Na własne życzenie: Arsenal 0-1 Chelsea

Na własne życzenie: Arsenal 0-1 Chelsea 24.01.2016, 17:55, Łukasz Wandzel 3591 komentarzy

Gdyby patrzeć po miejscach w tabeli, mogłoby się wydawać, że dzisiejszy mecz rozgrywały ze sobą ekipa walcząca o tytuł i średniej klasy piłkarskiej zespół. W meczu faktycznie wystąpiła drużyna realnie aspirująca o zwycięstwo w lidze, jednak podejmowała aktualnego mistrza Anglii. Faworytem przed spotkaniem jednoznacznie był klub z północnej części Londynu, lecz na własne życzenie stracił trzy punkty przegrywając jedną bramką.

Wszystko za sprawą antybohatera dzisiejszego spotkania, Pera Mertesackera. Niemiec osłabił drużynę otrzymując czerwoną kartkę. Piłkarze Arsenalu zostali wyraźnie wyprowadzeni z równowagi poprzez ten fakt, czego konsekwencją była stracona bramka. Ochłonęli dopiero w późniejszej fazie meczu udowadniając, że ciągle potrafili stworzyć zagrożenie. Niestety nie udało im się już wrócić do gry.

Tym samym Chelsea kontynuuje serię meczów bez porażki. Pokazuje również, że mimo nieudanego sezonu to wciąż niewygodny rywal dla Arsenalu. Arsenalu, który wraz z Manchesterem City znowu stracił punkty i jest zmuszony do oglądania pleców Leicesteru w ligowej tabeli.

Arsenal: Cech – Bellerin, Mertesacker, Koscielny, Monreal – Ramsey, Flamini – Campbell (57' Sanchez), Özil, Walcott (75' Chamberlain), Giroud (22' Gabriel).

Chelsea: Courtois – Ivanovic, Zouma, Terry, Azpilicueta – Matic, Mikel – Fabregas, Oscar (77' Hazard), Wilian - Costa (68' Remy).

Już w 2. minucie Campbell, po wrzutce Walcotta, miał szansę na zdobycie gola, lecz nie uderzył czysto w piłkę i nie stworzył żadnego zagrożenia. Sekundy po tej sytuacji gol mógł wpaść do drugiej bramki, kiedy strzał oddawał Oscar, jednak Cech pokazał, że skupiony pozostawał już od pierwszych minut.

Atmosfera na chwilę się uspokoiła. Mowa o poczynaniach piłkarzy na boisku, ponieważ kibice jasno dawali do zrozumienia, że rozgrywało się spotkanie derbowe. Głośni kibice, wygwizdywanie Fabregasa, wiadomo jakie drużyny walczą o trzy punkty.

W 10. minucie Campbell i Giroud zaprezentowali świetną wymianę podań tuż przed szesnastką gości, a gdyby adresat ostatniego podania, Flamini, zdołał obrócić się w polu karnym, akcja zostałaby zakończona strzałem.

Kilka minut później Willian efektownie uderzył z powietrza po dośrodkowaniu. Uderzenie Brazylijczyka było niecelne, ale zaraz po tym dopadł jeszcze raz do futbolówki. Tym razem na jego drodze stanął Petr Cech.

Niecałe 60 sekund po akcji skrzydłowego Chelsea zabłysnąć zechciał Giroud. Francuz oddał strzał z dystansu, ale tylko udowodnił, że to nie jego najlepsza strona.

Tylko Arsenal potrafi sobie utrudnić zadanie w ten sposób. Per Mertesacker, w 18. minucie, został zmuszony do opuszczenia boiska po ujrzeniu czerwonej kartki za faul, po którym ucierpiał Diego Costa. Niemiec uchronił zespół przed otwartą drogą do bramki napastnika Chelsea, lecz również utrudnił zadanie swojej drużynie na kolejne 70 minut.

Czerwony kartonik zmusił Arsene'a Wengera do przeprowadzenia zmiany taktycznej. Postanowił wprowadzić Paulistę, by załatać lukę w obronie. Na tej decyzji ucierpiał Olivier Giroud, który musiał opuścić murawę.

Chelsea nie potrzebowała wiele czasu, aby wykorzystać przewagę i zrobiła to dosłownie po chwili. Costa po zwykłej wrzutce urwał się obrońcom w polu karnym i z bardzo bliskiej odległości dał prowadzenie gościom, 1-0 dla The Blues.

The Gunners zostali przytłoczeni boiskowymi wydarzeniami. W przeciwności do gości, którzy znacznie zyskali na pewności siebie. Na kilka kolejnych minut wręcz zamknęli swojego oponenta na własnej połowie.

W 34. minucie piłkarze Arsenalu wykreowali pierwszą groźną sytuację od momentu stracenia bramki. Nacho Monreal w stylu Mesuta Özila próbował znaleźć prostopadłą piłką Theo Walcotta, lecz Anglikowi nie udało się dopaść do piłki. W dodatku znajdował się na pozycji spalonej.

Z kolei w 39. minucie miała miejsce bliźniacza sytuacja. Walcott dostał prawie identyczne podanie, lecz i tym razem nie stanął na wysokości zadania nie opanowując futbolówki.

Parę minut później Willian podał do Costy, który wypuścił sobie piłkę i wparował w szesnastkę Arsenalu dobiegając do niej i oddając strzał na bliższy słupek. Zdołał wywalczyć tym zagraniem tylko rzut rożny.

W doliczonym czasie gry w polu karnym gości znalazł się Mathieu Flamini. Francuz dostał idealną piłkę i znajdował się na wolnej pozycji, lecz styl jego uderzenia nie pozwolił mu na zdobycie wyrównującego gola.

Sędzia zakończył pierwszą połowę.

Druga połowa rozpoczęła się znacznie spokojniej. Jedynym wartym odnotowania faktem mógłby być strzał Oscara, po którym Chelsea otrzymała tylko rzut rożny. Goście znacznie spuścili z tonu, nie potrafili podwyższyć prowadzenia.

W 53. minucie świetnym górnym podaniem popisał się Mestu Özil. Zagrał piłkę do wyprzedzającego obrońców Walcotta. Reprezentant Anglii znajdował się już w polu karnym, lecz to jego kolejna szansa, kiedy nie opanował piłki. Ponadto został złapany na spalonym.

Promyk nadziei rozbłysł w 57. minucie. Na murawie pojawił się wracający po kontuzji Alexis Sanchez, któremu Arsene Wenger dał szansę powalczyć na ponad pół godziny przed końcem spotkania.

W 63. minucie Courtois popełnił fatalny błąd przy próbie wyłapania piłki w polu karnym. Tym samym wywołał spore zamieszanie. Kilku piłkarzy Arsenalu próbowało wykorzystać pomyłkę bramkarza i oddać strzał, lecz gracze The Blues zamurowali bramkę co najmniej trzema zawodnikami.

W 69. minucie, z powodu kontuzji, opuścić boisko zmuszony został Diego Costa. Efektem tego na murawie pojawił się Loic Remy.

Gra przez kolejne minuty utrzymywała się w środku pola. Żadna z drużyn nie była w stanie stworzyć sobie klarownej sytuacji. Arsenal w osłabieniu nie mógł przebić się przez obrońców gości, z kolei Chelsea nie kwapiła się, aby koniecznie podwyższyć prowadzenie.

Na ostatnie 10 minut piłkarze Kanonierów częściej zbliżali się pod bramkę przeciwnika. Nie mając za wiele do stracenia chcieli pokusić się o remis. A im mniej czasu do końca, tym bardziej piłkarzom The Blues w głowie było już tylko bronienie wyniku.

W 85. minucie, po raz kolejny, błąd przy łapaniu popełnił Courtois. Początkowo wydawało się, że pewnie trzymał piłkę w rękach, po czym jego koledzy z przyspieszonym biciem serca musieli zażegnywać niebezpieczeństwo.

Emocjonująca końcówka. Arsenal szukał wyrównującego gola, lecz za każdym razem brakowało ostatniego podania lub po prostu uderzenia.

W 95. minucie nawet Cech znalazł się w polu karnym Chelsea. Nie po to by poczuć się, jak za starych czasów, lecz by pomóc Arsenalowi przy rzucie rożnym.

Ale to się tyczy Lata z tego co widzę.
a jak chodzi o lato to nie mamy szans przecież 25 mln funtów to promocja zaraz się PSG czy City zlecą a ja czytałem, że jak zawieszą Bana Realowi to oni zaoferują Juventusowi Isco plus duże pieniądze za Pogbe. Więc konkurencja będzie na lato.

Marcinafc93 komentarzy: 32837 newsów: 128.01.2016, 15:54

25 mln za Isco? Jak darmo Wenger nie zastanawiaj się tylko kupuj

shark31 komentarzy: 601328.01.2016, 15:54

A laczeni sa z AFC najbardziej Nolito i Yarmolenko. Ten pierwszy ze wzgledu na to ze FCB nie ma kasy zeby go kupic a Celta kupila juz Beauvue, a o drugim jest glosno na ukrainie bo jakies gazety i tv podaja ze AFC ustalilo kwote odstepnego za niego.

kamilo_oo komentarzy: 2356728.01.2016, 15:52

Co myślicie o Miazdze? Myślę, że Europy to on nie podbije

shark31 komentarzy: 601328.01.2016, 15:51

Real Madrid midfielder Isco is believed to be available for £25m if Arsenal wish to sign him in the summer, although they will face competition from Manchester City should they follow up their interest with an official offer.

Isco is believed to be unhappy with life at Real, according to his agent, and despite starting 12 of Real’s 21 matches this season, Spanish newspaper El Confidencial claims that a move to Arsenal could be on the cards.

To nie AFC zlozylo oferte tylko RM oczekuje 25 mln. Watpliwe.

andrew1707 komentarzy: 207228.01.2016, 15:50

michalm1
a we Francji 70%
a dzisiaj czytałem że Ibra na czysto zarabia 1 mln euro miesięcznie czyli 12 mln euro rocznie.
daleko w tyle za Ronaldo i Messim.

michalm1 komentarzy: 702028.01.2016, 15:49

Bo w Hiszpanii jest podatek 50%.

andrew1707 komentarzy: 207228.01.2016, 15:47

michalm1

Everton to dziwna drużyna skład mają fajny a balansują w środku tabeli zawsze.
Za Moyesa mieli 2 razy gorszy skład a grali często o pierwszą 6
Byłem zachwycony Martinezem jak trenował Everton w 1 sezonie ale z sezonu na sezon coraz gorzej z nimi jest. Mimo co rok mocniejszego składu.
Choć oni trochę opierają się na zawodnikach których nie chciały inne kluby np Cleverley,Barry czy Deulofeu.

sidtsw komentarzy: 309528.01.2016, 15:45

dostaje powdwyzki cały czas ale i tak robi wałki na podatkach... zenada...

michalm1 komentarzy: 702028.01.2016, 15:44

Chelsea kupi Stonesa jestem pewien. Nawet pasuje do nich...

michalm1 komentarzy: 702028.01.2016, 15:43

Rivaldo700

Tk nie Messi chce podwyżkę tylko klub mu ja daje tak od siebie. To samo się tyczy innych piłkarzy. Oni mają dwa trzy lata do końca kontraktu a zarząd im daje nowy kontrakt niepotrzebnie...

andrew1707 komentarzy: 207228.01.2016, 15:42

Catalonczyk chodziło ci o to?

Arsenal nie próżnuje w trakcie zimowego okienka transferowego. Zdaniem dziennikarzy ESPN The Gunners złożyli dziś Realowi ofertę za Isco w wysokości 25 milionów funtów.

andrew1707 komentarzy: 207228.01.2016, 15:40

Zna ktoś język Rosyjski?
Jeśli tan to z tym Yarmolenko napisał Ukraiński Sport
football.sport.ua/news/292309

Jak ktoś zna niech przeczyta.

Catalonczyk komentarzy: 519828.01.2016, 15:39

Ja to znalazłem na fan page'u na FB odnośnie transferów. Więc zapytałem czy to prawda.

andrew1707 komentarzy: 207228.01.2016, 15:38

Catalonczyk
Dzwine przeglądam strone ESPN i nie widzę tego nigdzie

WilSHARE (zawieszony) komentarzy: 17921 newsów: 828.01.2016, 15:36

Transfer stopera gwarantowany. Terry odchodzi czy jeszcze nie wiadomo? Wciąż mają niedobór na skrzydle po niepowodzeniu Pedro.

andrew1707 komentarzy: 207228.01.2016, 15:35

Na Sky Sports podawano że kluby wydały w bierzącym okienku transferowym tylko w Angielskiej Premier League
108 mln funtów i z ich wiadomości do poniedziałku do 23:00 ich czasu może paść rekord transferowy zimowych wydatków który wnosi 200 mln funtów.
Tak jak w lecie został pobity o 60 mln funtów letni rekord tak czekają na pobicie zimowego rekordu.

Catalonczyk komentarzy: 519828.01.2016, 15:35

Andrew
"Zdaniem dziennikarzy ESPN The Gunners złożyli dziś Realowi ofertę za Isco w wysokości 25 milionów funtów."

aguero10 komentarzy: 856828.01.2016, 15:33

RIVALDO700

Jeszcze nie wiadomo kto będzie trenerem w przyszłym sezonie.1-2 zawodników i maja kadrę kompletną.Tak czy siak nie wygramy z CFC

andrew1707 komentarzy: 207228.01.2016, 15:33

Catalonczyk

5 stron temu czy 6 ktoś wysłał źródło z The Express czyli wiadomo że to najgorsze prawie ze źródeł że Arsenal 25 mln funtów złożył za Isco i kilka osób tutaj złapało to jak młode pelikany.

Catalonczyk komentarzy: 519828.01.2016, 15:32

Serio Arsenal złożył ofertę 25mln za Isco? hahahah

danielosik (zawieszony) komentarzy: 1698228.01.2016, 15:31

Co jak co, ale Abramowicz jak na razie dobrze nimi zarządza.

andrew1707 komentarzy: 207228.01.2016, 15:31

RIVALDO700

Bo Abramowicz sam kiedyś mówił, że chce zrobić z Chelsea samowystarczalny klub który wyda to co zarobi bo nie wiadomo co będzie za 10 lat z nim czy z jego majątkiem.
Nie chce popełnić błedu i zostawić klub z długami. Dlatego Chelsea stara się wydawać tyle co zarobiła i nie robić długów według mnie bardzo dobry ruch ze strony Abramowicza.

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747428.01.2016, 15:28

Ja jestem ciekaw ruchow chelsea w lato, bo szczerze jak na Romka to ten klub dawno nie rzucił ladna sumka na transfer. Mam wrazenie, ze Romek tez troche kurka przykrecil.

Simpllemann komentarzy: 52843 newsów: 52428.01.2016, 15:26

Boss da te 200 tysięcy ale próbuje jak może robić wszystko by w klubie nie było kominów płacowych.

andrew1707 komentarzy: 207228.01.2016, 15:25

Np w Hiszpanii się oburzają że Angielska piłka dostaje tyle pieniędzy. TYLKO ŻE!
W Anglii jest kasa dzielona sprawiedliwie.
A jak było w Hiszpanii? Real z Barceloną dostawali 50% kasy z TV a reszta 50% szła na inne 18 klubów.
To powinni mieć pretensje do Realu czy Barcelony bo jak był by sprawiedliwy podział to kluby Hiszpańskie by tak nie biedowały. Ale że Real z Barceloną chcą więcej i więcej to nie wina klubów z Anglii.
Nikt im nie zabrania mieć dużych kontraktów na TV ale jak Real z Barceloną biorą dla siebie większość to potem nie ma się co dziwić że inni biedują.

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747428.01.2016, 15:25

Milan to strasznie cierpi od kiedy Berlu zaczal oszczedzac i az wkoncu sprzedal klub.

Pamietam jak Włoch ładnie szastał pieniedzmi w czasach swietnosci Milanu.

andrew1707 komentarzy: 207228.01.2016, 15:22

RIVALDO700
Teraz tak ale kiedyś Moratti czy rodzina Sensich albo Moggi w Romie,Interze czy Juve robili milionowe transfery większe niż w Anglii.

Sprawdziłęm i Real czy Barcelona jeszcze przed przejęciem Szejków przez City i PSG oraz Chelsea przez Abramowicza.

Wydawali też gigantyczne i jakoś nikt afery nie robił. A teraz kibice tych dwóch klubów tak się oburzają, że City czy PSG stać na każdego piłkarza i nie zawsze wybiorą ich kluby.
Moim zdaniem to bardzo dobrze, że tak jest inaczej był by monopol a tak nigdy nie wiesz gdzie dany zawodnik przejdzie bo jest kilka klubów które mogą ze sobą konkurować na rynku transferowym.

aguero10 komentarzy: 856828.01.2016, 15:20

pauleta19

Hazardowi nie dal 175 k/tyg :P

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747428.01.2016, 15:18

andrew1707

Zgodze sie tylko troche z tymi Wlochami, bo mianowicie ta kase ktos musi Ci dac na transfery, a prawda jest taka, ze we Wloszech dzis nie ma ,,krejzola'' ktory da Ci na okienko te 80-100 mln. Gdyby znow sie pojawili miałbys to samo co kiedys, ale na ta chwile ich ta nie ma. Ci Azjaci co przejeli Mediolany poszaleli tylko 3 minutki i cisza.

andrew1707 komentarzy: 207228.01.2016, 15:17

aguero10

Wszyscy się oburzali że to Chelsea,City czy PSG niszczą rynek bo mają Ruskich czy Arabów.
A ci Kibice Realu czy Barcelony nie zwrócili uwagi na ich wydatki w ostatnich kilku latach.
Dla przykładu Barcelona kiedy dowiedziała się, że będzie ban w tym okienku według cen podanych na transfermarkt wydała 180 mln euro
Rok wcześniej ponad 100 mln jeszcze wcześniej to samo.
Real też.

Jak mnie to wkurza jak kibic Realu czy Barcelony mówią aj ci szejkowie psują rynek bo MY NIGDY!

A gówno prawda! Kluby walczą aby zbliżyć się finansowo do najlepszych. Bo inaczej Real z Barceloną nie mieli by konkurencji po prostu wkurza ich, że Barca nie może sobie wziąść takiego Aguero czy Silvy bo City daje im więcej.
Moim zdaniem bardzo dobrze, że są arabowie jeśli mądrze zarządzają.
Wszystkie te wielkie kluby bez wyjątku już dawno popsłury rynek transferowy i nie tyczy się to tylko PSG,Chelsea czy City ale też Realu,Barcelony,United czy Bayernu.

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 128.01.2016, 15:15

aguero10, kiedyś mówiło się, że Wenger nie da 100k na tydzień, a dzisiaj taki przeciętniak jak Walcott ma 140k funtów na tydzień. Kwestia czasu nim pęknie 200k.

danielosik (zawieszony) komentarzy: 1698228.01.2016, 15:15

aguero10

Dokładnie tak jak mówisz. Teraz liczy sie pieniadz. Real i Barca teraz ciągle sie ścigają, kto zrobi wiekszy transfer itp.

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747428.01.2016, 15:14

W zarzadzaniu Barcy smieszne jest to, ze taki Neymar ma kontrakt do 2019 z nimi, a oni praktycznie co roku siadaja do stołu i renegocjuja nowa umowe.

To jak tu wyrobic z budzetem, no ludzie.

danielosik (zawieszony) komentarzy: 1698228.01.2016, 15:14

Tak samo jest teraz z tymi emigrantami. Za pare lat gospodarka Niemiec, Francji nie wytrzyma i też padnie. Spokojnie.

aguero10 komentarzy: 856828.01.2016, 15:13

danielosik
Obecnie bez kasy nie ma trofeów.Musisz inwestować żeby się liczyć w Europie nie mówiąc juz o krajowym podwórku

andrew1707 komentarzy: 207228.01.2016, 15:12

danielosik
A jak było z włoską?
Gigantyczne kontrakty i transfery tam się odbywały na początku XXI wieku piłkarze zarabli gigantyczną kasę.
Zobacz sobie składy Romy,Lazio,Parmy,Juve,Interu czy Milanu 10 lat do tyłu czy nawet wcześniej były tam same gwiazdy kosztujące i zarabiające krocie nawet więcej ich mieli niż w Anglii czy Hiszpanii.
I w końcu to wszystko BUM i pękło.

new_star komentarzy: 6853 newsów: 928.01.2016, 15:11

danielosik
Prędzej Messi odejdzie z Barcelony i wróci do Argentyny.

danielosik (zawieszony) komentarzy: 1698228.01.2016, 15:09

Po prostu Barca jest źle zarządzana moim zdaniem, tak samo jak Real. Ale teraz wszystko idzie do przodu. Andrew1707 ma po częsci racje. Te pieniadze też z nieba nie spadają, kiedyś przyjdzie taki moment, ze i im zabraknie.

danielosik
Ja czytałem że Messi ma obecnie 30 mln euro kontraktu na czysto bez premii za osiągnięca na boisku.
Np ponoć on dostaje za każdego gola też kilkanaście tys euro.
To weź np niech będzie to 10 tys euro za gola. Przy 50 golach daje to 500 tys.
A dodaj jeszcze premier za wygranie mistrzostwa za Ligę mistrzów.

Neymar chyba też chce 15 mln rocznie minimalnie.
Barcelona się tym wykończy zobaczycie prędzej czy później.

lays
O Yarmolenko mówiła dzisiaj Ukraine Today. Ukraiński kanał Informacyjny ale ja o tym nie piszę bo się do mnie czepiali rano.

Kwietnik komentarzy: 62728.01.2016, 15:06

Swansea znowu szaleje. Wczoraj Di Marzio informował, że złożyli ofertę za Paloschiego, a dzisiaj Guardian podaje, że wykładają 7 mln za Gayle z Crystal Palace.

andrew1707
Na serio Barca ma aż tak słabą sytuację finansową? Przecież to ilu oni mają fanów i ile gadżetów sprzedają na całym świecie to jakiś kosmos, do tego spora kasa od sponsorów.

new_star komentarzy: 6853 newsów: 928.01.2016, 15:04