Mecz bez historii. QPR 0-1 Arsenal

Mecz bez historii. QPR 0-1 Arsenal 04.05.2013, 19:20, Łukasz Kęczkowski 4354 komentarzy

Spotkanie bez historii. Kanonierzy co prawda wygrali z QPR 1-0 i zgarnęli trzy punkty, które niezmiernie pomogą im w walce o miejsce w Wielkiej Czwórce, ale nikt nie będzie roztrząsał tego meczu. Przez większość czasu oglądaliśmy nudną kopaninę, którą poprzedziła bramka w 20. sekundzie meczu zdobyta przez Theo Walcotta, która okazała się najszybszą w tym sezonie Premier League.

Oba zespoły przystąpiły do meczu w następujących składach:

Arsenal: Szczęsny - Sagna, Mertesacker, Koscielny, Monreal - Arteta, Ramsey - Walcott, Rosicky, Cazorla - Podolski.

QPR: Green - Onuoha, Hill, Ben-Haim, Traore - Jenas, Mbia - Park, Remy, Townsend - Zamora.

Pierwszy gwizdek Jonathana Mossa rozpoczął mecz

Już w pierwszej minucie mamy bramkę dla Arsenalu! Po ładnej kombinacyjnej akcji całego zespołu oko w oko z Greenem stanął Theo Walcott i strzałem po długim słupku pokonał angielskiego bramkarza. 1:0 dla Kanonierów.

W 15. minucie po kolejnej kombinacyjnej akcji na strzał z dystansu zdecydował się Cazorla, jednak uderzenie Hiszpana zostało zablokowane.

Kolejne minuty to ciągła ofensywa podopiecznych Wengera, którym nie udawało się jednak zaprezentować żadnej ciekawej, składnej akcji, po której mogliby oni podwyższyć prowadzenie.

W 24. minucie przed dogodną sytuacją stanęli Kanonierzy, jednak nikt nie poszedł do końca za piłką, którą przepuścił Walcott po płaskim dośrodkowaniu Podolskiego.

W 26. minucie podanie w pole karne otrzymał Theo Walcott od Tomasa Rosicky'ego. Anglik odwrócił się z rywalem na plecach i oddał strzał po krótkim słupku bramki strzeżonej przez Greena, jednak angielski golkiper zdołał sparować piłkę na słupek, po czym wybili ją jego obrońcy.

Pięć minut później po zamieszaniu w polu karnym Arsenalu na strzał zdecydował się Park Ji-Sung, jednak został on zablokowany.

W 37. minucie po niecelnym wyrzucie Szczęsnego piłkę przejął Ben Haim, przebiegł kilka metrów i oddał ładny strzał, jednak polski golkiper tym razem nie popełnił błędu i bez problemu złapał futbolówkę. Kilka minut później ładny strzał z rzutu wolnego oddał Townsend, jednak futbolówka minimalnie minęła słupek.

Po minucie doliczonego czasu gry sędzia wysłał graczy na przerwę.

W przerwie Harry Redknapp przeprowadził pierwszą zmianę. Boisko opuścił Mbia, którego zastąpił Derry.

Początek drugiej połowy to rozpaczliwe ataki gospodarzy, które nie przynosiły jednak większego rezultatu.

W 56. minucie ładnym strzałem popisał się Loic Remy, jednak na posterunku czekał Wojciech Szczęsny, który nie miał problemów z tym uderzeniem.

W 60. minucie prawym skrzydłem ładnie urwał się Townsend, a Monreal musiał ratować się faulem, za co obejrzał żółtą kartkę. Cztery minuty później za faul na Rosickym podobny kartonik otrzymał Derry.

W 71. minucie Walcott ładnie urwał się Ben Haimowi i uderzył w kierunku krótszego słupka bramki Greena, jednak ten nie dał się zaskoczyć i sparował piłkę na rzut rożny.

W 78. minucie za faul na Rosickym obejrzał Jenas. Po chwili Redknapp przeprowadził kolejną zmianę. Za Zamorę wszedł Taarabt.

W 83. minucie mocniej zabiły serca kibiców. Techniczny strzał ze skraju pola karnego oddał Remy, jednak Szczęsnemu udało się obronić to uderzenie.

Chwilę później Arsene Wenger przeprowadził pierwszą zmianę. Alex Oxlade-Chamberlain zastąpił Podolskiego. W 89. minucie za Cazorlę wszedł Wilshere. Dwie minuty później Wenger zdecydował, że chwilę odpoczynku powinien dostać Rosicky, wobec czego zastąpił go Vermaelen. Minutę później na jeszcze jedną zmianę zdecydował się Harry Redknapp. Fabio zastąpił Armanda Traore. Chwilę później sędzia zakończył spotkanie. Kolejne trzy punkty dla Arsenalu!

Raport pomeczowy autor: Łukasz Kęczkowski źrodło: własne
Arsenal23 komentarzy: 21312 newsów: 207.05.2013, 20:56

Tia, ładnie grają, walczo jak lwy.

maciekbe komentarzy: 1245807.05.2013, 20:54

ej kibicujemy Wigan żeby się nie spinali na mecz z nami jak dostaną dzisiaj w dupe, co ?

arsenalfann komentarzy: 1024307.05.2013, 20:53

Lag i 2 posty...

Arsenal23 komentarzy: 21312 newsów: 207.05.2013, 20:53

Ale ten McManaman kręci, lepszy od Poldiego, hejt

Jeśli przyjdzie Jovetić i grałby na skrzydle to problem związany z Giroudem dalej nie będzie rozwiązany. Żiru nie ma żadnej rywalizacji. Benek by się przydał aby nastraszyć Girouda to może ten przestałby się łapać na głowę i wywalać język na wierzch.

Benteke to nie Giroud, że truchta ciągle między obrońcami
Benteke cofa się i pomaga w rozegraniu. To, że jest wysoki nie oznacza, że jest wielkim klocem stojącym w polu karnym. Jest bardzo ruchliwy

diabolek96 komentarzy: 7107.05.2013, 20:51

@mrsomebody

dzięki

arsenalfann komentarzy: 1024307.05.2013, 20:50

Żadnego skrzydłowego nie sprzedamy. Połowa świeża, a Theo i OX mają kontrakty.

ArseneAl komentarzy: 2341707.05.2013, 20:50

@koczan_4
Ilościowo skrzydła są mocno obsadzone, trochę gorzej z jakością. Ale na skrzydle też może grać od biedy Cazorla i ewentualny nasz transfer czyli Jovetić więc na tą pozycję nie spodziewam się żadnych transferów.

mitmichael komentarzy: 4924307.05.2013, 20:49

@ArseneAl
Przepraszam Cie bardzo ale w takim razie Jovetic tez sie nadaje do ligowego sredniaka i na pewno nie jest wart 25-30mln euro

mrsomebody komentarzy: 602107.05.2013, 20:48

Dzisiejszej nocy był pierwszy i Chicago wygrało. Drugi pewnie jest w nocy ze srody na czwartek.

koczan_4 komentarzy: 330207.05.2013, 20:47

Bo IMO jeśli byśmy mieli sprzedać Gervinho to zastąpić by go mogli Draxler lub Mertens. Obaj z dobrze ułożoną stopą i groźnym strzałem z dystansu.

arsenalfann komentarzy: 1024307.05.2013, 20:47

Nie. Obecnie mamy 4 skrzydłowych. Po co nam 5? Podolski, Theo, Czoło i OX. Dojdzie nowy więc jeden wyleci ze składu.

Ars3n komentarzy: 1235407.05.2013, 20:46

maciekbe
wlasnie, oni w swoich klub tez strzelali z dystansu i co jak Benteke przyjdzie to on dalej to bedzie robil? widac, ze wychodzi od strony trenera i sie okaze, ze nawet taki Benteki bedzie wchodzil w pole karne i podawal na 5m.

A najbardziej to chcialbym napastnika podobnego do Suareza. Wtedy nie martwilbym sie o bramki i czy sam nam wygra mecz. Z Giroud jest tak, ze nie dostaje pilek (by Marzag), drugi ze bez formy itd.

koczan_4 komentarzy: 330207.05.2013, 20:46

Temat napastnika byl tu już tysiące razy wałkowany. A co myślicie o naszych skrzydłach, potrzebny jakiś nowy skrzydłowy, czy nie?

diabolek96 komentarzy: 7107.05.2013, 20:45

A kiedy jest ? o.O

arsenalfann komentarzy: 1024307.05.2013, 20:45

Nasze możliwości są ograniczone więc Jovetić w każdym aspekcie będzie lepszy niżeli Giroud. Żiru tylko lepiej gra głową.

maciekbe komentarzy: 1245807.05.2013, 20:43

i nawet nie zaczynajmy dyskusji o rzutach rożnych. Ile my ich mamy w każdym meczu? po 10? i co z tego ? -_____-
ok meczyk, zaczynamy marsz po drugie miejsce :D

maciekbe komentarzy: 1245807.05.2013, 20:42

Taki ktoś jak Benteke przydałby się z jednego prostego powodu: gość nie boi się uderzyć na bramkę. U nas wszyscy są pewni siebie do momentu, jak dolecą do pola karnego, nagle każdy chce się pozbyć piłki albo dostarczyć ją nie wiadomo po co na piąty metr. Przecież Poldi i Oli strzelali w swoich klubach jak tylko zobaczyli kawałek miejsca. Każdy kto do nas przejdzie nagle gubi gdzieś po drodze jaja. To samo z rzutami wolnymi. Cazorla wymiatał w Maladzie czy Villarealu, Arteta strzelał w Evertonie. Przychodzą do nas i kopią w mur.

ArseneAl komentarzy: 2341707.05.2013, 20:42

@Arsenal23
Dlatego cały czas podkreślam, że to moje zdanie.

arsenalfann komentarzy: 1024307.05.2013, 20:42

@matt
Lewy nie potrafi sobie sam wypracować sytuacji? To chyba w tylko w reprezentacji gdzie piłki dostaje na 40 metrze.

matt21 komentarzy: 541407.05.2013, 20:40

Jovetic potrafi sam stworzyć sobie klarowną sytuację w przeciwieństwie do Giroud/Ba czy nawet Lewego.

Nie wiem czemu, ale coś mi podpowiada, że Jovetic w Arsenalu i tak wyląduje na skrzydle.

arsenalfann komentarzy: 1024307.05.2013, 20:37

Heh Żiru też ma dobre statystyki. Albo je miał.

Borekenema komentarzy: 7887 newsów: 107.05.2013, 20:36

z kolei Benteke jest niedoceniany, bo gra w drużynie, która dołuje i właśnie są tezy, że się nie sprawdzi w lepszej drużynie. się nie okaże aż się nie sprawdzi

ArseneAl komentarzy: 2341707.05.2013, 20:36

A z Joveticiem IMO może być wręcz odwrotnie.
Nie powala skutecznością (chociaż IMO nie ma złych statystyk) ale jest to zawodnik hmm... z nieprzeciętną jakością :P który bardzo do nas pasuje i moim zdaniem ze wsparciem w postaci Cazorli czy Jacka może stać się jeszcze skuteczniejszy.

mrsomebody komentarzy: 602107.05.2013, 20:36

diabolek96

przecież nie ma dzis

Ars3n komentarzy: 1235407.05.2013, 20:36

Dobra, zjadlem, mozna pospamowac.

Dokladnie ArseneAl. Takie same zdanie mam na temat tych graczy.

Diabolek
pewnie na canal+

arsenalfann komentarzy: 1024307.05.2013, 20:36

Nie potrzebny nam kolejny skrzydłowy.

Borekenema komentarzy: 7887 newsów: 107.05.2013, 20:35

Jovetic jest dobry, ale ma lepszą prasę niż umiejętności moim zdaniem. nic wielkiego nie pokazuje, u nas by się prędzej przydał na skrzydło i jeśli przyjdzie właśnie tam go Wenger będzie wystawiał

Arsenal23 komentarzy: 21312 newsów: 207.05.2013, 20:34

Benteke jest młody i gra w reprezentacji to o czymś świadczy. I nie, nie jest tam nic grane na niego, było to widać z Sunderlandem

diabolek96 komentarzy: 7107.05.2013, 20:31

wiecie gdzie można obejrzeć Miami vs Chicago ? ;)

arsenalfann komentarzy: 1024307.05.2013, 20:31

Lewy! Ale to jest nie możliwe więc będę zmuszony cieszyć się z Jovetića.

ArseneAl komentarzy: 2341707.05.2013, 20:30

Tacy zawodnicy jak Benteke czy Demba Ba to nadają się na ligowych średniaków. Są tam gwiazdami, wszyscy grają na nich i trzepią gole.
W takim Arsenalu Benteke IMO wbrew pozorom nie strzeliłby tylu bramek co w Aston Villi.
Wystarczy spojrzeć na Dembę Ba, owszem Benitez rotuje napastnikami ale ile Ba strzelił bramek w lidze po transferze? 3?

Borekenema komentarzy: 7887 newsów: 107.05.2013, 20:24

@afcforever
takie moje zdanie

shark31 komentarzy: 601307.05.2013, 20:24

Akurat Higuain jest w czolowce skutecznosci w europie wiec nie wim o co cho...:)

Borekenema komentarzy: 7887 newsów: 107.05.2013, 20:21

Benteke to najlepsza możliwa opcja. ogólnie jakby Aston Villa spadła to można odkupić napastnika i prawego obrońcę

mitmichael komentarzy: 4924307.05.2013, 20:18

To ja juz wole Benteke z tych wszystkich wymienionych tutaj napastnikow.

madridista1 komentarzy: 15707.05.2013, 20:11

Palacio ma 12 bramke w lidze to nie wiem czy tak wymiata.

Arsenal23 komentarzy: 21312 newsów: 207.05.2013, 20:08

To że nie grają w dobrym klubie nie znaczy że są słabsi, Palacio w tym sezonie wymiata i zamiata, Milito to staruszek ale na początku sezon dawał rade.

matt21 komentarzy: 541407.05.2013, 20:08

Remy*

chica10 komentarzy: 1745 newsów: 207.05.2013, 20:07

Myślicie, że Bender byłby dobry dla nas? Tak ostatnio ucichły plotki o nim.

madridista1 komentarzy: 15707.05.2013, 20:06

Arsena23
Higuain może i najskuteczniejszy nie jest ale Palacio ,Milito prosze Cie..

matt21 komentarzy: 541407.05.2013, 20:06

Richards, Dragovic, Capoue, Jovetic i Ramy - walczymy o mistrza.

ehehehe

madridista1 komentarzy: 15707.05.2013, 20:04

songoku95
W obecniej sytuacji ? Pipita osatni przedlużyl kontrakt wiec nie pozbędna sie go za mniej niż 25 mln.

Arsenal23 komentarzy: 21312 newsów: 207.05.2013, 20:00

Tak naprawdę to nie wiem czemu Higuain gra w reprezentacji. Aguero, Tevez, Palacio, Milito, są od niego znacznie lepsi