Mistrzowska końcówka Kanonierów! Arsenal - MU 3:1

Mistrzowska końcówka Kanonierów! Arsenal - MU 3:1 03.09.2023, 19:39, Michał Kwiatkowski 1571 komentarzy

Najpierw Declan Rice, a później Gabriel Jesus w doliczonym czasie gry zdobyli bramki, które zapewniły "Kanonierom" trzy punkty. Kibice przeżyli prawdziwy rollercoaster emocji, ponieważ kilka minut wcześniej VAR anulował gola, którego zdobył Alejandro Garnacho.

Początek spotkania był zdecydowanie dla zawodników z Emirates. W 1. minucie spotkania dośrodkował Gabriel Martinelli, ale piłka była niedokładna i wszystko uspokoił Lisandro Martinez. Minutę później Brazylijczyk świetnie rozegrał rzut rożny z Eddim Nketiahem, ale w ostatnim momencie zagrożenie w polu karnym wyjaśnił Victor Lindelof. United pierwszy kwadrans spędziło w głębokich okopach, zaledwie kilkukrotnie przekroczyli środkową linię boiska, co bardzo denerwowało Erika ten Haga. Pierwszym zawodnikiem, który został przywołany do linii był Christian Eriksen i otrzymał solidną reprymendę. W 13. minucie doskonałą szansę zmarnował Kai Havertz, który uderzył piłkę z okolic piątego metra, ale fatalnie skiksował. Warto dodać, że miał futbolówkę na swojej lepszej, lewej nodze.

Przewaga była po stronie Arsenalu, który dochodził do głosu po strzałach: Martina Odegaarda i Declana Rice’a. Niestety droga „Kanonierów” przypominała od nieba do piekła. W 27. minucie świetną kontrą popisali się goście. Z głębi pola prostopadłe podanie posłał Eriksen, Rashford przełożył piłkę na prawą nogę i posłał piłkę w długi róg bramki Ramsdale’a. Na nic zdały się próby zablokowania Anglika przez Bena White’a i Williama Salibę. Pierwszy cios „Czerwonych Diabłów” i od razu celny. 0:1 na Emirates. Karuzela rozkręciła się na dobre, bo … minutę później było już 1:1. Gabriel Martinelli wypatrzył na 12. metrze od bramki Odegaarda, a ten plasowanym strzałem pokonał Andre Onane.

Później coraz częściej do głosu dochodzili goście. Próbę strzału na swoim koncie zapisali: Eriksen, Bruno Fernandes i rozochocony Marcus Rashford. Jednak każda z nich była niecelna. Podobnie działali „Kanonierzy”. Najbardziej aktywny był Gabriel Martinelli, ale jego akcje kończyły się głównie zdobytymi rzutami rożnymi. Niewidoczny zupełnie był Bukayo Saka, który w pierwszej połowie zapisał się jedynie żółtą kartką za faul na kapitanie United.

Druga połowa rozpoczęła się bez żadnych zmian. W 50. minucie piłkę w środku pola odebrał Havertz, Zinczenko posłał świetne podanie do Odegaarda, a ten odważył się uderzyć z dystansu. Jednak jego strzał na ciało przyjął jeden z zawodników United. W 53. minucie z dobrej strony pokazał się Ramsdale, który obronił mocny strzał Anthony’ego Martiala, a później poprawkę Marcusa Rashforda. W 59. minucie pierwotnie Anthony Taylor wskazał „na wapno” po rzekomym faulu Wan-Bissaki z Kaiem Havertzem, ale po analizie VAR ostatecznie jedenastki nie było. W 68. minucie kolejny, świetny wariant rożnego i strzał Martinelliego, ale obok bramki.

W 81. minucie Bukayo Saka powinien mieć gola na swoim koncie, ale jego strzał kolanem obronił Onana. W końcówce zrobiło się gorąco na trybunach, ponieważ w 88. minucie do siatki Arsenalu trafił Alejandro Garnacho, ale po analizie VAR gol został anulowany z powodu ofsajdu. Spotkanie zostało przedłużone o 8. minut, a w piątej minucie znowu zagrożenie po rzucie rożnym stworzyli gospodarze. Dośrodkowanie Bukayo Saki na długi słupek, gdzie był niekryty Declan Rice, który strzałem przy krótkim słupku pokonał rozpaczliwie interweniującego Onanę. Gdy wydawało się, że sędzia zakończy spotkanie wynikiem 2:1, świetną kontrę wyprowadził Gabriel Jesus. Brazylijczyk zabawił się w polu karnym z zawodnikami United i skierował piłkę do siatki. Dla byłego zawodnika Manchesteru City to pierwsza bramka przeciwko drużynie z czerwonej części tego miasta.

Mikel Arteta ma kolejny powód do zadowolenia, ponieważ jego drużyna jest wciąż niepokonana w Premier League. Kolejnym rywalem Arsenalu będzie Everton.

Arsenal – Manchester United 3:1 (1:1)
0:1 – Rashford (27.)
1:1 – Odegaard (28.) asysta: Martinelli
2:1 – Rice (90.+5.) asysta: Saka
3:1 – Gabriel Jesus (90.+10.) asysta: Fabio Vieira

Arsenal: Ramsdale – White, Saliba, Gabriel, Zinczenko (76. Tomiyasu) – Odegaard, Rice, Havertz (76. Fabio Vieira) – Saka, Nketiah (76. Gabriel Jesus), Martinelli (90. Nelson)

Manchester United: Onana – Wan-Bissaka, Lindelof (84. Evans), Martinez (67. Maguire), Dalot – Casemiro, Eriksen – Antony (84. Garnacho), Bruno Fernandes, Rashford – Martial (67. Hojlund)

Żółte kartki: Saka, Gabriel Jesus oraz Lindelof, Martinez, Onana

Sędzia: Anthony Taylor

Declan RiceManchester UnitedPremier League autor: Michał Kwiatkowski źrodło: własne
Marzag komentarzy: 41298 newsów: 107.09.2023, 22:24

@alfa1993 napisał: "Dla Lewandosia liczą się tylko brameczki nie ważne ze z graczami (prawodobnie okręgówka)
On zawsze taki był zadufanym egoistą dla którego liczy się tylko jego bramka."

totalna nieprawda, niejednokrotnie go w reprze można było w pomocy zobaczyć bo pomagał w rozegraniu

Dziadyga komentarzy: 831507.09.2023, 22:24

Farerzy strzelcie ta brameczke! Uwielbiam ich i San Marino z tych słabych drużyn.

blazejpak komentarzy: 33007.09.2023, 22:24

Swoją drogą, to musi być serio niesamowite uczucie jak na codzień pracujesz normalnie na etacie i tak raz na jakiś czas jedziesz reprezentować swój kraj przeciwko gwiazdom typu Lewandowski czy Zieliński

Slaviola komentarzy: 1237707.09.2023, 22:24

@Marzag:

Tyle ile Polaków - kibiców na stadionie Narodowym XD

alfa1993 komentarzy: 12107.09.2023, 22:23

@Freo98: Dla Lewandosia liczą się tylko brameczki nie ważne ze z graczami (prawodobnie okręgówka)
On zawsze taki był zadufanym egoistą dla którego liczy się tylko jego bramka.

Spejsik komentarzy: 343207.09.2023, 22:20

Dobra, to teraz się cofamy i bronimy wyniku.

arsenallord komentarzy: 29735 newsów: 11707.09.2023, 22:19

Ech szkoda

blazejpak komentarzy: 33007.09.2023, 22:19

Teraz 20 min na utrzymanie i git

Rynkos7 komentarzy: 682407.09.2023, 22:19

Dobra to teraz defensywka i bronimy wyniku.

Moczyknur komentarzy: 183807.09.2023, 22:18

MAMY TOOOO!!!!!

XD le cabaret

Marzag komentarzy: 41298 newsów: 107.09.2023, 22:18

@1886gunner1886 napisał: "Z czego oni się cieszą?"
Wygrywamy z zawsze groźnymi wyspami owczymi, nie będzie kompromitacji, za miesiąc wszyscy zapomną że to ledwo 1:0 po karnym było

Freo98 komentarzy: 643207.09.2023, 22:18

po takiej grze to by wzial pilke i poszedl na srode, przeciez to komicnzie wyglada

1886gunner1886 komentarzy: 144107.09.2023, 22:18

Z czego oni się cieszą?

Spejsik komentarzy: 343207.09.2023, 22:17

@timiiiii napisał: "nie ogladalem reprezantacji juz baaardzo dlugo."
Od grudnia to bardzo długo?

timiiiii komentarzy: 196307.09.2023, 22:17

strzeli?

MadMax14 komentarzy: 266907.09.2023, 22:17

Ufff. Ciężki mecz z trudnym przeciwnikiem, karny jak znalazł.

Dziadyga komentarzy: 831507.09.2023, 22:15

Moim zdaniem te mecze to ustawiają,pojechał ten Stasiak dziwnym trafem i był ostry przekręt na Mołdawii,dziś to co widzimy,bo aż ciężko wierzyć,że można tak durno grać nawet bez formy,sponsor STS i będzie chlanie dla wszystkich xD

Spejsik komentarzy: 343207.09.2023, 22:15

Nie no, jak patrzę co odwala Lewadowski o naprawdę ciężko mi jest uwierzyć, że on nie robi tego specjalnie :D

Moczyknur komentarzy: 183807.09.2023, 22:15

Albańczycy doprowadzają do remisu i sytuacja się komplikuje. Mołdawia i Wyspy Owcze..... o tym będą się rozpisywać latami.

Marzag komentarzy: 41298 newsów: 107.09.2023, 22:15

Oby sędzia za dużo nie doliczył bo na rano piłkarze Wysp Owczych muszą do roboty wstać.

Freo98 komentarzy: 643207.09.2023, 22:14

Wielka osobowść Robert Lewandowski

timiiiii komentarzy: 196307.09.2023, 22:14

nie ogladalem reprezantacji juz baaardzo dlugo.

jak bym wiedzial ze mozna sie tak posmiac na tych meczach to bym czesciej sie decydowal. komedia jakich malo

KapitanJack10 komentarzy: 5419 newsów: 407.09.2023, 22:14

@enrique: No to teraz można Lewego jechać z czystym sumieniem xd

Slaviola komentarzy: 1237707.09.2023, 22:13

Nie no dobra. Niech już się nie wygłupiają i niech skończą udawać. Bo udawają... prawda?

TheGunners273 komentarzy: 98607.09.2023, 22:13

jak lewy z napastnika klasy światowej stał się 3 ligowcem polskim?

Marzag komentarzy: 41298 newsów: 107.09.2023, 22:13

Co ten Havertz

Armata500 komentarzy: 4365 newsów: 13007.09.2023, 22:12

To jest nieprawdopodobne :D Lewandowski. Matko Bosko Kochano.

Freo98 komentarzy: 643207.09.2023, 22:12

@MadMax14: To jego rozgrywanie to wyglądało jak dzisiaj. Cofał sie po to żeby zagrać do drugiego stopera

blazejpak komentarzy: 33007.09.2023, 22:11

Ci kibice XD

MadMax14 komentarzy: 266907.09.2023, 22:11

Jak Lewy rozgrywał to było narzekanie, że nie ma go w polu karnym.
Jak przestał rozgrywać to narzekanie, że nie rozgrywa xD

Niech się inni lepiej skupią na swojej grze, bo jak na razie to Lewego wrzutki były lepsze niż tych, którzy powinni od być od tego.

@Freo98:

Tworzył teraz tego nie robi. Obniżył poziom jak wszyscy w rep.

Freo98 komentarzy: 643207.09.2023, 22:08

O Pan Lewy widzi jak mozna po pilke wyjsc jak Świder?

Rynkos7 komentarzy: 682407.09.2023, 22:07

@Jakubhaba11 napisał: "Mikel nas za bardzo rozpieścił..."

Myślę, że nawet kibiców Burnely skręca na widok Krychowiaka.

TheGunners273 komentarzy: 98607.09.2023, 22:07

Autentycznie nie wiem co się dzieje z Lewym, 2-3 lata temu to by była 100% piłka załadowana pod ladę, a teraz nawet strzału nie oddał.