Lisy wymagającym rywalem. Remis na King Power Stadium

Lisy wymagającym rywalem. Remis na King Power Stadium 31.08.2014, 17:52, Sebastian Czarnecki 2641 komentarzy

Spotkanie na King Power Stadium okazało się trudniejsze, niż się spodziewano. Leicester City nie przestraszył się trudnego ligowego początku i udanie walczył w pierwszych kolejkach z czołówką ligi poprzedniego sezonu i tak samo postanowił podejść do dzisiejszego meczu z Arsenalem. Popularne Lisy nie przestraszyły się wyżej notowanego rywala i postawiły mu trudne warunki, momentami prezentując się nawet lepiej od zdobywcy Pucharu Anglii. Podopieczni Nigela Pearsona spisali się dzisiaj bardzo dobrze i w pełni zasłużyli na jeden punkt, który na pewno pomoże im utrzymać się w najwyższej klasie rozgrywkowej.

Impotencja w ataku i fatalna postawa w defensywie - tak z kolei należy ocenić dzisiejsze poczynania Arsenalu. Podopieczni Arsene'a Wengera nie wyrazili dzisiaj nawet najmniejszej chęci, by wygrać to spotkanie i odkuć się po ostatnich nie do końca udanych meczach. Postawę Kanonierów dobitnie odzwierciedla przyśpiewka londyńskich kibiców z końcówki meczu: "Sign a f*cking striker".

Leicester City: Schmeichel - De Laet, Morgan, Moore, Konchesky - Mahrez (64. Albrighton), King, Hammond, Schlupp (70. Vardy) - Nugent, Ulloa (77. Drinkwater)

Arsenal: Szczęsny - Debuchy, Mertesacker, Koscielny (27. Chambers), Monreal - Flamini, Ramsey - Sanchez, Özil, Cazorla (77. Chamberlain) - Sanogo (77. Podolski)

W 4. minucie zapoznawczy strzał oddał Santiago Cazorla, jednak piłka nie nabrała wystarczającej prędkości i rotacji, by sprawić problem Kasperowi Schmeichelowi. Duńczyk pewnie interweniował.

Dwie minuty później sygnał do ataku dała ekipa dowodzona przez Nigela Pearsona, która groźnie zaatakowała z prawego skrzydła. Rajd przeprowadził Ritchie De Laet, a jego dośrodkowanie zakończyło się pod nogami Leonardo Ulloi, który ekwilibrystycznym strzałem spróbował zaskoczyć Wojtka Szczęsnego. Polak pewnie złapał futbolówkę.

W 12. minucie urazy głowy nabawił się Laurent Koscielny, który zderzył się z jednym z zawodników Leicesteru w walce o górną piłkę. Francuz po otrzymaniu pomocy od medyków wrócił na boisko w ochronnym czepku.

W 18. minucie dobrą akcją popisał się Mahrez, który sprawnie przeszedł z prawego skrzydła do środka pola i wypracował sobie sytuację strzelecką. Algierczyk pomylił się jednak o kilkanaście centymetrów, ale należy docenić go za odważną próbę.

Dwie minuty później obejrzeliśmy pierwszą bramkę w tym meczu! Santi Cazorla świetnie przerzucił piłkę nad linią obrony do wybiegającego Sanogo, a ten, próbując oddać strzał na bramkę, niefortunnie dograł do Alexisa Sancheza. Chilijczyk nie miał problemu z pokonaniem bramkarza z najbliższej odległości, 1-0 dla Arsenalu!

Na odpowiedź ze strony Lisów przyszło nam czekać zaledwie trzy minuty. Schlupp wyprzedził całą linię defensywną Arsenalu i dośrodkował na głowę Ulloi, który bez problemu przeskoczył najwyraźniej wciąż zamroczonego Koscielnego. 1-1!

W 27. minucie za Koscielnego wszedł Calum Chambers. Francuz najwyraźniej doznał lekkiego wstrząśnienia, po którym najzwyczajniej nie radził sobie z trudami meczu. Wyrównująca bramka spadła ewidentnie na jego konto, także najbezpieczniejszą decyzją było usunięcie Laurenta z boiska.

Kolejne minuty należały do podopiecznych Arsene'a Wengera, jednak ci mimo wszystko nie potrafili zamienić żadnej sytuacji na bramkę. Spowodowane było to brakiem jakościowego zawodnika w przedniej formacji, bowiem Yaya Sanogo nie gwarantował tego, czego potrzebuje drużyna chcąca zdobywać bramki.

W 39. minutą przed szansą na strzelenie gola stanął wspominany wcześniej Sanogo, ale Francuz nie potrafił dobrze złożyć się do strzału, przez co w rezultacie został zablokowany.

W doliczonym czasie gry groźny strzał oddał aktywny w pierwszej połowie Mahrez i ponownie spróbował zaskoczyć Wojciecha Szczęsnego. Tym razem jego próba znalazła cel w stronę światła bramki, ale na jego przeszkodzie stanął właśnie polski golkiper.

W ostatnich sekundach na strzał z dystansu zdecydował się jeszcze Aaron Ramsey, ale Walijczyk mocno się pomylił.

Do końca pierwszej połowy wynik nie uległ zmianie, mimo że sędzia doliczył do niej aż cztery minuty. Arsenal remisuje z Leicesterem City 1-1.

Obie drużyny bardzo aktywnie zaczęły drugą odsłonę meczu. We wczesnej fazie swoje akcje mieli David Nugent i Yaya Sanogo, jednak żaden z zawodników nie poszczycił się dobrym wykończeniem.

W 51. minucie groźną sytuację wypracowali sobie londyńczycy. Alexis Sanchez wypatrzył wystawiającego się na dogodnej pozycji Cazorlę i podał do niego piłkę, po czym ten oddał niedokładny strzał po ziemi. Hiszpanowi zabrakło nieco cierpliwości i przede wszystkim precyzji.

Dwie minuty później gospodarze ruszyli ze świetną kontrą i tylko cud sprawił, że Leonadro Ulloa trafił w boczną siatkę po doskonałej akcji całego zespołu. Argentyńczyk zwiódł młodego Chambersa i stanął przed idealną sytuacją. Wojciech Szczęsny mógł odetchnąć z ulgą.

Tempo spotkania stało na wysokim poziomie. Chwilę później to Arsenal mógł wyjść na prowadzenie, a to za sprawą Aarona Ramseya, który otrzymał dośrodkowanie na główkę od Cazorli. Walijczyk nie jest jednak asem przestworzy, toteż i jego uderzenie było dalekie od perfekcji.

W 57. minucie dobrym rajdem popisał się Ignacio Monreal, który wypatrzył wybiegającego na wolne pole Sanogo i tam też posłał precyzyjne podanie. Francuz znalazł się w idealnej okazji strzeleckiej, ale trafił prosto w wybiegającego z linii bramkowej Schmeichela, który notabene spisał się tutaj doskonale.

Na kolejną groźną akcję musieliśmy czekać do 72. minuty, kiedy z dobrej strony pokazał się Santiago Cazorla, który oddał groźne uderzenie. Piłka po jego strzale została jednak zablokowana i przeleciała tuż nad poprzeczką.

Arsene Wenger w 77. minucie zdecydował się w końcu na zmiany. Za nieporadnego Yayę Sanogo wszedł Lukas Podolski, zaś za bardzo dobrego dziś, choć przemęczonego Cazorlę pojawił się wypoczęty Chamberlain.

W 83. minucie z kolejną świetną akcją ruszyli gospodarze. Tym razem bramkę mógł zdobyć Vardy, który bardzo dobrze odnalazł się w polu karnym Arsenalu i oddał groźny strzał, ale Wojciech Szczęsny stanął na wysokości zadania i pewnie interweniował.

Do końca meczu wynik nie uległ już zmianie, a podopieczni Arsene'a Wengera nie zrobili nic, co mogłoby odmienić wynik meczu. Arsenal zremisował 1-1 z Leicesterem i w głupi sposób stracił dwa punkty.

Leicester CityPremier LeagueRaport pomeczowy autor: Sebastian Czarnecki źrodło: własne
Theooo14 komentarzy: 45731.08.2014, 23:51

Dajcie spokój z Falcao. Trzeba to przeboleć... jeszcze parę sezonów :D

carlosV komentarzy: 8701 newsów: 131.08.2014, 23:51

pauleta

a wrzucałem coś na temat tego, że między pośladami mam to co do mnie piszesz i mam zbitę z Twej zabawy w alfę i omegę tej strony?

mwk komentarzy: 96931.08.2014, 23:51

maciek987, to mamy go wychwalać, jak w tej chwili zespół gra strasznie słabo?

Hans_Zimmer komentarzy: 594631.08.2014, 23:50

Spadajcie z tymi twetterami. Gówno to, a nie źródło.

Hans_Zimmer komentarzy: 594631.08.2014, 23:49

póki co wszystko wskazuje, że Falcao wyląduje w City co mnie strasznie irytuje i denerwuje :/ Niech się włączy Real na poważnie, bo nie zniosę Falcao w Manchesterze.

Waskitcz komentarzy: 448831.08.2014, 23:49

City może wydać na transfery jeszcze 42,5mln £ a my niby 59,7 mln£

Jesli chodzi o FFP takie tweety wyskakuja :P

wengerball komentarzy: 8731.08.2014, 23:48

Co tu się jutro będzie działo :)

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 131.08.2014, 23:48

carlosV, ostatnio wrzucałeś tweety "dziennikarza z RPA", który twierdził, że Cavani to done deal. Teraz prezenter z Kolumbii, który mówi, że Arsenal jutro zakontraktuje Falcao.

maciek987 komentarzy: 296631.08.2014, 23:48

Daniho
Wenger był świetnym trenerem. Mi się wydaje, że troche go przerasta sytuacja na rynku transferowym, dlatego tak mu to idzie opornie. Jednak ludzie którzy go ślepo hejtują, albo są sezonowcami po wygranym FA cup, albo sami nie wiedzą ile jemu zawdzieczają.

mskafc komentarzy: 579631.08.2014, 23:48

Pedro Pinto (very reliable Portuguese journalist) says Carvalho has said his goodbyes after tonight's Lisbon derby. #AFC bound IMO. Gutted.

Mihex komentarzy: 2360431.08.2014, 23:47

youtube.com/watch?v=ffbVJohHs7Y

Tak coby się nastroić przed jutrem :P

maciek987 komentarzy: 296631.08.2014, 23:45

Bolek
w 2006 roku to był po prostu pech. żadnego meczu nie przegraliśmy w tej edycji LM. Tylko ostatni. Finał. Naprawdę trzeba mieć do tego pecha. Arsenal wtedy wymiatał ale 1 mecz musiał wszystko zepsuć.

Daniho komentarzy: 9765 newsów: 131.08.2014, 23:44

ChelseaFC
w sumie wypozyczenie Falcao to by bylo niezle obejscie FPP. Potajemnie by sobie uzgodnili ze City placi tygodniowke. Jakies oczywiste bonusy i problem z glowy.

XandeR komentarzy: 968431.08.2014, 23:44

carlosV

Hahah , to sie usmialem

mskafc komentarzy: 579631.08.2014, 23:44

theo

zakladam, ze dopiero jak wengerzout'uje i przyjdzie jakis poczytalny szkoleniowiec. chociaz do tego czasu nawet Zelalem bedzie mial z 30 lat.

carlosV komentarzy: 8701 newsów: 131.08.2014, 23:44

Bolek

E tam, pieprzenie, gdyby w finale LM Jens nie dostał czerwa dość prawdopodobne, że wygralibyśmy to spotkanie, było blisko. A gdyby się udało wszyscy patrzyliby na nas inaczej.

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 131.08.2014, 23:44

carlosV, sobie opowiadasz te bajeczki?

carlosV komentarzy: 8701 newsów: 131.08.2014, 23:43

Colombian football presenter, Palema Gutièrrez, said on live TV that Falcao has turned down City & Madrid for Arsenal, set to sign tomorrow.

Bolek komentarzy: 423231.08.2014, 23:42

To, że z taką paką jak kiedyś (Henry,Bergkamp,Vieira,Gilberto,etc.) nie mieliśmy osiągnięć w LM, to też coś oznacza.

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 131.08.2014, 23:42

Guillem Balague ‏@GuillemBalague 25 sek.
Negredo doing his best to land at València: has reduced his wages. But all pending on Falcao signing for City. Club hopeful but not over yet

Kowalczyk11 komentarzy: 325331.08.2014, 23:42

przecież wiadomo że jest wymiennośc pozycji , i tak jak dzisaji ramsey z cazorla nie będą grać w lini bo jest napisane ustawienie 4 1 4 1 , a jakby było 4 2 3 1 to ramsey z flaminim nie przeroczą połowy bo są jako dwójka defów ? Każdy zespół tak gra , w bvb od czyszczenia jest bender od rozgrywania od obrony był ilkay a na 10 gotze , u nas jest to samo tyle ze jest iodpowiednio arteta ramsey i powinien byc mesut

sebastix11 komentarzy: 599231.08.2014, 23:41

WiernyKibicThGunners

no to pisałem tez, że też zaczął obserwować jednego z naszych z nasilającymi się plotami o jego transferze do nas

w00jtek komentarzy: 36331.08.2014, 23:41

.@xmillzzx @Arsenal They know they can't get him but they tried. Looks good for fans. You understand now??

Indyki

carlosV komentarzy: 8701 newsów: 131.08.2014, 23:41

wizard of oz

a potem dostanie 3x tyle w łapę i będzie po problemie

ChelseaFC_forever komentarzy: 31431.08.2014, 23:41

Daniho

no może i definitywny, ale w takim razie dlaczego wypożyczają, a nie sprzedają Negredo?!
już nie wiem, w co wierzyć xD

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 131.08.2014, 23:41

The_Wizard_of_Oz, na Sky Sport News mówili, że jak Negredo pójdzie do Valenci to mogą zrobić ten transfer, ale na jakiej zasadzie to działa to nie mam pojęcia...

Daniho komentarzy: 9765 newsów: 131.08.2014, 23:41

maciek
Wiem ze budowa stadiony i inne *******y.
Czasy sie zmienily. Wenger wymiatal jak w BPL jeszcze inne kluby nie mialy diet ,odpowiednich treningow itd. Nie to ze nie lubie Wengera. Bardzo go szanuje ale potrzeba kogos "świeżego". Widac ze czasem im brak motywacji. No chyba ze idzie grac o 20 mln w LM ze slabym Besiktasem to potrafi zmotywowac.

Kysio2607 komentarzy: 1336031.08.2014, 23:41

Ehhh taki Falcao :O Ramsey Ozil Sanchez Walcott Falcaoo

Theooo14 komentarzy: 45731.08.2014, 23:41

Szkoda Chicharita w Realu.

Bolek komentarzy: 423231.08.2014, 23:40

Wenger BYŁ wielki. Uwielbiam gościa, ale on nie zrobi kroku do przodu, nawet z nowymi umowami sponsorskimi.

The_Wizard_of_Oz komentarzy: 82831.08.2014, 23:40

jeżeli City kupi Falcao za te 60 mln powiedzmy TO ICH UEFA DOJEBIE na FFP tak że się nie pozbierają.

WiernyKibicThGunners komentarzy: 103631.08.2014, 23:39

Falcao obserwuje też Campbella i to nic nie znaczy

carlosV komentarzy: 8701 newsów: 131.08.2014, 23:39

gks

uspokoiłeś się i wróciłeś do nas? :)

Theooo14 komentarzy: 45731.08.2014, 23:39

Ja ciągle czekam na to kiedy Ozil zagrana jako ŚPO - typowa 10.

WiernyKibicThGunners komentarzy: 103631.08.2014, 23:38

@Arsenal PR team in overdrive. Radamel Falcao. We know the score. They are "trying"

Uhuhu Indyki piszą że próbujemy
#deal done

XandeR komentarzy: 968431.08.2014, 23:38

Haha to nie koniec TWD od 9 wrzesnia tez na pulsie , ale ofensywa

Bolek komentarzy: 423231.08.2014, 23:38

"a z tego co sie orientuję, to przed wybudowaniem nowego stadiony mieliśmy wyniki porównywalne do wielkiego MU ;)"

Teraz mamy zawodników, a wyniki też będą porównywalne do MU.

Tomassini komentarzy: 272031.08.2014, 23:38

Bolek

Właśnie wyobraziłem sobie oczami wyobraźni, jak kibic dzwoni do swansea w imieniu klubu i wkurzony kupuje Bonego

sebastix11 komentarzy: 599231.08.2014, 23:38

Radamel Falcao has followed David Silva, Pablo Zabaleta and Sergio Agüero on Twitter. (Source: http://twitter.com/FALCAO/following …) yhym u nas jak był z nami łączony też tam kogoś z naszych zaczął obserwować na tt

Daniho komentarzy: 9765 newsów: 131.08.2014, 23:38

ChelseaFC
a czasem w gre nie wchodzi definitywny transfer? Watpie zeby City wypozyczalo Falcao.
Monaco ogolnie nie zachywca jak narazie. Stracili paru graczy to nie wyglada to tak ladnie. W City Falcao by strzelal na zawolanie pewnie.

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 331.08.2014, 23:38

Falkao? Jest Makao...

Kowalczyk11 komentarzy: 325331.08.2014, 23:38

no czyli tak jak gramy cały czas , bo ramsey gra na pozycji 8

Bolek komentarzy: 423231.08.2014, 23:37

4231, jak w zeszłym sezonie albo 41212, jak Liverpool.

The_Wizard_of_Oz komentarzy: 82831.08.2014, 23:37

winne tego stanu rzeczy jest ****owe ustawienie zespolu przedewszystkim, przez to ze Ozil gra na boku na lewej to niedosc ze 0 pozytku w ofensywie to jeszcze on sie nie wraca bo nie jest tego nauczony i sa dziury i dostajemy bramki caly czas po akcjach bokiem
brak odpowiedniego napastnika, a moze szansy dania np Campbellowi na tej pozycji to 2go rzedny problem

GKS_AFC komentarzy: 871831.08.2014, 23:37

Perez rozwalil Real Madrid :( to najgorsze okno transferowe w Realu od lat...

mskafc komentarzy: 579631.08.2014, 23:36

Fee agreed between Southampton and Athletico Madrid for Toby Alderweireld, personal terms and medical tomorrow.

maciek987 komentarzy: 296631.08.2014, 23:36

Theooo14 komentarzy: 45731.08.2014, 23:36