Mistrzowska końcówka Kanonierów! Arsenal - MU 3:1

Mistrzowska końcówka Kanonierów! Arsenal - MU 3:1 03.09.2023, 19:39, Michał Kwiatkowski 1571 komentarzy

Najpierw Declan Rice, a później Gabriel Jesus w doliczonym czasie gry zdobyli bramki, które zapewniły "Kanonierom" trzy punkty. Kibice przeżyli prawdziwy rollercoaster emocji, ponieważ kilka minut wcześniej VAR anulował gola, którego zdobył Alejandro Garnacho.

Początek spotkania był zdecydowanie dla zawodników z Emirates. W 1. minucie spotkania dośrodkował Gabriel Martinelli, ale piłka była niedokładna i wszystko uspokoił Lisandro Martinez. Minutę później Brazylijczyk świetnie rozegrał rzut rożny z Eddim Nketiahem, ale w ostatnim momencie zagrożenie w polu karnym wyjaśnił Victor Lindelof. United pierwszy kwadrans spędziło w głębokich okopach, zaledwie kilkukrotnie przekroczyli środkową linię boiska, co bardzo denerwowało Erika ten Haga. Pierwszym zawodnikiem, który został przywołany do linii był Christian Eriksen i otrzymał solidną reprymendę. W 13. minucie doskonałą szansę zmarnował Kai Havertz, który uderzył piłkę z okolic piątego metra, ale fatalnie skiksował. Warto dodać, że miał futbolówkę na swojej lepszej, lewej nodze.

Przewaga była po stronie Arsenalu, który dochodził do głosu po strzałach: Martina Odegaarda i Declana Rice’a. Niestety droga „Kanonierów” przypominała od nieba do piekła. W 27. minucie świetną kontrą popisali się goście. Z głębi pola prostopadłe podanie posłał Eriksen, Rashford przełożył piłkę na prawą nogę i posłał piłkę w długi róg bramki Ramsdale’a. Na nic zdały się próby zablokowania Anglika przez Bena White’a i Williama Salibę. Pierwszy cios „Czerwonych Diabłów” i od razu celny. 0:1 na Emirates. Karuzela rozkręciła się na dobre, bo … minutę później było już 1:1. Gabriel Martinelli wypatrzył na 12. metrze od bramki Odegaarda, a ten plasowanym strzałem pokonał Andre Onane.

Później coraz częściej do głosu dochodzili goście. Próbę strzału na swoim koncie zapisali: Eriksen, Bruno Fernandes i rozochocony Marcus Rashford. Jednak każda z nich była niecelna. Podobnie działali „Kanonierzy”. Najbardziej aktywny był Gabriel Martinelli, ale jego akcje kończyły się głównie zdobytymi rzutami rożnymi. Niewidoczny zupełnie był Bukayo Saka, który w pierwszej połowie zapisał się jedynie żółtą kartką za faul na kapitanie United.

Druga połowa rozpoczęła się bez żadnych zmian. W 50. minucie piłkę w środku pola odebrał Havertz, Zinczenko posłał świetne podanie do Odegaarda, a ten odważył się uderzyć z dystansu. Jednak jego strzał na ciało przyjął jeden z zawodników United. W 53. minucie z dobrej strony pokazał się Ramsdale, który obronił mocny strzał Anthony’ego Martiala, a później poprawkę Marcusa Rashforda. W 59. minucie pierwotnie Anthony Taylor wskazał „na wapno” po rzekomym faulu Wan-Bissaki z Kaiem Havertzem, ale po analizie VAR ostatecznie jedenastki nie było. W 68. minucie kolejny, świetny wariant rożnego i strzał Martinelliego, ale obok bramki.

W 81. minucie Bukayo Saka powinien mieć gola na swoim koncie, ale jego strzał kolanem obronił Onana. W końcówce zrobiło się gorąco na trybunach, ponieważ w 88. minucie do siatki Arsenalu trafił Alejandro Garnacho, ale po analizie VAR gol został anulowany z powodu ofsajdu. Spotkanie zostało przedłużone o 8. minut, a w piątej minucie znowu zagrożenie po rzucie rożnym stworzyli gospodarze. Dośrodkowanie Bukayo Saki na długi słupek, gdzie był niekryty Declan Rice, który strzałem przy krótkim słupku pokonał rozpaczliwie interweniującego Onanę. Gdy wydawało się, że sędzia zakończy spotkanie wynikiem 2:1, świetną kontrę wyprowadził Gabriel Jesus. Brazylijczyk zabawił się w polu karnym z zawodnikami United i skierował piłkę do siatki. Dla byłego zawodnika Manchesteru City to pierwsza bramka przeciwko drużynie z czerwonej części tego miasta.

Mikel Arteta ma kolejny powód do zadowolenia, ponieważ jego drużyna jest wciąż niepokonana w Premier League. Kolejnym rywalem Arsenalu będzie Everton.

Arsenal – Manchester United 3:1 (1:1)
0:1 – Rashford (27.)
1:1 – Odegaard (28.) asysta: Martinelli
2:1 – Rice (90.+5.) asysta: Saka
3:1 – Gabriel Jesus (90.+10.) asysta: Fabio Vieira

Arsenal: Ramsdale – White, Saliba, Gabriel, Zinczenko (76. Tomiyasu) – Odegaard, Rice, Havertz (76. Fabio Vieira) – Saka, Nketiah (76. Gabriel Jesus), Martinelli (90. Nelson)

Manchester United: Onana – Wan-Bissaka, Lindelof (84. Evans), Martinez (67. Maguire), Dalot – Casemiro, Eriksen – Antony (84. Garnacho), Bruno Fernandes, Rashford – Martial (67. Hojlund)

Żółte kartki: Saka, Gabriel Jesus oraz Lindelof, Martinez, Onana

Sędzia: Anthony Taylor

Declan RiceManchester UnitedPremier League autor: Michał Kwiatkowski źrodło: własne
M4rcin komentarzy: 153410.09.2023, 22:15

Szantusz out

damianARSENAL komentarzy: 851709.09.2023, 20:01

@AR14: Ok ale czy nawet po grze można uważać go za niewypał? Uważam, ze było dużo gorszych piłkarzy.

Rafson95 komentarzy: 1053309.09.2023, 20:00

@damianARSENAL napisał: "Oglądam teraz wszystkie bramki Pepe i serio uważam, ze nie był aż takim niewypałem i flopem jak niektórzy tutaj uważają."
Otóż był.

A na jakiejś kompilacji to każdy może wyglądać dobrze, ale to bardzo słaba podstawa do wydawania opinii o zawodniku.

Damper komentarzy: 227209.09.2023, 19:54

Kai dzisiaj na CF w kadrze. Po przeciwnej stronie w 1 składzie Tomi.

Oldgunner3 komentarzy: 969909.09.2023, 19:53

@mlody323323: Faktycznie,klimatyzacja zwłaszcza nieumiejętnie używana może być źródłem problemów.

Freo98 komentarzy: 639809.09.2023, 19:50

@mlody323323: Znaczy ogólu nie będę przez pryzmat gościa oceniał, no ale tu to już przesada. Początkowo to było ok jak nagle duży napływ był żeby mogli się przemieścić i załatwić wszystkie sprawy z tym związane. Aktualnie to już powinni i pewnie są być traktowani jak wszyscy, ale niektórym pewnie się za wygodnie zrobiło. Czy znaleźli by się Polacy, którzy w analogicznej sytuacji zrobili by podobnie? no bardzo możliwe

mlody323323 komentarzy: 210509.09.2023, 19:47

@damianARSENAL: to nie był ogólnie zły piłkarz, on podobno miał problemy z klimatyzacją , nie integrował się z ekipa , nie uczył się angielskiego, nie rozumial wytycznych co Artete niebotycznie Gotowało , i no niestety wyszło jak wyszło, szkoda chłopa

Adi17 komentarzy: 299809.09.2023, 19:47

Mudryk podobno nadgodziny na siłowni robi, ale nikt mu w Chelsea nie powiedział na czym polega gra w piłkę. No chyba, że w tak zwanym między czasie będzie startował w trojboju

Garfield_pl komentarzy: 2799909.09.2023, 19:46

Arsenal confirm they have reached an agreement to terminate Nicolas Pepe’s contract a year early.

That paves the way for the winger to join Trabzonspor.

kaman17 komentarzy: 498609.09.2023, 19:46

Według mnie, Pepe brakło wyjścia w pierwszym składzie w tych 5-8 meczach pod rząd. Czuje, że wtedy byłby kotem. Ale Arteta próbował i Pepe nie dojeżdżał na treningach, więc pewnie problem był o wiele głębszy.

AR14 komentarzy: 130509.09.2023, 19:44

Bo oglądasz bramki, a nie grę xd

damianARSENAL komentarzy: 851709.09.2023, 19:42

mlody323323 komentarzy: 210509.09.2023, 19:35

@Freo98: nie wiem , ale mogę ci powiedzieć moją subiektywną ocenę , moim zdaniem 80 % sędziów pokazało by wapno dla Anglii, , za sachowanie pily pod pache , ja mam ogólnie trochę , stan przewrazliwenia na punkcie Ukraińców, taka sytuacja z około pół roku temu wracałem z treningu na przystanku czekał ze mną młody chłop , wsiadamy w autobus ja miesięcznego nie mam bo jeżdżę raz na jakis czas komunikacja miejsca , z automatu poszedłem kupiłem bilet w maszynce, autobus ruszył, ujechalismy 400m Kanar sprawdza bilety mi sprawdził za mną usiadł ten ziomeczek Kanar pyta masz bilet , (nie mam ) ja z Ukrainy , i jeb mu paszportem czy innym tam dokumentem przed Galy A ten aha okej i Elo xD co o tym myślicie ?

wajktor1998 komentarzy: 124009.09.2023, 19:28

to boisko tragedia dzisiaj we Wrocławiu...

Womanizer komentarzy: 991209.09.2023, 19:26

Rice co Mudryka zgasił przy odbiorze. Coś na zasadzie, gdzie biegniesz chłopczyku i cyk po piłce.

Damper komentarzy: 227209.09.2023, 19:26

Mudryk szarżował dopóki nie odbił się od Rice'a :-D

Freo98 komentarzy: 639809.09.2023, 19:24

@mlody323323: No wcale nie, tam jest bardzo to sporne. Zasady przy takich podporach wslizgów sugeruja zeby nie gwizdać

mlody323323 komentarzy: 210509.09.2023, 19:23

Gościu w pole karne pile pod pache i huu xD sędzia wybitny ale to Ukraina xDDDEee

Womanizer komentarzy: 991209.09.2023, 19:21

Ukraina stoi zamknięta w zamku na 25 metrze. Jakim prawem lepiej grać w takiej sytuacji Hendersonem niż Fodenem/Eze?

Adi17 komentarzy: 299809.09.2023, 18:37

Bawiąc się w football managera, jak byście ustawili reprezentacje Anglii? Zakładając, że wszyscy zdrowi.

Oldgunner3 komentarzy: 969909.09.2023, 18:32

Rice też przy golu nie był bez winy w dodatku parę minut wcześniej niepewnie interweniował w swoim polu karnym.Dobrze,że w Arsenalu gra lepiej.

aguero10 komentarzy: 856009.09.2023, 18:29

Ewidentnie Magłajer ma jakieś lewe papiery na Soutghate że on cały czas go wystawia w pierwszym .

eisz komentarzy: 48209.09.2023, 18:28

Jednak Maguire trzyma tą obronę xD
Brawo Zina!

Gofer999 komentarzy: 1466709.09.2023, 18:28

@3rdpitch: Tak jest jakiś konflikt przecież. Dlatego White nie gra.

Damper komentarzy: 227209.09.2023, 18:25

@Power10 napisał: "Ktoś mi wytłumaczy dlaczego wzięliśmy havertza zamiest maddisona???"

Inny profil zawodnika. Maddison to jest podobny profil do Odegaarda, natomiast Arteta chciał zapewne dodać do składu coś czego nie mamy, czyli zawodnika, który może zagrać na CF i powalczyć w polu karnym i w powietrzu. Nie byliśmy w stanie w tym okienku kupić odpowiedniego napastnika, a Kai to trochę taka hybryda pomocnika z napastnikiem.

3rdpitch komentarzy: 453609.09.2023, 18:17

Magajwer gra i Ben White siedzi w domu. To nawet Smuda był bardziej rozgarnięty od tego angielskiego wuefisty

eisz komentarzy: 48209.09.2023, 18:09

@Power10: może dlatego, że to nie ta sama pozycja i oznaczałoby to koniec ESR'a na Emirates?

Power10 komentarzy: 134009.09.2023, 18:06

Ktoś mi wytłumaczy dlaczego wzięliśmy havertza zamiest maddisona???

TheGunners273 komentarzy: 98409.09.2023, 18:04

Bukayo Sako zawsze w niego wierzyłem

eisz komentarzy: 48209.09.2023, 18:02

@Oldgunner3: problem w tym, że w FA nikt nie chce go zwolnić. Dla mnie to trener max na Championship. 0 stylu i zachowawcza gra, to jego pomysł. Chłop nawet nie potrafi kierować się formą piłkarzy, doborem 11-tki pod kątem umiejętności poszczególnych piłkarzy, tak by się fajnie uzupełniali czy zróżnicowania składu, by być bardziej nieprzewidywalnym dla przeciwnika. Maddison i Saka ma 2 skrzydłach, to wystawienie bardzo podobnych piłkarzy na obu flankach (trochę uogólniam, bo jednak są różnice). Dla mnie Rash na 2 stronie i Maddison na 10-te, to sporo lepsze rozwiązanie, bo dodaje szybkości na 2 flance, a nie kolejnego rozgrywającego. I tak przy dzisiejszym skladzie jest ich tam aż 6-ciu, bo Kane też lubi się cofnąć. Na szczęście Southgate'a, są na tyle dobrymi piłkarzami, że spokojnie powinni wygrywać 90-95% spotkań, mimo wuefisty na ławce.

Dzulian komentarzy: 255709.09.2023, 17:57

@eisz: @Oldgunner3: A Henderson? Przecież ten chłop od roku jest w tragicznej formie. W dodatku teraz trenuje na codzień z Arabami.

Upchał Bellinghama na skrzydło, zamiast na 8. Bo musi grać Henderson. To jest dużo większa kompromitacja niż jakiś Pickford.

Oldgunner3 komentarzy: 969909.09.2023, 17:53

@eisz: W pełni się zgadzam - to trio powinno mecz oglądać z ławki,a Maguire nawet z trybun.Mam nadzieję,że w końcu Southgate do tego dojrzeje,a jak nie on to z pewnością jego następca.

eisz komentarzy: 48209.09.2023, 17:47

Pickford, Henderson i Maguire to jest jakieś nieporozumienie w tej kadrze Anglii xD Southgate, to jednak jest niezły dzban. Facet zepsuje szanse na wygranie MŚ czy ME dla jednego z najlepszych, jeśli nie najlepsze pokoleń ich reprezentacji.

mlody323323 komentarzy: 210509.09.2023, 17:26

przepraszam , bardzo ale pytanie mam Dowiedziałem sie o prawdopodobnym urazie GAbrielaM ktos wie na ile mógł wypaść ?

Womanizer komentarzy: 991209.09.2023, 17:13

Trashford na ławie. To się chwali panie Southgate.

lordoftheboard komentarzy: 822609.09.2023, 17:10