Mecz do zapomnienia, Stoke 1:0 Arsenal

Mecz do zapomnienia, Stoke 1:0 Arsenal 01.03.2014, 16:52, Łukasz Kęczkowski 2636 komentarzy

Byliśmy świadkami bardzo słabego meczu na Britannia Stadium. Sytuacji było jak na lekarstwo, znacznie więcej fauli, brzydkiej i brudnej gry. Widowisko takie jak to dzisiejsze kibice powinni jak najszybciej zapomnieć, natomiast gracze Arsenalu powinni mieć je w pamięci przez długi czas, by szybko, a najlepiej w ogóle, się nie powtórzyło. Co prawda można mieć pretensje do sędziego, jednak podopieczni Wengera sami są sobie winni. Dzisiaj zagrali zwyczajnie tragicznie, nie potrafili stworzyć sobie dogodnych sytuacji strzeleckich i ponieśli bolesną porażkę.

Obie drużyny przystąpiły do meczu w następujących składach:

Stoke City: Begović - Cameron, Shawcross, Wilson, Pieters - Walters, Nzonzi, Whelan, Adam, Arnautovic - Crouch.

Arsenal: Szczęsny - Sagna, Mertesacker, Koscielny, Gibbs - Arteta, Wilshere - Cazorla, Rosicky, Podolski - Giroud.

Pierwsze minuty były dość senne w wykonaniu obu zespołów. Gra toczyła się głównie w środku pola, żadna z ekip nie stwarzała drugiej realnego zagrożenia. Warto także odnotować, iż w ciągu pierwszego kwadransa gry to gracze Stoke mieli znacznie większe posiadanie piłki.

W piętnastej minucie w dogodnej sytuacji do zdobycia pierwszej bramki w meczu był Walters, jednak jego uderzenie głową minimalnie minęło bramkę Szczęsnego.

Trzy minuty później na indywidualną akcję zdecydował się Santi Cazorla, jednak uderzenie Hiszpana znacznie minęło spojenie bramki strzeżonej przez Begovicia.

W dwudziestej pierwszej minucie Cazorla ładnie wypuścił Gibbsa lewym skrzydłem, Anglik dośrodkował w pole karne rywala, jednak osamotniony Giroud nie był w stanie celnie uderzyć.

W trzydziestej minucie francuski snajper znowu otrzymał dośrodkowanie, tym razem z prawej strony, i udało mu się oddać celny strzał, jednak zbyt lekki by zaskoczyć Begovicia.

Dwie minuty później ładnym rajdem popisał się Arteta, podał na lewo do Podolskiego, jednak strzał Niemca nie poszybował nawet w światło bramki.

W trzydziestej dziewiątej minucie ładną kombinacyjną akcję przeprowadzili Kanonierzy, jednak ostatnie podanie od Girouda do Wilshere'a było dla Anglika zbyt mocne.

Trzy minuty później bardzo ładny strzał z dystansu oddał Whelan, jednak świetnym refleksem popisał się Szczęsny i odbił piłkę. Chwilę później kontratak przeprowadzili gracze Arsenalu, jednak Santi Cazorla zagrał samolubnie i nie podał futbolówki Podolskiemu, tylko sam oddał strzał, który bez problemu wyłapał Begovic.

W 52. minucie ekwilibrystycznego uderzenia próbował Peter Crouch, jednak piłka minęła słupek bramki strzeżonej przez Szczęsnego.

Już minutę później pod bramką Polaka naprawdę się zakotłowało. Nie wynikło to jednak ze świetnej gry gospodarzy, lecz z błędów w komunikacji graczy Arsenalu. Piłkę próbował łapać Szczęsny, wybijał ją w tej samej chwili Giroud, jednak na szczęście po chwili sędzia odgwizdał spalonego.

W 65. minucie kolejną sytuację stworzyli sobie gracze Stoke. Crouchowi udało się przeskoczyć Koscielny'ego i oddać kąśliwy strzał głową, jednak refleksem popisał się Szczęsny.

W 66. minucie pierwszą zmianę przeprowadził Arsene Wenger. W miejsce Lukasa Podolskiego zameldował się Mesut Ozil.

W 72. minucie Charliego Adama zastąpił Stephen Ireland. Dwie minuty później Alex Oxlade-Chamberlain zmienił Tomasa Rosicky'ego.

74 minuta i rzut karny dla Stoke! Sędzia uznał, że Koscielny zagrał piłkę ręką i bez wahania podyktował jedenastkę. Futbolówkę na wapnie ustawił Walters i płaskim strzałem pokonał Szczęsnego. 1:0 dla Stoke.

W 81. minucie Jacka Wilshere'a zastąpił Yaya Sanogo.

Dwie minuty później strzał ze skraju pola karnego oddał Mesut Ozil, jednak jego uderzenie minimalnie minęło słupek bramki Begovicia.

W 88. minucie Arnautovicia zmienił Etherington.

W 94. minucie w świetnej sytuacji znalazł się Yaya Sanogo. Francuz znalazł się niekryty w polu karnym, przyjął podanie od Chamberlaina i złożył się do strzału. Niestety piłka po jego uderzeniu poszybowała wysoko ponad bramką.

Raport pomeczowyStoke City autor: Łukasz Kęczkowski źrodło: własne
Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 304.03.2014, 14:03

Bony Wilfried w nowym sezonie może reprezentować barwy Arsenalu Londyn. Zainteresowany piłkarzem Swansea jest menedżer klubu ze stolicy Anglii, Arsene Wenger.

Link już dałem ale niestety zły. Może to będzie nasz letni transfer kto wie.

jimmykanonier1886 komentarzy: 1078404.03.2014, 13:46

nowy news główny

Daniho komentarzy: 9765 newsów: 104.03.2014, 13:46

jimmy
w sumie kontrakt nie tak dawno podpisywal , a jak bedzie gral jak w tym sezonie to 100 to luzno :D

jimmykanonier1886 komentarzy: 1078404.03.2014, 13:43

Jeszcze Ramsey podobno podwyżka do 100 tysięcy tygodniówka

TakKrzysiu komentarzy: 893604.03.2014, 13:41

Ale ludki w Polsce to tępe strzały. Sporo osób wypisuje rzeczy typu "a niech bedzie wojna, dajcie mi tylko karabin :D". Ludzie nie mają chyba pojęcia co to za zjawisko.

Daniho komentarzy: 9765 newsów: 104.03.2014, 13:24

Per i Rosa nowe kontrakty bardzo dobrze :)

AFC1208 komentarzy: 137004.03.2014, 13:12

Arsenal.com

jimmykanonier1886 komentarzy: 1078404.03.2014, 13:09

PER I ROSA Z NOWYMI KONTRAKTAMI

Kaczaza komentarzy: 721804.03.2014, 13:05

kaziu874
Tam odbudowa drużyny nastąpi latem. Całkiem możliwe że Poldi pójdzie razem z Sagną. Jesteśmy lepsi od Interu, ale nia mamy cohones.

Qarol;
Pisanie że nikogo nie można było kupić to przesada. Największe kluby biorą co chcą.
Kupno Benteke czy Sturridgea rozwiązałoby sprawę.

Kanonier204
I Kościelny jeśli nic nie wygramy.

shark31 komentarzy: 601304.03.2014, 12:55

Cardiff spadnie wiec bedzie do wziecia bardzo dobry , mlody i angielski obronca. Mowa ofc o Coulkerze.

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 304.03.2014, 12:50

igol.pl/article,69248.html

Co wy na to ? może to będzie ten hit lata? :D

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 304.03.2014, 12:46

Czyli w najgorszym przypadku odchodzi verma,podolski i sagna. Najchętniej zostawiłbym ich wszystkich ale co będzie czas pokaże.

Qarol komentarzy: 1450204.03.2014, 12:32

Prawda taka, ze w zimie ciezko wyciagnac dobrego zawodnika za cene adekwatna do umiejetnosci. Za takiego Draxlera zaśpiewali sobie kwotę z dupy totalnie, nie było sensu go kupować.

Trzeba czekać na okienko letnie i wtedy okaze sie czy zakup Oezila byl jednorazowym wyskokiem pod publikę czy realnymi ambicjami Wengera. Kasa jest i kazdy o tym mowi. Czekamy na zakupy.

kaziu874 komentarzy: 672904.03.2014, 12:23

Z zimowym okienkiem się zgodzę, bo sam do dzisiaj nie wiem o czym Wenger wtedy myślał i czym się kierował. Ale samo kupno Ozila w lecie juz o czymś swiadczy, a czy to był jednorazowy wyskok czy na prawdę Arsene ma ambicje na coś więcej niż top4 to się okaże w letnim okienku. No bo kogo takiego kupił Inter, że piszesz że chcą odbudować potęgę? Gwiazd nie sprowadzają, wyników w lidze najlepszych tez nie mają, a Arsenal mimo wszystko do lidera traci tylko 4 pkt w lidze angielskiej, która przez wiele osób uznawana jest za najlepszą na świecie. Sory, ale Arsenal>Inter i myślę że prędko się to nie zmieni.

Flisu komentarzy: 160204.03.2014, 12:19

Arsenal are leading PSG, Real Madrid and Juventus in the race to sign Real Sociedad winger Antoine Griezmann. (Source: Daily Mirror)

Kaczaza komentarzy: 721804.03.2014, 12:14

kaziu874;
Nie zgodzę się z Tobą, kupno Kima Källströma pokazało, że top 4 to cel Arenalu. Ja to widzę tak, odpada mi Aaron i Theo, czyli główni strzelcy bramek, Girouda nie liczę ponieważ strzela fartem i stracił formę, czekają mnie rewanże z Chelsea, Liver,Tottkami, Evertonem i Manchesterami i trafiam na Bayern w LM.
Co robię? Kupuje Dm z kontuzją?

kaziu874 komentarzy: 672904.03.2014, 12:07

I chodziło mi o to, że nie uważam aby liga włoska była dla Lukasa dobrym rozwiązaniem.

kaziu874 komentarzy: 672904.03.2014, 12:06

Kaczaza ---> okej, jeżeli Poldi będzie chciał odejść to ja nie widzę problemu, bo taki piłkarz nie chce siedzieć na ławce, a i Wenger nie za bardzo na niego stawia. Ale Twój argument ze chcą odbudować potęgę nie jest dobry, bo w Arsenalu też mają takie plany (mniejsze lub większe).

Kaczaza komentarzy: 721804.03.2014, 12:00

kaziu874
Tam są ambicje, chcą odbudować potęgę. W Arsenalu nie ma ambicji i cohones żeby coś osiągnąć. Napisałem tak ponieważ bardzo lubię tego asa, a jeśli ma się marnować jak Ciamak czy Andrzej to lepiej niech coś pogra.

kaziu874 komentarzy: 672904.03.2014, 11:55

Kaczaza --> dlaczego? Inter to już nie ta sama drużyna co kiedyś, Arsenal jest lepszy na ten moment. Jeżeli jednak patrzeć na to z tej strony, że tam by miał pewny skład (może) i być może większą tygodniowke (u nas ma jedną z większych) to może rozważyć tą opcję. Jednak czy byłoby to dla niego korzystne? Moim zdaniem nie, choć tam może być gwiazdą jak Gervinho, bo tam by miał dużo więcej czasu na przymierzenie z tej swojej lewej nogi. Na jego miejscu jak juz chce odejść to szukałbym czegoś w Niemczech.

stovegunner komentarzy: 238204.03.2014, 11:48

Coleman mówił że Rambo wróci tydzień lub dwa po meczach reprezentacyjnych więc przeciągnie się do 2/3 tygodnie ...

creatiVe4 komentarzy: 376404.03.2014, 11:46

youtube.com/watch?v=EGSXjWojowM

Kaczaza komentarzy: 721804.03.2014, 11:31

Poldi ma ofertę z interu, na jego miejscu już bym się pakował.

Kaczaza komentarzy: 721804.03.2014, 11:23

Flisu;
bo sezonowcy dali noge :)

Flisu komentarzy: 160204.03.2014, 11:16

Dawno nie widziałem na k.com, żeby w połowie pierwszej strony był komentarz z godziny 22 ;o

Sathiss komentarzy: 195104.03.2014, 10:10

Ramsey tak szybko nie wróci. Ostatnio przecież ledwo się wyleczył, poszedł na trening i odnowiła mu się kontuzja. Teraz go tak szybko ze szpitala nie wypuszczą.

f4bregas komentarzy: 103704.03.2014, 10:09

Poldi mówi , że chce pomóc Polsce w awansie do Francji strzelając bramki szkotą i irlandczyką , aby tracili punkt . Bo dla niego idealny wynik eliminacji to 1.Niemcy 2.Polacy , abyśmy razem pojechali na Euro . I jak tu Gościa nie lubić :D

mskafc komentarzy: 579604.03.2014, 10:02

ponoc Ramsey mial wrocic na derby polnocnego Londynu, czyli chyba za 2-3 tygodnie. niedopuszczalne.

kaziu874 komentarzy: 672904.03.2014, 09:50

Ramsey to pewnie jeszcze długo nie wróci, bo jakby był bliski powrotu to by już coś Wenger wspomniał. Tak poza tematem, to ten Freeman, co kiedyś grał u nas? Fajne bramki strzelił - youtube.com/watch?v=ceeecLfxr64

Kaczaza komentarzy: 721804.03.2014, 09:46

Wręcz musi, bo to co było ze stoke ostatnio to parodia.

Master10 komentarzy: 9225 newsów: 304.03.2014, 09:44

a wlasnie Ramsey jakos tak na dniach powinien wrocic ? ile tam mu z tydzien zostalo? fajnie jak by wrocil po Evertonie, tylko na maxa zdrowy

stovegunner komentarzy: 238204.03.2014, 09:44

coś długo nie ma newsa: powołania do reprezentacji

DzejCoop komentarzy: 326404.03.2014, 08:11

KTG

Słabe, są lepsze.

Kaczaza komentarzy: 721804.03.2014, 07:42

Coś wiadomo kiedy Rambo wraca do treningów z pełnym obciążeniem?

rysiek098 komentarzy: 248904.03.2014, 06:03

Marzag; bo ja wiem czy nie wiąże z nim przyszłości.. wydaje mi się, że źle to ująłeś. IMO chodzi o to, że Podolski lepiej gra pojawiając się na boisku w drugiej połowie, niż od początku. Ile było już takich przykładów, gdzie wchodząc w kilka minut strzela bramkę, a będąc od 1. minuty nie potrafi nawet ograć zawodnika? :)
IMO jest szczęśliwy w Londynie, jego pozycja nie jest aż taka zła, żeby się ulatniać :)
Zresztą chyba nie stać nas teraz na zakup kolejnego zawodnika, licząc po napastniku, PO, ŚPD, więc raczej nie odejdzie :P

mar12301 komentarzy: 2311304.03.2014, 01:44

Suchar na dziś
-Jaka jest różnica między Leonardo DiCaprio a Chelsea?
-Chelsea ma Oscara
#ba dum tss

najsik93 komentarzy: 16904.03.2014, 01:30

Akurat z Ramseya to 9/10 osób z tej strony kpiła...

Marzag komentarzy: 41183 newsów: 104.03.2014, 01:30

rysiek, jestem ostatni do stwierdzenia arteta out czy poldi out :-P ale wenger zdaje się nie wiązać z poldim przyszłości, woli grać pomocnikami na skrzydle niż nim, a sam poldi nie stara się zmienić swojej sytuacji i się chowa w meczach

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 104.03.2014, 01:01

Pamiętam jak Rudzki śmiał się z Ramseya. **** jerychoński.

rysiek098 komentarzy: 248904.03.2014, 00:42

Marzag; dlaczego Podolski miałby odchodzić po sezonie? skąd się biorą takie głupie teorie? bo nie gra ciągle w pierwszym składzie to od razu zmieni klub? Nie rozumiem, czym się kierują tacy ludzie jak Ty, którzy twierdzą, że Podolski out, Arteta out.