Mały dołek formy. Porażka 0-2 z PSV

Mały dołek formy. Porażka 0-2 z PSV 27.10.2022, 19:42, Dawid Wieczorek 879 komentarzy

Ostatnia słabsza forma Arsenalu zdaje się mieć potwierdzenie. O ile w ostatnich meczach Arsenal zdołał zdobyć chociaż jedno "oczko", tak dzisiaj musiał uznać wyższość piłkarzy PSV. Arsenal mógł dziś zapewnić sobie 1. miejsce w swojej grupie i tym samym przypieczętować sobie awans do 1/8 finału Ligi Europy, na co wystarczyłby jedynie jeden punkt. I najwidoczniej taki był plan Artety na ten mecz - zremisować mecz jak najmniejszym nakładem sił. Tak się jednak nie stało, a ekipa hiszpańskiego szkoleniowca zasłużenie poniosła dziś 2. porażkę w sezonie.

Oto składy, w jakich wyszły na ten mecz oba zespoły:

PSV: Benitez - Mwene, Ramalho, Branthwaite (80' Teze), Max - Sangare, Gutierrez, Veerman (81' Til) - El Ghazi (46' de Jong), Simons (80' Madueke), Gakpo (84' Mauro Jr).

Ławka rezerwowych: Hoever, Teze, Obispo, van Ginkel, de Jong, Madueke, Drommel, Mauro Jr, Til, Waterman, Bakayoko, Ledezma.

Arsenal: Ramsdale - Tomiyasu (74' White), Saliba, Holding (64' Jesus), Tierney (74' Gabriel) - Lokonga (56' Partey), Xhaka, Odegaard (57' Saka) - Vieira, Nketiah, Martinelli.

Ławka rezerwowych: Hein, White, Cedric, Gabriel, Partey, Smith, Cirjan, Ibrahim, Nelson, Saka, Jesus.

Pierwsza połowa w wykonaniu obu zespołów była bardzo słaba. Mimo to mogło się wydawać, że Arsenal zdaje się kontrolować to spotkanie. Dwie skazy na występie drużyny Artety zostawiły dwie nieuznane bramki zdobyte przez piłkarzy PSV, kolejno przez Cody'ego Gakpo i Xaviego Simonsa. Kibice Kanonierów mogli mieć nadzieje, że to kubeł zimnej wody dla piłkarzy ich ulubionego klubu i liczyli, że druga połowa gry będzie lepsza w wykonaniu podopiecznych Mikela Artety.

Szkoleniowiec gospodarzy, Ruud van Nisterlooy, w przerwie postanowił wprowadzić na plac gry jedną ze swoich gwiazd - Luuka de Jonga. Okazało się to być genialną decyzją, gdyż doświadczony Holender z miejsca odmienił grę PSV Eindhoven.

Już w 56. minucie gospodarze dopięli swego. Świetne odegranie od 32-letniego napastnika wykorzystał Joey Veerman, który pewnym strzałem pokonał Aarona Ramsdale'a.

Mikel Arteta bardzo szybko zareagował na straconego gola i już chwilę później wprowadził na boisko gwiazdy swojego zespołu, Thomasa Parteya oraz Bukayo Sakę. Trzeba jednak przyznać, że wszystkie zmiany dokonane dziś przez Hiszpana były kompletnie anonimowe i nic nie wniosły do gry The Gunners.

W 63. minucie Aaron Ramsdale popełnił fatalny błąd. Chcąc wypiąstkować piłkę lecącą z rzutu rożnego, minął się z nią, a ta trafiła wprost na głowę Luuka de Jonga, który podwyższył prowadzenie wicemistrza Holandii.

Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie, tak samo jak gra lidera Premier League. Było to wyjątkowo fatalne spotkanie w wykonaniu Kanonierów, którzy zamiast próbować odrabiać straty, mogli przegrać jeszcze wyżej. Brak odpoczynku dla najlepszych zawodników, brak zdobycia zaledwie jednego punktu, który dałby zwycięstwo w grupie i przede wszystkim brak dobrej gry. To chyba najczarniejszy scenariusz, który mógł sobie wyobrazić Mikel Arteta. Mimo to Arsenal dalej ma szansę na wygranie swojej grupy, a może osiągnąć to już za tydzień w domowym spotkaniu z FC Zurichem.

Liga EuropyPSV EindhovenRaport pomeczowy autor: Dawid Wieczorek źrodło: własne
radzio_TRN komentarzy: 2723 newsów: 1327.10.2022, 20:47

No cóż, już lepiej że teraz tak dostaliśmy w pizdę niż w niedzielę. W niedzielę trzeba wygrać bez żadnej dyskusji.

bizooon komentarzy: 694027.10.2022, 20:46

@Bukayoforever: Elewator Smolnica nawet

Garfield_pl komentarzy: 2821627.10.2022, 20:46

Gabriel Magalhães limped down the tunnel at full-time against PSV. [@SamJDean]

Rynkos7 komentarzy: 682427.10.2022, 20:46

Już zapominając o wyniku, jakby nie patrzeć dzisiaj szanse otrzymali Nketiah i Lokonga i kolejny raz udowodnili nam, że na taką szansę w meczu ligowym obecnie nie zasługują.

Bukayoforever komentarzy: 353627.10.2022, 20:46

Nie ma uja, że oni nie chcieli dać wygrać PSV, nie wierzę, że można zagrać tak tragiczną szczególnie drugą połowę. Stal Mielec by lepiej zagrała tę drugą połowę od nas.

Zapominacie że atmosferović (Zini) nie gra. Jak wróci to pewnie zaczniemy miażdżyć rywali

danielosik (zawieszony) komentarzy: 1698227.10.2022, 20:45

Wystarczyla porażka i jaki się ruch od razu zrobił :DDDD

mlodykanonier komentarzy: 148627.10.2022, 20:45

@AaronRambo napisał: "składzie personalnym na góra 5-6 miejsce w lidze"
xD

Patriko komentarzy: 529627.10.2022, 20:45

No i dupa, lepiej przegrać w LE w fazie grupowej i wyciągać wnioski niż wyłożyć się na Norringham.

bizooon komentarzy: 694027.10.2022, 20:45

@AaronRambo: la.ki sarkazmunnie zauważyłes pewnie

Oldgunner3 komentarzy: 978127.10.2022, 20:44

Jeśli to była taktyka żeby zbyt wysoko nie przegrać i się nie zmęczyć przed spotkaniem ligowym to w pełni się udała.Mimo wszystko pewności nie ma i co jeszcze 2 tygodnie temu wydawało się spacerkiem po 3 pkt.[mecz u siebie z NF] aktualnie takim się nie wydaje.Widać ,że w 2 połowach umieramy.Szkoda,że jeszcze nie ma przerwy na mundial i zostały 3 ligowe mecze + Zurich.

wajktor1998 komentarzy: 125227.10.2022, 20:44

Nie da sie wszystkiego wygrywac, nawet City remisowalo w tym sezonie z Bvb, Kopenhaga czy Aston Villa, a i porazka im sie przytrafila, wazne zeby w niedziele wygrac i wrocic na swoje tory i bedzie dobrze

AR14 komentarzy: 131127.10.2022, 20:44

@arsenallord:

Zupełnie się nie zgadzam ;d
Masz prawo jednak do swojej opinii

AaronRambo komentarzy: 128027.10.2022, 20:43

Nie pojęte że można misac Arteta Out który wycisną fotel lidera przy składzie personalnym na góra 5-6 miejsce w lidze

sWinny komentarzy: 784327.10.2022, 20:43

@Furgunn: jeszcze nie wiadomo. Trzeba śledzić info

bizooon komentarzy: 694027.10.2022, 20:43

@Moegi14: no pewność siebie na podłodE Nketiah z formą z 2019 a Sambi z meczu na mecz coraz... taki samszy. Nic sie nie rozwija. Ale i tak najbardziej rozczarowuje Vieira który miał odciążyć Ode, a bez niego na boisku nic nie kreujemy

Rynkos7 komentarzy: 682427.10.2022, 20:43

@alexis1908:

Daj spokój mamy dopiero 2 miesiące gry. Dużo innych piłkarzy o takim samym profilu grają od deski do deski cały sezon. Wiele drużyn potrafi grać jednym składem przez cały sezon i wygrywać trofea. Nie kupuje kompletnie argumentu przemęczenia na tym etapie sezonu

Mizzou komentarzy: 605327.10.2022, 20:42

Jaki był plan na to spotkanie? Wygrać w pierwszej połowie rezerwami, a bronić w drugiej pierwszym składem? Jak już mówiłem, powinny grać totalne rezerwy, odpuścić ten mecz, a za tydzień na spokoju wyjaśnić z Zurychem u siebie...

praptak komentarzy: 882627.10.2022, 20:41

@Slaviola napisał: "Ewidentnie mamy słabszy okres."

arsenallord komentarzy: 29735 newsów: 11727.10.2022, 20:39

A ja tu nie lubię jednego. Jak dawni Artetaouty jak jest dobrze to potrafią to przyznać i pochwalić, a wieczni zwolennicy Artety jak jest gorszy okresy, to nie potrafią tego stwierdzić tylko szukają u outów, że ci mają czelność coś powiedzieć krytykującego.

alexis1908 komentarzy: 360727.10.2022, 20:39

@Rynkos7: On gra praktycznie w każdym meczu a on w dłużej mierze bazuje na swojej dynamice brakuje mi świeżości i tyle .

Kaczaza komentarzy: 722727.10.2022, 20:39

MOże to i dobrze że im nosa utarto, przejrzą na oczy

Marcinafc93 komentarzy: 32837 newsów: 127.10.2022, 20:39

Dlatego od początku jestem nastawiony na ostry bój o LM niż o mistrzostwo, głębie to mamy, tylko na bokach obrony, reszta to same średniaki. Zimą to minimum 2 transfery, jeśli poważnie myślą o top 4 na koniec sezonu. Młoda i krótka kadra. Zobaczymy co kolejne mecze przyniosą, bo świetny początek może zostać szybko zaprzepaszczony. COYG

AaronRambo komentarzy: 128027.10.2022, 20:39

Słabo to wszystko wygląda ostatnio. Może to i dobrze że zaraz Mistrzostwa Świata. Szczególnie że ucieknie pół listopada gdzie wszystko przegrywamy.

Czeczenia komentarzy: 1249427.10.2022, 20:39

Blamaż. Słabsza forma faktem.

mlodykanonier komentarzy: 148627.10.2022, 20:39

@danielosik napisał: "@Wisnia44: remis wystarczy"
Na jakiej podstawie?

Ordzik komentarzy: 81227.10.2022, 20:39

Jeszcze Zurich wygra , będą gryźć murawę by w awansować z 3 miejsca, szkoda ciężki mecz bedzie

sWinny komentarzy: 784327.10.2022, 20:38

WAŻNA INFORMACJA

Fabrizio Romano podaje, że Pablo Marí jest jedną z kilku osób dźgniętych nożem dzisiejszego wieczoru w centrum handlowym w Mediolanie. Hiszpan został przewieziony do szpitala.

Jak było to sorry

SoulStorm komentarzy: 744427.10.2022, 20:38

Przegrać z PSV i to w tak beznadziejnym stylu to nie wstyd.

Piotrek95 komentarzy: 964527.10.2022, 20:38

West Ham wystawia kuzynów piłkarzy żeby pierwsza 11 odpoczęła a dyktator Arteta każe im grać co dwa dni, jedyny zarzut do Mikela że przesadza chyba

Koroniarz komentarzy: 1020127.10.2022, 20:38

Za wolno, niedokładnie, mało sytuacji tak się niw są grać. Co się z nami stało ?

Furgunn komentarzy: 925427.10.2022, 20:37

I zrobiliśmy sobie teraz kuku przed niedzielnym meczem, szkoda sił naszych zawodników. A tak naprawdę to spotkanie nie było aż tak ważne. Mecz do zapomnienia.

Adi17 komentarzy: 300627.10.2022, 20:37

Zostały 4 mecze do przerwy dłuższej, trzeba się śpiąc, bo tak jak piszecie od meczu z Leeds jest widoczny regres, ale jeszcze nie ma co panikować.
W niedzielę trzeba musowo wygrać i oby nie jedna bramka z nerwowa końcówką

Wisnia44 komentarzy: 75827.10.2022, 20:37

@ksowa90: sorry jakby dzisiaj był remis to by wystarczyło. Za tydzień musimy wygrać.

mlodykanonier komentarzy: 148627.10.2022, 20:36

@Wisnia44: na jakiej podstawie?

Kaczaza komentarzy: 722727.10.2022, 20:36

Piłka z rogu nie doleciała do pola karnego, nie mają siły nic a nic.

Garfield_pl komentarzy: 2821627.10.2022, 20:36

@Slaviola napisał: "Ewidentnie mamy słabszy okres.

Niestety.

Zobaczymy co będzie w PL z Forest."

Wygrana ;)

Rynkos7 komentarzy: 682427.10.2022, 20:35

@alexis1908 napisał: "Gabi to jest przemęczony widać po nim od kilku meczy ."

W październiku?

Logic komentarzy: 48027.10.2022, 20:35

saka podsumował na koniec grę arsenalu

Ordzik komentarzy: 81227.10.2022, 20:35

To z Zurichem tylko zwycięstwo nawet nie możemy zremisować(przy wygranej PSV z Bodo). Szkoda by było z 2 wyjść i grac od 1/16 a nie 1/8 , przy tak wąskiej kadrze 2 mecze więcej mogą zaważyć w lidze na kilka punktów

ksowa90 komentarzy: 147027.10.2022, 20:35

@Wisnia44: jak to? Gorszy bilans bezposredni, gorsze bramki i mimo to?

mlodykanonier komentarzy: 148627.10.2022, 20:35

W ogóle teraz zobaczyłem, że my w 5 meczach LE strzeliliśmy 7 bramek, masakra jakaś.

ds95 (zawieszony) komentarzy: 32127.10.2022, 20:35

Myślałem ze chłopcy maja chłodniejsze głowy, tak przynajmniej wyglądali . Poodlatywali za wysoko. Myślą ze są już wielkie grajki… pokora chłopcy pokora