Man Utd 1-1 Arsenal. Kanonierzy wracają na 3. miejsce!

Man Utd 1-1 Arsenal. Kanonierzy wracają na 3. miejsce! 17.05.2015, 17:54, Sebastian Czarnecki 2162 komentarzy

Pierwsza połowa na Old Trafford nie mogła napawać optymizmem sympatyków Arsenalu. Kanonierzy zagrali wręcz fatalnie, jakby sparaliżowani przez strach przed koniecznością gry w barażach do Ligi Mistrzów. Na całe szczęście w drugiej części meczu potrafili odwrócić jego losy na swoją korzyść, doprowadzić do wyrównania i już raczej na pewno zapewnić sobie przynajmniej trzecie miejsce w tabeli.

Londyńczycy nawet w przypadku porażki wciąż mieliby o jeden mecz więcej do rozegrania, ale wtedy stanęliby pod presją. Oba spotkanie MUSIAŁYBY zostać przez nich wygrane. Teraz, po remisie i powrocie na 3. miejsce, Kanonierom wystarczy tylko jeden punkt do zrealizowania planu minimum.

Manchester United: De Gea (74. Valdes) - Valencia, Smalling, Jones, Rojo (73. Blackett) - Blind, Herrera - Mata, Fellaini, Young - Falcao (61. Van Persie)

Arsenal: Ospina - Bellerin (72. Walcott), Mertesacker, Koscielny, Monreal - Coquelin - Ramsey, Cazorla (73. Wilshere), Özil, Sanchez (90. Flamini) - Giroud

Mecz rozpoczął się bardzo ospale, a obie drużyny czuły ogromny respekt do swojego przeciwnika. Nikt nie próbował ryzykownie szarżować na bramkę rywala, bo wiedział, że każdy błąd może zakończyć się ryzykownym kontratakiem.

Pierwszy strzał w światło bramki miał miejsce dopiero w 15. minucie, kiedy to Manchester United otrzymał rzut wolny z niebezpiecznej dla Arsenalu pozycji. Juan Mata nie potrafił jednak pokonać Davida Ospiny, który dobrze się ustawił i pewnie interweniował.

W kolejnych minutach gwiazdą spektaklu został Radamel Falcao, który dwukrotnie poślizgnął się na murawie, oddając tym samym swój pokłon dla Stevena Gerrarda, który wczoraj rozegrał swoje ostatnie spotkanie na Anfield Road w barwach Liverpoolu.

W 23. minucie show Kolumbijczykowi ukradł Phil Jones, który na czworaka podążył za szarżującym Giroudem, rzucił się ofiarnie na murawie i głową zatrzymał akcję Francuza. Murowany kandydat na interwencję kolejki oraz świetny materiał na internetowe memy.

Pół godziny meczu za nami, a Czerwone Diabły przeprowadziły akcję, która dała im prowadzenie. Young ograł Bellerina i dośrodkował piłkę w pole karne, gdzie czekał zupełnie niepilnowany Herrera. Hiszpan oddał strzał, z którym Ospina ponownie powinien sobie poradzić. Warto zauważyć, że w tej akcji Monreal i Koscielny zderzyli się ze sobą pilnując Fellainiego. 1-0 dla United.

Gospodarze przejęli inicjatywę w meczu i coraz częściej, a także odważniej, atakowali na bramkę Ospiny. W 35. minucie na kolejny strzał zdecydował się Herrera, ale tym razem posłał piłkę obok bramki. Kilka chwil później na wolne pole wyszedł Juan Mata, który miał jednak za mało miejsca, by wykorzystać użytek z piłki. Dośrodkowanie do Falcao nie przyniosło żadnych korzyści.

W doliczonym czasie gry sporo pecha miał Daley Blind, który dwukrotnie uderzał na bramkę Ospiny, ale najpierw trafił prosto w Smallinga, a chwilę później jego strzał zablokowała defensywa Arsenalu.

Do końca pierwszej połowy wynik nie uległ zmianie, Manchester United wygrywa na Old Trafford z Arsenalem 1-0.

Na pierwszą akcję w drugiej połowie musieliśmy czekać do 50. minuty, kiedy to Ashley Young posłał niegroźny strzał na bramkę Ospiny. Kolumbijczyk nie mógł sobie pozwolić na błąd i pewnie złapał futbolówkę.

Minutę później Kanonierzy oddali swój pierwszy strzał w tym spotkaniu. Tak, kibice musieli na to czekać aż 51 minut. Alexis Sanchez nie trafił jednak nawet w bramkę.

W 61. minucie pierwsza zmiana w zespole Manchesteru United, Robin van Persie zastępuje Radamela Falcao. Czyżby pożegnanie Kolumbijczyka z Old Trafford?

Był pierwszy strzał Arsenalu w meczu, przyszedł również czas na pierwszy celny strzał. Mesut Özil dograł do Oliviera Girouda, który wygrał pojedynek siłowy z Rojo i... nie miał już siły, by huknąć na bramkę De Gei. Hiszpan nogami zatrzymał toczącą się w jego kierunku futbolówkę.

Kanonierzy w natarciu. W 65. minucie Aaron Ramsey podciął piłkę nad De Geą i stanął przed pustą bramką, jednak Marcus Rojo w ostatniej chwili wybił piłkę głową sprzed linii bramkowej. Argentyńczyk odpokutował za błąd popełniony 2 minuty wcześniej.

Niewykorzystane sytuacje mogły się szybko zemścić. Jedna z akcji Arsenalu zakończyła się przechwyceniem piłki przez De Geę, a następnie błyskawicznym, dalekim wznowieniem gry. Doskonałe podanie Hiszpana przeszyło całą londyńską defensywę i trafiło do Ashleya Younga, który rozpoczął swój rajd na bramkę Ospiny. Hector Bellerin udowodnił jednak wszystkim, że nieprzypadkowo jest najszybszym piłkarzem w klubie i w ekspresowym tempie wyręczył Monreala świetnym wślizgiem.

73. minuta to szereg zmian w obu zespołach. Arsene Wenger posłał do boju Theo Walcotta i Jacka Wilshere'a, którzy zastąpili Hectora Bellerina i Santiago Cazorlę. Miejsce na prawej obronie zajął Francis Coquelin. Louis van Gaal zmienił głównie w defensywie. Wracający po kontuzji Rojo, który rozgrywał niezłe spotkanie, został zmieniony przez Blacketta, z kolei kontuzjowanego De Geę zastąpił Victor Valdes, dla którego był to debiut w oficjalnym meczu Manchesteru United.

Dziesięć minut potrzebował Theo Walcott, by przeprowadzić akcję, która da Arsenalowi remis. Anglik pokonał Tylora Blacketta i oddał strzał na bramkę Valdesa. Piłka odbiła się jednak od nogi czarnoskórego obrońcy i zmyliła hiszpańskiego golkipera. Bramka uznana jako samobójcze trafienie Blacketta. 1-1 na Old Trafford!

Dwie minuty później londyńczycy mogli nawet objąć prowadzenie. Olivier Giroud nie wykorzystał dobrego podania od Mesuta Özila i oddał strzał w boczną siatkę.

Na dwie minuty przed końcem meczu to Manchester United stanął przed szansą na strzelenie gola. Do grobu swój były klub mógł wpędzić Robin van Persie, ale jego atomowy strzał poszybował ponad poprzeczką.

W 90. minucie Arsene Wenger wprowadził kolejnego gracza do środka pola. Flamini zastąpił Sancheza.

Do końca meczu nie wydarzyło się już nic wartego uwagi. Arsenal wywiózł z Old Trafford jeden punkt i może spać spokojnie przed meczem z Sunderlandem.

Manchester UnitedPremier LeagueRaport pomeczowy autor: Sebastian Czarnecki źrodło: własne

Gole z kwietnia.

No jak na chlopaka ktory ma 18 lat to bardzo dobry. Jednak co ciekawe 7 maja kiedy skonczyl 18 lat dostal kontrakt jesli sie nie myle na 5 lat.

Brylant mozna powiedziec.

Warto wspomniec bardzo dobry wystep na CVS przeciwko Arsenalowi.

Martwi mnie troche Leander. Dostaje teraz tylko po kilka minut gry.

arsenal159 komentarzy: 17186 newsów: 29719.05.2015, 14:53

Kanonier: Faktycznie taki dobry ten Tielemans? Ja tam nie wiem, bo nie oglądam tej ligi.

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 319.05.2015, 14:50

Borussia Dortmund znalazła następcę Ilkaya Gundogana. Reprezentanta Niemiec, który prawdopodobnie opuści Signal Iduna Park zastąpi młody gracz Anderlechtu, Youri Tielemans. Uważany jest on za jeden z największych talentów w europejskiej piłce.
Bild

Ciekawe. Niech wyskakuja z kasy jak go niby chca. Ostatnio chcieli za 20 mln duet Tielemans - Praet to z miejsca oferta zostala odrzucona.

arsenal159 komentarzy: 17186 newsów: 29719.05.2015, 14:47

Tak, przegrany zakład :P Jeszcze 6 dni :D

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 319.05.2015, 14:45

arsenal159
A tak mnie to zastanawia wiec spytam. Czemu masz Coste w koszulce Chelsea w avku? przegrany zaklad?

Ja tam juz jestem pewny ze zaklad wygram. Drugi bedzie na remis.

schnor25 komentarzy: 1854619.05.2015, 14:25

Już za miecha wszyscy będą wygłodzeni brakiem futbolu na poziomie, więc jak ruszy e-klapa to wszyscy przynajmniej 2 pierwsze kolejki obejrzą :d

arsenal
Nie stawiaj na Pogoń, oni chcieli tylko awansować do najlepszej 8. Reszta drużyn to już czysta losowość, więc nie pomogę :p

arsenal159 komentarzy: 17186 newsów: 29719.05.2015, 13:34

Ogarnia ktoś z Was ekstraklase? Bo myślę nad postawieniem kuponu i chciałbym poznać waszą opinię.

lays komentarzy: 3987119.05.2015, 12:55

Theo

Wiadome.

Lyon zagra w Emirates CUP :D Ciekawe, czy Wenga maczał w tym palce... kto wie, może chce popatrzeć na Fekira i Lacazette? Jestem ciekawy :)

TakKrzysiu komentarzy: 893819.05.2015, 12:54

Southampton are considering a season long loan move for Arsenal star Wojciech Szczesny to replace injured Fraser Forster, according to reports from the Metro.

Theo10 komentarzy: 829419.05.2015, 12:53

@lays
Jest tylko jedna różnica. W Barcelonie za tymi gadkami stoi klub na najwyższym poziomie, który oferuje dobrą kasę i walkę o najwyższej cele co rok. A co oferuje Liverpool? W sumie to chyba nic poza historią. :D

lays komentarzy: 3987119.05.2015, 12:51

Wenger on Transfers -

on being linked with Raheem Sterling…

At the moment we are not in a transfer mode. We want to finish our season well. We have put massive effort in since the start of the season to come back into a potentially good position in the Premier League, and now we need to focus on finishing well. We have put so much effort in that it would be stupid not to finish the job well. The transfer period comes after the FA Cup final.
on whether Arsenal will bid for Sterling…
I do not bid for anybody at the moment. In the summer we will bid for people. At the moment we are not in transfer mode at all.

on whether Arsenal are monitoring Sterling’s situation…

You absolutely want me to say something that I don’t want to say. I don’t like to lie. If I say that I will and I don’t do it, then I have lied.
on Sterling fitting the criteria…
I promise you that you [the reporter] will be my first advisor in the summer to make the transfers.

on James Milner maybe being too old to invest in…

Twenty-nine is not old. As I just told you we are in front of a big game tomorrow and we are not at all focused on that.
on whether he expects Liverpool to resist selling…
They have the right to decide what they want but at the end of the day, in our jobs you need the agreement of the player as well.

on Petr Cech speculation...

There again, I can only repeat what I told you.
on Milner turning down a contract at Man City…
We have a big squad at the moment and it is not especially… we do not need a number of players. Contract talks at the moment are not in my mind at all. What I want is to finish well the season, and after I will make my decisions.

lays komentarzy: 3987119.05.2015, 12:48

W Liverpoolu to sa takie asy jak w Barcelonie z tym DNA.

Jeden wywiad piłkarza, że chce odejśc lub plotki i następnego dnia byłych 10 piłkarzy LFC, czy komentatorzy zwiazani z LFC mówią odrazu, że powinien zostać lub powinien się wstydzić.

Automatycznie na psychike chca wlezc chłopakowi ;p

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 119.05.2015, 12:45

carlosV, a u nas rzucił w Fergusona pizzą i co?

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 319.05.2015, 12:36

lays
Widzisz? asy w grze! :D

Theo10 komentarzy: 829419.05.2015, 12:34

Odejście Sterling z LFC moim zdaniem będzie definitywnym końcem walki o jakieś wyższe cele dla tego klubu. Śmieszne są niektóre wypowiedzi ich kibiców, żeby brać 50mln i nawet się długo nie zastanawiać.
Pytanie jest jedno. Co oni niby zrobią z tymi 50 milionami? Przecież "czynniki geograficzne" skutecznie eliminują ten klub z walki o jakiegokolwiek top playera. Pewnie się skończy tak jak w zeszłym roku na wymianie Suareza na stadko przeciętniaków.

Simpllemann komentarzy: 52849 newsów: 52419.05.2015, 12:27

Daniho
Tak.

Daniho komentarzy: 9765 newsów: 119.05.2015, 12:22

kurde myslalem ,ze City gra na wyjezdzie ale jednak graja na Etihad. To raczej watpie aby przegrali.

Theo10
Przy remisie City oni zostaja na 2 miejscu z lepszym bilansem bramkowym tak ?:D

Theo10 komentarzy: 829419.05.2015, 12:19

@Daniho

Tak.

Daniho komentarzy: 9765 newsów: 119.05.2015, 12:18

Jak City przegra z Southampton ,a my wygramy pozostale mecze to wskakujemy na drugie miejsce?

carlosV komentarzy: 8701 newsów: 119.05.2015, 12:14

cesc to juz smerf, wiec zapewne poprzestawialo mu sie w glowie, dlatego jestem przekonany, ze zrobil to umyslnie

ziomek1245 komentarzy: 106719.05.2015, 12:01

Jeśli chodzi o Fabregasa, to albo się pomylił, albo był zbyt sfrustrowany, że przegrywają. Obstawiam jednak wypadek, bo mistrzostwo już wygrali i nikt chyba nie jest tak nierozgarnięty, aby kopać piłką w zawodników gdy ci rozmawiają z sędzią.

ziomek1245 komentarzy: 106719.05.2015, 11:59

tokfm.pl/Tokfm/1,130517,17941843,Wpadka_w_programie_Tomasza_Lisa__Cytowali_falszywe.html

Lis albo jest niekompetentny, albo celowo kłamał. W obu przypadkachi powinno się zakazać wykonywania mu zawodu dziennikarza. Zwłaszcza że spora część jego wczorajszej widowni nie korzysta z internetu, a co dopiero z twittera, gdzie zaczął przepraszać.

lays komentarzy: 3987119.05.2015, 11:59

Toż to było celowe. Gdzie mu miało zejść? Uderzył i celował prosto w stojący tłum ludzi.

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 119.05.2015, 11:55

Cescowi zeszla? Pamietam jak gdy jeszcze gral dla nas nabijal reki rywalom, zeby sedziowie gwizdali karne. Taki pilkarz sie nie myli w 99% przypadkow, a szczegolnie nie ze stojacej pilki.

Simpllemann komentarzy: 52849 newsów: 52419.05.2015, 11:48

marimoshi
Nie pobije.

illpadrino komentarzy: 12030 newsów: 319.05.2015, 11:41

padoks

Ja rowniez dołączam do pytania bo planuje zakup :)
Jak Wam to wygląda na ps4?

Ps. Sterling na wylocie z Live /bbc &sky

lays komentarzy: 3987119.05.2015, 11:41

Portuguese newspaper A Bola have reported that Arsenal were in Belgium on Sunday for a play-off game between Anderlecht and Standard Liege.

- Sources say they were scouting Dennis Praet and Youri Tielemans of Anderlecht

- Praet, 21, had a trial with Arsenal at the age of 16 but was ultimately unsuccessful. Praet has six goals as well as nine assists in the Jupiler Pro League this season.

- Tielemans is a technically superb midfielder who usually sits in front of the back four, and could be just what Arsenal need.
- Tielemans has three goals in seven games for the Belgian u21 team and could realistically play in any central midfield role. HOT PROPERTY and sure to end up at one of Europe’s elite clubs, if Arsenal want him they should act soon.

- A Bola also reported that Everton, Benfica, Marseille, Valencia, Wolfsburg, Borussia Dortmund, Bayer Leverkusen, Fiorentina and Inter Milan were at the game !!!

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 319.05.2015, 11:40

fangol.pl/view/99701/idiotyczne-zachowanie

ziomek1245 komentarzy: 106719.05.2015, 11:34

Chyba brakowało mu jednej asysty do wyrównania rekordu. Ma ktoś filmik z tym co zrobił wczoraj Fabregas, bo nie oglądałem meczu.

marimoshi komentarzy: 472819.05.2015, 11:31

Czyli nie pobije rekordu asyst? Czy pobił już :D?

Deah_CFC komentarzy: 8919.05.2015, 11:28

Czy jest na sali psycholog, który powie mi, co siedziało wczoraj w głowie Fabregasa, gdy kopał piłkę jak znudzone dziecko w grze podwórkowej w kłócących się kolegów? XD

Maestro08 komentarzy: 133519.05.2015, 11:28

Sterling poprosił Liverpool o transfer! ;) Zamiana Sterling - Theo. Wszyscy zadowoleni, Theo kibic Liverpoolu i marudzi u nas że mało gra, kontraktu podpisać nie chce. Sterling marudzi u nich, że nie ma LM więc i tak go stracą. Więc lepiej dla Live gościa ogranego w BPL a nie wydawanie znowu kasy na poniżej przeciętnych zawodników.

lays komentarzy: 3987119.05.2015, 11:28

No dokładnie. Tak samo było w przypadku Arsenalu, że zawse odrzucano nas od tych najlepszych w losowaniach. United zagra w LM i dobrze.

Kluivert komentarzy: 29619.05.2015, 11:24