Mały dołek formy. Porażka 0-2 z PSV

Mały dołek formy. Porażka 0-2 z PSV 27.10.2022, 19:42, Dawid Wieczorek 879 komentarzy

Ostatnia słabsza forma Arsenalu zdaje się mieć potwierdzenie. O ile w ostatnich meczach Arsenal zdołał zdobyć chociaż jedno "oczko", tak dzisiaj musiał uznać wyższość piłkarzy PSV. Arsenal mógł dziś zapewnić sobie 1. miejsce w swojej grupie i tym samym przypieczętować sobie awans do 1/8 finału Ligi Europy, na co wystarczyłby jedynie jeden punkt. I najwidoczniej taki był plan Artety na ten mecz - zremisować mecz jak najmniejszym nakładem sił. Tak się jednak nie stało, a ekipa hiszpańskiego szkoleniowca zasłużenie poniosła dziś 2. porażkę w sezonie.

Oto składy, w jakich wyszły na ten mecz oba zespoły:

PSV: Benitez - Mwene, Ramalho, Branthwaite (80' Teze), Max - Sangare, Gutierrez, Veerman (81' Til) - El Ghazi (46' de Jong), Simons (80' Madueke), Gakpo (84' Mauro Jr).

Ławka rezerwowych: Hoever, Teze, Obispo, van Ginkel, de Jong, Madueke, Drommel, Mauro Jr, Til, Waterman, Bakayoko, Ledezma.

Arsenal: Ramsdale - Tomiyasu (74' White), Saliba, Holding (64' Jesus), Tierney (74' Gabriel) - Lokonga (56' Partey), Xhaka, Odegaard (57' Saka) - Vieira, Nketiah, Martinelli.

Ławka rezerwowych: Hein, White, Cedric, Gabriel, Partey, Smith, Cirjan, Ibrahim, Nelson, Saka, Jesus.

Pierwsza połowa w wykonaniu obu zespołów była bardzo słaba. Mimo to mogło się wydawać, że Arsenal zdaje się kontrolować to spotkanie. Dwie skazy na występie drużyny Artety zostawiły dwie nieuznane bramki zdobyte przez piłkarzy PSV, kolejno przez Cody'ego Gakpo i Xaviego Simonsa. Kibice Kanonierów mogli mieć nadzieje, że to kubeł zimnej wody dla piłkarzy ich ulubionego klubu i liczyli, że druga połowa gry będzie lepsza w wykonaniu podopiecznych Mikela Artety.

Szkoleniowiec gospodarzy, Ruud van Nisterlooy, w przerwie postanowił wprowadzić na plac gry jedną ze swoich gwiazd - Luuka de Jonga. Okazało się to być genialną decyzją, gdyż doświadczony Holender z miejsca odmienił grę PSV Eindhoven.

Już w 56. minucie gospodarze dopięli swego. Świetne odegranie od 32-letniego napastnika wykorzystał Joey Veerman, który pewnym strzałem pokonał Aarona Ramsdale'a.

Mikel Arteta bardzo szybko zareagował na straconego gola i już chwilę później wprowadził na boisko gwiazdy swojego zespołu, Thomasa Parteya oraz Bukayo Sakę. Trzeba jednak przyznać, że wszystkie zmiany dokonane dziś przez Hiszpana były kompletnie anonimowe i nic nie wniosły do gry The Gunners.

W 63. minucie Aaron Ramsdale popełnił fatalny błąd. Chcąc wypiąstkować piłkę lecącą z rzutu rożnego, minął się z nią, a ta trafiła wprost na głowę Luuka de Jonga, który podwyższył prowadzenie wicemistrza Holandii.

Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie, tak samo jak gra lidera Premier League. Było to wyjątkowo fatalne spotkanie w wykonaniu Kanonierów, którzy zamiast próbować odrabiać straty, mogli przegrać jeszcze wyżej. Brak odpoczynku dla najlepszych zawodników, brak zdobycia zaledwie jednego punktu, który dałby zwycięstwo w grupie i przede wszystkim brak dobrej gry. To chyba najczarniejszy scenariusz, który mógł sobie wyobrazić Mikel Arteta. Mimo to Arsenal dalej ma szansę na wygranie swojej grupy, a może osiągnąć to już za tydzień w domowym spotkaniu z FC Zurichem.

Liga EuropyPSV EindhovenRaport pomeczowy autor: Dawid Wieczorek źrodło: własne
Slaviola komentarzy: 1237727.10.2022, 20:34

Ewidentnie mamy słabszy okres.

Niestety.

Zobaczymy co będzie w PL z Forest.

chicken1990 komentarzy: 120927.10.2022, 20:34

Niestety ale widać gołym okiem, że oni są zajechani. Każdy kolejny mecz w drugiej połowie to jest dla nas walka o życie. Na szczęście już niedługo przerwa.

Thoneick komentarzy: 198427.10.2022, 20:34

Widać, że brakuje tej lekkości

Wisnia44 komentarzy: 75827.10.2022, 20:33

@ksowa90: Jeden punkt daje nam pewne pierwsze miejsca.

Kowal96 komentarzy: 1759127.10.2022, 20:33

W pełni zasłużona porażka. Tak jak pisałem - mamy za wąską kadrę na grę na kilku frontach. Słabo to wygląda od meczu z Leeds.

Moegi14 komentarzy: 177427.10.2022, 20:33

Jak tak będą grać to z nothingam dostaną w papę

Slaviola komentarzy: 1237727.10.2022, 20:33

Sędzia przedłużył tylko 3 minuty?

XDDD

praptak komentarzy: 882627.10.2022, 20:33

Nketiah walczy dziś o pierwszy skład w troche inny sposób ale wolałbym żeby podszedł do sprawy bardziej szablonowo. Dobrą grą te można swoje uzyskać

Ranczomen komentarzy: 1234627.10.2022, 20:32

Chyba jednak lepiej było wypuścić U21 :P

Garfield_pl komentarzy: 2822127.10.2022, 20:32

@Marcinafc93 napisał: "Former Arsenal centre back Pablo Marì got stabbed by a mad man in a shopping center close to Milano, per reports.

He’s amongst six people stabbed — and he’s now at the hospital."

Mam nadzieję, że nic poważnego ludziom typ nie zrobil

ksowa90 komentarzy: 147027.10.2022, 20:32

Dobrze rozumiem, że teraz jeden punkt z Zurychem to może być za mało na pierwsze miejsce?

Rynkos7 komentarzy: 682527.10.2022, 20:32

Teraz nawet nie wystarczy powiedzieć, że no widać że brakuje tego dodatkowego zawodnika do pomocy, że brakowało Parteya czy coś bo dzisiaj wszyscy po kolei grają kupę.

Gunner915 komentarzy: 282127.10.2022, 20:32

Serio pierwszy garnitur powinien dostać wolne dzisiaj, bo gramy niezmienna kupę od meczu z Leeds.

marimoshi komentarzy: 472827.10.2022, 20:32

Aż boli oglądanie tego. Oby wygrać w weekend...

Elastico07 komentarzy: 1255627.10.2022, 20:32

Ależ jesteśmy bezradni,my z dnia na dzień zapomnieliśmy jak gra się w piłkę,ile sytuacji stworzyliśmy? 1 nkhetia,xd

alexis1908 komentarzy: 360927.10.2022, 20:31

@Rynkos7: Gabi to jest przemęczony widać po nim od kilku meczy .

damianARSENAL komentarzy: 853427.10.2022, 20:31

Dziennikarz: Mikel, dlaczego zawodnicy rozegrali tak słabe spotkanie?

Arteta: murawa była zła i ten, boisko tez było zle

Trzeba kupić enzo i rafę

Rynkos7 komentarzy: 682527.10.2022, 20:30

@danielosik napisał: "dokładnie bo jest 2 razy lepszy"

A potem się budzisz.

Koroniarz komentarzy: 1020127.10.2022, 20:30

@Dziadyga: a bvb ? Wychodzi na to ze Jurgen im sypie xd

Szogun komentarzy: 28750 newsów: 327.10.2022, 20:30

@praptak: Trzeba trafić na zła formę kogoś i mieć nieco szczęścia.

Garfield_pl komentarzy: 2822127.10.2022, 20:30

@cieniak14 napisał: "O **** chodzi z tą murawą,ze co chwile sie wywalaja XD"
Kiepska jest generalnie, nierówna i mokra , na zbliżeniu widać, ze podjazdu do tej na Emirates nie ma, tak samo jak podania po ziemi idą ,widać jak piłka podskakuje.

danielosik (zawieszony) komentarzy: 1698227.10.2022, 20:30

@Rynkos7: dokładnie bo jest 2 razy lepszy

domino178 komentarzy: 243427.10.2022, 20:30

@SoulStorm napisał: "Sace sodówka uderzyła do głowy"

Ogółem całej drużynie. Gra ja na odczepnego.

sonic komentarzy: 62627.10.2022, 20:30

Ej wy Nottingham nie lekceważcie , widzicie jak Liverpool skończył.xd

Lamoreaux komentarzy: 346027.10.2022, 20:29

pewnie Xaviemu Simmonsowi lubrykant się rozlał

Rynkos7 komentarzy: 682527.10.2022, 20:29

@Elastico07 napisał: "Martinelli jest beznadziejny od kilku spotkań,najgorsze jest to że nje ma żadnego zmiennika"

Może kilku chłopaków spuści trochę z tonu tutaj na stronie, bo komentarze niektórych użytkowników tutaj były takie jakby Martinelli był jakimś nowym Neymarem.

damianARSENAL komentarzy: 853427.10.2022, 20:29

Ale obniżyliśmy loty… Jesus, Martinelli, Odegaard. Ostatnie spotkania to dramat

Furgunn komentarzy: 925427.10.2022, 20:29

Ruud sobie wytarł Artetowym rytmem meczowym dupkę, było zagrać rezerwowym składem.

Garfield_pl komentarzy: 2822127.10.2022, 20:29

@danielosik napisał: "będzie dobrze ;)"
Ja tam się o to nie martwię:D

cieniak14 komentarzy: 172827.10.2022, 20:29

O **** chodzi z tą murawą,ze co chwile sie wywalaja XD

praptak komentarzy: 882627.10.2022, 20:28

@Szogun napisał: "@praptak: Tutaj kluczowe jest żeby miec ustabilizowana formę i ciekaw jestem mentalności tych chłopaczków po takim biciu."
Generalnie od kilku spotkań trwa jakiś proces i wyzwaniem będzie przerwać go póki nie jest za późno. Reakcją nie musi być nagle 5-0, ale przynajmniej wyraźna zmiana w grze, dobrze byłoby oczekiwać tego w Niedzielę.

Elastico07 komentarzy: 1255627.10.2022, 20:27

Marcinafc93 komentarzy: 32837 newsów: 127.10.2022, 20:27

He’s amongst six people stabbed — and he’s now at the hospital.

Ech0z komentarzy: 1042427.10.2022, 20:27

O boże tak słabego Arsenalu dawno nie widziałem

sickstick komentarzy: 278727.10.2022, 20:26

Xhaka w obu meczach z PSV dostał po głupiej żółtej kartce, po to żeby się mądrze wykartkowac na Zurych i wejść w fazę pucharowa z czystym kontem

GreKa komentarzy: 339427.10.2022, 20:25

@Rynkos7: no tak. W sumie to jedyne wytłumaczenie dlaczego kontrakt przedłużono .

Garfield_pl komentarzy: 2822127.10.2022, 20:25

@danielosik napisał: "co nie? XD Ale pośmiać się chociaż można i jaki ruch się na stronie zrobił :)"
Szkoda że jak już mieliśmy mocnym składem grać, to lepiej było od początku,klepnac bramki i potem zmiany, ale cóż , Zürich się ogra i 1 miejsce jest ;)

Ech0z komentarzy: 1042427.10.2022, 20:25

Co się dzieje z Saka. Nie chce drugiego Sterlinga , wstyd, całe życie trenuje żeby udawać ?

Marcinafc93 komentarzy: 32837 newsów: 127.10.2022, 20:25

Nkethiah dostał blisko 100k kontraktu, także ładnie załatwił Arsenal i nabrał włodarzy, powodzenia z jego sprzedażą hehe

Furgunn komentarzy: 925427.10.2022, 20:25