Mniejsza o styl: Manchester 0-1 Arsenal

Mniejsza o styl: Manchester 0-1 Arsenal 12.05.2024, 22:31, Mateusz Rosłoń 1996 komentarzy

Arsenal potrzebował trzech punktów na Old Trafford, żeby do ostatniej kolejki pozostawać w walce o mistrzostwo Anglii. Chyba nikt nie spodziewał się, że Manchester United będzie na własnym stadionie łatwym rywalem, i rzeczywiście drużyna Erika ten Haga postawiła londyńczykom trudne warunki mimo braków kadrowych i nie najlepszej formy w ostatnich tygodniach. Ale udało się - Kanonierzy strzelili jedyną bramkę w spotkaniu i wywieźli z Manchesteru komplet punktów.

Manchester United: Onana; Wan-Bissaka (87' Forson), Casemiro, Evans (75' Kambwala), Dalot; Mainoo, Amrabat (87' Eriksen), McTominay; Diallo (70' Antony), Højlund (88' Wheatley), Garnacho

Arsenal: Raya; White, Saliba, Gabriel, Tomiyasu; Partey (90' Kiwior), Ødegaard (90' Jorginho), Rice; Saka (82' Jesus), Havertz, Trossard (66' Martinelli)

W pierwszej połowie Arsenal zaczął bardzo aktywnie, choć Czerwone Diabły także wyprowadziły kilka groźnie zapowiadających się akcji, również w wyniku prostych błędów Kanonierów. Drużynie z Manchesteru brakowało jednak skuteczności, a Arsenalowi w 20. minucie udało się trafić do siatki. Ben White posłał długą piłkę do znajdującego się na prawym skrzydle Havertza, ten zszedł do pola karnego i wyłożył futbolówkę przed bramkę. Tam świetnie wbiegał Trossard, który z bliskiej odległości wpakował piłkę do bramki. Warto zaznaczyć, że w sytuacji tej fatalnie zachował się Casemiro, który złamał linię spalonego.

Kłamstwem byłoby stwierdzenie, że druga połowa toczyła się pod dyktando Arsenalu. Czerwone Diabły raz po raz zapędzały się pod pole karne Davida Rayi, zbyt dużo miejsca dostawał zwłaszcza Alejandro Garnacho. Na całe szczęście wciąż zawodziła ich skuteczność. Arsenal również miał swoje szanse - strzelali choćby Ødegaard, Rice i Martinelli (ten ostatni chyba najgroźniej), ale świetnymi interwencjami popisywał się Andre Onana. Mecz był napięty do ostatniego gwizdka, jednak ostatecznie Arsenalowi udało się utrzymać wypracowane w pierwszej połowie prowadzenie.

Przed nami już tylko jeden mecz obecnej kampanii Premier League - za tydzień Arsenal na własnym stadionie podejmie drużynę Evertonu. Natomiast już we wtorek Manchester City rozegra swoje zaległe spotkanie z Tottenhamem, po którym dowiemy się, która z drużyn pretendujących do tytułu podejdzie do ostatniej kolejki jako lider Premier League. Jakkolwiek to brzmi dla kibiców Kanonierów, musimy trzymać kciuki za Koguty i liczyć na potknięcie ekipy Pepa Guardioli.

Skrót spotkania:

Manchester UnitedPremier LeagueRaport pomeczowy autor: Mateusz Rosłoń źrodło: Własne

enrique komentarzy: 2000014.05.2024, 22:46

@SzamanTheGunner napisał: "Tyle pieniędzy co on zarabia...

Mickeylo komentarzy: 278714.05.2024, 22:45

To była jedyna szansa już po nic z tego nie będzie co za Mongoł ją pier...

Be4Again komentarzy: 379114.05.2024, 22:45

@nicniewymysle: Przykleiłeś się jak guma do buta, albo jak taka upierdliwa mucha gnojówka. Odganiasz i odganiasz, a ona dalej wraca. Jak gazeta nie zdzielisz to sobie nie odpuści. Do Ciebie też nic innego nie dociera. Idź swoją drogą i nie umeczaj mnie swoją osobą.

Snapi komentarzy: 56614.05.2024, 22:45

Conte miał rację. Klub mentalności przegrywow

mizio komentarzy: 65914.05.2024, 22:45

Oglądałem fragmenty, i szacun dla kogutów, że nie oddają tego meczu. Raczej już nie wcisną, ale nie podłożyli się jak wielu przewidywało

sWinny komentarzy: 797914.05.2024, 22:44

Son miał odsłonięty cały krótki słupek i co robi? Strzela po długim....

tomaszszef komentarzy: 161914.05.2024, 22:44

Son to byla 300-setka. Na 10 takich akcji strzela sie 9. Akurat dzis son nie strzelił tego jednago niestety.

nicniewymysle komentarzy: 44614.05.2024, 22:44

Son się zmartinellił. A może to Martinelli zsonił?

ostriket komentarzy: 669314.05.2024, 22:44

Tjaaa fajnie, kitajec kilka lat walił wszystko a dzisiaj akurat w takiej akcji udaje że pierwszy raz ma piłkę przy nodze...

Goooner1 komentarzy: 13114.05.2024, 22:44

Ja pie…e Son

notopyk komentarzy: 360514.05.2024, 22:44

Kulusevski ryży gamoń, miał 2 dobre sytuacje to musiał to zepsuć

A co teraz zrobił Son to jest DRAMAT!!!! KRYMINAŁ !!!

Barney komentarzy: 2141214.05.2024, 22:44

bylo duzo zmian powinien doliczyc z 8 jak nic

Janusz_Kanonier komentarzy: 30014.05.2024, 22:44

Korzeń w chmarzeń

WSP komentarzy: 185314.05.2024, 22:44

Nie no, jak Son nie strzelił to nikt tam nie strzeli. Patałachy...

dolny komentarzy: 266114.05.2024, 22:44

To jest ***** niemożliwe

GreKa komentarzy: 349514.05.2024, 22:44

Od początku widać, że oddał ten mecz,

Jack_Herrer komentarzy: 6318 newsów: 19214.05.2024, 22:44

Wczesniej Rudy opluł sobie wargę, teraz łysy opluł sobie sweter. Kret im majty liże...

Ups147 komentarzy: 359614.05.2024, 22:44

Mógł zrobić wszystko z tą piłka, a kopnął w bramkarza.. nie wierzę, że to przypadek

bobslej22 komentarzy: 841314.05.2024, 22:44

W ogóle to Guardiola przez ten moment opluł pół boiska

johnnycage1909 komentarzy: 111214.05.2024, 22:44

Skosne oczy to nie widzial gdzie strzela mongoł

executer1 komentarzy: 281014.05.2024, 22:44

No nic jak to nie weszło to można już powoli iść spać. Nie ma Kane i nie ma ataku Tottanham niestety

Barney komentarzy: 2141214.05.2024, 22:43