Martinez triumfuje nad byłym zespołem: Arsenal 0-3 Aston Villa

Martinez triumfuje nad byłym zespołem: Arsenal 0-3 Aston Villa 08.11.2020, 21:10, Łukasz Wandzel 3561 komentarzy

Aston Villa przyjechała na Emirates Stadium, by zmierzyć się z Kanonierami w ostatnim meczu 8. kolejki Premier League. Drużyna Deana Smitha jest w tym sezonie nieprzewidywalna. Zwyciężyła z Manchesterem United i Leicesterem City, rozniosła Liverpool, ale w dwóch poprzednich spotkaniach odniosła porażkę, kolejno z Leeds oraz Southamptonem. Zespół z Birmingham wyraźnie lubi mecze z bardziej renomowanymi klubami, ponieważ dzisiejszego wieczora w spotkaniu na wyjeździe znokautował Arsenal, strzelając 3 bramki i nie tracąc żadnej. Tym samym Emiliano Martinez nie tylko odniósł zwycięstwo w starciu z byłym zespołem, ale także zachował czyste konto.

Arsenal: Leno - Holding, Gabriel, Tierney - Bellerin, Partey (46' Ceballos), Elneny, Saka - Willian (65' Pepe), Lacazette (65' Nketiah), Aubameyang.

Aston Villa: Martinez - Cash, Konsa, Mings, Targett - Luiz, McGinn - Trezeguet (88' El Ghazi), Barkley, Grealish - Watkins.

Od samego początku Aston Villa była zespołem lepszym, lecz los był dla Kanonierów łaskawy. Już w 1. minucie Jack Grealish zakręcił się z piłką na skrzydle i podał do Johna McGinna, który w zagęszczeniu rywali huknął w krótki róg. Arsenal został uratowany przez decyzję Martina Atkinsona. Arbiter tego spotkania po weryfikacji VAR anulował trafienie gości, ponieważ Ross Barkley znajdował się na spalonym i zasłaniał bramkę Berndowi Leno.

Co się odwlecze, to nie uciecze. Po 25 minutach podopieczni Deana Smitha otworzyli wynik spotkania po niezwykle statycznej akcji. Na lewym skrzydle w ślimaczym tempie goście szukali miejsca na wrzutkę, lecz jeszcze wolniej reagowali Kanonierzy i finalnie, po dośrodkowaniu w głąb pola karnego, piłkę do własnej bramki skierował Bukayo Saka.

O postawie gospodarzy nie można powiedzieć nic dobrego. Arsenal kontynuował swój mało skuteczny sposób gry, polegający na wrzutkach ze skrzydeł. Piłkarze z The Emirates popełniali za dużo błędów. Nawet Thomasowi Parteyowi zdarzyło się stracić futbolówkę w środku pola. W pierwszej połowie najgroźniejszą, z niewielu tworzonych szans na wyrównanie, zmarnował Alexandre Lacazette. Niezwykle celnym dośrodkowaniem popisał się Kieran Tierney, a Francuz nieznacznie chybił i piłka po jego główce powędrowała ponad bramką Emiliano Martineza.

Po przerwie w szeregach Arsenalu doszło do zaskakującej zmiany. Dani Ceballos zastąpił Thomasa Parteya. Później na murawie pojawili się jeszcze Nicolas Pepe oraz Eddie Nketiah. Zmiennicy nie wpłyneli jednak znacznie na wydarzenia boiskowe. Wciąż lepsza była Aston Villa. Na początku drugiej połowy Trezeguet zmusił do interwencji Bernda Leno, a po 55. minucie dwukrotnie uczynił to Jack Grealish.

Z kolei The Gunners dopiero w 60. minucie zdołali stworzyć sobie okazję. Piłkę po wykonanym już rzucie rożnym nieoczekiwanie przejął Gabriel i podał do Roba Holdinga, ale angielski stoper uderzał lewą nogą i nie trafił w bramkę z bliskiej odległości. Prawie 10 minut później strzał z dystansu oddał Nicolas Pepe. Iworyjczyk nie wystarczająco podkręcił swoje uderzenie i futbolówka minęła bramkę.

Marzenia o pogoni za remisem wybił londyńczykom z głowy Ollie Watkins na nieco ponad kwadrans przed końcem meczu. Najpierw Douglas Luiz przerzucił piłkę do wbiegającego w szesnastkę Rossa Barkleya, który zdołał ją jeszcze zgrać do Watkinsa. Napastnik Aston Villi bez kłopotu pokonał bramkarza Kanonierów. Arsenal był już na łopatkach i po chwili 24-letni Anglik po raz drugi wpisał się na listę strzelców po podaniu Grealisha. Przyjezdni nie bali się już o 3 punkty i poszukiwali kolejnego gola, podczas gdy drużyna Mikela Artety wyczekiwała ostatniego gwizdka sędziego.

Aston VillaPremier LeagueRaport pomeczowy autor: Łukasz Wandzel źrodło: własne
sWinny komentarzy: 782221.11.2020, 17:09

@Kiepomen napisał: "Są jakieś konsekwencje jeśli np wypłacę przez trustly na konto bankowe?"
dzień po wypłacie do Twoich drzwi puka Kaczyński i musisz się z nim mierzyć na rękawice.

Kiepomen komentarzy: 432921.11.2020, 17:05

Panowie wypłacał ktoś pieniądze z nielegalnego bukmachera? Są jakieś konsekwencje jeśli np wypłacę przez trustly na konto bankowe?

FabsFAN komentarzy: 25239 newsów: 321.11.2020, 17:02

@Ranczomen:
Poczekaj do wieczora, kiedy Felix w pojedynke rozjedzie Barcelone, wtedy bedziesz inaczej pisal, cwaniaczku.

Ranczomen komentarzy: 1232121.11.2020, 16:58

Brighton ma porządnego napastnika, który sam kreuje sytuacje i ciągnie całą drużynę to i wygrywa z Aston Villą. Nawet Martinez nie jest w stanie oprzeć się mocy Wellbeasta!

PS Joao Felix to mu może buty czyścić.

FabsFAN komentarzy: 25239 newsów: 321.11.2020, 16:47

Co ten bramkarz LEverkusen odwalil.

Calyn komentarzy: 191621.11.2020, 16:37

@D14: Byliśmy słabi owszem, ale takich prezentów nie dostawaliśmy, akurat w meczu z nami ich obrona zagrała świetnie z Mingsem na czele,a teraz ten sam Mings już mógł oddać dwie bramki za darmo. Nie bronie naszej zerowej kreatywności bo no wystarczy spojrzeć w statystyki ale zauważam że dziura dziś tam występuje ogromna

FabsFAN komentarzy: 25239 newsów: 321.11.2020, 16:35

@NineBiteWolf:
Nie bylem ich pewien, dlatego tez ewentualny remisik wjechal ;D I chyba moja tasma sie na tym przejedzie, chociaz troche czasu nadal zostalo xD

Calyn komentarzy: 191621.11.2020, 16:35

Lamptey od samego początku sezonu gra widowiskowo, kto oglądał Brighton ten wie. brałbym od razu zamiast naszych PO

Ogladacie Real? Przyjemnie patrzy sie na druzyne Ebeninga, mimo ze jego zawodnicy przegrywaja.

D14 komentarzy: 436621.11.2020, 16:34

@Calyn:

Zgadzam się. Ich gra w obronie to katastrofa. Tak siedzę, ogladam i zastanawiam się jak bardzo słaby jest Arsenal w ofensywie, że nawet 1 bramki im bie strzeliliśmy, dramat.

Joker_224 komentarzy: 520021.11.2020, 16:33

Koszyk gruszek i dwa Belleriny za Lampteya

FabsFAN komentarzy: 25239 newsów: 321.11.2020, 16:31

Panowie, czuje cos w kosciach, ze Dortmund zgubi punkty w lidze, zas Bayern w LM.

FabsFAN komentarzy: 25239 newsów: 321.11.2020, 16:30

1x na Ville czyzby okazalo sie samobojstwem xd?

Calyn komentarzy: 191621.11.2020, 16:27

@D14: z całym szacunkiem ale to co Villa gra w obronie narazie to jakiś b klasowy dramat, bramka to w ogóle kuriozum. Widać że na mecze z renomowanymi rywalami mają zupełnie inną motywacje

zdyp komentarzy: 454821.11.2020, 16:25

rany, co za mecz xddd
super sie to oglada

Marcinafc93 komentarzy: 32834 newsów: 121.11.2020, 16:25

Welbeck co za piłkarz, co za bestia

Dawid04111 komentarzy: 13296 newsów: 1421.11.2020, 16:24

Moja babcia by to strzeliła! Trezeguet (Aston Villa) wystrzelił piłkę nad poprzeczkę z bardzo bliskiej odległości! Piłka jest poza boiskiem i od własnej bramki zaczyna Brighton.

Co to za komentarz na flashscorze? XD

D14 komentarzy: 436621.11.2020, 16:21

Ale kasztan z brighton xD w 3 sekundy 2 sety zmarnował

Joker_224 komentarzy: 520021.11.2020, 16:20

Co to było XDDD

TakisobieAdek komentarzy: 6421.11.2020, 16:17

Tej Bestii nawet Martinez nie był w stanie powstrzymać.

Dawid04111 komentarzy: 13296 newsów: 1421.11.2020, 16:16

Walcott zaliczył bardzo fajny star w Soton, teraz Welbeck się budzi... A my czekamy 2 rok aż piłkarz za 80 milionów w końcu zagra 2 dobre mecze.

Dawid04111 komentarzy: 13296 newsów: 1421.11.2020, 16:15

@luko_PL: za pewnie się czują przy Martinezie.

Simpllemann komentarzy: 52841 newsów: 52421.11.2020, 16:15

Welbeck za Lacazette'a.

D14 komentarzy: 436621.11.2020, 16:14

Arsenal, ucz się od BHA jak się gra z Aston Villa...

harry86 komentarzy: 81821.11.2020, 16:14

Widać dlaczego nie strzeliliśmy nic AV. Nie mieliśmy Welbza

luko_PL komentarzy: 109821.11.2020, 16:14

Fajne to AV, obrońcy na 60 metrze ustawieni ;p

Rider komentarzy: 242221.11.2020, 16:14

Nasz były pro napastnik właśnie strzelił. Welbeck !!

arsenallord komentarzy: 29699 newsów: 11721.11.2020, 15:50

Davis z Bayernu to ma kontuzje bo go jeszcze w tym sezonie chyba nie widziałem?

losnumeros komentarzy: 1318921.11.2020, 15:40

@ArsenalChampion: Właśnie nie do końca pamiętałem jak to było. Czyli i tak winny jest Kroenke, bo miał wszystko gdzieś. Gdyby interesował się klubem, a nie tylko kasą, to by wiedział co tam się wyprawia, a tak mieliśmy 2 gości i każdy z innym pomysłem, a właściciel tylko liczył na kasę. Więc jak tutaj miało być dobrze? Właściciel zaniedbał klub, powierzył wszystko współpracownikom i obudził się z ręką w nocniku. Więc dla mnie sprawa jest jasna, po czyjej stronie jest większa wina.

Paul77 komentarzy: 976221.11.2020, 15:38

@arsenallord: Ale ostatnie dwa były słabe.

arsenallord komentarzy: 29699 newsów: 11721.11.2020, 15:36

@Paul77: Bellerin akurat gra dobry sezon.

losnumeros komentarzy: 1318921.11.2020, 15:33

@Simpllemann: Dla mnie nie musi być na meczu, ale niech interesuje się tym, co dzieje się w klubie i niech sam podejmuje odpowiednie decyzje, a nie zostawia wszystko zarządowi lub określonej liczbie osób, a później, że w klubie jest źle.

Paul77 komentarzy: 976221.11.2020, 15:33

Pepe a Ziyeh to dwa różne tematy. Pierwszy miał być zbawicielem naszej ofensywny, a drugi uzupełnieniem zespołu. Chelsea ma sporo lepszy skład, poukładane wiele tematów, a Arsenal dalej błądzi, szuka stylu, powoli klaruje się skład. Mamy sporo niewypałów transferowych, ludzi co trzeba się pozbyć.

Bardzo bym chciał by ludzie tacy jak Pepe, Ceballos, Bellerin i kilku innych zaczęli grać tak jak się od nich oczekuje.

Mati992 komentarzy: 24221.11.2020, 15:26

noth:

Pepe to trzeba się jak najszybciej pozbyć , niech chłop wraca z powrotem do ligi francuskiej bo do angielskiej się nie nadaję wogóle.....

Paul77 komentarzy: 976221.11.2020, 15:26

@NineBiteWolf: ja go kojarzę z ligi holenderskiej i tam częściej operował po lewej stronie. Nie oglądam Napoli, więc nie wiem jak tam go ustawiają.

noth komentarzy: 264321.11.2020, 15:23

Chłop (Pepe) zarabia ogromne pieniądze. Mam prawo oceniać jego grę. Nie oceniam go jako człowieka bo go nie znam! Oceniam jego grę, a gra jak klaun. Ziyech to inna jakość. Tyle w temacie, a tu jakiś użytkownik sugeruje, że jestem nienormalny bo oceniam negatywnie grę jakiegoś piłkarza no XD

FabsFAN komentarzy: 25239 newsów: 321.11.2020, 15:20

Chelsea pewniaczek w LM. Jeszcze obczaic Monchengladbach i mozna stawiac domy xD

Paul77 komentarzy: 976221.11.2020, 15:20

Lozano

@NineBiteWolf: Lizanie częściej operuje na lewej stronie boiska.

Paul77 komentarzy: 976221.11.2020, 15:14

Chelsea zaryzykowała z Ziyehem. Facet grał na wysokim poziomie w Ajaxie dwa, trzy sezony, a nikt się nie kwapił by go kupić. Pepe rokował naprawdę bardzo dobrze. Miejmy nadzieję że odpali

damianARSENAL komentarzy: 851721.11.2020, 15:11

Trzeba przyznać, Chelsea wygrała letnie okno transferowe.

Paul77 komentarzy: 976221.11.2020, 15:10

@noth: pewnie jak Pepe trafił do Arsenalu, to tak się cieszyłeś jak każdy kibic. Potem bluzgi, bo tak najłatwiej.
Wiem że Pepe zawodzi, ale nie obrażaj innych. Zawodników i użytkowników tej strony.

sWinny komentarzy: 782221.11.2020, 15:09