Lepszy wynik niż gra, Arsenal 2-0 Watford

Lepszy wynik niż gra, Arsenal 2-0 Watford 29.09.2018, 17:03, Łukasz Wandzel 2441 komentarzy

Fanom futbolu trafiła się prawdziwa piłkarska sobota. Roma i Lazio w derbach Rzymu, starcie na szczycie w Serie A między Napoli i Juventusem oraz pojedynek Chelsea z Liverpoolem - wszystkie mecze tego samego dnia. Jednak fani Premier League z pewnością nie przeoczyli też porażki Manchesteru United z West Hamem Łukasza Fabiańskiego oraz spotkania Arsenalu z Watfordem.

To ostatnie starcie najbardziej emocjonowało fanów Kanonierów, ale nic w tym dziwnego, ponieważ drużyna z Londynu udanie zepchnęła Watford z czwartego miejsca w lidze. Mimo to ten mecz należy ocenić jako jeden z tych, w których liczą się trzy punkty, a nie styl, w jakim się je zdobywa. Kanonierzy wygrali w ostatnich parunastu minutach, ale wcześniej byli drużyną gorszą. Mimo to nie stracili bramki oraz mieli trochę szczęścia, co pozwoliło pobić zespół, który na początku sezonu popisał się wysoką formą, za co po sześciu kolejkach Premier League zasłużenie znajdował się w top four.

Składy, w jakich wystąpiły oba zespoły:

Arsenal: Cech (45+3' Leno) - Bellerin, Mustafi, Holding, Monreal - Xhaka, Torreira, Ramsey (63' Iwobi) - Özil, Lacazette, Aubameyang (77' Welbeck).

Watford: Foster - Navarro (84' Femenía), Cathcart, Kabasele, Holebas - Hughes, Doucoure, Capoue, Pereyra - Gray (72' Success), Deeney.

Na Emirates Stadium popularne Szerszenie od pierwszych minut poczuły się jak u siebie, spychając Arsenal na własną połowę. Kiedy gospodarzom udało się uspokoić grę, oglądaliśmy otwarte spotkanie, w którym to Watford często dyktował warunki. W końcu wysoka lokata w Premier League nie wzięła się z niczego, ale nikt nie mógł być bardziej zmotywowany od Arsenalu, by udowodnić, że tylko jemu należy się czwarte miejsce w tabeli.

Kanonierzy mieli kilka sytuacji. Arbiter mógł odgwizdać rzut karny, gdy zahaczony nogą został Alexandre Lacazette. Francuz jednak do samego końca skupiony był na piłce i nie chciał upaść na murawę. Taką waleczną postawą odznaczał się przez całą pierwszą połowę, mając dużo okazji, których jednak nie wykorzystywał. Mimo to trudno wypominać mu, że chybił w sytuacji sam na sam, skoro bez niczyjej pomocy przechwycił futbolówkę. Przyćmił tego popołudnia inną gwiazdę Arsenalu, Pierre'a-Emericka Aubameyanga.

Na sam koniec pierwszej połowy Petr Cech zgłosił uraz, którego nabawił się przy wykopie piłki z piątego metra. Bernd Leno chyba nie spodziewał się, że zadebiutuje w Premier League dzisiejszego popołudnia, zaliczy dobre 45 minut, odznaczy się interwencjami jak nigdy dotąd z armatką na piersi oraz zaliczy czyste konto.

W drugiej połowie Kanonierzy zaczęli dążyć do zmiany wyniku, wiedząc, że czas zaczyna im uciekać. Przez to widoczna była frustracja po stronie gospodarzy po nieudanych zagraniach. Piłkarze często nie rozumieli intencji swoich partnerów, więc futbolówka miała problem ze znalezieniem adresata. To działało na korzyść Watfordu, który wypracowywał sobie więcej okazji do strzelenia bramki niż Arsenal. Bernd Leno miał wiele pracy i ratował skórę swojej drużynie niejednokrotnie, ale sam niemiecki golkiper by nie wystarczył. Londyńczycy mieli też dużo szczęścia. Gdyby Szerszenie były skuteczniejsze, mogłyby wygrywać więcej niż jedną bramką.

Tylko że w końcówce obraz spotkania w obrócił się o 180 stopni. Nastąpiło otwarcie wyniku, a prowadzenie objął Arsenal. W 81. minucie Alex Iwobi dograł w pole karne, gdzie znajdował się Alexandre Lacazette. Francuz nie zdołał jednak umieścić piłki w siatce, ponieważ uprzedził go rywal. Craig Cathcart skierował futbolówkę do własnej bramki, próbując powstrzymać napastnika The Gunners. Gol podziałał orzeźwiająco na całą drużynę, w tym na niewidocznego do tej pory Mesuta Özila. Były reprezentant Niemiec wykorzystał podanie Lacazette'a i ustalił wynik meczu, 2-0.

Poza stylem gry Arsenalu przez 80 minut martwić może jedynie nie najlepsza dyspozycja Pierre'a-Emericka Aubameyanga oraz kontuzja Petra Cecha. W przypadku Gabończyka może to być jeden słabszy występ, ale na razie to Alexandre Lacazette wyrasta na ważniejszą postać w ofensywie. Jeśli zaś chodzi o czeskiego golkipera, wieść o kontuzji nigdy nie jest przyjemna, lecz Bernd Leno udowodnił swoją grą, że jest w stanie go zastąpić.

Warto podkreślić, że dobrze pokazali się także Rob Holding i Alex Iwobi. Ten pierwszy uniknął rażących błędów, a w sytuacji Anglika bardzo cieszy solidny i równy występ. Z kolei ten drugi dał znakomitą zmianę, zastępując Aubameyanga. Raczej trudno o to, by gra zespołu się poprawiła, kiedy z murawy schodzi była gwiazda Borussi Dortmund, a Nigeryjczykowi się ta sztuka udała. Uczestniczył w obu sytuacjach bramkowych Arsenalu. Można powiedzieć, że zdobył asystę przy golu samobójczym Cathcarta, a przy drugim golu podał do Lacazette'a zanim ten zagrał do Özila.

Po zwycięstwie z Watfordem Arsenal zajmuje piąte miejsce w Premier League, równając się punktami ze znajdującym się na czwartej pozycji Tottenhamem.

mistiqueAFC komentarzy: 2676903.10.2018, 21:52

Mało emocji w Neapolu.Gospodarze chociaż coś próbują zrobić z przodu, a LFC na dobrą sprawę nic nie potrafiło zrobić.Czerwonka dzisiaj wygląda na jakąś podmęczoną.

Marcinafc93 komentarzy: 32835 newsów: 103.10.2018, 21:51

świetny strzał Najnngolana, muszą ich dobić w drugiej połowie. Beka z Tottenhamu

Chopinno komentarzy: 328703.10.2018, 21:48

@Witowo95: #catarro

Witowo95 (zawieszony) komentarzy: 12773 newsów: 103.10.2018, 21:46

Niech wrzuci Ziela za Hamsika, bo Słowak jest niewidzialny.

Chopinno komentarzy: 328703.10.2018, 21:46

Tottenham bez Eriksena trochę jak Barcelona bez Messiego

Witowo95 (zawieszony) komentarzy: 12773 newsów: 103.10.2018, 21:44

@mistiqueAFC: Kurka, rzeczywiście. Wyszło mi połączenie tytułu serialu o Camorze z postacią Gamory z Marvela.

Witowo95 (zawieszony) komentarzy: 12773 newsów: 103.10.2018, 21:37

@Gunnerrsaurus: To tylko pokazuje siłę wpływów Gamorry.

ElSar komentarzy: 416803.10.2018, 21:36

stream na kury z barca ?

Dewry komentarzy: 8101 newsów: 203.10.2018, 21:36

Widzę, że zgodnie z planem Tottenham bez problemu radzi sobie z Barceloną.

NaZawszeArsenal komentarzy: 123703.10.2018, 21:36

Kuraki grają bez kluczowych zawodników więc ich dzisiejsza gra to żadna niespodzianka

Gunnerrsaurus komentarzy: 1189903.10.2018, 21:35

OSPINA ZDERZYŁ SIĘ Z ALBIOLEM I ALBIOL LEŻY, A OSPINA NAWET NIE UPADŁ

TheBestGooner komentarzy: 358403.10.2018, 21:34

Te żółte elementy w strojach Napoli wyglądają jak u drogowców.

WilSHARE (zawieszony) komentarzy: 17921 newsów: 803.10.2018, 21:34

Barca jak ich robi. Nie tyle na nich siadła, ale każda akcja zakończona celnym strzałem.

Kysio2607 komentarzy: 1336003.10.2018, 21:33

Myslalem, ze ten Napoli z LFC będzie konkretniejszy. Zaszalałem z tym +2,5 chyba :D

mistiqueAFC komentarzy: 2676903.10.2018, 21:32

Firmino i Salah nie dotarli na mecz.Grają tak samo dobrze jak Auba z Watfordem

WilSHARE (zawieszony) komentarzy: 17921 newsów: 803.10.2018, 21:31

*po gwizdku

@Mihex: będzie nowe trofeum "gol po gwizdu sędziego z Barceloną"

new_star komentarzy: 6852 newsów: 903.10.2018, 21:31

Ten gol przynajmniej trochę rekompensuje beznadziejny komentarz. No i wcześniej te zgranie klatka Suareza do Cou.

TheBestGooner komentarzy: 358403.10.2018, 21:30

Wijnaldum zrobił Gerrarda przed chwilą. 1:1

Mihex komentarzy: 2360403.10.2018, 21:29

Chyba kolejne trofeum ucieka KFC. Dobry wynik z Realem w LM zostanie im w gablocie na zawsze, a tu nie będą mogli sobie wywiesić trofeum "wygrana z Barceloną"

WilSHARE (zawieszony) komentarzy: 17921 newsów: 803.10.2018, 21:29

RAKITIĆ TO CO KOCHAMY NAJBARDZIEJ

Mihex komentarzy: 2360403.10.2018, 21:28

@wojtasnik: No wiesz, dzisiaj np. Embolo, a ostatnio choćby Laca byli wyraźnie faulowani w polu karnym, ale postanowili się nie wywracać i walczyć o piłkę to nikt im nic nie gwizdnął :P Jakby zrobili 15 obrotów to karny z miejsca xd

Dominik11 komentarzy: 2016503.10.2018, 21:28

Ale gol Barcy

wojtasnik komentarzy: 23203.10.2018, 21:26

Ale mnie wku*****, jak pilkarze się tak toczą po murawie. Nie mowię,że faulu nie było, no ale kurna 15 kółek robic

Chopinno komentarzy: 328703.10.2018, 21:23

@lays: Dembele na ławce to Malcom w meczówce się nie mieści.

simson16 komentarzy: 461403.10.2018, 21:21

Ktoś tu mówił że Koguty dadzą radę:D że Barca w kryzysie itd...

lays komentarzy: 3987103.10.2018, 21:20

Dlaczego Malcom mimo braku jakiejkowliek kontuzji nie łapie się do składu Barcy? XD

Chopinno komentarzy: 328703.10.2018, 21:20

@Witowo95: weszły koguty i wszystko zasrały i nikt nie chce tam grać

Chopinno komentarzy: 328703.10.2018, 21:19

@axe: jak w polszy to sport.tvp.pl jak zagranicą to reddit polecam

Witowo95 (zawieszony) komentarzy: 12773 newsów: 103.10.2018, 21:18

A tak w kwestii Tottenhamu to czemu ich nowy kurnik nie jest otwarty?

TheBestGooner komentarzy: 358403.10.2018, 21:12

Ja mam nadzieję, że Tottenham w LM to przypadek, który niedługo się zakończy.

Chopinno komentarzy: 328703.10.2018, 21:11

Ja tam mam nadzieję, że te kilka sezonów LM w Polsacie to tylko przypadek i na nich się skończy.

TheBestGooner komentarzy: 358403.10.2018, 21:11

Jedni są w gazie, inni na gazie.

veron komentarzy: 459203.10.2018, 21:10

Lloris jeszcze nawalony :p

TheBestGooner komentarzy: 358403.10.2018, 21:10

Ale krasnal zwalił akcję. Szkoda Napoli.

mistiqueAFC komentarzy: 2676903.10.2018, 21:09

Fabinho rozumiem, że w dalszym ciągu uczy się taktyki? :D

NaZawszeArsenal komentarzy: 123703.10.2018, 21:07

Dawać Totki do LE

Ech0z komentarzy: 1041103.10.2018, 21:06

ludzie czy wy jestescie powazni ? ja nie wyobrazam sobie zeby ten stary pryk mial kimentowac dalsze mecze w lidze mistrzów przeciez ti jest parodia. Nie wiem co sie dzieje ale orzez ten polsat liga mistrzow w polsce strasznie stracila poziom przeciez on moze komentowac co najwyzej 2 lige polska tego nie idzie sluchac