Mecz do zapomnienia, Stoke 1:0 Arsenal

Mecz do zapomnienia, Stoke 1:0 Arsenal 01.03.2014, 16:52, Łukasz Kęczkowski 2636 komentarzy

Byliśmy świadkami bardzo słabego meczu na Britannia Stadium. Sytuacji było jak na lekarstwo, znacznie więcej fauli, brzydkiej i brudnej gry. Widowisko takie jak to dzisiejsze kibice powinni jak najszybciej zapomnieć, natomiast gracze Arsenalu powinni mieć je w pamięci przez długi czas, by szybko, a najlepiej w ogóle, się nie powtórzyło. Co prawda można mieć pretensje do sędziego, jednak podopieczni Wengera sami są sobie winni. Dzisiaj zagrali zwyczajnie tragicznie, nie potrafili stworzyć sobie dogodnych sytuacji strzeleckich i ponieśli bolesną porażkę.

Obie drużyny przystąpiły do meczu w następujących składach:

Stoke City: Begović - Cameron, Shawcross, Wilson, Pieters - Walters, Nzonzi, Whelan, Adam, Arnautovic - Crouch.

Arsenal: Szczęsny - Sagna, Mertesacker, Koscielny, Gibbs - Arteta, Wilshere - Cazorla, Rosicky, Podolski - Giroud.

Pierwsze minuty były dość senne w wykonaniu obu zespołów. Gra toczyła się głównie w środku pola, żadna z ekip nie stwarzała drugiej realnego zagrożenia. Warto także odnotować, iż w ciągu pierwszego kwadransa gry to gracze Stoke mieli znacznie większe posiadanie piłki.

W piętnastej minucie w dogodnej sytuacji do zdobycia pierwszej bramki w meczu był Walters, jednak jego uderzenie głową minimalnie minęło bramkę Szczęsnego.

Trzy minuty później na indywidualną akcję zdecydował się Santi Cazorla, jednak uderzenie Hiszpana znacznie minęło spojenie bramki strzeżonej przez Begovicia.

W dwudziestej pierwszej minucie Cazorla ładnie wypuścił Gibbsa lewym skrzydłem, Anglik dośrodkował w pole karne rywala, jednak osamotniony Giroud nie był w stanie celnie uderzyć.

W trzydziestej minucie francuski snajper znowu otrzymał dośrodkowanie, tym razem z prawej strony, i udało mu się oddać celny strzał, jednak zbyt lekki by zaskoczyć Begovicia.

Dwie minuty później ładnym rajdem popisał się Arteta, podał na lewo do Podolskiego, jednak strzał Niemca nie poszybował nawet w światło bramki.

W trzydziestej dziewiątej minucie ładną kombinacyjną akcję przeprowadzili Kanonierzy, jednak ostatnie podanie od Girouda do Wilshere'a było dla Anglika zbyt mocne.

Trzy minuty później bardzo ładny strzał z dystansu oddał Whelan, jednak świetnym refleksem popisał się Szczęsny i odbił piłkę. Chwilę później kontratak przeprowadzili gracze Arsenalu, jednak Santi Cazorla zagrał samolubnie i nie podał futbolówki Podolskiemu, tylko sam oddał strzał, który bez problemu wyłapał Begovic.

W 52. minucie ekwilibrystycznego uderzenia próbował Peter Crouch, jednak piłka minęła słupek bramki strzeżonej przez Szczęsnego.

Już minutę później pod bramką Polaka naprawdę się zakotłowało. Nie wynikło to jednak ze świetnej gry gospodarzy, lecz z błędów w komunikacji graczy Arsenalu. Piłkę próbował łapać Szczęsny, wybijał ją w tej samej chwili Giroud, jednak na szczęście po chwili sędzia odgwizdał spalonego.

W 65. minucie kolejną sytuację stworzyli sobie gracze Stoke. Crouchowi udało się przeskoczyć Koscielny'ego i oddać kąśliwy strzał głową, jednak refleksem popisał się Szczęsny.

W 66. minucie pierwszą zmianę przeprowadził Arsene Wenger. W miejsce Lukasa Podolskiego zameldował się Mesut Ozil.

W 72. minucie Charliego Adama zastąpił Stephen Ireland. Dwie minuty później Alex Oxlade-Chamberlain zmienił Tomasa Rosicky'ego.

74 minuta i rzut karny dla Stoke! Sędzia uznał, że Koscielny zagrał piłkę ręką i bez wahania podyktował jedenastkę. Futbolówkę na wapnie ustawił Walters i płaskim strzałem pokonał Szczęsnego. 1:0 dla Stoke.

W 81. minucie Jacka Wilshere'a zastąpił Yaya Sanogo.

Dwie minuty później strzał ze skraju pola karnego oddał Mesut Ozil, jednak jego uderzenie minimalnie minęło słupek bramki Begovicia.

W 88. minucie Arnautovicia zmienił Etherington.

W 94. minucie w świetnej sytuacji znalazł się Yaya Sanogo. Francuz znalazł się niekryty w polu karnym, przyjął podanie od Chamberlaina i złożył się do strzału. Niestety piłka po jego uderzeniu poszybowała wysoko ponad bramką.

Raport pomeczowyStoke City autor: Łukasz Kęczkowski źrodło: własne
CesK komentarzy: 210703.03.2014, 18:37

Rider
Nie dygaj wojny nie będzie

ArseneAl komentarzy: 2341703.03.2014, 18:37

@thide
Lekarz sprawdza czy nie masz przepukliny pachwinowej/mosznowej czy jakoś tak.
A do tego potrzebne jest ściągnięcie gaci i kaszlnięcie :)
Nie wiem czy coś się zmieniło bo komisję miałem ponad 5 lat temu.
Ale czy to takie istotne czy pokaże się przez 5 sek. jaja czy nie?

pajdek13 komentarzy: 150703.03.2014, 18:35

U nas ryży baran i jakże wykształcony broniu, a i bym zapomniał o ZDRADku robią się na mężów stanu i będą pokój na świecie zaprowadzać, a media są tak przekupione i tak ludziom mózgi wyprały, że to już się w pale nie mieści nawet :(

i to ma być argument?

USA zawsze się ma ruszyć jak coś się dzieje, ale wiadomo jak to wygląda. dbają tylko o swoje interesy i mają gdzieś Europę, jednak Obama boi się Putina i to widać. Stany zapewne zaczną mobilizować swoje wojska

Rider komentarzy: 242203.03.2014, 18:31

Sprawdzą czy macie 2 jądra.

danielosik (zawieszony) komentarzy: 1698203.03.2014, 18:31

Kiedyś byliśmy potężni a teraz ...

Rider komentarzy: 242203.03.2014, 18:30

Tatarzy są traktowani przez Turków jak bracia, także jeśli jutro do 4 rana zaatakują ich na Krymie to Turki mają konflikt murowany, a za nimi ruszy USA z NATO. Więc raczej prędzej zaatakują nas bo jesteśmy bezbronni.

thide komentarzy: 32389 newsów: 185203.03.2014, 18:29

@Deka, ale po co to skoro mam w akcie urodzenia, że wszystko OK?

DeKa komentarzy: 964 newsów: 203.03.2014, 18:28

Lekarz tylko sprawdza, czy masz "instrument" i tyle. Do tego badania takie jak ciśnienie, kręgosłup itd. Bez lęków.

Rider komentarzy: 242203.03.2014, 18:27

apetyt rośnie w miarę jedzenia. Nie mamy bomb atomowych to nas nikt nie respektuje.

danielosik (zawieszony) komentarzy: 1698203.03.2014, 18:26

Powiem wam, że ja się czuje jak na jakimś filmie ... strasznym

thide komentarzy: 32389 newsów: 185203.03.2014, 18:25

po Ukrainie przyjdzie czas nie na nas, a na Turków.

Mico17 komentarzy: 6910 newsów: 103.03.2014, 18:25

Rider
a z jakiej mańki mają brać się za Polskę?
jak nie będziemy się do nikogo czepiać i nie wwalać w nieswoje sprawy to dlaczego mają nas ruszyć? pod jakim pretekstem, dla jakich korzyści?

thide komentarzy: 32389 newsów: 185203.03.2014, 18:22

co do komisji to słyszałem, że mają absolutny zakaz żądania byś się przed nimi obnażał od zeszłego roku :P. czy to prawda? nie wiem

Rider komentarzy: 242203.03.2014, 18:20

tylko, że po Ukrainie będziemy my a Stany nas nie ruszą. Jeżeli po Krymie zaatakują dalsze regiony Ukrainy no to można się pakować.

Mico17 komentarzy: 6910 newsów: 103.03.2014, 18:15

Co do Stanów, to taka sama bajka jak Rosja.
prawy.pl/felieton/5170-michal-kowalczyk-oburzenie-inwazja-na-krym-a-jak-bylo-z-kosowem

fabik komentarzy: 2954 newsów: 2703.03.2014, 18:12

U mnie zamieszanie jajkami to był najmniejszy problem, lekarzowi który mnie "badał" tak śmierdziało z ryja, że myślałem, że puszczę na niego pawia jak coś do mnie mówił.

Alonso komentarzy: 1282403.03.2014, 18:05

To fajnych mieliście lekarzy w tej komisji jak wam sprawdzali jajka :D Jak ja byłem kilka lat temu na tym to tylko do gaci się rozbierało, a jedna dziwna rzecz, która robili każdemu to sprawdzanie czy obie nogi są równe.

Me3mber komentarzy: 256103.03.2014, 18:05

może się na froncie spotkamy, szeregowi.

Szogun komentarzy: 28256 newsów: 303.03.2014, 18:02

Nie ściągałem ale współczucia dla Was.

ArseneAl komentarzy: 2341703.03.2014, 17:59

Na komisji trzeba zdjąć gacie (za kotarą oczywiście), żeby lekarz obejrzał jaja i kaszlnąć żeby sprawdził czy się nie ma przepukliny.

Szogun komentarzy: 28256 newsów: 303.03.2014, 17:55

youngbot To wiem bo też na takiej byłem ale to było wieki temu i na szczęście,że ten cyrk już się skończył bo co na komisji żeby do woja nie iść ludzie robili to legenda a armia zawodowa to jedyne sensowne rozwiązanie.

ludi72 komentarzy: 142703.03.2014, 17:54

@szogun
Nie, ale każdy ma obowiązek stawić się na badaniach by został przydzielony do odpowiedniej kategorii. Armia jest zawodowa.

youngboy komentarzy: 194903.03.2014, 17:52

Szogun

Idziesz na komisję i przydzielają ci kategorię w zależności od stanu zdrowia na wypadek mobilizacji. Wojsko jest wyłącznie zawodowe

Szogun komentarzy: 28256 newsów: 303.03.2014, 17:51

To w PL jeszcze jest armia poborowa?? Pytam bo już 9 rok jestem w UK?? Pamietam jak bylem na komisji ale to bylo wieki temu a armia poborowa to dramat i już dawno powinnien być program do szkolenia zawodowego żołnierzy.

youngboy komentarzy: 194903.03.2014, 17:50

Ja musiałem zdjąć gacie i zrobić skłon na komisji... Obyło się bez dotykania przynajmniej

Piotrek95 komentarzy: 892503.03.2014, 17:46

kysio ja pisalem ale jestem w 3 klasie

dissault komentarzy: 326803.03.2014, 17:43

Ma ktoś może jakąś stronke z powołaniami do reprezentacji (najlepiej wszystkich) na środowe mecze towarzyskie?

Kysio2607 komentarzy: 1336003.03.2014, 17:41

Pisał ktoś z licealistów-drugoklasistów dziś próbną maturę z polskiego? :P

kamo99111 komentarzy: 687603.03.2014, 17:36

ale wy się sracie przed tą komisją ;P najgorsze jest to czekanie, a potem idzie z górki... Mi przysłali, że o 8 mam się stawić czy jakoś tak a wyszło tak, że chyba o 12-13 wszedłem bo szło alfabetycznie a ja mam nazwisko na Z... A potem jeszcze to oczekiwanie na głupią książeczkę.

Jednym słowem ta cała komisja to jedno wielkie gówno jak i zresztą cała polska armia, która imo jest tworem wirtualnym... :/ tak naprawdę byle gówno nas zaatakuje to leżymy i kwiczymy jak świnki....

Arsenalfcfan komentarzy: 1320703.03.2014, 17:30

Komisja jak komisja... przychodzisz, pokażesz się w galotach, sprawdzą zwrok, nogi itp. i będą kazać Ci czekać na książeczkę... co akurat u mnie trwało najdłużej.

ludi72 komentarzy: 142703.03.2014, 17:27