Man Utd 1-1 Arsenal. Kanonierzy wracają na 3. miejsce!

Man Utd 1-1 Arsenal. Kanonierzy wracają na 3. miejsce! 17.05.2015, 17:54, Sebastian Czarnecki 2162 komentarzy

Pierwsza połowa na Old Trafford nie mogła napawać optymizmem sympatyków Arsenalu. Kanonierzy zagrali wręcz fatalnie, jakby sparaliżowani przez strach przed koniecznością gry w barażach do Ligi Mistrzów. Na całe szczęście w drugiej części meczu potrafili odwrócić jego losy na swoją korzyść, doprowadzić do wyrównania i już raczej na pewno zapewnić sobie przynajmniej trzecie miejsce w tabeli.

Londyńczycy nawet w przypadku porażki wciąż mieliby o jeden mecz więcej do rozegrania, ale wtedy stanęliby pod presją. Oba spotkanie MUSIAŁYBY zostać przez nich wygrane. Teraz, po remisie i powrocie na 3. miejsce, Kanonierom wystarczy tylko jeden punkt do zrealizowania planu minimum.

Manchester United: De Gea (74. Valdes) - Valencia, Smalling, Jones, Rojo (73. Blackett) - Blind, Herrera - Mata, Fellaini, Young - Falcao (61. Van Persie)

Arsenal: Ospina - Bellerin (72. Walcott), Mertesacker, Koscielny, Monreal - Coquelin - Ramsey, Cazorla (73. Wilshere), Özil, Sanchez (90. Flamini) - Giroud

Mecz rozpoczął się bardzo ospale, a obie drużyny czuły ogromny respekt do swojego przeciwnika. Nikt nie próbował ryzykownie szarżować na bramkę rywala, bo wiedział, że każdy błąd może zakończyć się ryzykownym kontratakiem.

Pierwszy strzał w światło bramki miał miejsce dopiero w 15. minucie, kiedy to Manchester United otrzymał rzut wolny z niebezpiecznej dla Arsenalu pozycji. Juan Mata nie potrafił jednak pokonać Davida Ospiny, który dobrze się ustawił i pewnie interweniował.

W kolejnych minutach gwiazdą spektaklu został Radamel Falcao, który dwukrotnie poślizgnął się na murawie, oddając tym samym swój pokłon dla Stevena Gerrarda, który wczoraj rozegrał swoje ostatnie spotkanie na Anfield Road w barwach Liverpoolu.

W 23. minucie show Kolumbijczykowi ukradł Phil Jones, który na czworaka podążył za szarżującym Giroudem, rzucił się ofiarnie na murawie i głową zatrzymał akcję Francuza. Murowany kandydat na interwencję kolejki oraz świetny materiał na internetowe memy.

Pół godziny meczu za nami, a Czerwone Diabły przeprowadziły akcję, która dała im prowadzenie. Young ograł Bellerina i dośrodkował piłkę w pole karne, gdzie czekał zupełnie niepilnowany Herrera. Hiszpan oddał strzał, z którym Ospina ponownie powinien sobie poradzić. Warto zauważyć, że w tej akcji Monreal i Koscielny zderzyli się ze sobą pilnując Fellainiego. 1-0 dla United.

Gospodarze przejęli inicjatywę w meczu i coraz częściej, a także odważniej, atakowali na bramkę Ospiny. W 35. minucie na kolejny strzał zdecydował się Herrera, ale tym razem posłał piłkę obok bramki. Kilka chwil później na wolne pole wyszedł Juan Mata, który miał jednak za mało miejsca, by wykorzystać użytek z piłki. Dośrodkowanie do Falcao nie przyniosło żadnych korzyści.

W doliczonym czasie gry sporo pecha miał Daley Blind, który dwukrotnie uderzał na bramkę Ospiny, ale najpierw trafił prosto w Smallinga, a chwilę później jego strzał zablokowała defensywa Arsenalu.

Do końca pierwszej połowy wynik nie uległ zmianie, Manchester United wygrywa na Old Trafford z Arsenalem 1-0.

Na pierwszą akcję w drugiej połowie musieliśmy czekać do 50. minuty, kiedy to Ashley Young posłał niegroźny strzał na bramkę Ospiny. Kolumbijczyk nie mógł sobie pozwolić na błąd i pewnie złapał futbolówkę.

Minutę później Kanonierzy oddali swój pierwszy strzał w tym spotkaniu. Tak, kibice musieli na to czekać aż 51 minut. Alexis Sanchez nie trafił jednak nawet w bramkę.

W 61. minucie pierwsza zmiana w zespole Manchesteru United, Robin van Persie zastępuje Radamela Falcao. Czyżby pożegnanie Kolumbijczyka z Old Trafford?

Był pierwszy strzał Arsenalu w meczu, przyszedł również czas na pierwszy celny strzał. Mesut Özil dograł do Oliviera Girouda, który wygrał pojedynek siłowy z Rojo i... nie miał już siły, by huknąć na bramkę De Gei. Hiszpan nogami zatrzymał toczącą się w jego kierunku futbolówkę.

Kanonierzy w natarciu. W 65. minucie Aaron Ramsey podciął piłkę nad De Geą i stanął przed pustą bramką, jednak Marcus Rojo w ostatniej chwili wybił piłkę głową sprzed linii bramkowej. Argentyńczyk odpokutował za błąd popełniony 2 minuty wcześniej.

Niewykorzystane sytuacje mogły się szybko zemścić. Jedna z akcji Arsenalu zakończyła się przechwyceniem piłki przez De Geę, a następnie błyskawicznym, dalekim wznowieniem gry. Doskonałe podanie Hiszpana przeszyło całą londyńską defensywę i trafiło do Ashleya Younga, który rozpoczął swój rajd na bramkę Ospiny. Hector Bellerin udowodnił jednak wszystkim, że nieprzypadkowo jest najszybszym piłkarzem w klubie i w ekspresowym tempie wyręczył Monreala świetnym wślizgiem.

73. minuta to szereg zmian w obu zespołach. Arsene Wenger posłał do boju Theo Walcotta i Jacka Wilshere'a, którzy zastąpili Hectora Bellerina i Santiago Cazorlę. Miejsce na prawej obronie zajął Francis Coquelin. Louis van Gaal zmienił głównie w defensywie. Wracający po kontuzji Rojo, który rozgrywał niezłe spotkanie, został zmieniony przez Blacketta, z kolei kontuzjowanego De Geę zastąpił Victor Valdes, dla którego był to debiut w oficjalnym meczu Manchesteru United.

Dziesięć minut potrzebował Theo Walcott, by przeprowadzić akcję, która da Arsenalowi remis. Anglik pokonał Tylora Blacketta i oddał strzał na bramkę Valdesa. Piłka odbiła się jednak od nogi czarnoskórego obrońcy i zmyliła hiszpańskiego golkipera. Bramka uznana jako samobójcze trafienie Blacketta. 1-1 na Old Trafford!

Dwie minuty później londyńczycy mogli nawet objąć prowadzenie. Olivier Giroud nie wykorzystał dobrego podania od Mesuta Özila i oddał strzał w boczną siatkę.

Na dwie minuty przed końcem meczu to Manchester United stanął przed szansą na strzelenie gola. Do grobu swój były klub mógł wpędzić Robin van Persie, ale jego atomowy strzał poszybował ponad poprzeczką.

W 90. minucie Arsene Wenger wprowadził kolejnego gracza do środka pola. Flamini zastąpił Sancheza.

Do końca meczu nie wydarzyło się już nic wartego uwagi. Arsenal wywiózł z Old Trafford jeden punkt i może spać spokojnie przed meczem z Sunderlandem.

Manchester UnitedPremier LeagueRaport pomeczowy autor: Sebastian Czarnecki źrodło: własne
Simpllemann komentarzy: 52854 newsów: 52418.05.2015, 22:05

maciekbe
Zresztą to nie nasz problem. Jeśli chcemy wygrać pierwszy puchar w przyszłym sezonie to bez różnicy czy będzie na boisku czy też nie.

kanonier995 komentarzy: 54418.05.2015, 22:05

sory za podwójny

kanonier995 komentarzy: 54418.05.2015, 22:04

Novazzy
a dlaczego ty sądzisz że dzisiaj sobie broni napastnicy nie załatwią
Mihex w parku nie musi być tylko ona i napastnik i jeśli jeszcze jedna osoba ma pozwolenie/prawo na broń to to chyba stanie za kobietą z dzieckiem

arsenal159 komentarzy: 17186 newsów: 29718.05.2015, 22:04

Szogun: Wygrałeś z napastnikami, którzy mieli noże?

Novazzy

danielosik (zawieszony) komentarzy: 1698218.05.2015, 22:04

simpllemann

Te słowa pasują do naszej polityki hehe.

Manwe komentarzy: 103618.05.2015, 22:04

adrian12543

Błąd zamierzony.
Powiedziałem mocny konkret, przytaczając McLuhana - żeby zrozumieć zacytuje z jego książki:
"generał David Sarnoff powiedział >>zbyt często obarczamy zdobycze techniki winą za grzechy tych, którzy z nich korzystają. Produkty współczesnej nauki nie są same ani dobre, ani złe; o ich wartości decyduje to, w jaki sposób ich używamyszarlotka nie jest sama w sobie ani dobra, ani zła; o jej wartości decyduje to, w jaki sposób jej używamywirus ospy nie jest sam w sobie ani dobry, ani zły; o jego wartości decyduje to, w jaki sposób go używamybroń palna nie jest sama w sobie ani dobra, ani zła; o jej wartości decyduje to, w jaki sposób jej używamy

Czasami Wasze dyskusje wyglądają jak w Dniu świra:
"Moja jest tylko racja i to święta racja. Bo nawet jak jest twoja, to moja jest mojsza niż twojsza. Że właśnie moja racja jest racja najmojsza!"

Mihex komentarzy: 2360418.05.2015, 22:02

Miałem się nie wtrącać, ale @adrian teraz to ty idealizujesz. Na pewno zwykła kobieta, która idzie z malutkim dzieckiem na spacer jest zdolna użyć broni. Większość ludzi ma opory przed użyciem różnego rodzaju gazów pieprzowych czy uderzeniem kogoś z całej siły, a co dopiero z użyciem broni.

Novazzy komentarzy: 351018.05.2015, 22:01

@adrian
Czeu ty nie możesz ogarnąć że jak bedzie dostęp do broni to nie tylko ofiary wyposażą się w ten przedmiot ale napastnicy TEŻ.

Kaidus komentarzy: 62618.05.2015, 22:01

maciekbe
A to nie jest tak, że za bezpośrednią czerwoną kartkę za niesportowe zachowanie są conajmniej 3 mecze dyskwalifikacji? Poprawcie mnie jeśli źle piszę.

JanikK komentarzy: 16816 newsów: 218.05.2015, 22:01

Adrian
A tam pistolet w koszyczku. Zacznijmy od pozwolenia na mocniejsze środki ochrony własnej tj. Paralizator.

maciekbe komentarzy: 1245818.05.2015, 22:01

@simpllemann no te zawiasy na 3 spotkania dają zazwyczaj za brutalne faule albo za boiskowe chamstwo ale większego kalibru niż to, co zrobił cesc. Moim zdaniem zawieszą go tylko na jedno spotkanie.

Wenger będzie się bił o drugie miejsce, nie? Oba pozostałe spotkania w EPL zagra mocną ekipą. A szkoda

Redzik komentarzy: 15391 newsów: 9218.05.2015, 22:00

Lece panowie :) Dzięki za opinie i życze miłej rozmowy :)

Doktor komentarzy: 770618.05.2015, 22:00

@Novazzy

Broń takie może służyć w celach czysto hobbystycznych.
Zresztą, jakie to ma znaczenie? Gdyby można nią było kroić chleb, to nie miałbyś oporów przed legalizacją?

Theo10 komentarzy: 832018.05.2015, 21:59

@Doktor

To ładnie musisz tańczyć. :)

Simpllemann komentarzy: 52854 newsów: 52418.05.2015, 21:58

maciekbe
Jeśli dostanie jeden mecz to będzie śmiech na sali.

Kaidus komentarzy: 62618.05.2015, 21:58

sebastix11
Gra w ręczną = skarb? U mnie w budzie praktycznie wszystkie loszki grają w ręczną, także to na porządku dziennym :D

JanikK komentarzy: 16816 newsów: 218.05.2015, 21:57

K995
Jaka wojna. Chyba, że z terroryzmem, bo wojny pomiędzy wielkimi państwami bedą wyglądały trochę inaczej. Na razie sie na to nie zapowiada, i według mnie nie ma sensu wprowadzać czegoś takiego. Raz, że w mojej opinii jest to niebezpieczne a dwa..
Czy Polska produkuje jakiekolwiek pistolety? Przecież to dodatkowy cios dla gospodarki poprzez wydawanie kasy zwykłych obywateli za granicę na austryjackie glocki, szwajcarskie sigsauery, niemieckie usp czy amerykańskie colty. Znowu kraje będą sie wzbogacać na sprzedaży uzbrojenia Polsce.

Novazzy komentarzy: 351018.05.2015, 21:57

@Doktor
Nóz służy do krojenia miesa chleba etc , broń do zabijania.

Mihex komentarzy: 2360418.05.2015, 21:57

No i nasi wygrali ostatecznie 4-0.
Fajnie, bo u21 ostatnio nie zachwycało. Aż szkoda, że akurat tego meczu nie puszczali :p
Po tym jak padały bramki stawiam, że Gnabry b.dobry mecz.

Szogun komentarzy: 28851 newsów: 318.05.2015, 21:57

Co do wyborów wolę już Bronka niż sterowanego przez prezeza populistę który składa tylko obietnice dla ciemnego ludu i bazuje na zmęczeniu Polaków PO.

maciekbe komentarzy: 1245818.05.2015, 21:56

@Kaidus nie dostanie zawieszenia na 3 mecze, będzie pauzował tylko jedno spotkanie

danielosik (zawieszony) komentarzy: 1698218.05.2015, 21:56

Redzik

A może ona czeka na ciebie?

Doktor komentarzy: 770618.05.2015, 21:56

@Theo10

Wiesz, są osoby, dla których autorytetem jest Wałęsa. Czyli osoba, która jak nawet wyzywa kogoś w internecie (sin! były prezydent!), to musi palnąć beznadziejnego orta ("dubku").

Z Balcerowicza taki autorytet, jak ze mnie baletnica.

Szogun komentarzy: 28851 newsów: 318.05.2015, 21:56

Wystarczy umieć się bronić bo 4 razy zostałem zaatakowany 2 x z nożem i raz z nożem i łomem a kolejny raz Panowie we trzech chcieli dociec sprawiedliwości. No cóż napastnicy 2 x skończyli na ostrym dyżurze a łatwy dostęp do broni zakończyłby się śmiercią kilku osób więc moim zdanie nie warto. Broń ok ale po szczegółowych badaniach a nie jak w USA,że może ją mieć każdy.Wystarczy zobaczyć ich roczną liczbę ofiar których jest w GB około 20 w Niemczech 8 w Szwecji 2 Kanadzie około 100 a w USA przez dostęp do broni ponad 11000 osób ginie.

Kaidus komentarzy: 62618.05.2015, 21:55

Jak to jest panowie? Jeśli Fabregas dostanie zawieszenie na 3 mecze to nie zagra w Community Shield i pierwszym meczu następnego sezonu? Czy się zeruje?

arsenal159 komentarzy: 17186 newsów: 29718.05.2015, 21:54

Redzik: Nie myśl o tym w ten sposób! Jeśli nawet faktycznie jest taka kolejka, to musisz myśleć, że Ty jesteś na jej początku :D

Theo10 komentarzy: 832018.05.2015, 21:53

@lolteks2013
Każdy ma własny rozum. Jak chcesz to możesz wierzyć w podziemnąTV, dla mnie większym autorytetem jest prof. Balcerowicz i tyle.

Mihex
Może i tak, bo 2 połowy nie oglądałem, a w czasie trwania pierwszej widziałem samą krytykę tutaj w jego kierunku więc tak się dziwię.

Doktor komentarzy: 770618.05.2015, 21:52

Wiem, że wybór w niedzielę nie należy do zbyt przyjemnych, ale jak - jak może zagłosować na Bredzisława? Jak!?

Facet jest kompletnie oderwany od rzeczywistości. Nie mówiąc już nawet o powiązaniach z WSI. Niech już lepiej Duda zgarnie ten stołek.

Redzik komentarzy: 15391 newsów: 9218.05.2015, 21:52

Sebasix11

Tak jak typowałeś na początku :)

kanonier995 komentarzy: 54418.05.2015, 21:52

AlexVanPersie
w wprowadzeniu prawa do broni nie chodzi o to że ty się boisz że cie zastrzela tylko o to że w razie wojny będziesz mógł bronic siebie i swoją rodzine , jest też prawdą że polskie społeczeństwo nie jest przygotowane na bron a od tego są kampanie społeczne aby ludzi oswoić z tym ze człowiek posiada broń , prawo do posiadania broni jest podstawowym prawem , tylko niewolnik ni mógł miec broni aby sie nie buntował , tu chodzi o możliwosć stawiania oporu w czasie okupacji albo jescze w trakcie wojny gdy jeszcze pod okupacja się nie jest.

Fabi44 komentarzy: 112118.05.2015, 21:51

Wie ktoś kiedy będą zaprezentowane stroje na nowy sezon ?

Redzik komentarzy: 15391 newsów: 9218.05.2015, 21:51

Arsenal159
Kolejka po nią jest długa jak nogi Pera :) Ale biegne może omine znaczną część :)

arsenal159 komentarzy: 17186 newsów: 29718.05.2015, 21:50

Ale zauważcie, że Fabregas kopnął piłką, a ta odbiła się i wróciła do niego z powrotem.

Mihex komentarzy: 2360418.05.2015, 21:50

marz
Moim zdaniem niekoniecznie. Walczył jak mało który. Fakt nie zawsze mu wychodziło, ale niewielu coś wczoraj wychodziło.
Do tego to po jego genialnym podaniu (grał wtedy na ŚP już) do Theo padł gol. A mógł mieć jeszcze asystę do chyba Girouda.

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 318.05.2015, 21:50

DawidAL
Kickass torrent znalazlem :D

Raz na rok ludzie dodaja tam. Ostatnio 2-2 z Evertonem tez tam bylo do pobrania.

sebastix11 komentarzy: 599818.05.2015, 21:50

Redzik

to ile ona ma lat ? jak gra w ręczną to skarb

arsenal159 komentarzy: 17186 newsów: 29718.05.2015, 21:49

Redzik: A czego mówisz, że nie ma szans? Postarasz się to wszystko może się udać :D

lolteks2013 komentarzy: 160718.05.2015, 21:49

Theo
Proszę, nie wierz Balcerowiczowi :D
11% poparcia w sondażach, kiedy w TV nawet nikt się o tym nie zająknął? Przecież to od razu śmierdzi, ale ja nie będę tłumaczył, lepiej wytłumaczy :

youtube.com/watch?v=nj4QwzIQiaA

Balcerowicz to zwykły POwiec, co prawda to nie świadczy o tym, że jest od razu złodziejem, ale też takiego zaufania do niego mieć nie można :D

Redzik
Mam chłopie nadzieję, że ją nawrócisz :D Laski kibicujące komuś innemu niż Barcy albo Realowi bardzo rzadko się zdarzają. Jakby się wkręciła trochę w świat futbolu to szybko przeszłaby na prawidłową stronę :D

marz2 komentarzy: 521918.05.2015, 21:46

Nie oglądałem drugiej połowy z United ale wyczuwam trolla niezłego z tym Ramsey'em w sondzie po prawej? :D