea?

Trequartista komentarzy: 536607.10.2022, 11:34

@imprecis:
Nie powiedziałem słowa o Vieirze, mówię tylko o niedocenianiu Odegaarda. Co do Fabio, to wiem że ma ogromny potencjał, myśli bardzo szybko, seryjnie bije świetne piłki w pole karne, dobrze się odnajduje w pozycjach do strzału itd., ale powalczyć może co najwyżej z Xhaką o miejsce w środku, bo na Odegaardzie stoi nasz obecny zespół (oczywiście póki co)

fabregas1987 komentarzy: 2581507.10.2022, 11:32

Jesli sie wzmocnimy po mundialu i nikt nie wypadnie na kilka miesięcy przez poważniejszy uraz to idziemy po LE, top 3 w lidze i może jakis puchar krajowy do tego, to może być bardzo przyjemna wiosna z Arsenalem

Simao12 komentarzy: 775207.10.2022, 11:32

Przykłady po 20 sekundach w google.
3 najszybszy piłkarz Niemiec na MŚ 2014, najszybszy sprint vs bournemouth w 2017 33,7 km/h
w 17/18, a więc juz blizej niz dalej próbuje 1,5 dryblingu na mecz ze skutecznością 66,7%.
Jasne, nie za bardzo mu się chciało wchodzić w pojedynki fizyczne więc nie są to liczby niesamowite, ale sama skuteczność pokazuje, ze gdyby mu się chciało to by jechał jak De bruyne, który kręci się w okolicach 58-65%, ale próbuje 2 razy częściej