Man Utd 1-1 Arsenal. Kanonierzy wracają na 3. miejsce!

Man Utd 1-1 Arsenal. Kanonierzy wracają na 3. miejsce! 17.05.2015, 17:54, Sebastian Czarnecki 2162 komentarzy

Pierwsza połowa na Old Trafford nie mogła napawać optymizmem sympatyków Arsenalu. Kanonierzy zagrali wręcz fatalnie, jakby sparaliżowani przez strach przed koniecznością gry w barażach do Ligi Mistrzów. Na całe szczęście w drugiej części meczu potrafili odwrócić jego losy na swoją korzyść, doprowadzić do wyrównania i już raczej na pewno zapewnić sobie przynajmniej trzecie miejsce w tabeli.

Londyńczycy nawet w przypadku porażki wciąż mieliby o jeden mecz więcej do rozegrania, ale wtedy stanęliby pod presją. Oba spotkanie MUSIAŁYBY zostać przez nich wygrane. Teraz, po remisie i powrocie na 3. miejsce, Kanonierom wystarczy tylko jeden punkt do zrealizowania planu minimum.

Manchester United: De Gea (74. Valdes) - Valencia, Smalling, Jones, Rojo (73. Blackett) - Blind, Herrera - Mata, Fellaini, Young - Falcao (61. Van Persie)

Arsenal: Ospina - Bellerin (72. Walcott), Mertesacker, Koscielny, Monreal - Coquelin - Ramsey, Cazorla (73. Wilshere), Özil, Sanchez (90. Flamini) - Giroud

Mecz rozpoczął się bardzo ospale, a obie drużyny czuły ogromny respekt do swojego przeciwnika. Nikt nie próbował ryzykownie szarżować na bramkę rywala, bo wiedział, że każdy błąd może zakończyć się ryzykownym kontratakiem.

Pierwszy strzał w światło bramki miał miejsce dopiero w 15. minucie, kiedy to Manchester United otrzymał rzut wolny z niebezpiecznej dla Arsenalu pozycji. Juan Mata nie potrafił jednak pokonać Davida Ospiny, który dobrze się ustawił i pewnie interweniował.

W kolejnych minutach gwiazdą spektaklu został Radamel Falcao, który dwukrotnie poślizgnął się na murawie, oddając tym samym swój pokłon dla Stevena Gerrarda, który wczoraj rozegrał swoje ostatnie spotkanie na Anfield Road w barwach Liverpoolu.

W 23. minucie show Kolumbijczykowi ukradł Phil Jones, który na czworaka podążył za szarżującym Giroudem, rzucił się ofiarnie na murawie i głową zatrzymał akcję Francuza. Murowany kandydat na interwencję kolejki oraz świetny materiał na internetowe memy.

Pół godziny meczu za nami, a Czerwone Diabły przeprowadziły akcję, która dała im prowadzenie. Young ograł Bellerina i dośrodkował piłkę w pole karne, gdzie czekał zupełnie niepilnowany Herrera. Hiszpan oddał strzał, z którym Ospina ponownie powinien sobie poradzić. Warto zauważyć, że w tej akcji Monreal i Koscielny zderzyli się ze sobą pilnując Fellainiego. 1-0 dla United.

Gospodarze przejęli inicjatywę w meczu i coraz częściej, a także odważniej, atakowali na bramkę Ospiny. W 35. minucie na kolejny strzał zdecydował się Herrera, ale tym razem posłał piłkę obok bramki. Kilka chwil później na wolne pole wyszedł Juan Mata, który miał jednak za mało miejsca, by wykorzystać użytek z piłki. Dośrodkowanie do Falcao nie przyniosło żadnych korzyści.

W doliczonym czasie gry sporo pecha miał Daley Blind, który dwukrotnie uderzał na bramkę Ospiny, ale najpierw trafił prosto w Smallinga, a chwilę później jego strzał zablokowała defensywa Arsenalu.

Do końca pierwszej połowy wynik nie uległ zmianie, Manchester United wygrywa na Old Trafford z Arsenalem 1-0.

Na pierwszą akcję w drugiej połowie musieliśmy czekać do 50. minuty, kiedy to Ashley Young posłał niegroźny strzał na bramkę Ospiny. Kolumbijczyk nie mógł sobie pozwolić na błąd i pewnie złapał futbolówkę.

Minutę później Kanonierzy oddali swój pierwszy strzał w tym spotkaniu. Tak, kibice musieli na to czekać aż 51 minut. Alexis Sanchez nie trafił jednak nawet w bramkę.

W 61. minucie pierwsza zmiana w zespole Manchesteru United, Robin van Persie zastępuje Radamela Falcao. Czyżby pożegnanie Kolumbijczyka z Old Trafford?

Był pierwszy strzał Arsenalu w meczu, przyszedł również czas na pierwszy celny strzał. Mesut Özil dograł do Oliviera Girouda, który wygrał pojedynek siłowy z Rojo i... nie miał już siły, by huknąć na bramkę De Gei. Hiszpan nogami zatrzymał toczącą się w jego kierunku futbolówkę.

Kanonierzy w natarciu. W 65. minucie Aaron Ramsey podciął piłkę nad De Geą i stanął przed pustą bramką, jednak Marcus Rojo w ostatniej chwili wybił piłkę głową sprzed linii bramkowej. Argentyńczyk odpokutował za błąd popełniony 2 minuty wcześniej.

Niewykorzystane sytuacje mogły się szybko zemścić. Jedna z akcji Arsenalu zakończyła się przechwyceniem piłki przez De Geę, a następnie błyskawicznym, dalekim wznowieniem gry. Doskonałe podanie Hiszpana przeszyło całą londyńską defensywę i trafiło do Ashleya Younga, który rozpoczął swój rajd na bramkę Ospiny. Hector Bellerin udowodnił jednak wszystkim, że nieprzypadkowo jest najszybszym piłkarzem w klubie i w ekspresowym tempie wyręczył Monreala świetnym wślizgiem.

73. minuta to szereg zmian w obu zespołach. Arsene Wenger posłał do boju Theo Walcotta i Jacka Wilshere'a, którzy zastąpili Hectora Bellerina i Santiago Cazorlę. Miejsce na prawej obronie zajął Francis Coquelin. Louis van Gaal zmienił głównie w defensywie. Wracający po kontuzji Rojo, który rozgrywał niezłe spotkanie, został zmieniony przez Blacketta, z kolei kontuzjowanego De Geę zastąpił Victor Valdes, dla którego był to debiut w oficjalnym meczu Manchesteru United.

Dziesięć minut potrzebował Theo Walcott, by przeprowadzić akcję, która da Arsenalowi remis. Anglik pokonał Tylora Blacketta i oddał strzał na bramkę Valdesa. Piłka odbiła się jednak od nogi czarnoskórego obrońcy i zmyliła hiszpańskiego golkipera. Bramka uznana jako samobójcze trafienie Blacketta. 1-1 na Old Trafford!

Dwie minuty później londyńczycy mogli nawet objąć prowadzenie. Olivier Giroud nie wykorzystał dobrego podania od Mesuta Özila i oddał strzał w boczną siatkę.

Na dwie minuty przed końcem meczu to Manchester United stanął przed szansą na strzelenie gola. Do grobu swój były klub mógł wpędzić Robin van Persie, ale jego atomowy strzał poszybował ponad poprzeczką.

W 90. minucie Arsene Wenger wprowadził kolejnego gracza do środka pola. Flamini zastąpił Sancheza.

Do końca meczu nie wydarzyło się już nic wartego uwagi. Arsenal wywiózł z Old Trafford jeden punkt i może spać spokojnie przed meczem z Sunderlandem.

Manchester UnitedPremier LeagueRaport pomeczowy autor: Sebastian Czarnecki źrodło: własne
MarcinMotyl komentarzy: 163719.05.2015, 18:46

siemanko jest gdzies w tv dzisiejszy mecz Czarni Słupsk-Turów Zgorzelec

arsenal159 komentarzy: 17186 newsów: 29719.05.2015, 18:42

simpllemann: O dzięki.

kanonier995 komentarzy: 54419.05.2015, 18:42

Rivaldo700
takie rzeczy są coraz bardziej normalne zwłaszcza w czasie kampanii prezydenckiej

Dawid04111 komentarzy: 13297 newsów: 1419.05.2015, 18:40

YY, wróć... W pucharze wystawi Wojtka, a z WBA normalnie Ospinę.

Simpllemann komentarzy: 52849 newsów: 52419.05.2015, 18:39

arsenal159
wprost.pl/ar/507190/Lis-i-Karolak-cytowali-wpis-z-falszywego-konta-corki-Dudy-Juz-przeprosili/

arsenal159 komentarzy: 17186 newsów: 29719.05.2015, 18:36

Możecie jakoś obszerniej wyjaśnić za co dziś Karolak przeprasza w mediach? Widziałem coś, o Dudy córce + słowa Karolaka, że przeprasza i że się pomylił. Może ktoś opowiedzieć całą sytuacje i o co chodzi?

Dawid04111 komentarzy: 13297 newsów: 1419.05.2015, 18:34

Redzik, tak. W pucharze na 100% zagra Szczęsny. W innym wypadku Wojtek nam podziekuje i odejdzie, a tego Wenger by chyba nie chciał.

Redzik komentarzy: 15391 newsów: 9219.05.2015, 18:28

Myślicie, że jeśli wygramy jutro z Sunderlandem to Wenger wystawi na WBA Szczęsnego jak zrobił rok temu z Fabianem ?

Simpllemann komentarzy: 52849 newsów: 52419.05.2015, 18:23

RIVALDO700
Przez takie właśnie kupowanie średnich piłkarzy za wielkie miliony ten rynek jest zepsuty.

Szogun komentarzy: 28734 newsów: 319.05.2015, 18:21

Pewnie zszedłby do 42 mln co daje 35 mln funtów. Myślę,ze dołaćzyć do transakcji Cambpella i zeszło by na około 31 więc ja bym się starał.

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747419.05.2015, 18:21

simple

dzis takie lallany chodza po 30 mln euro,co zrobic.

mrsomebody komentarzy: 602119.05.2015, 18:14

haxball.com/?roomid=~26feef9b459c9ff9c399b2ba6c24e32fa8b2aec19aed9b3f272478c56b0881f7a

arsenal159 komentarzy: 17186 newsów: 29719.05.2015, 18:11

Za tyle to nawet nie warto go kupować.

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747419.05.2015, 18:10

dzis za 23-25 latka z medialnego klubu 50 mln to standard taka prawda. Dlatego te plotki, ze dybala w juve za 35 mln euro to naprawde fajna cena.

Simpllemann komentarzy: 52849 newsów: 52419.05.2015, 18:05

Kanonier204
My to raczej tyle nie zapłacimy.

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 319.05.2015, 18:03

Wygląda na to, że nie będzie łatwo pozyskać Alexandre'a Lacazette'a. - Bardzo nam zależy, by został w klubie. Dla nas jest bezcenny. Myślę, że jakiekolwiek rozmowy zaczniemy od 50 mln euro - powiedział Jean-Michal Aulas, prezydent Lyonu. 23-latek został wybrany niedawno zawodnikiem sezonu Ligue 1. Interesują się nim największe kluby Europy.
Canal +

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747419.05.2015, 18:01

klopp-real madryt, coraz wiecej plot rosnie nad takim dealem.

Widzieliscie ta ustawke wczoraj t.lisa z karolakiem?

Karolak siedzi i mowi do lisa ,,przeczytałem na tt wpis córki Dudy , a lis na to ,,o akurat sie sklada, ze mam kartke z tym wpisem na jej tt'' Co za zenada tak nabierac ludzi, a potem na dodatek okazało sie, ze to nie było jej konto.

Ale mniejsza z tym, zeby takie cos odegrac pewnie ustali przed programem, niezla zenada.

Simpllemann komentarzy: 52849 newsów: 52419.05.2015, 17:57

"Katarzyna Kiedrzynek z PSG została wybraną najlepszą bramkarką ligi francuskiej - głosi portal Foot d'elles zajmujący się żeńskimi rozgrywkami we Francji. Polka w głosowaniu internautów zgromadziła 47,8% wszystkich głosów oddanych na bramkarki."

DawidKan komentarzy: 28919.05.2015, 17:55

Igiszu

Ja byłem na mat-fiz, a mature zdawałem z rozszerzonej biologii i chemii, możesz iść sobie obojętnie na jaki kierunek a poźniej mature zdajesz z czego chcesz :)

arsenal159 komentarzy: 17186 newsów: 29719.05.2015, 17:55

O widzę City w następnej kolejce gra z Southampton. Ciekawy meczyk może być. Postawie na Soton :D

arsenal159 komentarzy: 17186 newsów: 29719.05.2015, 17:38

Crystal Palace - Swansea, jaki jest Wasz typ na ten mecz?

Mihex komentarzy: 2360419.05.2015, 17:08

Ciekawe wybory Lewego :D W sumie tylko dwa mnie nie zaskoczyły, bo słyszałem kiedyś wywiad, że Titi był jego idolem.

FabsFAN komentarzy: 25239 newsów: 319.05.2015, 17:07

Wilshare
Jak nie? Celta Vigo nie miala farta w tym sezonie? Messi/Alexis/Fabregas w tamtym dwumeczu nie wykorzystali chyba z 8 setek.

arsenal159 komentarzy: 17186 newsów: 29719.05.2015, 17:04

Dzisiaj u Wojewódzkiego ma być Komorowski :DD

illpadrino komentarzy: 12030 newsów: 319.05.2015, 16:58

Ma ktos juz wiedzminka na ps4? Jak to wyglada?

Igiszu

Jak chcesz miec matme 7 razy w tygodniu to spoko. Ja akurat skonczylem tech hotelarskie, mam inzyniera z informatyki , instruktora nauki jazdy wiec nawet po technikum mozesz isc tam gdzie chcesz.

WilSHARE (zawieszony) komentarzy: 17921 newsów: 819.05.2015, 16:52

FabsFAN
Nie można mówić o farcie, gdy pokonujesz Barcelonę. Jednakże Chelsea miała już odpaść z Napoli po pierwszym meczu 1-3, ale chyba presja zjadła Włochów.

igiszu komentarzy: 44619.05.2015, 16:50

Panowie, przede mną ważny wybór, szkoły licealnej. Mam dylemat, bo nie wiem czy sobie gdziekolwiek poradzę. W gimnazjum byłem średnim uczniem, z uwzględnieniem przedmiotów ścisłych ( wybieram się na profil matematyczny ). Jak myślicie ze swojego doświadczenia, czy będąc normalnym uczniem w gimnazjum, można wzbić się na wyższy poziom w liceum, i osiągnąć niebanalny wynik na maturze?

FabsFAN komentarzy: 25239 newsów: 319.05.2015, 16:44

Sam MOu powiedzial, ze Drogba to nurek.

Ja bylem za Bayernem w tamtym finale, bo ruscy na ogromnym fuksie przechodzili od 1/8 i nie zaslugiwali na zwyciestwo. Nijak sie maja do tegorocznego Juve, ktore gra po prostu mistrzowsko taktycznie .

kaziu874 komentarzy: 673919.05.2015, 16:41

Mihex --> jak najbardziej nie dziwi. A co najlepsze, to nawet na lawke by sie nie zmiescil zaden z naszych obecnych pilkarzy (tak, nawet Alexis czy Ozil) bo byli lepsi. Mimo wszystko brakuje w tym skladzie Keowna, no ale ciezko pomiescic tylu genialnych pilkarzy w jednej XI.

FabsFAN komentarzy: 25239 newsów: 319.05.2015, 16:40

Ale statystyki potrafia byc mylace !

Di Maria to 2. asystent w lidze za Fabregasem , a gra fatalnie. Ojj

WilSHARE (zawieszony) komentarzy: 17921 newsów: 819.05.2015, 16:40

Największym aktorem w meczu Chelsea - Barca to akurat był Drogba.

Mihex komentarzy: 2360419.05.2015, 16:28

skysports.com/news/11095/9856481/

(możliwe, że trzeba będzie dodać ww w1)

Jakoś nie dziwi brak w XI AFC Seamana nikogo z aktualnego składu :P

youngboy komentarzy: 197519.05.2015, 16:10

Wtedy kibicowaliśmy Chelsea, bo ich zwycięstwo oznazało, że Tottenham nie zagra w LM :)

afc4life komentarzy: 478319.05.2015, 16:04

Aa w finale to juz roznie, ale w polfinale z kataloncami to sam osobiscie nie znalem nikogo kto byl by za aktorami.

afc4life komentarzy: 478319.05.2015, 16:01

Wtedy to cala Europa byla za Chelsea.

kamilo_oo komentarzy: 2356719.05.2015, 15:39

Pamiętam, że wtedy byłem za Chelsea ::P

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 319.05.2015, 15:35

Dokladnie 3 lata temu Drogba zapewnil zwyciestwo Chelsea w finale LM przeciwko Bayernowi w rzutach karnych.

Jeden z moich ulubionych finalow ;p

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 319.05.2015, 15:27

No pociecha juz jest :D

Oby bylo tak dalej. Oczywiscie tez licze na innych pilkarzy z RSCA - Praet czy Dendoncker. Ten drugi asystuje lecz trzeci dostaje teraz "ochlapy" na boisku ;/

arsenal159 komentarzy: 17186 newsów: 29719.05.2015, 15:11

Będzie z niego pociecha :D

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 319.05.2015, 15:08

arsenal159
Zdobyl w kwietniu trzy gole ale za to jakie. Wlasnie w nim podoba mi sie te jego uderzenie. Mam wrazenie ze on ciagle je udoskonala. Z Dynamem pamietam strzelal jak tylko ktos podawal i ciagle do koszyczka ladowal dla bramkarza. Teraz jednak widac ze poprawil te strzaly jeszcze bardziej. Kontrakt nowy dostal 12 dni temu wiec nie sadze aby ktos sie po niego zglosil ale kto wie.