Martinez triumfuje nad byłym zespołem: Arsenal 0-3 Aston Villa

Martinez triumfuje nad byłym zespołem: Arsenal 0-3 Aston Villa 08.11.2020, 21:10, Łukasz Wandzel 3561 komentarzy

Aston Villa przyjechała na Emirates Stadium, by zmierzyć się z Kanonierami w ostatnim meczu 8. kolejki Premier League. Drużyna Deana Smitha jest w tym sezonie nieprzewidywalna. Zwyciężyła z Manchesterem United i Leicesterem City, rozniosła Liverpool, ale w dwóch poprzednich spotkaniach odniosła porażkę, kolejno z Leeds oraz Southamptonem. Zespół z Birmingham wyraźnie lubi mecze z bardziej renomowanymi klubami, ponieważ dzisiejszego wieczora w spotkaniu na wyjeździe znokautował Arsenal, strzelając 3 bramki i nie tracąc żadnej. Tym samym Emiliano Martinez nie tylko odniósł zwycięstwo w starciu z byłym zespołem, ale także zachował czyste konto.

Arsenal: Leno - Holding, Gabriel, Tierney - Bellerin, Partey (46' Ceballos), Elneny, Saka - Willian (65' Pepe), Lacazette (65' Nketiah), Aubameyang.

Aston Villa: Martinez - Cash, Konsa, Mings, Targett - Luiz, McGinn - Trezeguet (88' El Ghazi), Barkley, Grealish - Watkins.

Od samego początku Aston Villa była zespołem lepszym, lecz los był dla Kanonierów łaskawy. Już w 1. minucie Jack Grealish zakręcił się z piłką na skrzydle i podał do Johna McGinna, który w zagęszczeniu rywali huknął w krótki róg. Arsenal został uratowany przez decyzję Martina Atkinsona. Arbiter tego spotkania po weryfikacji VAR anulował trafienie gości, ponieważ Ross Barkley znajdował się na spalonym i zasłaniał bramkę Berndowi Leno.

Co się odwlecze, to nie uciecze. Po 25 minutach podopieczni Deana Smitha otworzyli wynik spotkania po niezwykle statycznej akcji. Na lewym skrzydle w ślimaczym tempie goście szukali miejsca na wrzutkę, lecz jeszcze wolniej reagowali Kanonierzy i finalnie, po dośrodkowaniu w głąb pola karnego, piłkę do własnej bramki skierował Bukayo Saka.

O postawie gospodarzy nie można powiedzieć nic dobrego. Arsenal kontynuował swój mało skuteczny sposób gry, polegający na wrzutkach ze skrzydeł. Piłkarze z The Emirates popełniali za dużo błędów. Nawet Thomasowi Parteyowi zdarzyło się stracić futbolówkę w środku pola. W pierwszej połowie najgroźniejszą, z niewielu tworzonych szans na wyrównanie, zmarnował Alexandre Lacazette. Niezwykle celnym dośrodkowaniem popisał się Kieran Tierney, a Francuz nieznacznie chybił i piłka po jego główce powędrowała ponad bramką Emiliano Martineza.

Po przerwie w szeregach Arsenalu doszło do zaskakującej zmiany. Dani Ceballos zastąpił Thomasa Parteya. Później na murawie pojawili się jeszcze Nicolas Pepe oraz Eddie Nketiah. Zmiennicy nie wpłyneli jednak znacznie na wydarzenia boiskowe. Wciąż lepsza była Aston Villa. Na początku drugiej połowy Trezeguet zmusił do interwencji Bernda Leno, a po 55. minucie dwukrotnie uczynił to Jack Grealish.

Z kolei The Gunners dopiero w 60. minucie zdołali stworzyć sobie okazję. Piłkę po wykonanym już rzucie rożnym nieoczekiwanie przejął Gabriel i podał do Roba Holdinga, ale angielski stoper uderzał lewą nogą i nie trafił w bramkę z bliskiej odległości. Prawie 10 minut później strzał z dystansu oddał Nicolas Pepe. Iworyjczyk nie wystarczająco podkręcił swoje uderzenie i futbolówka minęła bramkę.

Marzenia o pogoni za remisem wybił londyńczykom z głowy Ollie Watkins na nieco ponad kwadrans przed końcem meczu. Najpierw Douglas Luiz przerzucił piłkę do wbiegającego w szesnastkę Rossa Barkleya, który zdołał ją jeszcze zgrać do Watkinsa. Napastnik Aston Villi bez kłopotu pokonał bramkarza Kanonierów. Arsenal był już na łopatkach i po chwili 24-letni Anglik po raz drugi wpisał się na listę strzelców po podaniu Grealisha. Przyjezdni nie bali się już o 3 punkty i poszukiwali kolejnego gola, podczas gdy drużyna Mikela Artety wyczekiwała ostatniego gwizdka sędziego.

Aston VillaPremier LeagueRaport pomeczowy autor: Łukasz Wandzel źrodło: własne
Paul77 komentarzy: 976721.11.2020, 18:58

@FabsFAN: to obecnie widać. Banda gnomów w większej części

Marcinafc93 komentarzy: 32835 newsów: 121.11.2020, 18:54

@ljungberg77: Ok xd

FabsFAN komentarzy: 25239 newsów: 321.11.2020, 18:54

Nie wierze, Gladbach mi zepsuli kupon, a nawet Wolfsberger w Austrii mi wszedl ;______; co za pech

ljungberg77 (zawieszony) komentarzy: 202321.11.2020, 18:51

powtórzę co pisałem jak tu różnej maści gamonie stadnie wypisywały o kaszatanach i tak cieszyły się po zwolnieniu: Emery to był manager o jakim w Arsenalu będziemy marzyć przez najbliższe 5-10 lat,
jak ktoś realnie oglądał jak GRAŁY W PIŁKĘ Sevilla i PSG i porówna je do obecnego sziteksu to wie ile straciliśmy i jak nisko upadliśmy

MuodyWenger komentarzy: 1572 newsów: 1221.11.2020, 18:50

Ale mnie to irytuje. Rosłoń opisuje bez przerwy to co widzę na ekranie, kompletnie słabe flow, zagaduje mecz, a nic ciekawego ciekawego sie od niego nie dowiaduje

FabsFAN komentarzy: 25239 newsów: 321.11.2020, 18:45

@ArsenalChampion:
Ja bym powiedzial, ze Emeryt trafil na zla grupe zawodnikow, pozerow-sredniakow, ktorzy wola sei lansowac zamaist grac w pilke i sie rozwijac. W tych slabszych klubach zawsze mu dobrze szlo.

Gofer999 komentarzy: 1466321.11.2020, 18:44

Jak KAne moze byc zdziwiony tym ze zostal odgwizdany spalony xD

ArsenalChampion komentarzy: 803221.11.2020, 18:44

@sWinny: Emery pod względem taktycznym to jest absolutnie topowy trener,zawsze to podkreślałem. Mało który trener potrafi tak dobrze przeanalizować przeciwnika i wykluczyć jego mocne strony. Niestety lecz u Emeryego kuleje komunikacja z piłkarzami. Zarówno w Psg i Arsenalu nie potrafił sobie zbudować autorytet,aby piłkarze go słuchali.

FabsFAN komentarzy: 25239 newsów: 321.11.2020, 18:39

Jesus ratuje Toty xD

Szogun komentarzy: 28585 newsów: 321.11.2020, 18:36

Son to gość który tak regularnie gra na wysokim poziomie,że mam do niego duży szacunek.

Gofer999 komentarzy: 1466321.11.2020, 18:34

Remisowi.

FabsFAN komentarzy: 25239 newsów: 321.11.2020, 18:33

Komu kibicujecie w obecnym meczu?

arsenallord komentarzy: 29708 newsów: 11721.11.2020, 18:32

Brighton sobie wygrywa z Villą. Oni z nami zagrali spoko mecz, ale przede wszystkim to my byliśmy słabi.

MuodyWenger komentarzy: 1572 newsów: 1221.11.2020, 18:31

Niedługo to będą musieli 15minut przed meczem, żeby uhonorować wszystkie te akcje społeczne

Gofer999 komentarzy: 1466321.11.2020, 18:30

@sWinny: U nas byl i dalej jest problem z zawodnikami.

Koroniarz komentarzy: 1013921.11.2020, 18:17

Wielki Welbeck zniszczył Aston Ville ;)

Wisnia44 komentarzy: 75821.11.2020, 18:13

@sWinny: Czasem bywa tak, że trener/piłkarz sobie nie radzi w jakichś warunkach.
Emery w PSG wiele nie zwojował, podobnie w Londynie.
Wychodzi na to póki co, że bardziej leży mu hiszpańska piłka.

sWinny komentarzy: 782421.11.2020, 18:11

Oglądałem trochę spotkanie Good Ebeninga. Bardzo fajnie się prezentuje zespół Unaia, który długimi fragmentami dominował Real. Do tego fajny sposób rozgrywania akcji. Są też vice-liderem w La liga. Po tym meczu myślę, że całkiem zasłużenie.
Może to nie Unai był naszym problemem, a sama przyczyna leży gdzieś głębiej?

TakKrzysiu komentarzy: 893621.11.2020, 18:08

Tak sobie z ciekawości spojrzałem na te dzisiejsze walki FAME MMA i prawie nikogo nie znam, nie wiem też na czym polegają ich konflikty

FabsFAN komentarzy: 25239 newsów: 321.11.2020, 18:04

@D14:
Widze, ze podobnie do mnie, jednak mi i tak juz Gladbach zrujnowal tasemca ;D a co do VARu - udowadniaja od dawna, ze nie potrafia sie nim poslugiwac ci Anglicy ;d

D14 komentarzy: 436621.11.2020, 18:03

@Marcinafc93:

No i co z tego? Przecież za każdym razem jak jest faul to jest wtedy gadanie, że "przez nogi" trafil w pilke... a tu co? Traca minimalnie pilke, kopie go po piszczelach i nagle faulu nie ma? xD moze i premier league jest najlepsza liga na swiecie, ale poziom sędziowania mają zdecydowanie w drugą stronę, najgorszy ma świecie kek.

@FabsFAN:
Tak, 1X. Po zlaniu Arsenalu myslalem, ze chociaz zremisują, ale zapomniałem, że jak się stawia 1x to 2 wchodzi, także standard ;-) już olać ten kupon, i tak by nie siadło, ale zirytowałem się, bo po raz kolejny angole udowadniają, że nawet z varem są niedorozwinięci i sami się nie mogą zdecydować czy kierować się przepisami czy nie

Barney komentarzy: 2091321.11.2020, 18:00

Siema zawsze tu wiary gra u buka ,a nikt nie moze mi odpisac?

Tak mi sie wydaje , bo kumpel włożył 500zł łosiek

Ja gralem na betclick dawno temu i kiedys byl prawdziwy cashback 200zł od razu oddawali

Gofer999 komentarzy: 1466321.11.2020, 17:56

BUahahha. Ja rozumiem ze gosc upadl jakby dostal z jakiegos sporego kalibru, ale kurde no kontakty tam byl i karny powinien byc. Tak samo wczesniej dla Brighton po rece w polu karnym Martineza. Ale tam to nawet VARu nie bylo. Komedia.xD

luko_PL komentarzy: 109821.11.2020, 17:56

Ja bym karnego dał. Śmieszna jest dla mnie argumentacja, że piłkę dotknął

Marcinafc93 komentarzy: 32835 newsów: 121.11.2020, 17:55

@D14: Bo pierw było w piłkę

D14 komentarzy: 436621.11.2020, 17:55

Ja pierdziele, gośc dostaje po piszczelach i karnego nei ma... te angole to całe życie będą .... szkoda warna na te dzbany xD

Barney komentarzy: 2091321.11.2020, 17:50

Pamiętaj, że aby wypłacić Cashback musisz go obrócić ośmiokrotnie po kursie min. 2,00 w ciagu 30 dni przed wypłaceniem.

Siemka to oznacza, ze trzeba zagrac 8 kuponow po kursie minimum 2 ?

FabsFAN komentarzy: 25239 newsów: 321.11.2020, 17:48

Karniaczek dla Villarrealu

simson16 komentarzy: 461421.11.2020, 17:47

@Kiepomen: sumy do 30 tys możesz wypalać ile chcesz:)

FabsFAN komentarzy: 25239 newsów: 321.11.2020, 17:45

Dramatycznie sie oglada Real Madryt. Widac, ze Zidane gral w Juventusie

FabsFAN komentarzy: 25239 newsów: 321.11.2020, 17:34

Gdybym wiedzial, ze nie zagra Plea, to bym nie tkna ltego Gladbacha, bo on im 70 % ofensywy robi.

@FanekAFC:
Akurat Bayer uratowal :D Czysta dwojeczka

Arkos komentarzy: 15821.11.2020, 17:32

@FabsFAN: co gladbach odwalił masakra, Bayer wyciągnął na 2-1 to gladbach musieli zepsuć jeszcze grając w przewadze

losnumeros komentarzy: 1318921.11.2020, 17:31

@FabsFAN: A ja, dałem w tym meczu obie strzelą i jak zobaczyłem, ze jest czerwień, to mówię po kuponie. Teraz niech Villarreal strzeli gola.

FanekAFC komentarzy: 511221.11.2020, 17:30

@FabsFAN: Chodziło mi o Bayer :D

Rafson95 komentarzy: 1053221.11.2020, 17:28

To nie jest wina bramkarza Bayeru, to jest urok gry na prawdziwej trawie.