Mały dołek formy. Porażka 0-2 z PSV

Mały dołek formy. Porażka 0-2 z PSV 27.10.2022, 19:42, Dawid Wieczorek 879 komentarzy

Ostatnia słabsza forma Arsenalu zdaje się mieć potwierdzenie. O ile w ostatnich meczach Arsenal zdołał zdobyć chociaż jedno "oczko", tak dzisiaj musiał uznać wyższość piłkarzy PSV. Arsenal mógł dziś zapewnić sobie 1. miejsce w swojej grupie i tym samym przypieczętować sobie awans do 1/8 finału Ligi Europy, na co wystarczyłby jedynie jeden punkt. I najwidoczniej taki był plan Artety na ten mecz - zremisować mecz jak najmniejszym nakładem sił. Tak się jednak nie stało, a ekipa hiszpańskiego szkoleniowca zasłużenie poniosła dziś 2. porażkę w sezonie.

Oto składy, w jakich wyszły na ten mecz oba zespoły:

PSV: Benitez - Mwene, Ramalho, Branthwaite (80' Teze), Max - Sangare, Gutierrez, Veerman (81' Til) - El Ghazi (46' de Jong), Simons (80' Madueke), Gakpo (84' Mauro Jr).

Ławka rezerwowych: Hoever, Teze, Obispo, van Ginkel, de Jong, Madueke, Drommel, Mauro Jr, Til, Waterman, Bakayoko, Ledezma.

Arsenal: Ramsdale - Tomiyasu (74' White), Saliba, Holding (64' Jesus), Tierney (74' Gabriel) - Lokonga (56' Partey), Xhaka, Odegaard (57' Saka) - Vieira, Nketiah, Martinelli.

Ławka rezerwowych: Hein, White, Cedric, Gabriel, Partey, Smith, Cirjan, Ibrahim, Nelson, Saka, Jesus.

Pierwsza połowa w wykonaniu obu zespołów była bardzo słaba. Mimo to mogło się wydawać, że Arsenal zdaje się kontrolować to spotkanie. Dwie skazy na występie drużyny Artety zostawiły dwie nieuznane bramki zdobyte przez piłkarzy PSV, kolejno przez Cody'ego Gakpo i Xaviego Simonsa. Kibice Kanonierów mogli mieć nadzieje, że to kubeł zimnej wody dla piłkarzy ich ulubionego klubu i liczyli, że druga połowa gry będzie lepsza w wykonaniu podopiecznych Mikela Artety.

Szkoleniowiec gospodarzy, Ruud van Nisterlooy, w przerwie postanowił wprowadzić na plac gry jedną ze swoich gwiazd - Luuka de Jonga. Okazało się to być genialną decyzją, gdyż doświadczony Holender z miejsca odmienił grę PSV Eindhoven.

Już w 56. minucie gospodarze dopięli swego. Świetne odegranie od 32-letniego napastnika wykorzystał Joey Veerman, który pewnym strzałem pokonał Aarona Ramsdale'a.

Mikel Arteta bardzo szybko zareagował na straconego gola i już chwilę później wprowadził na boisko gwiazdy swojego zespołu, Thomasa Parteya oraz Bukayo Sakę. Trzeba jednak przyznać, że wszystkie zmiany dokonane dziś przez Hiszpana były kompletnie anonimowe i nic nie wniosły do gry The Gunners.

W 63. minucie Aaron Ramsdale popełnił fatalny błąd. Chcąc wypiąstkować piłkę lecącą z rzutu rożnego, minął się z nią, a ta trafiła wprost na głowę Luuka de Jonga, który podwyższył prowadzenie wicemistrza Holandii.

Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie, tak samo jak gra lidera Premier League. Było to wyjątkowo fatalne spotkanie w wykonaniu Kanonierów, którzy zamiast próbować odrabiać straty, mogli przegrać jeszcze wyżej. Brak odpoczynku dla najlepszych zawodników, brak zdobycia zaledwie jednego punktu, który dałby zwycięstwo w grupie i przede wszystkim brak dobrej gry. To chyba najczarniejszy scenariusz, który mógł sobie wyobrazić Mikel Arteta. Mimo to Arsenal dalej ma szansę na wygranie swojej grupy, a może osiągnąć to już za tydzień w domowym spotkaniu z FC Zurichem.

Liga EuropyPSV EindhovenRaport pomeczowy autor: Dawid Wieczorek źrodło: własne
darek250s komentarzy: 10357 newsów: 527.10.2022, 20:07

No tak, bo myśleliście ze będziemy wygrywać wszystkie mecze mając taka wąska kadrę.

Rynkos7 komentarzy: 690927.10.2022, 20:07

@Dziadyga napisał: "Ramsdejl xD gościu też komediant Raz wybitny,raz pajac.."

Tak jak David Seaman kiedyś. Parady i robinsonady na zmianę z kiksami i błędami.

Garfield_pl komentarzy: 2836927.10.2022, 20:07

@Craz napisał: "Zaczyna się kryzys"
Bo?

Oldgunner3 komentarzy: 984327.10.2022, 20:06

Jadą jak z dziećmi,a Ramsdale wyszedł ... po piwo chyba.

danielosik (zawieszony) komentarzy: 1698227.10.2022, 20:06

O i jak się komentarze posypały :) wystarczyło tylko żeby nam się noga podwinęła

Theo10 komentarzy: 832327.10.2022, 20:06

Chyba coś się solidnie zacięło w machinie Artety.

Ranczomen komentarzy: 1237027.10.2022, 20:06

Jak popatrzyłem jak skakał przed rożnym to czułem w kościach, że coś się odwali xD

arsenalove komentarzy: 34727.10.2022, 20:06

3 mecz z rzędu mamy Arsenal z zeszłego sezonu.

Gryzek komentarzy: 379727.10.2022, 20:06

Good old Arsenal

Furgunn komentarzy: 928827.10.2022, 20:06

@djmacius napisał: "Czas to dziś wyłączyć"

Dziadyga komentarzy: 839727.10.2022, 20:05

Ramsdejl xD gościu też komediant Raz wybitny,raz pajac..

praptak komentarzy: 884227.10.2022, 20:02

Trzeba w końcu odzyskać płynność i kontrolę. Długo z łatwością przychodziła nam adaptacja w zależności od sytuacji. Trzeba grać na kontry - bardzo proszę, atak pozycyjny - też skutecznie. A teraz jesteśmy oby tymczasowo pogubieni.

@damianARSENAL napisał: "Kieran Dośrodkowanie Tierney"
Zabawnie jest też kiedy widzi że nie może dośrodkować a jest na skraju 16-ki i przed nim gąszcz rywali. Wtedy bardzo się denerwuje i kopie w piłkę z całej siły a wszyscy myślą że to strzał.
Ale ma inne atuty i bardzo go cenię

Furgunn komentarzy: 928827.10.2022, 20:01

Xhaka ratuj!

Ranczomen komentarzy: 1237027.10.2022, 20:01

@Trequartista napisał: "WTF, dlaczego Lokongę a nie Xhakę, przecież Granit gra w tym sezonie chyba każdy mecz i to po 90 minut. Mógł dać szansę Sambiemu na 8mce."

Bo Lokonga musi mieć siły na występy w reprezentacji Belgii.

ArekKanonier komentarzy: 191227.10.2022, 20:01

@Trequartista: Pewnie dlatego że chcemy wygrać.

damianARSENAL komentarzy: 857527.10.2022, 20:01

W weekend wlatuje za 100zl za Nottingham

Dziadyga komentarzy: 839727.10.2022, 20:01

Po co te Tomki i Saki? Przecież i tak będzie 1 miejsce,ale po prostu za tydzień.Nie potrzebna tylko eksploatacja grajków dziś i żeby się na niedzielę nie zemściło.Miki się gubi ostatnio.

Trequartista komentarzy: 536627.10.2022, 20:01

Oldgunner3 komentarzy: 984327.10.2022, 20:01

Bieda,chociaż wynik mało ważny to gra wakacyjna;oby to kwestia taktyki,a nie formy bo możemy mieć problemy nawet z NF u siebie

Koroniarz komentarzy: 1024227.10.2022, 20:00

Ta bramka wisiała, ode to już od dawna cień piłkarza

mlodykanonier komentarzy: 150327.10.2022, 20:00

@Slaviola: jakie podkręcanie tempa, jak oni od kilku spotkań już są wypompowani na maxa xD

ostriket komentarzy: 666127.10.2022, 20:00

Saka i Partey... Fajnie mieć jakiekolwiek klasowe rezerwy które dadzą odpocząć w pucharach

ArekKanonier komentarzy: 191227.10.2022, 20:00

No juniorski błąd Holdinga ale trzeba pamiętać że to jest nasz czwarty ŚO. No nic, trzeba gonić. COYG!

Elastico07 komentarzy: 1256827.10.2022, 20:00