Mistrzowska końcówka Kanonierów! Arsenal - MU 3:1

Mistrzowska końcówka Kanonierów! Arsenal - MU 3:1 03.09.2023, 19:39, Michał Kwiatkowski 1571 komentarzy

Najpierw Declan Rice, a później Gabriel Jesus w doliczonym czasie gry zdobyli bramki, które zapewniły "Kanonierom" trzy punkty. Kibice przeżyli prawdziwy rollercoaster emocji, ponieważ kilka minut wcześniej VAR anulował gola, którego zdobył Alejandro Garnacho.

Początek spotkania był zdecydowanie dla zawodników z Emirates. W 1. minucie spotkania dośrodkował Gabriel Martinelli, ale piłka była niedokładna i wszystko uspokoił Lisandro Martinez. Minutę później Brazylijczyk świetnie rozegrał rzut rożny z Eddim Nketiahem, ale w ostatnim momencie zagrożenie w polu karnym wyjaśnił Victor Lindelof. United pierwszy kwadrans spędziło w głębokich okopach, zaledwie kilkukrotnie przekroczyli środkową linię boiska, co bardzo denerwowało Erika ten Haga. Pierwszym zawodnikiem, który został przywołany do linii był Christian Eriksen i otrzymał solidną reprymendę. W 13. minucie doskonałą szansę zmarnował Kai Havertz, który uderzył piłkę z okolic piątego metra, ale fatalnie skiksował. Warto dodać, że miał futbolówkę na swojej lepszej, lewej nodze.

Przewaga była po stronie Arsenalu, który dochodził do głosu po strzałach: Martina Odegaarda i Declana Rice’a. Niestety droga „Kanonierów” przypominała od nieba do piekła. W 27. minucie świetną kontrą popisali się goście. Z głębi pola prostopadłe podanie posłał Eriksen, Rashford przełożył piłkę na prawą nogę i posłał piłkę w długi róg bramki Ramsdale’a. Na nic zdały się próby zablokowania Anglika przez Bena White’a i Williama Salibę. Pierwszy cios „Czerwonych Diabłów” i od razu celny. 0:1 na Emirates. Karuzela rozkręciła się na dobre, bo … minutę później było już 1:1. Gabriel Martinelli wypatrzył na 12. metrze od bramki Odegaarda, a ten plasowanym strzałem pokonał Andre Onane.

Później coraz częściej do głosu dochodzili goście. Próbę strzału na swoim koncie zapisali: Eriksen, Bruno Fernandes i rozochocony Marcus Rashford. Jednak każda z nich była niecelna. Podobnie działali „Kanonierzy”. Najbardziej aktywny był Gabriel Martinelli, ale jego akcje kończyły się głównie zdobytymi rzutami rożnymi. Niewidoczny zupełnie był Bukayo Saka, który w pierwszej połowie zapisał się jedynie żółtą kartką za faul na kapitanie United.

Druga połowa rozpoczęła się bez żadnych zmian. W 50. minucie piłkę w środku pola odebrał Havertz, Zinczenko posłał świetne podanie do Odegaarda, a ten odważył się uderzyć z dystansu. Jednak jego strzał na ciało przyjął jeden z zawodników United. W 53. minucie z dobrej strony pokazał się Ramsdale, który obronił mocny strzał Anthony’ego Martiala, a później poprawkę Marcusa Rashforda. W 59. minucie pierwotnie Anthony Taylor wskazał „na wapno” po rzekomym faulu Wan-Bissaki z Kaiem Havertzem, ale po analizie VAR ostatecznie jedenastki nie było. W 68. minucie kolejny, świetny wariant rożnego i strzał Martinelliego, ale obok bramki.

W 81. minucie Bukayo Saka powinien mieć gola na swoim koncie, ale jego strzał kolanem obronił Onana. W końcówce zrobiło się gorąco na trybunach, ponieważ w 88. minucie do siatki Arsenalu trafił Alejandro Garnacho, ale po analizie VAR gol został anulowany z powodu ofsajdu. Spotkanie zostało przedłużone o 8. minut, a w piątej minucie znowu zagrożenie po rzucie rożnym stworzyli gospodarze. Dośrodkowanie Bukayo Saki na długi słupek, gdzie był niekryty Declan Rice, który strzałem przy krótkim słupku pokonał rozpaczliwie interweniującego Onanę. Gdy wydawało się, że sędzia zakończy spotkanie wynikiem 2:1, świetną kontrę wyprowadził Gabriel Jesus. Brazylijczyk zabawił się w polu karnym z zawodnikami United i skierował piłkę do siatki. Dla byłego zawodnika Manchesteru City to pierwsza bramka przeciwko drużynie z czerwonej części tego miasta.

Mikel Arteta ma kolejny powód do zadowolenia, ponieważ jego drużyna jest wciąż niepokonana w Premier League. Kolejnym rywalem Arsenalu będzie Everton.

Arsenal – Manchester United 3:1 (1:1)
0:1 – Rashford (27.)
1:1 – Odegaard (28.) asysta: Martinelli
2:1 – Rice (90.+5.) asysta: Saka
3:1 – Gabriel Jesus (90.+10.) asysta: Fabio Vieira

Arsenal: Ramsdale – White, Saliba, Gabriel, Zinczenko (76. Tomiyasu) – Odegaard, Rice, Havertz (76. Fabio Vieira) – Saka, Nketiah (76. Gabriel Jesus), Martinelli (90. Nelson)

Manchester United: Onana – Wan-Bissaka, Lindelof (84. Evans), Martinez (67. Maguire), Dalot – Casemiro, Eriksen – Antony (84. Garnacho), Bruno Fernandes, Rashford – Martial (67. Hojlund)

Żółte kartki: Saka, Gabriel Jesus oraz Lindelof, Martinez, Onana

Sędzia: Anthony Taylor

Declan RiceManchester UnitedPremier League autor: Michał Kwiatkowski źrodło: własne
Ashmadia komentarzy: 174808.09.2023, 13:58

Lewandowski przeszedł z Barcelony do Polski!?!?

ArsenalChampion komentarzy: 808508.09.2023, 13:55

@Be4Again: ty po 3 meczach Tottenhamu stwierdzasz ze sobie poradzili beż Kane xD co za łeb. Po 3 meczach to Tottenham nuno espirito santo był liderem tabeli, a co się stało pozniej

dtdtdod komentarzy: 43308.09.2023, 13:12

@Be4Again napisał: "Widziałeś Krychowiaka w tym meczu? Trzeba jeszcze coś do tego dodać? Chłop mało sobie głowy nie urwał przy nieudolnej próbie strzału. To taki mikroobrazek jego obecnego wkładu w reprezentację."
Nie oglądałem, bo się interesuję tylko piłką nożną, a polska reprezentacja na pewno w piłkę nie gra. To jest zbieranina obsranych kopaczy, którzy podają do najbliższego z myślą: "uff, nie zepsułem podania, niech się teraz kolega martwi tym gorącym ziemniakiem, niech się kibice z niego śmieją a nie ze mnie". @Be4Again napisał: "Nie dokonując zmian w tym momencie możemy obudzić się z ręką w nocniku w przyszłym roku jak sie okaże, że Szczęsny, Lewy, Grosicki, Glik i Krychowiak z własnej woli powiedzą "pa pa". I co wtedy? Nagle trzeba będzie wprowadzić w pierwszy skład 5 nowych zawodników? Reprezentacja to nie jest zarządzanie "na krótko", do następnego meczu. To projekt długofalowy, a u Santosa wygląda to tak jakby chciał po prostu przetrwać kolejny mecz..."
Wszystko fajnie pięknie w teorii, ale w rzeczywistość wchodzi nowy piłkarz i jest bardziej ujowy niż ten stary. W polskiej reprezentacji najlepszy jest ten, który akurat nie gra w danym meczu. Już był zbawcą wieczny talent Bielik, dopóki go nie wpuścili, Góralski bo "daje z wątroby", Bednarek, bo "ma potencjał". A okazuje się, że na końcu trener wraca do "starych" sprawdzonych.

Marzag komentarzy: 41298 newsów: 108.09.2023, 13:12

@Be4Again napisał: "Twój mózg jest zbyt mały żeby zrozumieć sens takich słów jak analogia. Więc Ci wytłumaczę. Chodziło o to, że wielu "ekspertów" przepowiadało zjazd KFC po odejściu Kane`a."
Spokojnie, bo się zapowietrzysz niepotrzebnie. Ciężko to nazwać analogią, bo Kane'a mogą zastąpić osoby, które można kupić za pieniądze za niego. Lewandowskiego musi zastąpić, ktoś kto już gra albo jakimś cudem nagle wyskoczy z nikąd. A jest to najlepszy piłkarz reprezentacji nawet jak nie jest w formie. Więc rezygnowanie z niego w reprezentacji to by był wynik jakiejś wielkiej frustracji kogoś kto totalnie nie potrafi sobie wyobrazić konsekwencji takiego ruchu.

kaziu874 komentarzy: 674508.09.2023, 13:11

@Adamarsenal1 napisał: "Arsenal never wanted to sell Gabriel Magalhaes this summer; never a concrete option despite interest from Saudi, not even a negotiation between clubs

"Not even for €200m!", this was the comment from sources close to negotiations replying to Gabriel-Saudi links. F.R"

Czy jeśli Kiwior jest lepszym piłkarzem od Gabriela, podejmuje lepsze decyzje w rozegraniu i lepiej gra piłką, to można wywnioskować że Arsenal nie sprzedałby Polaka za mniej niż 200 mln?

krzykus1990 komentarzy: 521408.09.2023, 13:04

W nowej fifie Havertz ma 82 pt a Alvarez 80 xD

Be4Again komentarzy: 341308.09.2023, 12:51

@dtdtdod napisał: "Czyli twierdzisz, że w reprezentacji mają nie grać najlepsi piłkarze, bo są starzy i trzeba ich zastąpić młodymi, mimo, że grają dużo gorzej niż "stara gwardia"?"

Widziałeś Krychowiaka w tym meczu? Trzeba jeszcze coś do tego dodać? Chłop mało sobie głowy nie urwał przy nieudolnej próbie strzału. To taki mikroobrazek jego obecnego wkładu w reprezentację. @dtdtdod napisał: "Kadra to nie przedszkole, niech ci młodzi piłkarze najpierw coś pokażą w kadrze, a nie wstawiać ich za starszych zawodników, bo tamci się już znudzili kibicom."
Tu nie chodzi o "niańczenie" tylko o brak charakteru tej drużyny. Lewy trafnie zdiagnozował "problem" trapiący ten zespół. Tylko jak ma się cokolwiek zmienić, ruszyć jak to jest ciągle w 70% ten sam materiał ludzki? "Starych" zawodników chcemy zmieniać? Wymyślać ich na nowo? Krychowiak czy Grosicki się już nie zmienią. A jak widać po ostatnich meczach coś zmienić trzeba. Od tego są pośrednio eliminacje, żeby przeprowadzić jakieś zmiany w zespole, dokonać wymiany pokoleniowej i jechać na turniej z jakimś pomysłem na siebie, a nie żeby jakoś przetrwać... Tak to niestety teraz wygląda.

Nie dokonując zmian w tym momencie możemy obudzić się z ręką w nocniku w przyszłym roku jak sie okaże, że Szczęsny, Lewy, Grosicki, Glik i Krychowiak z własnej woli powiedzą "pa pa". I co wtedy? Nagle trzeba będzie wprowadzić w pierwszy skład 5 nowych zawodników? Reprezentacja to nie jest zarządzanie "na krótko", do następnego meczu. To projekt długofalowy, a u Santosa wygląda to tak jakby chciał po prostu przetrwać kolejny mecz...

Garfield_pl komentarzy: 2821108.09.2023, 12:46

Be4Again komentarzy: 341308.09.2023, 12:41

@Marzag napisał: "Ale ty zdajesz sobie sprawę z tego, że do reprezentacji nie można robić transferów, tak?"

Twój mózg jest zbyt mały żeby zrozumieć sens takich słów jak analogia. Więc Ci wytłumaczę. Chodziło o to, że wielu "ekspertów" przepowiadało zjazd KFC po odejściu Kane`a. Tak samo u nas, niektórzy nie wyobrażają sobie reprezentacji po odejściu Lewego. Jest też wiele innych przykładów, że zespoły (nie ważne czy repra czy klub) po odejściu kluczowej postaci, która wcześniej brała na siebie większość odpowiedzialności za wyniki, wyglądały po prostu lepiej.

Adamarsenal1 komentarzy: 319808.09.2023, 12:28

teamnewsandtix: Arsenal cały czas prowadzi rozmowy z Martinem Ødegaardem i Benem Whitem w sprawie przedłużenia ich kontraktów. Wszystko idzie w dobrym kierunku, jednak do oficjalnych ogłoszeń jeszcze daleko.

notopyk komentarzy: 348008.09.2023, 12:22

here we go! wafel pepe odchodzi, najwiekszy flop ever, 80 baniek jprd..

dtdtdod komentarzy: 43308.09.2023, 12:13

@Be4Again napisał: "Reprezentacja Polski musi przejść "zmianę pokoleniową". Grosicki, Krychowiak, Lewandowski, Glik, Wszołek, Bereszyński... Cała ta "stara gwardia" miała swój czas w reprezentacji.

W mojej opinii to mogą być ostatnie miesiące Lewandowskie w reprezentacji. Jak nie pojedziemy na Euro to się pożegna z kadrą jeszcze w tym roku, a jak się uda to po Euro. Z resztą powinniśmy sobie dać spokój już teraz. Szczęsny mimo, że trzyma poziom też należy do zawodników z "starej gwardii" i jeżeli też ma w planach zakończyć przygodę z reprezentacją w najbliższym czasie to rozsądniej by było ogrywać Drągowskiego lub Bułkę?"

Czyli twierdzisz, że w reprezentacji mają nie grać najlepsi piłkarze, bo są starzy i trzeba ich zastąpić młodymi, mimo, że grają dużo gorzej niż "stara gwardia"? Ile to już razy pozbywano się z kadry Grosickiego, Krychowiaka, Glika, ale jak ktoś już wchodzi do kadry w ich miejsce nagle się okazuje, że ta "stara gwardia" wcale nie była taka zła. Kadra to nie przedszkole, niech ci młodzi piłkarze najpierw coś pokażą w kadrze, a nie wstawiać ich za starszych zawodników, bo tamci się już znudzili kibicom.

Marzag komentarzy: 41298 newsów: 108.09.2023, 12:10

@Be4Again napisał: "KFC miała cienko piszczeć po sprzedaży Kane`a, a wyglądają póki co najlepiej od czasów szczytu formy za Pochetino. Kadra Polski to nie tylko Lewandowski i jego wierni poplecznicy."

Be4Again komentarzy: 341308.09.2023, 12:03

Jak ten zespół ma zbudować swoją tożsamość i charakter na nowo jak od kilkunastu lat u "steru" w drużynie są Ci sami piłkarze? Jak młodzi mają się przebić? Nie chcę ich tłumaczyć, ale czasami lepiej jest pożegnać się z największymi "gwiazdami" i siłą rzeczy odpowiedzialność za wyniki rozłoży się na innych zawodników.

Be4Again komentarzy: 341308.09.2023, 11:50

@show00 napisał: "Boję się włączyć FB, żeby nie zobaczyć kolejnego postu o skrzywdzeniu MU."

Swoją drogą narzekający kibice ManU na "niesprawiedliwość" sędziów to największy chichot losu w dziejach :)

Przecież Barca i ManU to dwa klubu najbardziej "wspierane" przez sędziów w historii. Gdyby nie "wałki" sędziowskie to ManU by miało o połowę mniej trofeów w gablocie :D

Adamarsenal1 komentarzy: 319808.09.2023, 11:32

pLYTEK komentarzy: 412008.09.2023, 11:14

Podczas tej przerwy na repre więcej siatkówki i koszykówki obejrzę, przynajmniej człowiek nie osiwieje patrząc na naszych patałachów

Serbom wystarczy dać piłkę i będą mocni w każdym sporcie drużynowym. 7mln niecałe, grają bez MVP NBA i gwiazdy Euroligi a walczą z graczami nba o awans do finału MŚ

Theo10 komentarzy: 829608.09.2023, 11:08

@Dziadyga: Ja tak ogólnie a propos marudzenia.
Wczorajszego meczu nie oglądałem. Ogólnie sobie odpuściłem oglądanie kadry, wolę już obejrzeć taki West Ham z Luton choćby.

Dziadyga komentarzy: 831508.09.2023, 09:45

@Theo10 napisał: "@nielegalny: Cieszyć się i dopingować? A to w tych meczach to nie chodzi o to, żeby sobie trochę ponarzekać? A to że „No niby wygrali, ale prawdziwy test, to dopiero będzie za x kolejek i wtedy zobaczymy”; albo też można zawsze ponarzekać, że niby wygrali, ale w sumie fuksem, bo jakby nie strzelili tych dwóch bramek, to byłby tylko remis”"

Kibice się cieszyli w taki sposób jakby wygrali z Niemcami w jakimś znaczącym meczu np ćwierćfinale ME.A tu wyfarcona wygrana z amatorami.Nie ma się co dziwic później,że mają wyjebke totalna mając takich kibicow.I się dziwić,że taki Krychowiak jest na tyle bezczelny,że powiedział wczoraj,że zagrał b.dobry mecz albo jak mówił,że już te premie mogli dać to by na cele charytatywne oddali xD

Theo10 komentarzy: 829608.09.2023, 09:06

Czytając k.com, to myślałem, że to o to w tym chodzi….

show00 komentarzy: 1608.09.2023, 08:50

Boję się włączyć FB, żeby nie zobaczyć kolejnego postu o skrzywdzeniu MU.

nielegalny komentarzy: 46108.09.2023, 08:48

@Spejsik napisał: "Na trybunach euforia jakbyśmy wygrali z Niemcami"
A to smutni mieli być? Chyba po to się chodzi na mecze żeby się cieszyć jak Twoja drużyna wygrywa. Czy to wyspy Owcze czy Niemcy. Atmosfera, doping, wsparcie drużyny No wiesz takie tam.

Rynkos7 komentarzy: 682408.09.2023, 08:41

Pepe pozuje w nowej koszulce. Całe szczęście to już koniec.

aguero10 komentarzy: 858908.09.2023, 07:49

Jestem ciekaw ile wytrzyma jeszcze Sancho Pancho w roli selekcjonera ....

Patrząc z boku to żadnych pozytywów jeśli chodzi o grę .
Szatni nie ma a wyniki są jakie są .

Dziadyga komentarzy: 831508.09.2023, 07:09

5 godzin bez komentarza,widać,że brakuje tu pewnego eksperta :(

Theo44 komentarzy: 427608.09.2023, 02:30

Nie ma wiekszej piilkarskiej kary dla kibica jak przerwa reprezentacyjna.

gnabry_ komentarzy: 5715 newsów: 107.09.2023, 23:34

Męczarnia straszna :/

TheGunners273 komentarzy: 98607.09.2023, 23:01

a prawda jest taka że to lewandowski musiał ratować wynik z wyspami owczymi XDD coś niesamowitego

sidtsw komentarzy: 309707.09.2023, 22:59

@Marzag: mocno mu kibicuję , ale dalej jestem w szoku że Arteta go wygrzebał do Afc

Marzag komentarzy: 41298 newsów: 107.09.2023, 22:55

@sidtsw napisał: "Kiwior po swojemy, zbyt asekurancko a grał na lewej obronie, troszke taki był inverted -)"
Po jego podaniu byla glowka po ktorej byl karny, wiec w sumie kluczowa akcje zrobil wraz z zielinskim w tym spotkaniu, kto wie jakby sie mecz skonczyl jakby tego karnego nie bylo :P

Slaviola komentarzy: 1237707.09.2023, 22:54

Brawo Polacy. Pełna dominacja nad bardzo trudnym rywalem. Ino tak dalej!

Arczi komentarzy: 29307.09.2023, 22:53

@blazejpak: tak, powiedzial. Chodzilo o pierwszy mecz z Albania, ze madrze go zagralismy. :)

sidtsw komentarzy: 309707.09.2023, 22:50

TheGunners273 komentarzy: 98607.09.2023, 22:45

spokojnie, z albanią to będzie inaczej wyglądać bo patałachy nie będą musieli prowadzić gry i będzie tak jak te 1-0 z niemcami

Spejsik komentarzy: 343207.09.2023, 22:43

Na trybunach euforia jakbyśmy wygrali z Niemcami.

fabregas1987 komentarzy: 2582207.09.2023, 22:40

W sumie graja jak ostatnie dziady, ale przy remisie Czechow z Albania sytuacja w grupie wyglada całkiem ok. Wszystko w naszych rekach

blazejpak komentarzy: 33007.09.2023, 22:36

Czy komentator powiedział, że rozegralismy mądre spotkanie?

M4rcin komentarzy: 156407.09.2023, 22:35

Nawet jak strzela jeszcze 5 bramek to obraz się nie zmieni, karny ustawił mecz. Gdyby sędzia nie dał, to Polacy byliby cały czas pod presją kompromitacji a farerowie graliby na ekscytacji ale niestety teraz już są podłamani bo wiedzą, że szansa uciekła

Slaviola komentarzy: 1237707.09.2023, 22:35

@Marzag:

Zgadzam się.

Marzag komentarzy: 41298 newsów: 107.09.2023, 22:34

@Slaviola napisał: "Moim zdaniem, gdyby Ci piłkarze z Wysp Owczych mieli dzisiaj wolne w pracy, to byłby inny wynik meczu."
Generalnie uważam że taki mecz robić w środku tygodnia to jest nie w porządku w stosunku do graczy wysp owczych, mecz powinien się odbywać w weekend, żeby najlepsi piłkarze mogli zagrać nie biorąc urlopów w pracy.

Slaviola komentarzy: 1237707.09.2023, 22:28

Dobrze że Nasi grają na czas, bo rywal tak mocny że mogłoby to jeszcze zremisować.

M4rcin komentarzy: 156407.09.2023, 22:26

@alfa1993 napisał: "Dla Lewandosia liczą się tylko brameczki nie ważne ze z graczami (prawodobnie okręgówka)
On zawsze taki był zadufanym egoistą dla którego liczy się tylko jego bramka."

Chyba głupotę napisałeś bo np w tym sezonie jest mocno krytykowany w Barcelonie, za to że ciągle schodzi do rozegrania zamiast stać w polu karnym i czekać na piłkę

blazejpak komentarzy: 33007.09.2023, 22:26

@Marzag: Lewandowskiego trzeba hejtowac, bo mu wyszło w życiu. Takich tu nie lubimy