Mancini: Nie graliśmy na remis

Mancini: Nie graliśmy na remis 25.04.2010, 10:19, IceMan 15 komentarzy

Manchester City zremisował po ubogim w sytuacje podbramkowe meczu na The Emirates Stadium z londyńskim Arsenalem 0-0. Ten wywalczony punkt przybliżył Obywateli do zajmującego obecnie 4. premiowane awansem do Ligi Mistrzów miejsce Tottenhamu, który odniósł w ten weekend bolesną porażkę na Old Trafford.

Jednak mimo zachowawczej gry menadżer The Citizens Roberto Mancini stwierdził, że jego zespół nie podszedł do pojedynku z Kanonierami z myślą o wywalczeniu jedynie jednego oczka.

- Nie graliśmy na remis, naszym celem zawsze jest zwycięstwo, ale w pierwszej połowie Arsenal był lepszą drużyną i dyktował warunki gry - powiedział włoski trener. - Nasza defensywa radziła sobie jednak świetnie, a w drugich 45 minutach to my przejęliśmy inicjatywę, więc w sumie podział punktów można uznać za sprawiedliwy rezultat.

- W tym sezonie rozegramy jeszcze 3 niezwykle ważne mecze i na nich musimy się teraz skupić.

Przed rozpoczęciem spotkania bardzo dużo mówiło się o powrocie na Ashburton Grove Emmanuela Adebayora. We wrześniowym starciu między Manchesterem City i Arsenalem Togijczyk wpisał się na listę strzelców, a następnie pokonał całą długość boiska, by wykonać gest tryumfu przed rozwścieczonymi kibicami The Gunners.

Afrykański snajper nie znalazł się wczoraj w podstawowym składzie Obywateli, lecz według Manciniego, fakt ten był jedynie skutkiem drobnego urazu, którego nabawił się 26-letni napastnik.

- Adebayor miał nadwyrężony mięsień i nie trenował z całą drużyną, w związku z czym posadziłem go na ławce rezerwowych. Wcześniej powiedziałem Emmanuelowi, aby skupił się na grze, a wszystkie pozaboiskowe sytuacje odsunął na bok - dodał były trener Interu Mediolan.

Manchester CityRoberto Mancini autor: IceMan źrodło: Sky Sports
Barteqqqq komentarzy: 104326.04.2010, 16:39

Ta oni mieli inicjatywe w drugiej połowie?
Stworzyli jakąś sytuację ?
A co do tego że nie grali na remis to też śmieszne , wogóle śmieszny ten Mansini

lukasz19031989 komentarzy: 136225.04.2010, 16:52

Niech się cieszy że był remis.

laskowski19051995 komentarzy: 494525.04.2010, 15:16

Każdy chciał wygrać ten mecz ale stało się inaczej i myślę że ten rezultat jest sprawiedliwy obje z drużyn pozyskały po 1 punkcie i chyba wszyscy powinni być zadowoleni :]

Kanonierka87 komentarzy: 454 newsów: 5925.04.2010, 13:09

City stworzyli tylko jedną sytuację bramkową w tym meczu, więc jakim cudem nie grali na remis? Jeśli chcieli wygrać (w co nie wierzę), to znaczy, że nasi zawodnicy świetnie stawali na drodze ich atakom... a tego też nie zauważyłam.

luq007 komentarzy: 289925.04.2010, 12:50

Remis nie jest taki zly.

Piootrus komentarzy: 4151 newsów: 1525.04.2010, 12:18

City i tak powinno się cieszyć, bo wywieść punkt z Emirates, to nie lada sztuka.

howareyou komentarzy: 6048 newsów: 725.04.2010, 12:17

Nie Mancini, nie graliście na remis, graliście na porażkę.

Kondzior12 komentarzy: 490025.04.2010, 11:06

Zagrali słabo i niby oni przeważali w drugiej połowie ciekawe w jaki sposób???

wronka25 komentarzy: 224525.04.2010, 11:03

słąbiutki ten MC jak bysmy mieli caly skald zrodwy to by ladne baty dostali a i tak owinnismy wygrac wczoraj :)

ToMo_18 komentarzy: 13140 newsów: 1525.04.2010, 10:58

no w 2 połowie to na prawdę ? ile strzałów 2 ? Mancini już nie przesadzaj

Axxxe komentarzy: 5599 newsów: 11525.04.2010, 10:58

To dziwne, że MC mając szanse na czwarte miejsce zagrało od niechcenia. Typowa włoska piłka z ich strona, czyli żadnych sytuacji i skuteczna obrona, chociaż gdyby nam też się zachciało to spokojnie byśmy ich pokonali. Manchester był wczoraj do pokonania, ale zabrakło nam dobrych sytuacji do strzelenia bramki. Oni nie mieli ich w ogóle, także remis to dla nich dobry wynik, a dla nas raczej, nie chociaż z takim składem spodziewałem się czegoś innego.

Mariusz2285 komentarzy: 109125.04.2010, 10:40

czy wy chcieliście przegrać ten mecz ?? po meczu było widać że tak , ale niestety nie udało nam sie strzelić bramki

n0thing komentarzy: 5103 newsów: 36225.04.2010, 10:27

może i dyktowaliśmy, ale nie udało nam się strzelić bramki.

GunnersFan9 komentarzy: 8707 newsów: 825.04.2010, 10:22

Cała pierwsza połowę to my dyktowaliśmy warunki.W drugiej daliśmy pograć City z 20 min a końcówka to napór z naszej strony więc nie wiem gdzie Mancini widział ich dominację w drugiej połowie.