Mecz do zapomnienia, Stoke 1:0 Arsenal

Mecz do zapomnienia, Stoke 1:0 Arsenal 01.03.2014, 16:52, Łukasz Kęczkowski 2636 komentarzy

Byliśmy świadkami bardzo słabego meczu na Britannia Stadium. Sytuacji było jak na lekarstwo, znacznie więcej fauli, brzydkiej i brudnej gry. Widowisko takie jak to dzisiejsze kibice powinni jak najszybciej zapomnieć, natomiast gracze Arsenalu powinni mieć je w pamięci przez długi czas, by szybko, a najlepiej w ogóle, się nie powtórzyło. Co prawda można mieć pretensje do sędziego, jednak podopieczni Wengera sami są sobie winni. Dzisiaj zagrali zwyczajnie tragicznie, nie potrafili stworzyć sobie dogodnych sytuacji strzeleckich i ponieśli bolesną porażkę.

Obie drużyny przystąpiły do meczu w następujących składach:

Stoke City: Begović - Cameron, Shawcross, Wilson, Pieters - Walters, Nzonzi, Whelan, Adam, Arnautovic - Crouch.

Arsenal: Szczęsny - Sagna, Mertesacker, Koscielny, Gibbs - Arteta, Wilshere - Cazorla, Rosicky, Podolski - Giroud.

Pierwsze minuty były dość senne w wykonaniu obu zespołów. Gra toczyła się głównie w środku pola, żadna z ekip nie stwarzała drugiej realnego zagrożenia. Warto także odnotować, iż w ciągu pierwszego kwadransa gry to gracze Stoke mieli znacznie większe posiadanie piłki.

W piętnastej minucie w dogodnej sytuacji do zdobycia pierwszej bramki w meczu był Walters, jednak jego uderzenie głową minimalnie minęło bramkę Szczęsnego.

Trzy minuty później na indywidualną akcję zdecydował się Santi Cazorla, jednak uderzenie Hiszpana znacznie minęło spojenie bramki strzeżonej przez Begovicia.

W dwudziestej pierwszej minucie Cazorla ładnie wypuścił Gibbsa lewym skrzydłem, Anglik dośrodkował w pole karne rywala, jednak osamotniony Giroud nie był w stanie celnie uderzyć.

W trzydziestej minucie francuski snajper znowu otrzymał dośrodkowanie, tym razem z prawej strony, i udało mu się oddać celny strzał, jednak zbyt lekki by zaskoczyć Begovicia.

Dwie minuty później ładnym rajdem popisał się Arteta, podał na lewo do Podolskiego, jednak strzał Niemca nie poszybował nawet w światło bramki.

W trzydziestej dziewiątej minucie ładną kombinacyjną akcję przeprowadzili Kanonierzy, jednak ostatnie podanie od Girouda do Wilshere'a było dla Anglika zbyt mocne.

Trzy minuty później bardzo ładny strzał z dystansu oddał Whelan, jednak świetnym refleksem popisał się Szczęsny i odbił piłkę. Chwilę później kontratak przeprowadzili gracze Arsenalu, jednak Santi Cazorla zagrał samolubnie i nie podał futbolówki Podolskiemu, tylko sam oddał strzał, który bez problemu wyłapał Begovic.

W 52. minucie ekwilibrystycznego uderzenia próbował Peter Crouch, jednak piłka minęła słupek bramki strzeżonej przez Szczęsnego.

Już minutę później pod bramką Polaka naprawdę się zakotłowało. Nie wynikło to jednak ze świetnej gry gospodarzy, lecz z błędów w komunikacji graczy Arsenalu. Piłkę próbował łapać Szczęsny, wybijał ją w tej samej chwili Giroud, jednak na szczęście po chwili sędzia odgwizdał spalonego.

W 65. minucie kolejną sytuację stworzyli sobie gracze Stoke. Crouchowi udało się przeskoczyć Koscielny'ego i oddać kąśliwy strzał głową, jednak refleksem popisał się Szczęsny.

W 66. minucie pierwszą zmianę przeprowadził Arsene Wenger. W miejsce Lukasa Podolskiego zameldował się Mesut Ozil.

W 72. minucie Charliego Adama zastąpił Stephen Ireland. Dwie minuty później Alex Oxlade-Chamberlain zmienił Tomasa Rosicky'ego.

74 minuta i rzut karny dla Stoke! Sędzia uznał, że Koscielny zagrał piłkę ręką i bez wahania podyktował jedenastkę. Futbolówkę na wapnie ustawił Walters i płaskim strzałem pokonał Szczęsnego. 1:0 dla Stoke.

W 81. minucie Jacka Wilshere'a zastąpił Yaya Sanogo.

Dwie minuty później strzał ze skraju pola karnego oddał Mesut Ozil, jednak jego uderzenie minimalnie minęło słupek bramki Begovicia.

W 88. minucie Arnautovicia zmienił Etherington.

W 94. minucie w świetnej sytuacji znalazł się Yaya Sanogo. Francuz znalazł się niekryty w polu karnym, przyjął podanie od Chamberlaina i złożył się do strzału. Niestety piłka po jego uderzeniu poszybowała wysoko ponad bramką.

Raport pomeczowyStoke City autor: Łukasz Kęczkowski źrodło: własne
songoku95 komentarzy: 2348602.03.2014, 22:07

czyli możecie mi naskoczyć :3

jestem w dobrych stosunkach z Atena i jej tatuś mnie lubi!

No to fajna zajawka :D
Zainteresowało mnie to dlatego, że jak do tej pory nie spotkałem się jeszcze w Polsce z fanem któregoś z greckich zespołów :)

songoku95 komentarzy: 2348602.03.2014, 22:03

Może urzekla go historia Grecji?
Cywilizacja Minojska

FanPireusu komentarzy: 6302.03.2014, 22:02

@JackieW

Mój ojciec Grek , matka Polka :D . I tak wyszło że cała rodzina w Grecji u ktorej często w dzieciństwie siedziałem za Olympiakosem i tak mnie już zarazili tym :)

JackieW komentarzy: 8302.03.2014, 22:00

@FanPireusu

Skąd taki pomysł, by siedzieć w lidze greckiej i kibicować Olympiakosowi? Twoja matka to Eleni?

songoku95 komentarzy: 2348602.03.2014, 21:59

dawid
sny są mega xd ja to nigdy tego nie potrafiłem ogarnąć czasami mam takie sny, w których zupełnie nie idzie po mojej myśli i zdaje sobie sprawę że to sen i jest spoko. A rano wstaje taki poryty :D
LTG
HA! Mam 2 telefony!
#nowoczesny

Dawid04111 komentarzy: 13296 newsów: 1402.03.2014, 21:57

weź z tymi snami songo. Mi chyba dzisiaj pierwszy raz się śnił Arsenal. Coś, ze grałem w AFC, coś tam Bayern widziałem, ale za chwile juz grali beze mnie. Nie rozumiem snów. Coś sie śni, a za chwile jest zupełnie inne by znowu wróciło to co było.

LoveTheGunners komentarzy: 914002.03.2014, 21:57

song

całe szczęście , że Ty nie masz telefonu. Nie będzie Cię kusiło.

songoku95 komentarzy: 2348602.03.2014, 21:53

ltg
odnośnie przyry to Pani mówiła że będzie konfiskować telefonu i dzwonić do rodziców jak ktoś wyciągnie je na lekcji ;X

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 302.03.2014, 21:53

Skoro w rewanżu z rożnego trafił kosa to nie mam nic przeciwko jeśli to będą 3 rożne ! gol kosy i pera ;p

LoveTheGunners komentarzy: 914002.03.2014, 21:52

songo

niech Ci sie lepiej ostatni sprawdzian z przyry przyśni, troche adrenaliny nie zaszkodzi.

mar12301 komentarzy: 2311702.03.2014, 21:51

Niezbyt odległe mecze z Chelsea i City będą odpowiedzią. Jeśli udałoby się zdobyć w nich 4 pkt to jeszcze możemy marzyć o mistrzostwie. Ale raczej proste to nie będzie... Jakbyśmy 2 zdobyli to Wenger byłby w euforii.

songoku95 komentarzy: 2348602.03.2014, 21:50

W ogóle snił mi sę dzisiaj mecz Bayern- Arsenal i wygraliśmy 3-1 a bramki strzelali Kosa i Per x2!

FanPireusu komentarzy: 6302.03.2014, 21:47

Aha i cambpell nie gra u nas jako napastnik tylko gra skrzydłowego bardziej. Lewe lub prawe nie ma znaczenia , wszędzie może grać , jest fantastyczny , chciałbym aby go kupili , albo przynajmniej wypożyczyli na jeszcze jeden sezon bo bez niego to naprawdę duże osłabienie. Chłopak zrobił ogromne postępy

mar12301 komentarzy: 2311702.03.2014, 21:46

FanPireusu

dziękujemy za miłe słowa, ale i tak chcemy Campbella w Londynie :D

FanPireusu komentarzy: 6302.03.2014, 21:45

@LoveTheGunners

Dzisiaj cała drużyna grała wielkie G. Ale akurat campbell i taki Perez byli jasnymi punkami. Campbellowi jako jedynemu udawały się dryblingi i genialnie kiwał ich ale co z tego jak nie miał kto wykończyć .

@mar12301
Ja w was wierze ,bo umiejętności macie , mam nadzieję że uda się wygrać mistrza , kiedyś United straciło dużo punktów i City udało się wygrać, wierze w was kanonierzy .

Arsenalfcfan komentarzy: 1320702.03.2014, 21:45

Tak btw. to jakich zawodników uważacie za top3 na każdej pozycji?

u mnie tak przy 4-2-3-1:

Napastnik: Ibra, RvP, Messi
Lewe skrzydło: Cr, Ribery, Hazard
Prawe skrzydło: Bale, Robben, Di Maria/Muller.

FanPireusu

jedna porażka tragedii wam nie czyni. I tak zdobędziecie na 99% mistrza, a i w LM jesteście blisko ćwierćfinału. U nas tak różowo nie jest.

LoveTheGunners komentarzy: 914002.03.2014, 21:43

FanP

jak performance Campbella?

FanPireusu komentarzy: 6302.03.2014, 21:43

No i chyba przez tą wygraną z United poszli chłopcy na impreze która trwała cały weekend bo to jest przesada. W lidze wiem że wygramy , ale to są derby , i to bardzo boli. Mam nadzieję że uda się wam strzelić jak rok temu Bayernowi 2 brameczki i może w dogrywce coś się uda . Ba może nawet 0 :3 życzę wam tego z całego serca bo wasza piłka jest najładniejsza w Anglii ale macie pecha z tymi kontuzjami .

songoku95 komentarzy: 2348602.03.2014, 21:41

FP
ale wygrałeś na tygodniu z UTD a jednak macie ogromną przewagę nad 2nd miejscem :>

FanPireusu komentarzy: 6302.03.2014, 21:40

Łącze się z wami w bólu z tą porażką panowie. Moi też nie zachwycili , derby z Panathniakosem u siebie najważniejszy mecz w sezonie i to był najgorszy mecz Olympiakosu jaki widziałem w życiu. Przegrać z zielonymi kur%@ 0 : 3 u siebie to jest nie do opisania .

Szogun komentarzy: 28586 newsów: 302.03.2014, 21:35

O Juve strzeliło.Jak miło.

LoveTheGunners komentarzy: 914002.03.2014, 21:33

no tragedia, czas przerzucić się na Real albo Bayern.

kominiarz komentarzy: 10402.03.2014, 21:30

co dalej Liverpool nas wyprzedza ku*wa ja pierdykam no tragedia;/

LoveTheGunners komentarzy: 914002.03.2014, 21:28

gdzie haxbolery? ruma zakładać, i to raz dwa.

jimmykanonier1886 komentarzy: 1078402.03.2014, 21:26

mic now
piękna akcja, podobnie jak Walcott kiedyś z Liverpoolem

Arsenalfcfan komentarzy: 1320702.03.2014, 21:24

mic_now,

zwróć uwagę na to na jakiej pozycji gra Thauvin, na skrzydle czy jako 2 napastnik?

mic_now komentarzy: 218902.03.2014, 21:19

Co lucas zrobiil,masakra. Pol boiska przebiegl

Simpllemann komentarzy: 52841 newsów: 52402.03.2014, 21:19

Mico17
A i tak zawsze najwięcej narzekają na klub.

mic_now komentarzy: 218902.03.2014, 21:17

Tak jstem scoutem. Wenger mi kazal ogladac te mecze a pozniej zdac raport.

stovegunner komentarzy: 238202.03.2014, 21:15

co juventus teraz wybronił ;o

Mico17 komentarzy: 6910 newsów: 102.03.2014, 21:14

co kibice łegły zrobili to nie mam pytań, jeszcze chcą do europejskich pucharów...

Merk19 komentarzy: 63002.03.2014, 21:11

Oooo jaaa co Lavezzi nie trafił :O

Berczi komentarzy: 125202.03.2014, 21:09

Dobry meczyk narazie, liczę na Milan. Jak Roma wygra to będzie ciekawie w końcówce sezonu w walce o mistrzostwo.

Klama komentarzy: 3971 newsów: 202.03.2014, 21:07

mic_mow
Widzę, że skaut z Ciebie

Arsenalfcfan komentarzy: 1320702.03.2014, 21:07

PSG niby ma tylko Pastore na SPO, ale po co im Pjanic? Oni grają przecież na 4-4-2, a więc SPO im raczej jakoś nie jest potrzebny.

mic_now komentarzy: 218902.03.2014, 21:05

chcialem ogladac mialan zeby ocenic balotellego ale jak nie gra to wole ogladac psg i na thauvina popatrzec czy cos potrafi

Thierry77 komentarzy: 339602.03.2014, 21:03

Szogun

Ja to mam masakrę. Nie znam składów, nie wiem nic, bardzo chciałem obejrzeć ten mecz, ale mój szlachetny dostawca Vectra wyłączył mi Nsport, a pozostałe 107 kanałów działa, tylko nie ten jeden, choć rachunki płacę regularnie. A dodzwonić się do nich to jest mission impossible.
Jestem wnerwiony jak diabli !!!

Merk19 komentarzy: 63002.03.2014, 21:03

Pjanić na trybunach w Paryżu.

matt21 komentarzy: 541402.03.2014, 20:59

Arsenalfcfan

true, potrafił uratować jeszcze QPR, a potrafił też zmarnować fantastyczną okazję, a jak był w Fulham to nie miał nawet możliwości się pokazać.

Cysiowo komentarzy: 193002.03.2014, 20:58

stream jakiś milanu - juve macie ? byle nie futbol hd bo laguje okropnie.

Arsenalfcfan komentarzy: 1320702.03.2014, 20:57

Taarabt od zawsze miał niezłą technikę, tylko, że w BPL obrońcy są mocniejsi, a i on po prostu jest fest samolubny, w tym tkwi problem z nim.

matt21 komentarzy: 541402.03.2014, 20:55

btw Milan na Taarabcie niezły interes zrobił.