Lepszy wynik niż gra, Arsenal 2-0 Watford

Lepszy wynik niż gra, Arsenal 2-0 Watford 29.09.2018, 17:03, Łukasz Wandzel 2441 komentarzy

Fanom futbolu trafiła się prawdziwa piłkarska sobota. Roma i Lazio w derbach Rzymu, starcie na szczycie w Serie A między Napoli i Juventusem oraz pojedynek Chelsea z Liverpoolem - wszystkie mecze tego samego dnia. Jednak fani Premier League z pewnością nie przeoczyli też porażki Manchesteru United z West Hamem Łukasza Fabiańskiego oraz spotkania Arsenalu z Watfordem.

To ostatnie starcie najbardziej emocjonowało fanów Kanonierów, ale nic w tym dziwnego, ponieważ drużyna z Londynu udanie zepchnęła Watford z czwartego miejsca w lidze. Mimo to ten mecz należy ocenić jako jeden z tych, w których liczą się trzy punkty, a nie styl, w jakim się je zdobywa. Kanonierzy wygrali w ostatnich parunastu minutach, ale wcześniej byli drużyną gorszą. Mimo to nie stracili bramki oraz mieli trochę szczęścia, co pozwoliło pobić zespół, który na początku sezonu popisał się wysoką formą, za co po sześciu kolejkach Premier League zasłużenie znajdował się w top four.

Składy, w jakich wystąpiły oba zespoły:

Arsenal: Cech (45+3' Leno) - Bellerin, Mustafi, Holding, Monreal - Xhaka, Torreira, Ramsey (63' Iwobi) - Özil, Lacazette, Aubameyang (77' Welbeck).

Watford: Foster - Navarro (84' Femenía), Cathcart, Kabasele, Holebas - Hughes, Doucoure, Capoue, Pereyra - Gray (72' Success), Deeney.

Na Emirates Stadium popularne Szerszenie od pierwszych minut poczuły się jak u siebie, spychając Arsenal na własną połowę. Kiedy gospodarzom udało się uspokoić grę, oglądaliśmy otwarte spotkanie, w którym to Watford często dyktował warunki. W końcu wysoka lokata w Premier League nie wzięła się z niczego, ale nikt nie mógł być bardziej zmotywowany od Arsenalu, by udowodnić, że tylko jemu należy się czwarte miejsce w tabeli.

Kanonierzy mieli kilka sytuacji. Arbiter mógł odgwizdać rzut karny, gdy zahaczony nogą został Alexandre Lacazette. Francuz jednak do samego końca skupiony był na piłce i nie chciał upaść na murawę. Taką waleczną postawą odznaczał się przez całą pierwszą połowę, mając dużo okazji, których jednak nie wykorzystywał. Mimo to trudno wypominać mu, że chybił w sytuacji sam na sam, skoro bez niczyjej pomocy przechwycił futbolówkę. Przyćmił tego popołudnia inną gwiazdę Arsenalu, Pierre'a-Emericka Aubameyanga.

Na sam koniec pierwszej połowy Petr Cech zgłosił uraz, którego nabawił się przy wykopie piłki z piątego metra. Bernd Leno chyba nie spodziewał się, że zadebiutuje w Premier League dzisiejszego popołudnia, zaliczy dobre 45 minut, odznaczy się interwencjami jak nigdy dotąd z armatką na piersi oraz zaliczy czyste konto.

W drugiej połowie Kanonierzy zaczęli dążyć do zmiany wyniku, wiedząc, że czas zaczyna im uciekać. Przez to widoczna była frustracja po stronie gospodarzy po nieudanych zagraniach. Piłkarze często nie rozumieli intencji swoich partnerów, więc futbolówka miała problem ze znalezieniem adresata. To działało na korzyść Watfordu, który wypracowywał sobie więcej okazji do strzelenia bramki niż Arsenal. Bernd Leno miał wiele pracy i ratował skórę swojej drużynie niejednokrotnie, ale sam niemiecki golkiper by nie wystarczył. Londyńczycy mieli też dużo szczęścia. Gdyby Szerszenie były skuteczniejsze, mogłyby wygrywać więcej niż jedną bramką.

Tylko że w końcówce obraz spotkania w obrócił się o 180 stopni. Nastąpiło otwarcie wyniku, a prowadzenie objął Arsenal. W 81. minucie Alex Iwobi dograł w pole karne, gdzie znajdował się Alexandre Lacazette. Francuz nie zdołał jednak umieścić piłki w siatce, ponieważ uprzedził go rywal. Craig Cathcart skierował futbolówkę do własnej bramki, próbując powstrzymać napastnika The Gunners. Gol podziałał orzeźwiająco na całą drużynę, w tym na niewidocznego do tej pory Mesuta Özila. Były reprezentant Niemiec wykorzystał podanie Lacazette'a i ustalił wynik meczu, 2-0.

Poza stylem gry Arsenalu przez 80 minut martwić może jedynie nie najlepsza dyspozycja Pierre'a-Emericka Aubameyanga oraz kontuzja Petra Cecha. W przypadku Gabończyka może to być jeden słabszy występ, ale na razie to Alexandre Lacazette wyrasta na ważniejszą postać w ofensywie. Jeśli zaś chodzi o czeskiego golkipera, wieść o kontuzji nigdy nie jest przyjemna, lecz Bernd Leno udowodnił swoją grą, że jest w stanie go zastąpić.

Warto podkreślić, że dobrze pokazali się także Rob Holding i Alex Iwobi. Ten pierwszy uniknął rażących błędów, a w sytuacji Anglika bardzo cieszy solidny i równy występ. Z kolei ten drugi dał znakomitą zmianę, zastępując Aubameyanga. Raczej trudno o to, by gra zespołu się poprawiła, kiedy z murawy schodzi była gwiazda Borussi Dortmund, a Nigeryjczykowi się ta sztuka udała. Uczestniczył w obu sytuacjach bramkowych Arsenalu. Można powiedzieć, że zdobył asystę przy golu samobójczym Cathcarta, a przy drugim golu podał do Lacazette'a zanim ten zagrał do Özila.

Po zwycięstwie z Watfordem Arsenal zajmuje piąte miejsce w Premier League, równając się punktami ze znajdującym się na czwartej pozycji Tottenhamem.

Premier LeagueRaport pomeczowyWatford autor: Łukasz Wandzel źrodło: własne
MatczaK komentarzy: 62203.10.2018, 18:56

Teraz sprawdziłem, że Podsiadło kończy się kontrakt po tym sezonie, widzielibyście go tutaj?

simson16 komentarzy: 461403.10.2018, 18:50

@mistiqueAFC

tez Loko ze wzgledu na Kryche ;d

MatczaK komentarzy: 62203.10.2018, 18:49

Kogo realnego możemy przytulić zimą/latem za Ramseya?

Marioht komentarzy: 611403.10.2018, 18:48

Ja w ogóle nie oglądam tych meczów o 19. Bojkotuje.

mistiqueAFC komentarzy: 2676903.10.2018, 18:47

Który mecz oglądacie?Ja Loko - Schalke wybieram

Marioht komentarzy: 611403.10.2018, 18:45

@RIVALDO700: Ja myślałem, że te memy to jakiś żart. A tutaj włączam studio wczoraj i Janusz z Lady Pank w studiu.
Mogą się chwalić ultra nowoczesnością.
Takiego studia nie chce się oglądać.
Technologia to jeszcze nie wszystko.

simson16 komentarzy: 461403.10.2018, 18:45

@bocian18

wchodzisz do Ustawien telefonu i musisz znalesc Przywracanie Ustawien Fabrycznych...tylko pamiteaj stracisz wtedy kontakty i zdjecia i filmy na telefonie....Jak to nie pomoze to juz serwis bo albo bateria slaba albo cos z systemem operacyjnym w telefonie...

Rowerinho komentarzy: 225203.10.2018, 18:42

@Gunner012: zapytaj w dziekanacie na kazdej uczelni inaczrj. Kto pyta nie błądzi

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747403.10.2018, 18:31

W studio polsatu maja nawet klaskaczy na publicznosci...

Alonso komentarzy: 1282403.10.2018, 18:27

@RIVALDO700: wczoraj śpiewał :p

Sparku komentarzy: 340203.10.2018, 18:26

Jak dla mnie Barca dzisiaj pewniak i tutaj bym nawet w handicap poszedł -1 i Napoli może zrobić niespodziankę

bocian18 komentarzy: 1565 newsów: 103.10.2018, 18:25

@simson16: @wojt3q:
Twardy reset a co to jest ?
Ide jutro zanieść na gwarancje zobacze co oni mi tam powiedza a jak bede musiał wymienic baterie to dam koledze ktory sie tym zajmuje i mi to zrobi za grosze a nie wezmie jak za zborze

Mihex komentarzy: 2360403.10.2018, 18:23

Woow żabnica to Liverpool, a jagnięcina to Napoli. POGGERS najlepsze studio PIŁKARSKIE na świecie. Czekam jeszcze na pokazy tańca Anglia vs Włochy i konkurs piosenki John Lennon vs Enrico Caruso

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747403.10.2018, 18:21

Psg sie nie patyczkuje, galowy skład na Crvene.

simson16 komentarzy: 461403.10.2018, 18:13

@Gunner012

ja kedys zmienialem kierunek studiow, i tylko bylo to mozliwe po I semestrze:)

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747403.10.2018, 18:13

Panasewicz siedzi to co tam jakis Kwolek od siaty.

Mihex komentarzy: 2360403.10.2018, 18:11

@MaciekGoooner: Nie mam pojęcia, ale motyw to Napoli vs Live i mięso vs ryba :V

Btw. Kwolek ekspertem. Szanuje siatkarzy za sukces i uważam, że należy o nim mówić i ich zapraszać, ale na eksperta piłkarskiej LM?
To jak Małysz w TVP podczas MŚ. Czekam teraz na Lewego jako eksperta od ręcznej.

Gunner012 (zawieszony) komentarzy: 6395 newsów: 203.10.2018, 18:11

Panowie, przepisywał się ktoś z was na inny kierunek studiów? Jest szansa, żeby na początku roku dało radę to zrobić?

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747403.10.2018, 18:09

O nie tottki barca komentuje feddek ze strejlauem , niezbyt leży mi komentarz Strejlaua.

simson16 komentarzy: 461403.10.2018, 18:09

@bocian18

robiles twardy reset telefonu?

Glajskor komentarzy: 106103.10.2018, 18:08

@Womanizer napisał: "Kto tam dziś u somsiadów zagra w pomocy? Wanyama, Sissoko, Winks?
Jak nie zagra Eriksen z Allim to przecież oni 5 podań nie wymienią na połowie Farsy."

Eriksen, Alli, Dembele, Verthongen, Vorm, Aurier out.
Prawdopodobny powrót Llorisa.

michal192837465 komentarzy: 765403.10.2018, 18:08

Jeśli chodzi o rożne, to można grać Atletico. Na bramkę Lokomotivu jest 1.5, a Borussia myślę, że powinna z handicapem wygrać.

Witowo95 (zawieszony) komentarzy: 12773 newsów: 103.10.2018, 18:06

@kamilo_oo: Insigne strzeli 3,5 albo Icardi strzeli 2,0.

Womanizer komentarzy: 990503.10.2018, 18:05

Kto tam dziś u somsiadów zagra w pomocy? Wanyama, Sissoko, Winks?

Mihex komentarzy: 2360403.10.2018, 18:04

O kurde, oni serio w Polsacie robią kącik kulinarny w studiu LM xDDDDDDDDD

Glajskor komentarzy: 106103.10.2018, 18:02

@RIVALDO700 napisał: "Ciekawe czy Kane zrobi dzis pokazówkę z obrona Barcy."

Ciekawe, kto mu te piłki będzie dogrywał? :> Ostatnio zdominowało ich Huddersfield. Nie chce mi się wierzyć, że przy tylu absencjach KFC jest w stanie ugrać coś więcej, niż remis.

WilSHARE (zawieszony) komentarzy: 17921 newsów: 803.10.2018, 18:01

Crvena Zvezda rok temu remis z Arsenalem w Lidze Europy, dziś już mecz z PSG w Lidze Mistrzów.
To się nazywa awans.

kamilo_oo komentarzy: 2356703.10.2018, 18:01

ja sie wczoraj pobawiłem w rożne i kartki i wleciało siedem dyszek

Bayern - Ajax +9,5 rożnych (kurs 1.55)
CSKA więcej kartek (1.80)
AEK - Benfica +4,5 kartek w meczu (1.75)
City +6,5 rożnych (1.60)

Zastanawiam się co dzisiaj dać, ktoś jakieś pomysły?

bocian18 komentarzy: 1565 newsów: 103.10.2018, 17:59

Mam problem z telefonem gdy mam 100% w przeciagu 5 minut uzytkowania robi sie 15% czy to wina baterii? Jest jeszcze jeden problem sam sie wyłącza normalnie patrze coś na necie i sie wyłacza znacie moze przyczyne ? moze to od tej baterii ?

new_star komentarzy: 6852 newsów: 903.10.2018, 17:57

@WilSHARE:
Słyszałeś jaka karę dostał sztab Zagłębia za porażkę w PP?

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747403.10.2018, 17:56

Ciekawe czy Kane zrobi dzis pokazówkę z obrona Barcy.

Kysio2607 komentarzy: 1336003.10.2018, 17:53

mnie wczoraj Real udupił, dziś już wygrana Cibulkovej :D

patrzę na dzisiejsze mecze w LM, to kursy fajne, ale kompletnie nie wiem na co postawic :/

Redzik komentarzy: 15391 newsów: 9203.10.2018, 17:53

Unai Emery has confirmed that Henrik Mkhitaryan, Pierre-Emerick Aubameyang and Aaron Ramsey have not travelled to Baku.

WilSHARE (zawieszony) komentarzy: 17921 newsów: 803.10.2018, 17:52

@Adrian12543:
Zagłębie, Pogoń tak samo myślały. O włos Lech czy Jagiellonia też się nie przejechał na tym. Zaangażowanie > renoma.

Falubaz ZG za to pojechał na drugi koniec Polski na Suwalszczyznę i skromnie na 0-1. Można sobie sprawić wycieczkę?

Glajskor komentarzy: 106103.10.2018, 17:52

@Artu:

Tym kuponem możesz rozpalić w kominku :P

michal192837465 komentarzy: 765403.10.2018, 17:51

Na Porto wygra i obie strzelą jest kurs 3.25 i chyba nie wypada nie spróbować :D

JanikK komentarzy: 16816 newsów: 203.10.2018, 17:51

Coś mi się obiło na twicie, ze Ramsey nie polecial, bo żona rodzi:p
Badz co bądź, stresujący czas maja

Artu komentarzy: 189203.10.2018, 17:50

@Womanizer: Mi Lyon zepsuł kupon na 300€, nawet postawiłem na wygraną CSKA Moskwa z Realem i to mi pięknie weszło.

simson16 komentarzy: 461403.10.2018, 17:50

@Womanizer

Mam prosbe dziel sie takimi typami z takimi kursami bo JA tez wlasnie tak gram:) jak cxos to na Priv pisz!!!:)

Artu komentarzy: 189203.10.2018, 17:48

@RIVALDO700: Totki vs Barca postawiłem 1, natomiast Napoli vs Live X. Jak obstawianie Porto vs Galatasaray???? Turki ostatnio na gazie, ale Porto gra u siebie

WilSHARE (zawieszony) komentarzy: 17921 newsów: 803.10.2018, 17:47

Ramsey nie wie co robić? To może powrót do korzeni. Cardiff woła o pomoc. Na ławkę jak ulał.

Womanizer komentarzy: 990503.10.2018, 17:47

Wczoraj jeden Lyon mi spaprał kupon na 250 zł. Szkoda bo kilka ładnych kursów wjechało.

1x CSKA 2,50
Remis w meczu United 3,40
Ajax strzeli bramke 1,70
Benfica 2,15

WilSHARE (zawieszony) komentarzy: 17921 newsów: 803.10.2018, 17:46

Korona już nawet nie jest górą w świetokrzyskim. Chociaż do domu blisko.

To, jakim zaangażowaniem kluby z Ekstraklasy grają w Pucharze Polski i jest po prostu straszne.

new_star komentarzy: 6852 newsów: 903.10.2018, 17:45

Przykład Alexisa pokazuje jednak, że trawa nie zawsze jest wszędzie zielona. - wpis jednego z użytkowników twittera o Ramseyu.

Piłkarze Spartaka Trnava doskonale coś o tym wiedzą.

simson16 komentarzy: 461403.10.2018, 17:40

@RIVALDO700

Barcelona Pewniak:) natomias Napoli stac na remis z lfc, fajnie jakby uczestniczyli w zdobyciu gola:) graj dwie 2 :)

Ranczomen komentarzy: 1232103.10.2018, 17:40

Nie śmieszy Was, jak ten agent próbuje na twitterze zrobić z Ramsey'a męczennika, któremu zły Arsenal nie chce przedłużyć kontraktu xD?

new_star komentarzy: 6852 newsów: 903.10.2018, 17:40