Mecz do zapomnienia, Stoke 1:0 Arsenal

Mecz do zapomnienia, Stoke 1:0 Arsenal 01.03.2014, 16:52, Łukasz Kęczkowski 2636 komentarzy

Byliśmy świadkami bardzo słabego meczu na Britannia Stadium. Sytuacji było jak na lekarstwo, znacznie więcej fauli, brzydkiej i brudnej gry. Widowisko takie jak to dzisiejsze kibice powinni jak najszybciej zapomnieć, natomiast gracze Arsenalu powinni mieć je w pamięci przez długi czas, by szybko, a najlepiej w ogóle, się nie powtórzyło. Co prawda można mieć pretensje do sędziego, jednak podopieczni Wengera sami są sobie winni. Dzisiaj zagrali zwyczajnie tragicznie, nie potrafili stworzyć sobie dogodnych sytuacji strzeleckich i ponieśli bolesną porażkę.

Obie drużyny przystąpiły do meczu w następujących składach:

Stoke City: Begović - Cameron, Shawcross, Wilson, Pieters - Walters, Nzonzi, Whelan, Adam, Arnautovic - Crouch.

Arsenal: Szczęsny - Sagna, Mertesacker, Koscielny, Gibbs - Arteta, Wilshere - Cazorla, Rosicky, Podolski - Giroud.

Pierwsze minuty były dość senne w wykonaniu obu zespołów. Gra toczyła się głównie w środku pola, żadna z ekip nie stwarzała drugiej realnego zagrożenia. Warto także odnotować, iż w ciągu pierwszego kwadransa gry to gracze Stoke mieli znacznie większe posiadanie piłki.

W piętnastej minucie w dogodnej sytuacji do zdobycia pierwszej bramki w meczu był Walters, jednak jego uderzenie głową minimalnie minęło bramkę Szczęsnego.

Trzy minuty później na indywidualną akcję zdecydował się Santi Cazorla, jednak uderzenie Hiszpana znacznie minęło spojenie bramki strzeżonej przez Begovicia.

W dwudziestej pierwszej minucie Cazorla ładnie wypuścił Gibbsa lewym skrzydłem, Anglik dośrodkował w pole karne rywala, jednak osamotniony Giroud nie był w stanie celnie uderzyć.

W trzydziestej minucie francuski snajper znowu otrzymał dośrodkowanie, tym razem z prawej strony, i udało mu się oddać celny strzał, jednak zbyt lekki by zaskoczyć Begovicia.

Dwie minuty później ładnym rajdem popisał się Arteta, podał na lewo do Podolskiego, jednak strzał Niemca nie poszybował nawet w światło bramki.

W trzydziestej dziewiątej minucie ładną kombinacyjną akcję przeprowadzili Kanonierzy, jednak ostatnie podanie od Girouda do Wilshere'a było dla Anglika zbyt mocne.

Trzy minuty później bardzo ładny strzał z dystansu oddał Whelan, jednak świetnym refleksem popisał się Szczęsny i odbił piłkę. Chwilę później kontratak przeprowadzili gracze Arsenalu, jednak Santi Cazorla zagrał samolubnie i nie podał futbolówki Podolskiemu, tylko sam oddał strzał, który bez problemu wyłapał Begovic.

W 52. minucie ekwilibrystycznego uderzenia próbował Peter Crouch, jednak piłka minęła słupek bramki strzeżonej przez Szczęsnego.

Już minutę później pod bramką Polaka naprawdę się zakotłowało. Nie wynikło to jednak ze świetnej gry gospodarzy, lecz z błędów w komunikacji graczy Arsenalu. Piłkę próbował łapać Szczęsny, wybijał ją w tej samej chwili Giroud, jednak na szczęście po chwili sędzia odgwizdał spalonego.

W 65. minucie kolejną sytuację stworzyli sobie gracze Stoke. Crouchowi udało się przeskoczyć Koscielny'ego i oddać kąśliwy strzał głową, jednak refleksem popisał się Szczęsny.

W 66. minucie pierwszą zmianę przeprowadził Arsene Wenger. W miejsce Lukasa Podolskiego zameldował się Mesut Ozil.

W 72. minucie Charliego Adama zastąpił Stephen Ireland. Dwie minuty później Alex Oxlade-Chamberlain zmienił Tomasa Rosicky'ego.

74 minuta i rzut karny dla Stoke! Sędzia uznał, że Koscielny zagrał piłkę ręką i bez wahania podyktował jedenastkę. Futbolówkę na wapnie ustawił Walters i płaskim strzałem pokonał Szczęsnego. 1:0 dla Stoke.

W 81. minucie Jacka Wilshere'a zastąpił Yaya Sanogo.

Dwie minuty później strzał ze skraju pola karnego oddał Mesut Ozil, jednak jego uderzenie minimalnie minęło słupek bramki Begovicia.

W 88. minucie Arnautovicia zmienił Etherington.

W 94. minucie w świetnej sytuacji znalazł się Yaya Sanogo. Francuz znalazł się niekryty w polu karnym, przyjął podanie od Chamberlaina i złożył się do strzału. Niestety piłka po jego uderzeniu poszybowała wysoko ponad bramką.

Raport pomeczowyStoke City autor: Łukasz Kęczkowski źrodło: własne
oberdiler komentarzy: 11503.03.2014, 02:26

Juve, tak poza tym to coś było nawijane w internetowej strefie ze Conte ma przechodzić na inną taktyke, razem z tym idąc inną kminę, trza czekać do lata możliwe że wtedy to się wydarzy bo ponoć było mówione że więcej praw dostanie do swojego zarządzania, ale to tylko taka ciekawostka pisana piórem za*****ego gośia heh, pzdr dla ogarnietych tutaj dopiero co konto odpaliłem.

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 103.03.2014, 01:39

Juve z tą archaiczną taktyką może radzić sobie tylko w Serie A. Piłkarzy mają dobrych, ale za mało jest tych wybitnych (coś jak w Arsenalu). W dodatku Juventus jest niewolnikiem własnej taktyki, bo niewielu piłkarzy nadaje się to ich ustawienia.

@Marzag
Moim zdaniem nie. No kurde, po coś chyba są te klauzule... Ciekawe czy ktoś się zajmie tą sprawą.

Marzag komentarzy: 41183 newsów: 103.03.2014, 00:51

bolek, turysta mówił że prawda. Można coś takiego robić bezkarnie?

RVP87 komentarzy: 116403.03.2014, 00:39

to skrzydłowy by się zdał masz racje, ale najpeirw Conte musi zmienić ustawienie i wtedy jakiś Cuadrado albo Alexis Sanchez :p i było by bosko, i oczywiście lewa obrona, no ale wszystko zalezy od Conte a jak dla mnie jak chce zmienić ustawienie to już w lidze powinien grać tym nowym by sie ogrywali i lapali nowy system :p

Bolek komentarzy: 423203.03.2014, 00:35

theguardian.com/sport/2014/mar/02/liverpool-john-henry-luis-suarez-clause?CMP=twt_gu

Zerknijcie na to. Ciekawe czy to prawda...

Arsenalfcfan komentarzy: 1320703.03.2014, 00:26

meczyki.pl/piekny_gol_christiana_benteke,34327,filmik.html

Giroud potrafi lepiej!

Klama komentarzy: 3971 newsów: 203.03.2014, 00:25

Kondziu10
Co oznacza 'mg' ? to znaczy 'mogę' ?
jeśli tak, to propsy, faktycznie mogę to strasznie długie słowo! dobrze, że ma swój gimbusiarski skrót. :)

Arsenalfcfan komentarzy: 1320703.03.2014, 00:25

RVP87,

Mi się wydaje, że w Juventusie brakuje klasowego skrzydłowego. Na siłę szuka się napastników do ustawienia 3-5-2 i przez to macie 6 napastników... Wiadomo, że Wasi skrzydłowi to mają grać bardziej defensywnie, ale lepiej chyba byłoby przejść do 4-3-3, dając Lichtensteinera na PO i poszukać dobrego LO.

Vidal, Pirlo i Pogba w środku, a z przodu Tevez, Llorente i nowy skrzydłowy. City gra bardzo podobnie, z tym, że u nich jest SPO. Ale mając tak kreatywnych 3 SP to nie musi być takiego SPO, Vidal i Pogba będą robić swoje.

Bolek komentarzy: 423203.03.2014, 00:22

@RVP87
Gra trzema obrońcami z pewnością jest ryzykowna. W moim przekonaniu jakość jest, liczba doświadczonych zawodników też się zgadza, więc trzeba w końcu przemyśleć kilka spraw i coś wygrać.

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 103.03.2014, 00:15

youtu.be/Bwo4kqOE6cc?t=1m20s

RVP87 komentarzy: 116403.03.2014, 00:12

no właśnie nie, z doswiadczonych graczy mamy Pirlo Buffona, Chielini też może być, a gdzie reszta??

tak samo nie wiem może ta taktyka sie nie sparwdza w Europie 3-5-2 i może Conte powinien zagrać tak jak z Realem 4-3-3 dobre mecze graliśmy z Realem w tym ustawieni, w Madrycie w 10 graliśmy jak równy z równym, nie wiem może tu leży ten minus taktyka i niedoświadczenie Conte jako ternera...

Kondziu10 komentarzy: 89103.03.2014, 00:12

mrsomebody

nie mg sie polaczyc ;/

Bolek komentarzy: 423203.03.2014, 00:08

To niedoświadczenie nie pasuje mi do układanki. Juve ma kilku doświadczonych liderów, którzy powinni poprowadzić resztę do jakiegoś sukcesu w LM. Mam tu na myśli Buffona, Pirlo, Teveza czy Chielliniego.

RVP87 komentarzy: 116403.03.2014, 00:04

no właśnie w Europie coś nie idzie nie wiem czemu bo piłkarzy mamy bardzo dobrych, pomoc jest super, bramkarz wiadomo, Tevez napastnik super, obrona solidna bardzo, więc czemu nie idzie w LM nie amm pojecia :( moze ze niedoświadczeni gracze i terner hymmm

Bolek komentarzy: 423202.03.2014, 23:59

@RVP87
Forza Juventus!

W lidze konkurencji nie ma, więc liczę, że w przyszłym sezonie w LM już nie zawiodą :)

mrsomebody komentarzy: 602102.03.2014, 23:58

haxball.com/?roomid=~206e5b3322dc6b5c007035ad499e91838d7b4919543f6112b0745ad5a01af7a0a

Mógłby mi ktoś pomóc? Chodzi o haxa :D

Gram od niedawna i jeszcze lamię, ale czasem na dużym boisku kiedy piłka wyjdzie za boisko zauważyłem, że ktoś podaje piłkę do bramki i stamtąd zaczynają grę. Kiedy grałem miałem podobną sytuację, podałem piłkę do bramkarza i ludzie zaczęli pisać 'ban xxx' i mnie wywalili z serwera. Ta syt powtórzyła się kilka razy, ktoś mnie oświeci co robię źle?

19TOMEK91 komentarzy: 156602.03.2014, 23:44

Mico

mam to samo ;/
jak to nie którzy mówią, sercem nie zarobisz ;)
ale ta armata w sercu często bierze górę ;)

aNormalny komentarzy: 348202.03.2014, 23:43

Ogladal ktos mecz Juve - Milan? Jak oceniacie mecz? Kto wedlug was byl najlepszy w oby dwoch druzynach?

hei007 komentarzy: 352802.03.2014, 23:39

Ciekawe kto dziś Oscary zgarnie.

Mico17 komentarzy: 6910 newsów: 102.03.2014, 23:36

a mi jak zwykle 1 mecz nie wszedł, więcej na Arsenal nie stawiam.

Bolek komentarzy: 423202.03.2014, 23:28

"Podolski has been at Arsenal for 2 years, and has only scored 2 goals when played with a midfielder on the opposite flank, we often play.."

Czyli jest tak jak pisałem rano. Podolski musi grać, ale tylko wtedy jak na prawej flance jest prawdziwy skrzydłowy (np. Ox). W innym wypadku faktycznie jest bezproduktywny. Nie wiem kiedy Arsene zaprzestanie tego planu grania środkowymi pomocnikami na flankach...

anty_pzpn_ komentarzy: 337002.03.2014, 23:05

Wlasnie przytulilem 137 funtow ;D juz drugi raz w ciagu tygodnia. Chyba w koncu jako taki sposob znalazlem na bukow ;D

19TOMEK91 komentarzy: 156602.03.2014, 22:57

Kysio

Ronnie jest zawsze mega :D dzeiki takim swirom sport jest fajny, a do snookera ciezko jest nie ktorych zagonić przed tv. Dzieki niemu zacząłem to oglądać. Mega koleś i mega maksymalny break na finałowy frame :)

Orandzo komentarzy: 338002.03.2014, 22:32

jak ktos znajdzie bramke teveza to niech sie podzieli linkiem ;)

Kysio2607 komentarzy: 1336002.03.2014, 22:30

Ogląda ktoś czasem snooker?

youtube.com/watch?v=44J0ro3ES1I Geniusz, mistrz, legenda :D

mic_now komentarzy: 218902.03.2014, 22:24

thauvin beznadziejny mecz dzisiaj. Zdjęty w 60 min.

Mihex komentarzy: 2360402.03.2014, 22:15

Nie mam pytań co za brama Teveza xO

mar12301 komentarzy: 2311302.03.2014, 22:15

Trequ

no niby tak, ale LM jednak była. No i sporo bramek jednak widzieliśmy :) szkoda, że mecz Arsenalu będzie trzeba oglądać na stream'ach.

stovegunner komentarzy: 238202.03.2014, 22:15