Lisy wymagającym rywalem. Remis na King Power Stadium

Lisy wymagającym rywalem. Remis na King Power Stadium 31.08.2014, 17:52, Sebastian Czarnecki 2641 komentarzy

Spotkanie na King Power Stadium okazało się trudniejsze, niż się spodziewano. Leicester City nie przestraszył się trudnego ligowego początku i udanie walczył w pierwszych kolejkach z czołówką ligi poprzedniego sezonu i tak samo postanowił podejść do dzisiejszego meczu z Arsenalem. Popularne Lisy nie przestraszyły się wyżej notowanego rywala i postawiły mu trudne warunki, momentami prezentując się nawet lepiej od zdobywcy Pucharu Anglii. Podopieczni Nigela Pearsona spisali się dzisiaj bardzo dobrze i w pełni zasłużyli na jeden punkt, który na pewno pomoże im utrzymać się w najwyższej klasie rozgrywkowej.

Impotencja w ataku i fatalna postawa w defensywie - tak z kolei należy ocenić dzisiejsze poczynania Arsenalu. Podopieczni Arsene'a Wengera nie wyrazili dzisiaj nawet najmniejszej chęci, by wygrać to spotkanie i odkuć się po ostatnich nie do końca udanych meczach. Postawę Kanonierów dobitnie odzwierciedla przyśpiewka londyńskich kibiców z końcówki meczu: "Sign a f*cking striker".

Leicester City: Schmeichel - De Laet, Morgan, Moore, Konchesky - Mahrez (64. Albrighton), King, Hammond, Schlupp (70. Vardy) - Nugent, Ulloa (77. Drinkwater)

Arsenal: Szczęsny - Debuchy, Mertesacker, Koscielny (27. Chambers), Monreal - Flamini, Ramsey - Sanchez, Özil, Cazorla (77. Chamberlain) - Sanogo (77. Podolski)

W 4. minucie zapoznawczy strzał oddał Santiago Cazorla, jednak piłka nie nabrała wystarczającej prędkości i rotacji, by sprawić problem Kasperowi Schmeichelowi. Duńczyk pewnie interweniował.

Dwie minuty później sygnał do ataku dała ekipa dowodzona przez Nigela Pearsona, która groźnie zaatakowała z prawego skrzydła. Rajd przeprowadził Ritchie De Laet, a jego dośrodkowanie zakończyło się pod nogami Leonardo Ulloi, który ekwilibrystycznym strzałem spróbował zaskoczyć Wojtka Szczęsnego. Polak pewnie złapał futbolówkę.

W 12. minucie urazy głowy nabawił się Laurent Koscielny, który zderzył się z jednym z zawodników Leicesteru w walce o górną piłkę. Francuz po otrzymaniu pomocy od medyków wrócił na boisko w ochronnym czepku.

W 18. minucie dobrą akcją popisał się Mahrez, który sprawnie przeszedł z prawego skrzydła do środka pola i wypracował sobie sytuację strzelecką. Algierczyk pomylił się jednak o kilkanaście centymetrów, ale należy docenić go za odważną próbę.

Dwie minuty później obejrzeliśmy pierwszą bramkę w tym meczu! Santi Cazorla świetnie przerzucił piłkę nad linią obrony do wybiegającego Sanogo, a ten, próbując oddać strzał na bramkę, niefortunnie dograł do Alexisa Sancheza. Chilijczyk nie miał problemu z pokonaniem bramkarza z najbliższej odległości, 1-0 dla Arsenalu!

Na odpowiedź ze strony Lisów przyszło nam czekać zaledwie trzy minuty. Schlupp wyprzedził całą linię defensywną Arsenalu i dośrodkował na głowę Ulloi, który bez problemu przeskoczył najwyraźniej wciąż zamroczonego Koscielnego. 1-1!

W 27. minucie za Koscielnego wszedł Calum Chambers. Francuz najwyraźniej doznał lekkiego wstrząśnienia, po którym najzwyczajniej nie radził sobie z trudami meczu. Wyrównująca bramka spadła ewidentnie na jego konto, także najbezpieczniejszą decyzją było usunięcie Laurenta z boiska.

Kolejne minuty należały do podopiecznych Arsene'a Wengera, jednak ci mimo wszystko nie potrafili zamienić żadnej sytuacji na bramkę. Spowodowane było to brakiem jakościowego zawodnika w przedniej formacji, bowiem Yaya Sanogo nie gwarantował tego, czego potrzebuje drużyna chcąca zdobywać bramki.

W 39. minutą przed szansą na strzelenie gola stanął wspominany wcześniej Sanogo, ale Francuz nie potrafił dobrze złożyć się do strzału, przez co w rezultacie został zablokowany.

W doliczonym czasie gry groźny strzał oddał aktywny w pierwszej połowie Mahrez i ponownie spróbował zaskoczyć Wojciecha Szczęsnego. Tym razem jego próba znalazła cel w stronę światła bramki, ale na jego przeszkodzie stanął właśnie polski golkiper.

W ostatnich sekundach na strzał z dystansu zdecydował się jeszcze Aaron Ramsey, ale Walijczyk mocno się pomylił.

Do końca pierwszej połowy wynik nie uległ zmianie, mimo że sędzia doliczył do niej aż cztery minuty. Arsenal remisuje z Leicesterem City 1-1.

Obie drużyny bardzo aktywnie zaczęły drugą odsłonę meczu. We wczesnej fazie swoje akcje mieli David Nugent i Yaya Sanogo, jednak żaden z zawodników nie poszczycił się dobrym wykończeniem.

W 51. minucie groźną sytuację wypracowali sobie londyńczycy. Alexis Sanchez wypatrzył wystawiającego się na dogodnej pozycji Cazorlę i podał do niego piłkę, po czym ten oddał niedokładny strzał po ziemi. Hiszpanowi zabrakło nieco cierpliwości i przede wszystkim precyzji.

Dwie minuty później gospodarze ruszyli ze świetną kontrą i tylko cud sprawił, że Leonadro Ulloa trafił w boczną siatkę po doskonałej akcji całego zespołu. Argentyńczyk zwiódł młodego Chambersa i stanął przed idealną sytuacją. Wojciech Szczęsny mógł odetchnąć z ulgą.

Tempo spotkania stało na wysokim poziomie. Chwilę później to Arsenal mógł wyjść na prowadzenie, a to za sprawą Aarona Ramseya, który otrzymał dośrodkowanie na główkę od Cazorli. Walijczyk nie jest jednak asem przestworzy, toteż i jego uderzenie było dalekie od perfekcji.

W 57. minucie dobrym rajdem popisał się Ignacio Monreal, który wypatrzył wybiegającego na wolne pole Sanogo i tam też posłał precyzyjne podanie. Francuz znalazł się w idealnej okazji strzeleckiej, ale trafił prosto w wybiegającego z linii bramkowej Schmeichela, który notabene spisał się tutaj doskonale.

Na kolejną groźną akcję musieliśmy czekać do 72. minuty, kiedy z dobrej strony pokazał się Santiago Cazorla, który oddał groźne uderzenie. Piłka po jego strzale została jednak zablokowana i przeleciała tuż nad poprzeczką.

Arsene Wenger w 77. minucie zdecydował się w końcu na zmiany. Za nieporadnego Yayę Sanogo wszedł Lukas Podolski, zaś za bardzo dobrego dziś, choć przemęczonego Cazorlę pojawił się wypoczęty Chamberlain.

W 83. minucie z kolejną świetną akcją ruszyli gospodarze. Tym razem bramkę mógł zdobyć Vardy, który bardzo dobrze odnalazł się w polu karnym Arsenalu i oddał groźny strzał, ale Wojciech Szczęsny stanął na wysokości zadania i pewnie interweniował.

Do końca meczu wynik nie uległ już zmianie, a podopieczni Arsene'a Wengera nie zrobili nic, co mogłoby odmienić wynik meczu. Arsenal zremisował 1-1 z Leicesterem i w głupi sposób stracił dwa punkty.

Leicester CityPremier LeagueRaport pomeczowy autor: Sebastian Czarnecki źrodło: własne
theo100 komentarzy: 2675 newsów: 231.08.2014, 22:45

sanogo idzie do realu, wiec zostajemy z sanchezem

bobslej22 komentarzy: 836231.08.2014, 22:45

Tak na serio i dziś i jutro te wszystkie płoty są gowno warte. Nawet te że sprawdzonych źródeł. Sam Wenger nie ma pojęcia co się wydarzy.

KingOfLoyal komentarzy: 12774 newsów: 131.08.2014, 22:45

Podania Özila z dzisiejszego spotkania. Przerażajaca ilość podań do tyłu i w poprzek boiska.

carlosV komentarzy: 8701 newsów: 131.08.2014, 22:45

completely*

OFFO komentarzy: 354531.08.2014, 22:44

Manchester United have submitted an undisclosed bid to AS Monaco for Radamel Falcao. (Source: Sky Italia)

fulo14 komentarzy: 3431.08.2014, 22:44

ibra juz trzecia bramka

carlosV komentarzy: 8701 newsów: 131.08.2014, 22:44

Balague ostatnio pisał, że Alonso do Bayernu jest COMPLETE OFF.

jarod77 komentarzy: 30031.08.2014, 22:43

dzieki za info
ogladam dwa reale w realu I ten krolewski to cienki
wpuszczenie defensora kedire na koncowke?
pomylka myslalem ze to tylko potrafi papcio wenger

skyrim komentarzy: 807131.08.2014, 22:43

No i zostajemy sanogo. Kto wie, może do grudnia że 2 gole strzeli.

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 131.08.2014, 22:43

Złamię wam serca, ale prawda nas wyzwoli:

Guillem Balague ‏@GuillemBalague 3 min.
Arsenal are not interested in Falcao. They can't afford him

grzegorz1211 komentarzy: 1031231.08.2014, 22:43

patrząc na Real to oni potrzebują dużo więcej wzmocnień niż my. Tam nie ma ławki, nie ma zmienników

Doktor komentarzy: 770631.08.2014, 22:43

skyrim

Wiem, wylądował tam, bo nie był gwiazdą, nie miał nazwiska. Mógł zaoferować tylko umiejętnośc Realowi. Tak gracz to skarb, a oni go prawie wyrzucili z klubu.

ToMo_18 komentarzy: 13140 newsów: 1531.08.2014, 22:43

DC ‏@DeanLDN22 9 sek.
@GuillemBalague spot on Guillem. We're not trying to buy him. How's Alonso getting on for Madrid tonight?

Huehue.

Theooo14 komentarzy: 45731.08.2014, 22:42

Prędzej Cavani do nas dojdzie niż Falcao ale to i tak ferment :)

MAciek
nie mam pojęcia,ale na pewno nie jest to głupie zachowanie z ich strony.
NIe ważne jak to załatwią kary nie bedzie :P

Doktor komentarzy: 770631.08.2014, 22:41

Plota o Defoe jest mocna, czekam teraz aż ktoś Henrym zarzuci :D

dawidsk komentarzy: 245131.08.2014, 22:41

Real właśnie płaci za swoje błędy. Trzeba było nie sprzedawać ważnych piłkarzy, to co z Alonso odwalili to już nie mam pytań...

Came4Fame komentarzy: 1422 newsów: 30931.08.2014, 22:40

Leicester sobie radzi, bo mają Ulloę. On ciągnie ich grę.

jarod77 komentarzy: 30031.08.2014, 22:40

kiedy koniec okna transf. dzieki

Theov47 komentarzy: 108031.08.2014, 22:40

Dobra, jutro wszystko będzie jasne, ale jak Falcao wyląduje w MC to szykuje sznur ;) Ale jestem dobrej myśli i wierze, że będzie ten cały ŚPD i ŚN, a nawet jak nie będzie to nie można odwracać się od drużyny. Papa naładuj komórkę na jutro, żeby bateria nie siadła :D

kusy123 komentarzy: 13331.08.2014, 22:40

Tyle graczy sprzedaliśmy/oddaliśmy do City niemogli by nam też jednego napastnika oddać/sprzedać Dżeko/Jovetica lub Negredo ? :(

skyrim komentarzy: 807131.08.2014, 22:39

Di natale to fenomen

Doktor komentarzy: 770631.08.2014, 22:39

James poszedł do Realu, bo Perez potrzebował dużego nazwiska, hitu, gwiazdy i tak dalej. Cholernie pożyteczni gracze jak m.in. Diego Lopez są w tym klubie niedoceniani, choć odwalają dobrą robotę w cieniu medialnego szumu wokół pozostałych.

Di Maria>James

Sathiss komentarzy: 195131.08.2014, 22:39

@R700

80 mln za tego gracza to było jakieś nieporozumienie. Miałem takie zdanie po ogłoszeniu transferu i tylko się w nim utwierdzam.

WiernyKibicThGunners komentarzy: 103631.08.2014, 22:39

Deal Negredo w ogóle im hajsu nie dał po Falcao będą na -50,60 melonów

Jack_Herrer komentarzy: 6202 newsów: 19231.08.2014, 22:38

skysports: "Reports in Italy claim Lazio duo Goran Pandev and Blerim Dzemaili are close to joining Turkish side Galatasaray" czy ja źle widzę czy ktoś się pomylił ?

w00jtek komentarzy: 36331.08.2014, 22:38

Breaking: Jermain Defoe will return to the Premier League tomorrow. @Arsenal @SpursOfficial

Indyki

skyrim komentarzy: 807131.08.2014, 22:38

W realu rządzą krety oddali di marie za buzke

polishbrigadesx komentarzy: 1022431.08.2014, 22:38

A Di Natale co meczyk bramka im starszy tym lepszy .

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747431.08.2014, 22:37

james i 80 mln euro , powiem tyle spuscmy zaslone milczenia.

Doktor komentarzy: 770631.08.2014, 22:36

Negredo jest kontuzjowany, wraca w październiku, a jeszcze musi wejść w rytm meczowy. A City ma za niego otrzymać dużo pieniądze. Aż dziwne.

Poza tym, Falcao w City = niezadowolony Dzeko lub Jovetić, więc jak co, to brać jednego.

skyrim komentarzy: 807131.08.2014, 22:35