Lepszy wynik niż gra, Arsenal 2-0 Watford

Lepszy wynik niż gra, Arsenal 2-0 Watford 29.09.2018, 17:03, Łukasz Wandzel 2441 komentarzy

Fanom futbolu trafiła się prawdziwa piłkarska sobota. Roma i Lazio w derbach Rzymu, starcie na szczycie w Serie A między Napoli i Juventusem oraz pojedynek Chelsea z Liverpoolem - wszystkie mecze tego samego dnia. Jednak fani Premier League z pewnością nie przeoczyli też porażki Manchesteru United z West Hamem Łukasza Fabiańskiego oraz spotkania Arsenalu z Watfordem.

To ostatnie starcie najbardziej emocjonowało fanów Kanonierów, ale nic w tym dziwnego, ponieważ drużyna z Londynu udanie zepchnęła Watford z czwartego miejsca w lidze. Mimo to ten mecz należy ocenić jako jeden z tych, w których liczą się trzy punkty, a nie styl, w jakim się je zdobywa. Kanonierzy wygrali w ostatnich parunastu minutach, ale wcześniej byli drużyną gorszą. Mimo to nie stracili bramki oraz mieli trochę szczęścia, co pozwoliło pobić zespół, który na początku sezonu popisał się wysoką formą, za co po sześciu kolejkach Premier League zasłużenie znajdował się w top four.

Składy, w jakich wystąpiły oba zespoły:

Arsenal: Cech (45+3' Leno) - Bellerin, Mustafi, Holding, Monreal - Xhaka, Torreira, Ramsey (63' Iwobi) - Özil, Lacazette, Aubameyang (77' Welbeck).

Watford: Foster - Navarro (84' Femenía), Cathcart, Kabasele, Holebas - Hughes, Doucoure, Capoue, Pereyra - Gray (72' Success), Deeney.

Na Emirates Stadium popularne Szerszenie od pierwszych minut poczuły się jak u siebie, spychając Arsenal na własną połowę. Kiedy gospodarzom udało się uspokoić grę, oglądaliśmy otwarte spotkanie, w którym to Watford często dyktował warunki. W końcu wysoka lokata w Premier League nie wzięła się z niczego, ale nikt nie mógł być bardziej zmotywowany od Arsenalu, by udowodnić, że tylko jemu należy się czwarte miejsce w tabeli.

Kanonierzy mieli kilka sytuacji. Arbiter mógł odgwizdać rzut karny, gdy zahaczony nogą został Alexandre Lacazette. Francuz jednak do samego końca skupiony był na piłce i nie chciał upaść na murawę. Taką waleczną postawą odznaczał się przez całą pierwszą połowę, mając dużo okazji, których jednak nie wykorzystywał. Mimo to trudno wypominać mu, że chybił w sytuacji sam na sam, skoro bez niczyjej pomocy przechwycił futbolówkę. Przyćmił tego popołudnia inną gwiazdę Arsenalu, Pierre'a-Emericka Aubameyanga.

Na sam koniec pierwszej połowy Petr Cech zgłosił uraz, którego nabawił się przy wykopie piłki z piątego metra. Bernd Leno chyba nie spodziewał się, że zadebiutuje w Premier League dzisiejszego popołudnia, zaliczy dobre 45 minut, odznaczy się interwencjami jak nigdy dotąd z armatką na piersi oraz zaliczy czyste konto.

W drugiej połowie Kanonierzy zaczęli dążyć do zmiany wyniku, wiedząc, że czas zaczyna im uciekać. Przez to widoczna była frustracja po stronie gospodarzy po nieudanych zagraniach. Piłkarze często nie rozumieli intencji swoich partnerów, więc futbolówka miała problem ze znalezieniem adresata. To działało na korzyść Watfordu, który wypracowywał sobie więcej okazji do strzelenia bramki niż Arsenal. Bernd Leno miał wiele pracy i ratował skórę swojej drużynie niejednokrotnie, ale sam niemiecki golkiper by nie wystarczył. Londyńczycy mieli też dużo szczęścia. Gdyby Szerszenie były skuteczniejsze, mogłyby wygrywać więcej niż jedną bramką.

Tylko że w końcówce obraz spotkania w obrócił się o 180 stopni. Nastąpiło otwarcie wyniku, a prowadzenie objął Arsenal. W 81. minucie Alex Iwobi dograł w pole karne, gdzie znajdował się Alexandre Lacazette. Francuz nie zdołał jednak umieścić piłki w siatce, ponieważ uprzedził go rywal. Craig Cathcart skierował futbolówkę do własnej bramki, próbując powstrzymać napastnika The Gunners. Gol podziałał orzeźwiająco na całą drużynę, w tym na niewidocznego do tej pory Mesuta Özila. Były reprezentant Niemiec wykorzystał podanie Lacazette'a i ustalił wynik meczu, 2-0.

Poza stylem gry Arsenalu przez 80 minut martwić może jedynie nie najlepsza dyspozycja Pierre'a-Emericka Aubameyanga oraz kontuzja Petra Cecha. W przypadku Gabończyka może to być jeden słabszy występ, ale na razie to Alexandre Lacazette wyrasta na ważniejszą postać w ofensywie. Jeśli zaś chodzi o czeskiego golkipera, wieść o kontuzji nigdy nie jest przyjemna, lecz Bernd Leno udowodnił swoją grą, że jest w stanie go zastąpić.

Warto podkreślić, że dobrze pokazali się także Rob Holding i Alex Iwobi. Ten pierwszy uniknął rażących błędów, a w sytuacji Anglika bardzo cieszy solidny i równy występ. Z kolei ten drugi dał znakomitą zmianę, zastępując Aubameyanga. Raczej trudno o to, by gra zespołu się poprawiła, kiedy z murawy schodzi była gwiazda Borussi Dortmund, a Nigeryjczykowi się ta sztuka udała. Uczestniczył w obu sytuacjach bramkowych Arsenalu. Można powiedzieć, że zdobył asystę przy golu samobójczym Cathcarta, a przy drugim golu podał do Lacazette'a zanim ten zagrał do Özila.

Po zwycięstwie z Watfordem Arsenal zajmuje piąte miejsce w Premier League, równając się punktami ze znajdującym się na czwartej pozycji Tottenhamem.

Premier LeagueRaport pomeczowyWatford autor: Łukasz Wandzel źrodło: własne
new_star komentarzy: 6850 newsów: 903.10.2018, 21:04

Bramka na konto Llorisa. Niepotrzebnie wychodził z bramki.

michal192837465 komentarzy: 765403.10.2018, 21:04

Lloris chyba pobiegł do sklepu po przekąski na mecz

Gofer999 komentarzy: 1451803.10.2018, 21:04

I KFC juz w pupke , fajnie. :DDD

mistiqueAFC komentarzy: 2676903.10.2018, 21:03

Zastanawia mnie czym trzeba nie być zajętym żeby siedzieć na stronie i nie odpalić takiego meczu :D no offence

Dominik11 komentarzy: 2005603.10.2018, 21:02

Gol dla Barcy

Witowo95 (zawieszony) komentarzy: 12773 newsów: 103.10.2018, 20:58

Na TVP Laskowski z Podolińskim. Zapraszam.

Reamoner komentarzy: 462203.10.2018, 20:50

Dzisiaj duet Hajto-Smoku na mecz L'pool-u ... wczoraj ze strejlałem a dzisiaj ... szkoda gadać.

new_star komentarzy: 6850 newsów: 903.10.2018, 20:48

Czyżbyśmy mieli tutaj sezonowca Psg?

hot995 komentarzy: 5997 newsów: 503.10.2018, 20:36

Dwa wolne i dwa niesamowite gole. Neymar w najlepszym wydaniu. Koncert.

mistiqueAFC komentarzy: 2676903.10.2018, 20:29

@polandblood: 7 za mało by było IMO

new_star komentarzy: 6850 newsów: 903.10.2018, 20:25

@Szebson:
A mi w ogóle. Niech inne kluby też zobaczą jak to jest grać kiedy nagle z pierwszego składu wypada ci kilku zawodników. Niech się męczą.

Chopinno komentarzy: 328703.10.2018, 20:20

Jak takie kluby jak Barcelona i Bayern mogą mieć tak biedne ławki?

Szebson komentarzy: 351003.10.2018, 20:19

@new_star: az mi sie ich szkoda zrobilo

Reamoner komentarzy: 462203.10.2018, 20:11

@Witowo95: w następnej kolejce ma podobno przyrządzać parówkę :P

new_star komentarzy: 6850 newsów: 903.10.2018, 20:11

Ławka Spurs robi wrażenie. Sami mocni grajkowie.

daniken komentarzy: 348303.10.2018, 20:08

Kuchnia pełna niespodzianek na polszmacie,Wachowski i Szcześniak.

macc komentarzy: 472803.10.2018, 20:00

Widzieliście ten cyrk na Polsacie w przerwie LM?
Przecież to przechodzi wszelkie granice, ludzie bija brawo po analizie video, smażą żarcie jak w jakiejś lidze master szefów, niezła szopka.

michal192837465 komentarzy: 765403.10.2018, 19:52

Walter Hofer odchodzi ze skoków po sezonie 2019/20

Chopinno komentarzy: 328703.10.2018, 19:49

@new_star: widocznie przeraził się jak zobaczył, że jest równie głupia osoba jak on xD

Womanizer komentarzy: 986303.10.2018, 19:47

Jak Napoli mogło z takimi waflami zremisować? Przecież nawet to 1:0 by wystarczyło, żeby nie odbierać sobie szans na awans.

Witowo95 (zawieszony) komentarzy: 12773 newsów: 103.10.2018, 19:43

Niech ktoś nauczy Wichniarka, że w Liverpoolu nie ma Firminio.

zly_kanonier komentarzy: 511103.10.2018, 19:42

To się PSG bawi. A +3,5 wchodzi już do przerwy xD

new_star komentarzy: 6850 newsów: 903.10.2018, 19:41

@Chopinno:
To już wiesz dlaczego Hajto raz wybiegł ze studia Cafe futbol. Też już nie mógł go słuchać.

Czeczenia komentarzy: 1244703.10.2018, 19:40

Napoli z Milkiem w składzie. Liverpool może nawet Dudka w bramce postawić.

polandblood komentarzy: 12006 newsów: 103.10.2018, 19:24

@mistiqueAFC: Ja skończyłem 11.22.63 i trochę się wahałem, ale myślę ze 8 jest ok, bo to naprawdę dobry serial.

mistiqueAFC komentarzy: 2676903.10.2018, 19:17

@polandblood: Oglądam szósty sezon ale ocenę już wystawiłem.Niżej i wyżej nie będzie.Przyjemnie się ogląda.Wątku głównego jako takiego tutaj nie, a pobocznych aż za dużo momentami.Fajnie to wszystko jest upchane.Trochę komedii, trochę dramatu, trochę love story.
Jak skończę to siadam do Maniaca

Womanizer komentarzy: 986303.10.2018, 19:17

@Glajskor:

Na stronce Barcy było dużo artykułów o tym w lecie. Szejk nawet jakimś donosem do UEFY im groził publicznie, za negocjacje bezpośrednio z otoczeniem zawodnika a nie klubem.

Chopinno komentarzy: 328703.10.2018, 19:09

@mitmichael: wczoraj Borek gadał takie głupoty, że się rzygać chciało. Chłop się uwstecznił przez tego przemytnika

new_star komentarzy: 6850 newsów: 903.10.2018, 19:06

Legenda głosi, że ojciec Mateusz nadal ściga na swoim rowerze łobuzów że stadionu w Sandomierzu. A już ciemno. Oby miał światła w rowerze.

polandblood komentarzy: 12006 newsów: 103.10.2018, 19:05

@mistiqueAFC: I ja wrażenia o OINB? Widzę 8 wpadła.

Glajskor komentarzy: 106103.10.2018, 19:05

@Womanizer napisał: "On już od roku flirtuje z Barceloną. Nie dość że Barca nie przepuści takiej okazji, to jeszcze on sam chce tam grać."