Martinez triumfuje nad byłym zespołem: Arsenal 0-3 Aston Villa

Martinez triumfuje nad byłym zespołem: Arsenal 0-3 Aston Villa 08.11.2020, 21:10, Łukasz Wandzel 3561 komentarzy

Aston Villa przyjechała na Emirates Stadium, by zmierzyć się z Kanonierami w ostatnim meczu 8. kolejki Premier League. Drużyna Deana Smitha jest w tym sezonie nieprzewidywalna. Zwyciężyła z Manchesterem United i Leicesterem City, rozniosła Liverpool, ale w dwóch poprzednich spotkaniach odniosła porażkę, kolejno z Leeds oraz Southamptonem. Zespół z Birmingham wyraźnie lubi mecze z bardziej renomowanymi klubami, ponieważ dzisiejszego wieczora w spotkaniu na wyjeździe znokautował Arsenal, strzelając 3 bramki i nie tracąc żadnej. Tym samym Emiliano Martinez nie tylko odniósł zwycięstwo w starciu z byłym zespołem, ale także zachował czyste konto.

Arsenal: Leno - Holding, Gabriel, Tierney - Bellerin, Partey (46' Ceballos), Elneny, Saka - Willian (65' Pepe), Lacazette (65' Nketiah), Aubameyang.

Aston Villa: Martinez - Cash, Konsa, Mings, Targett - Luiz, McGinn - Trezeguet (88' El Ghazi), Barkley, Grealish - Watkins.

Od samego początku Aston Villa była zespołem lepszym, lecz los był dla Kanonierów łaskawy. Już w 1. minucie Jack Grealish zakręcił się z piłką na skrzydle i podał do Johna McGinna, który w zagęszczeniu rywali huknął w krótki róg. Arsenal został uratowany przez decyzję Martina Atkinsona. Arbiter tego spotkania po weryfikacji VAR anulował trafienie gości, ponieważ Ross Barkley znajdował się na spalonym i zasłaniał bramkę Berndowi Leno.

Co się odwlecze, to nie uciecze. Po 25 minutach podopieczni Deana Smitha otworzyli wynik spotkania po niezwykle statycznej akcji. Na lewym skrzydle w ślimaczym tempie goście szukali miejsca na wrzutkę, lecz jeszcze wolniej reagowali Kanonierzy i finalnie, po dośrodkowaniu w głąb pola karnego, piłkę do własnej bramki skierował Bukayo Saka.

O postawie gospodarzy nie można powiedzieć nic dobrego. Arsenal kontynuował swój mało skuteczny sposób gry, polegający na wrzutkach ze skrzydeł. Piłkarze z The Emirates popełniali za dużo błędów. Nawet Thomasowi Parteyowi zdarzyło się stracić futbolówkę w środku pola. W pierwszej połowie najgroźniejszą, z niewielu tworzonych szans na wyrównanie, zmarnował Alexandre Lacazette. Niezwykle celnym dośrodkowaniem popisał się Kieran Tierney, a Francuz nieznacznie chybił i piłka po jego główce powędrowała ponad bramką Emiliano Martineza.

Po przerwie w szeregach Arsenalu doszło do zaskakującej zmiany. Dani Ceballos zastąpił Thomasa Parteya. Później na murawie pojawili się jeszcze Nicolas Pepe oraz Eddie Nketiah. Zmiennicy nie wpłyneli jednak znacznie na wydarzenia boiskowe. Wciąż lepsza była Aston Villa. Na początku drugiej połowy Trezeguet zmusił do interwencji Bernda Leno, a po 55. minucie dwukrotnie uczynił to Jack Grealish.

Z kolei The Gunners dopiero w 60. minucie zdołali stworzyć sobie okazję. Piłkę po wykonanym już rzucie rożnym nieoczekiwanie przejął Gabriel i podał do Roba Holdinga, ale angielski stoper uderzał lewą nogą i nie trafił w bramkę z bliskiej odległości. Prawie 10 minut później strzał z dystansu oddał Nicolas Pepe. Iworyjczyk nie wystarczająco podkręcił swoje uderzenie i futbolówka minęła bramkę.

Marzenia o pogoni za remisem wybił londyńczykom z głowy Ollie Watkins na nieco ponad kwadrans przed końcem meczu. Najpierw Douglas Luiz przerzucił piłkę do wbiegającego w szesnastkę Rossa Barkleya, który zdołał ją jeszcze zgrać do Watkinsa. Napastnik Aston Villi bez kłopotu pokonał bramkarza Kanonierów. Arsenal był już na łopatkach i po chwili 24-letni Anglik po raz drugi wpisał się na listę strzelców po podaniu Grealisha. Przyjezdni nie bali się już o 3 punkty i poszukiwali kolejnego gola, podczas gdy drużyna Mikela Artety wyczekiwała ostatniego gwizdka sędziego.

Aston VillaPremier LeagueRaport pomeczowy autor: Łukasz Wandzel źrodło: własne
silvano95 komentarzy: 979722.11.2020, 00:55

Betclic Polska
@BetclicPolska
·
Wow, duuużo emocji na #famemma8 ,Co?

Część z Was dopytuje o zakład na to, że Marcin Najman wyprowadzi przynajmniej 1 kopnięcie.

Oficjalnie zatem informujemy, że na to zdarzenie przyjęliśmy 268 zakładów o łącznej stawce 2533 zł.

silvano95 komentarzy: 979722.11.2020, 00:48

Najman xdddd

bokser83 komentarzy: 41022.11.2020, 00:21

@Arsenal96l napisał: "Najman klaun xD"
Masakra zawiodłem się na tej walce

kciukolek komentarzy: 722.11.2020, 00:20

@Arsenal96l: No wygrał jedną a przegrał dwie, wiec przegrał jednogłośnie u wszystkich sędziów 2-1

Arsenal96l komentarzy: 501622.11.2020, 00:16

@Traitor: Na pewno Sobuś nie powinien przegrać jednogłośnie bo tam na pewno jedna rundę ugrał i wydaje mi.sie że tą ostatnią.

Arsenal96l komentarzy: 501622.11.2020, 00:14

Najman klaun xD

Traitor komentarzy: 10295 newsów: 2422.11.2020, 00:03

Ej nie znam sie na mma, ale tylko dla mnie Sobota wygral?

damianARSENAL komentarzy: 851121.11.2020, 23:59

@Gunner915:
Tak jak kiedyś u nas Sanchez z Ozilem, tak u nich Son z Kanem

Gunner915 komentarzy: 281221.11.2020, 23:25

Skoro Arteta jest taki świetny dlaczego mamy 12 miejsce w tabeli, a Totki z murarzem są liderem z druga największa ilością strzelonych bramek?

arsenallord komentarzy: 29689 newsów: 11721.11.2020, 23:14

Haaland szybko zje Mbappe czy Lewego. Gość bije bramki jak Messi z Ronaldo.

Simpllemann komentarzy: 52838 newsów: 52421.11.2020, 23:05

Haaland w tym sezonie: 12 meczów, 15 bramek.
Haaland w Bundeslidze: 22 mecze, 23 bramki.
Haaland w Dortmundzie: 30 meczów, 31 bramek.

Maszyna. Ciekawe jak będzie wyglądał za kilka lat.

z ta galą jest tak jak z whisky.
Gdybym chciał sobie wypić coli to bym sobie nalał coli:)

Matelko komentarzy: 320521.11.2020, 22:27

pana , który dał mi ostrzeżenie pozdrawiam.
Moderatorzy czy redaktorzy mogą nadużywać władzy a użytkownik nie może napisać żartu bo zostaje "spałowany" niczym protestujący na ojczystej ziemi.
Jeszcze raz wielkie brawa dla was.
Za ten komentarz też dajcie z 5 ostrzeżeń aby konto permanentnie zablokować.

bigMick komentarzy: 108521.11.2020, 22:24

Ma ktos strima do fame mma?

sWinny komentarzy: 780221.11.2020, 22:22

Pique chyba groźna kontuzja. Bardzo niebezpieczne zderzenie.

kwiatinho komentarzy: 1312621.11.2020, 22:20

@grzegorz1211:
Zlatanowi? Lol

Haaland to Norweg Zlatan Szwed

Michu komentarzy: 171121.11.2020, 22:20

Jestem przekonany, że gdyby zamiast Gallaghera stał Callum Wilson a kopnął go w taki sposob Tarkowski, a nie Bruno to karny by był podyktowany. Smutne, ale prawdziwe.

Joker_224 komentarzy: 519821.11.2020, 22:18

Czemu Szoboszlaia coraz częściej łączą z Realem...nie podoba mi się to

Sandbead komentarzy: 341821.11.2020, 22:18

@Michu: nie masz za co przepraszac, podejrzewam, że każdy obiektywnie patrzący fan PL (poza oczywiście kibicami United) będzie podobnego zdania co do tej sytuacji. Ileż można się mylić na korzyść United, żaden klub w PŁ nie dostaje tyle prezentów od VARu co oni

GunnersFan9 komentarzy: 8703 newsów: 821.11.2020, 22:17

@DexteR_000: jeszcze nie walczyli.

DexteR_000 komentarzy: 762121.11.2020, 22:17

@Michu: No ja sie bym tak nie zgodzil, ja bym powiedzial, ze tam 50/50 faul.

losnumeros komentarzy: 1318921.11.2020, 22:16

Bestia bardzo dobrze się przygotował, bił go mocno.

DexteR_000 komentarzy: 762121.11.2020, 22:16

@GunnersFan9: arab wygral czy tyburski?

Michu komentarzy: 171121.11.2020, 22:16

hahahaha znowu Ch***jczester dostał prezencik, ewidentny faul Bruno Fernandesa i nie ma karnego hahahahahahahaha sedzia sprawdzil to, to jest kompromitacja!! ludzie przez takie rzeczy meczu sie odechciewa ogladac. Gallagher mial kontrole nad pilka i Bruno go kopnal i nie ma karnego hahaha

Przepraszam, ale irytuje mnie to.

FabsFAN komentarzy: 25239 newsów: 321.11.2020, 22:14

Haaland jest potworem

D14 komentarzy: 436321.11.2020, 22:14

Śmiesznie skacze pan żabka z manchesteru xd ale decyzja prawidłowa, bramkarz za wcześnie wyskoczył

kylo100 komentarzy: 364621.11.2020, 22:06

@lukasz845: Nie znam. Używam firefoxa wtyczki adblock plus + uBlock Origin zero okien na streamach

Gofer999 komentarzy: 1462421.11.2020, 22:05

Totalizator Sportowy szuka partnerów, głównie wśród innych spółek Skarbu Państwa, do stworzenia aplikacji, która da Polakom możliwość wzięcia udział w loterii z nagrodami. Żeby coś wygrać, trzeba będzie w określonych godzinach zostać w domu i podlewać wirtualne rośliny. Budżet akcji ma wynieść w sumie blisko 33 mln zł - ustalił Business Insider Polska.

Akcja ma mieć trwającą cztery miesiące kampanię medialną, której koszt pomysłodawcy oszacowali na 10 mln zł.