Mertesacker po meczu z Evertonem

Mertesacker po meczu z Evertonem 24.08.2014, 10:59, Adam Cygański 23 komentarzy

Per Mertesacker przyznał, że był dumny z postawy swoich kolegów, po tym jak od stanu 0-2 potrafili doprowadzić do remisu w meczu z Evertonem.

Arsenal jeszcze do 83. minuty spotkania na Goodison Park przegrywał 0-2, jednak wtedy gole Aarona Ramseya i Oliviera Girouda zapewniły Kanonierom wywalczenie cennego punktu.

- Na tym etapie sezonu był to dobry mecz. Jesteśmy troszkę zmęczeni, jednak ten wynik jest dla nas bardzo istotny. Musimy wejść na swój rytm i trochę zajęło nam to czasu, jednak według mnie cała drużyna w drugiej połowie odpowiedziała fantastycznie na ten niekorzystny wynik – uważa BFG.

- W drugiej części gry wykreowaliśmy sobie o wiele więcej okazji bramkowych i nieustannie wywieraliśmy na nich presję. To było dla nas bardzo istotne. Być może nie sprawia to, że czujemy się jak zwycięzcy, jednak potwierdziło wspaniałego ducha drużyny.

- To dla nas świetny rezultat. Rok temu zagrali oni fantastycznie i rozbili nas 3-0. Wyciągnęliśmy wnioski z tamtej porażki, choć w pierwszej połowie nasza gra w defensywie nie wyglądała najlepiej. Nie rozmyśliliśmy jednak o tym i walczyliśmy do samego końca.

dudekns komentarzy: 605024.08.2014, 15:12

Oby w rewanżu poszło nam zdecydowanie lepiej.

spazi_28 komentarzy: 85024.08.2014, 15:12

Przecież Per grał dobrze a w drugiej połowie to bez jego odbiorów wysoko na połowie Evertonu to by bramek dla nas nie było. Per grał powoli, ale dobrze się ustawiał, 1vs1 blokował strzał Lukaku, popełnił 1 większy błąd, ale Chambersowi też się taki zdarzył. Spodziewałem się że zagra gorzej - brawo!

Ashburton komentarzy: 450724.08.2014, 15:08

Jest po prostu za wolny, nie dziwię się że w Brazylii grał tylko 1 mecz.

fabregas1987 komentarzy: 2581524.08.2014, 14:27

dobrze by było gdyby przyszedł ten Manolas i wywarł presję na obrońcach, bo to co wczoraj Per robił wołało o pomstę do nieba

schnor25 komentarzy: 1854624.08.2014, 13:22

Jak nie mamy napastnika, to musimy dysponować szczelną obroną ;)

sympatyk komentarzy: 84224.08.2014, 12:48

w srode mam nadzieje ze Kosa i Calum ogarna srodek bo Per jeszcze nie jest ready i wczoraj bylo to widac.

DawidAFC komentarzy: 18095 newsów: 125124.08.2014, 12:38

BFG grał wczoraj tragicznie moim zdaniem..

kanonier141 komentarzy: 74824.08.2014, 12:34

Jakby od początku wyszli z takim nastawieniem jak na 2. połowę to nie było by problemów. Bądźmy szczerzy, Everton to nie jest przeciwnik z najwyższej półki i jakością jak i szerokością składu wyraźnie odstaje od najlepszych w PL. Wiadomo, że na wyjeździe z każdym przeciwnikiem może być ciężko, ale podeszliśmy do nich ze zbyt dużym respektem, grając spokojnie zamiast walczyć od pierwszego gwizdka. Kiedyś radziliśmy sobie z nimi dobrze, a ostatnio zachowujemy się jakby to była Barcelona. Jak już tak chcieliśmy oddać im piłkę i liczyć na kontry (Alexis na ataku), to powinniśmy zabezpieczyć tyły, bo wyglądało to jakby niektórzy sami nie wiedzieli jakie były założenia na ten mecz. Wystarczyła by chociaż połowa zawziętości z meczów z Tottenhamem i inaczej byśmy wypadli w 1. połowie.

Daniho komentarzy: 9765 newsów: 124.08.2014, 12:29

Merte z topem nie moze grac. Latwo nadziac sie na szybka kontre i po nas.

Holloway komentarzy: 60524.08.2014, 12:26

Nie hipotetycznie, ale faktycznie te 4-5 spotkań decydowały o mistrzostwie, więc sam sobie odpowiedz na pytanie jaki jest sens szukania nowych graczy defensywnych. Dla mnie to oczywiste. No chyba, że wielu liczy na strzelenie Chelsea i City po 3-4 bramki. Jeśli Wenger nie wyciągnie wniosków to będziemy mieli powtórkę z rozrywki. Sorry, ale wszystkie te transfery nie są na miarę walki o mistrza. Wielu po raz kolejny się rozczaruje, ale nie może być inaczej, gdy bezkrytycznie popiera się wszystkie działania klubu.

Koroniarz komentarzy: 1016324.08.2014, 11:58

Merte zmęczony, nie w najlepszej formie nie zagrał źle. Jak dojdzie do optymalnej dyspozycji to będzie fajnie. Jednak nie zmienia to faktu że na szybkich przeciwników jest za wolny

schnor25 komentarzy: 1854624.08.2014, 11:46

Niektórzy to już by Niemca posadzili na stałe, a czysto hipotetycznie poza meczami z 4-5 najlepszymi drużynami to on spokojnie może występować w pozostałych spotkaniach.

Holloway komentarzy: 60524.08.2014, 11:34

@schnor25
Sam właśnie przyznałeś, że Merte nie nadaje się na walkę z czołowymi drużynami, więc nie jest taki wspaniały. On jest odpowiednikime Giroud w obronie, czyli kompletne drewno. W meczu z takim Sunderlandem, czy Southampton może zagrać dobrze, ale nic poza tym. Na prawdę dziwię się, że Wenger nie sprowadził jeszcze SO z górnej półki.

magmat komentarzy: 63824.08.2014, 11:31

tu nie ma czasu żeby się rozkrecali teraz czekają nas mecze z besiktasem i city wiec niech się złapią za jaja i grają jak należy bo wczoraj momentami to wyglądało jak by pierwszy raz się spotkali na boisku...

schnor25 komentarzy: 1854624.08.2014, 11:29

Taa...odeślijcie Niemca na trybuny. Per to jest coś więcej niż solidność, ale na mecze z topem, gdzie można nadziać się na szybkie kontrataki potrzebny jest Calum z Kosą, ewentualnie 4 obrońca, który miejmy nadzieję jest bliski dołączenia.

losnumeros komentarzy: 1318924.08.2014, 11:19

Dominik11

Prawie cała drużyna nie jest jeszcze przygotowana. Trochę minie kolejek zanim się rozkrecimy.

Turek44 komentarzy: 231724.08.2014, 11:13

Per jeszcze musi złapac formę, ale porównując wczorajszy mecz z tym z poprzedniego sezonu to jest progres. Mam nadzieję, że wkrótce drużyna złapie formę, bo z Topem będzie ciężko

Dominik11 komentarzy: 2017024.08.2014, 11:10

per chyba nie jest jeszcze przygotowany ale też jego pierwszy mecz obok clauma

xfam0us komentarzy: 645 newsów: 124.08.2014, 11:05

Chambers Kosa to środek obrony na najbliższe mecze Per niech wchodzi ja końcówki jak to bedzie możliwe.

Matthefff komentarzy: 190224.08.2014, 11:03