Na własne życzenie: Arsenal 0-1 Chelsea

Na własne życzenie: Arsenal 0-1 Chelsea 24.01.2016, 17:55, Łukasz Wandzel 3591 komentarzy

Gdyby patrzeć po miejscach w tabeli, mogłoby się wydawać, że dzisiejszy mecz rozgrywały ze sobą ekipa walcząca o tytuł i średniej klasy piłkarskiej zespół. W meczu faktycznie wystąpiła drużyna realnie aspirująca o zwycięstwo w lidze, jednak podejmowała aktualnego mistrza Anglii. Faworytem przed spotkaniem jednoznacznie był klub z północnej części Londynu, lecz na własne życzenie stracił trzy punkty przegrywając jedną bramką.

Wszystko za sprawą antybohatera dzisiejszego spotkania, Pera Mertesackera. Niemiec osłabił drużynę otrzymując czerwoną kartkę. Piłkarze Arsenalu zostali wyraźnie wyprowadzeni z równowagi poprzez ten fakt, czego konsekwencją była stracona bramka. Ochłonęli dopiero w późniejszej fazie meczu udowadniając, że ciągle potrafili stworzyć zagrożenie. Niestety nie udało im się już wrócić do gry.

Tym samym Chelsea kontynuuje serię meczów bez porażki. Pokazuje również, że mimo nieudanego sezonu to wciąż niewygodny rywal dla Arsenalu. Arsenalu, który wraz z Manchesterem City znowu stracił punkty i jest zmuszony do oglądania pleców Leicesteru w ligowej tabeli.

Arsenal: Cech – Bellerin, Mertesacker, Koscielny, Monreal – Ramsey, Flamini – Campbell (57' Sanchez), Özil, Walcott (75' Chamberlain), Giroud (22' Gabriel).

Chelsea: Courtois – Ivanovic, Zouma, Terry, Azpilicueta – Matic, Mikel – Fabregas, Oscar (77' Hazard), Wilian - Costa (68' Remy).

Już w 2. minucie Campbell, po wrzutce Walcotta, miał szansę na zdobycie gola, lecz nie uderzył czysto w piłkę i nie stworzył żadnego zagrożenia. Sekundy po tej sytuacji gol mógł wpaść do drugiej bramki, kiedy strzał oddawał Oscar, jednak Cech pokazał, że skupiony pozostawał już od pierwszych minut.

Atmosfera na chwilę się uspokoiła. Mowa o poczynaniach piłkarzy na boisku, ponieważ kibice jasno dawali do zrozumienia, że rozgrywało się spotkanie derbowe. Głośni kibice, wygwizdywanie Fabregasa, wiadomo jakie drużyny walczą o trzy punkty.

W 10. minucie Campbell i Giroud zaprezentowali świetną wymianę podań tuż przed szesnastką gości, a gdyby adresat ostatniego podania, Flamini, zdołał obrócić się w polu karnym, akcja zostałaby zakończona strzałem.

Kilka minut później Willian efektownie uderzył z powietrza po dośrodkowaniu. Uderzenie Brazylijczyka było niecelne, ale zaraz po tym dopadł jeszcze raz do futbolówki. Tym razem na jego drodze stanął Petr Cech.

Niecałe 60 sekund po akcji skrzydłowego Chelsea zabłysnąć zechciał Giroud. Francuz oddał strzał z dystansu, ale tylko udowodnił, że to nie jego najlepsza strona.

Tylko Arsenal potrafi sobie utrudnić zadanie w ten sposób. Per Mertesacker, w 18. minucie, został zmuszony do opuszczenia boiska po ujrzeniu czerwonej kartki za faul, po którym ucierpiał Diego Costa. Niemiec uchronił zespół przed otwartą drogą do bramki napastnika Chelsea, lecz również utrudnił zadanie swojej drużynie na kolejne 70 minut.

Czerwony kartonik zmusił Arsene'a Wengera do przeprowadzenia zmiany taktycznej. Postanowił wprowadzić Paulistę, by załatać lukę w obronie. Na tej decyzji ucierpiał Olivier Giroud, który musiał opuścić murawę.

Chelsea nie potrzebowała wiele czasu, aby wykorzystać przewagę i zrobiła to dosłownie po chwili. Costa po zwykłej wrzutce urwał się obrońcom w polu karnym i z bardzo bliskiej odległości dał prowadzenie gościom, 1-0 dla The Blues.

The Gunners zostali przytłoczeni boiskowymi wydarzeniami. W przeciwności do gości, którzy znacznie zyskali na pewności siebie. Na kilka kolejnych minut wręcz zamknęli swojego oponenta na własnej połowie.

W 34. minucie piłkarze Arsenalu wykreowali pierwszą groźną sytuację od momentu stracenia bramki. Nacho Monreal w stylu Mesuta Özila próbował znaleźć prostopadłą piłką Theo Walcotta, lecz Anglikowi nie udało się dopaść do piłki. W dodatku znajdował się na pozycji spalonej.

Z kolei w 39. minucie miała miejsce bliźniacza sytuacja. Walcott dostał prawie identyczne podanie, lecz i tym razem nie stanął na wysokości zadania nie opanowując futbolówki.

Parę minut później Willian podał do Costy, który wypuścił sobie piłkę i wparował w szesnastkę Arsenalu dobiegając do niej i oddając strzał na bliższy słupek. Zdołał wywalczyć tym zagraniem tylko rzut rożny.

W doliczonym czasie gry w polu karnym gości znalazł się Mathieu Flamini. Francuz dostał idealną piłkę i znajdował się na wolnej pozycji, lecz styl jego uderzenia nie pozwolił mu na zdobycie wyrównującego gola.

Sędzia zakończył pierwszą połowę.

Druga połowa rozpoczęła się znacznie spokojniej. Jedynym wartym odnotowania faktem mógłby być strzał Oscara, po którym Chelsea otrzymała tylko rzut rożny. Goście znacznie spuścili z tonu, nie potrafili podwyższyć prowadzenia.

W 53. minucie świetnym górnym podaniem popisał się Mestu Özil. Zagrał piłkę do wyprzedzającego obrońców Walcotta. Reprezentant Anglii znajdował się już w polu karnym, lecz to jego kolejna szansa, kiedy nie opanował piłki. Ponadto został złapany na spalonym.

Promyk nadziei rozbłysł w 57. minucie. Na murawie pojawił się wracający po kontuzji Alexis Sanchez, któremu Arsene Wenger dał szansę powalczyć na ponad pół godziny przed końcem spotkania.

W 63. minucie Courtois popełnił fatalny błąd przy próbie wyłapania piłki w polu karnym. Tym samym wywołał spore zamieszanie. Kilku piłkarzy Arsenalu próbowało wykorzystać pomyłkę bramkarza i oddać strzał, lecz gracze The Blues zamurowali bramkę co najmniej trzema zawodnikami.

W 69. minucie, z powodu kontuzji, opuścić boisko zmuszony został Diego Costa. Efektem tego na murawie pojawił się Loic Remy.

Gra przez kolejne minuty utrzymywała się w środku pola. Żadna z drużyn nie była w stanie stworzyć sobie klarownej sytuacji. Arsenal w osłabieniu nie mógł przebić się przez obrońców gości, z kolei Chelsea nie kwapiła się, aby koniecznie podwyższyć prowadzenie.

Na ostatnie 10 minut piłkarze Kanonierów częściej zbliżali się pod bramkę przeciwnika. Nie mając za wiele do stracenia chcieli pokusić się o remis. A im mniej czasu do końca, tym bardziej piłkarzom The Blues w głowie było już tylko bronienie wyniku.

W 85. minucie, po raz kolejny, błąd przy łapaniu popełnił Courtois. Początkowo wydawało się, że pewnie trzymał piłkę w rękach, po czym jego koledzy z przyspieszonym biciem serca musieli zażegnywać niebezpieczeństwo.

Emocjonująca końcówka. Arsenal szukał wyrównującego gola, lecz za każdym razem brakowało ostatniego podania lub po prostu uderzenia.

W 95. minucie nawet Cech znalazł się w polu karnym Chelsea. Nie po to by poczuć się, jak za starych czasów, lecz by pomóc Arsenalowi przy rzucie rożnym.

Sędzia zakończył mecz.

Chelsea FCPremier LeagueRaport pomeczowy autor: Łukasz Wandzel źrodło: własne
danielosik (zawieszony) komentarzy: 1698228.01.2016, 15:00

I to tylko jeden Messi. A pozostali? Nie zdzwiłbym sie jakby za niedługo pozostali puszczali jakieś fochy. Dla mnie każdy powinien zarabiać po równo, albo chociaz mniej wiecej.

andrew1707 komentarzy: 207228.01.2016, 14:59

RIVALDO700
A dziwisz się sprawdziłem z Ciekawości
w ciągu ostatnich 3 lat Barcelona wydała na transfery ponad 350 mln euro a zarobiła 180 mln.
Więc mają deficyt transferowy sięgający 170 mln euro.
Dlatego czytałem, nie mogą kupić Nolito bo powiększyli by długo do tego stopnia, że nie mogli by w lato wydać dużych sum transferowych.
Przecież sam Messi kosztuje ich 30 mln euro z samego kontraktu a dodaj jeszcze premie?
Skąd ma to się brać. Neymar chce podwyżki Suarez też. Przecież jak tak dalej pójdzie to oni 100 mln euro rocznie będą wydawać na Neymara Suareza i Messiego ze wszystkimi bonusami na same premie a gdzie reszta 17-18 zawodników?

W Realu też jest pod tym względem nie lepiej. Ale czytałem, że Perez zaciągną 800 mln kredyt który ma mu starczyć na 6 lat w tym są zawarte kontrakty i sumy transferowe. I ponoć zostało mu z tego kredytu jeszcze 200 mln euro do wykorzystania.
Uważam, że prędzej czy później Real z Barceloną skończą jak Roma,Milan czy Inter które kiedyś finansowo rządziły w Europie wydawały gigantyczne sumy transferowe a teraz 20 mln to dla nich dużo.

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 328.01.2016, 14:56

danielosik
youtu.be/S06eUO2eiGM?t=73

kamilo_oo komentarzy: 2356728.01.2016, 14:55

I wszystko jasne ;D

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747428.01.2016, 14:55

Barce wykancza to, ze taki messi co roku chce podwyzke. Wieksza, wieksza az wkoncu bum i to wszystko runie.

andrew1707 komentarzy: 207228.01.2016, 14:53

Najlepsze jest to że ludzie pokładają w tym sezonie nadzieje w Welbecku albo w Cazorli.

Cazorla wróci najwcześniej pod koniec lutego. Nie będzie grał ponad 3 miesiące więc do gry powróci najwcześniej na koniec sezonu.
A Welbeck 9 miesięcy bez gry to bardzo długo, ciężko mu będzie złapać rytm samymi treningami tego nie nadrobi się.
Zanim wróci pewnie zagra kilka spotkać w U21 aby wrócić do jako takiej formy fizycznej.
Ja w tym sezonie nie liczył bym ani na Welbecka ani na Cazorle.
A niepokoj mnie Ozil. Jak nie był by genialnym dogrywającym. To często zdarzają mu się przestoje w grze które trwają kilka spotkań. Ostatnio kompletnie mu ta gra nie idzie od Liverpoolu.
Po prostu coś mi się zdaje, że ten zawodnik musi mieć koło siebie i po bokach zawodników z którymi może zagrać piłkę na jeden kontakt odegrać z klepki. Jak był Cazorla to grało mu się zupełnie inaczej.
Dla tego ciężko gra mu się z Flaminim czy Walcottem albo Oxem.

danielosik (zawieszony) komentarzy: 1698228.01.2016, 14:53

I pomyśleć, że kopaniem można takich pięniedzy się dorobić .. świat zwariował.

Catalonczyk komentarzy: 519828.01.2016, 14:51

Rivaldo

Messi miał to w kontrakcie a Neymar dopiero prowadzi rozmowy o przedłużeniu kontraktu. Dopóki Barca nie podpisze nowej umowy ze sponsorem to finanse nie będą ustabilizowane

danielosik (zawieszony) komentarzy: 1698228.01.2016, 14:50

Kwietnik

David Ornstein.

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747428.01.2016, 14:50

Dzis chodzi ciekawa plotka w hiszpanii, mianowicie ney i messi chca takich podwyzek, ze Barca zaczyna juz nie wyrabiac z budzetem klubowym, aby oplacac te gwiazdki.

Kwietnik komentarzy: 62728.01.2016, 14:45

Macie jakichś ciekawych reporterów/dziennikarzy na tłiterku, których warto śledzić i dają jako takie dobre informacje?

WilSHARE (zawieszony) komentarzy: 17921 newsów: 828.01.2016, 14:45

Witowo95,
'ale żaden by się nie łapał na ławkę'.

andrew1707 komentarzy: 207228.01.2016, 14:44

Od dostępnych a do powrótu do formy to jeszcze daleka droga nie ma co liczyć, że Coquelin z marszu wróci do najlepszej formy. Może się okazać, że będzie grał słabiej niż przed kontuzją.
Różnie zawodnicy to przechodzą.

Witowo95 (zawieszony) komentarzy: 12773 newsów: 128.01.2016, 14:43

@Kanonier204: I posty z serii: Arsenal? Dwóch piłkarzy lubię.

WilSHARE (zawieszony) komentarzy: 17921 newsów: 828.01.2016, 14:42

O Jacku to już dawno nie słyszałem kiedy wraca albo kiedy chociaż przewidują powrót. Teraz nowinka 'few weeks'.. i dalej nie wiadomo.

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 328.01.2016, 14:41

Ostatnio zarejestrował się: AlbertoFCBARCA [28.01.2016 - 10:31:55]

Oho. Lada moment sie zleci cala ELITA na LM.

reidens komentarzy: 106128.01.2016, 14:40

Rosa i Francis dostępni, Welbeck jeszcze trochę

andrew1707 komentarzy: 207228.01.2016, 14:39

bobslej22

Abramowicz chyba miał to samo? że się rozwódł i pół majątku musiał oddać swojej byłej żonie tylko, że jego majątek był chyba 7 miliardów dolarów a teraz wynosi ponoć 5 miliardów dolarów.

Z drugiej strony to uważam,że dobrze jak są tacy bogaci inwestorzy w Piłce, pod warunkiem, że dobrze zarządzają klubem.
Bo co by nie mówić to City czy PSG są zarządzane bardzo dobrze, rozwijają nie tylko 1 drużynę ale i zespoły młodzierzowe.
Tam Arabowie nie przyszli na 1 sezon. Szkółki tych klubów znacznie się rozwineły to już nie to co kilka lat temu.
Ktoś kiedyś mówił, że jak Chelsea będzie słabo szło albo się znudzi Abramowiczowi to ich opuści.
A on w tym klubie jest 12 lat miała Chelsea wzloty i upadki ale w niej został i to się ceni, że jak źle idzie to nie pakuje manatek tylko pomaga klubowi.
Nie tak jak było to w Maladze czy Anzi Machaczkała milionowe transfery a jak nie poszło to dowidzenia i kluby do tej pory nie mogą się podnieść z długów.
To samo stało się niestety z Wisłą Kraków przepłacili za słabych grajków których Holenderski dułet ściągał na pęczki jak ktoś pamięta Lameya albo Jaliensa którzy pobierali 300-400 tys euro a grali kompletne Zero.

Witowo95 (zawieszony) komentarzy: 12773 newsów: 128.01.2016, 14:38

@new_star: Najchętniej to poszedłbym opić z ziomkami swoje urodziny, ale jutro mam zaliczenie wykładu z gospodarki przestrzennej z rana więc wolałbym mieć trzeźwy umysł.

reidens komentarzy: 106128.01.2016, 14:36

A.W.
"on Wilshere and Cazorla…
Jack and Santi are progressing well but they are at least a few weeks away. But these two apart, it is just about competitiveness and match fitness. "

kamilo_oo komentarzy: 2356728.01.2016, 14:36

Fakt oraz Przegląd Sportowy donoszą o rozmowach trenera Liverpoolu, Juergena Kloppa z Piotrem Zielińskim. „The Reds” są skłonni zapłacić za reprezentanta Polski nawet 10 mln euro. Na transfer w zimowym okienku transferowym nie zgadza się jednak Udinese (Przypominamy, że Zieliński jest tylko wypożyczony do Empoli).

Ale polecieli po bandzie ;p

new_star komentarzy: 6853 newsów: 928.01.2016, 14:36

Witowo95
Słaby czas w sesji :D

new_star komentarzy: 6853 newsów: 928.01.2016, 14:35

kamilo_oo
Postaram się częściej takie newsy zapodawac.

Na pewno zadebituje.
Ciekawe co pokaże, najmłodszy już nie jest 23 lata do czegoś zobowiązuje.
Choć nie ma co liczyć, że od razu odpali, ale słyszałem, że jak zawodnik dobry to nie potrzebuje czasu na aklimatyzację tylko od razu gra.
Nie spodziewajmy się po nim od razu cudów na początku.
Bardziej mi się wydaje, że to transfer na załatanie luk dlatego taki tani.
Ale zobaczymy może się okazać drugim Coquelinem.

bobslej22 komentarzy: 832428.01.2016, 14:33

andrew1707>>> Musieli pójść w innym kierunku. Właściciel musiał oddać pól majątku żonie i doopa. Z drugiej strony Oni zawsze mieli w miarę ciekawych młodych zawodników. Po prostu gdy kasa leciała z nieba chcieli szybko wejść na poziom najlepszych.

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747428.01.2016, 14:32

Sky sources: Leicester in talks with CSKA Moscow over Ahmed Musa.

WilSHARE (zawieszony) komentarzy: 17921 newsów: 828.01.2016, 14:32

strug210,
myślę, że tak.

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 328.01.2016, 14:30

Jak nie teraz to kiedy? jak nie tu to gdzie.

marimoshi komentarzy: 472828.01.2016, 14:30

Hejters gonna hejt!

#FreeZbillu

sidtsw komentarzy: 309528.01.2016, 14:29

Musi bo jak nie z nimi to z kim?? Po co go kupowal...

strug210 komentarzy: 100028.01.2016, 14:28

Myślicie, że El-Nenny zadebiutuje z Burnley?

andrew1707 komentarzy: 207228.01.2016, 14:27

Tak patrzę na skład Monaco ale oni tam mają utalentowanych młodych zawodników.

Bernando Silva, Ivan Cavaleiro,Fabinho,Lemar,Adama Traore,Guildo Carrilo.

Widzę, że poszli w inny rozwój drużyny kiedyś kupowali wielkie gwiazdy a teraz poszli w utalentowanych młodych zawodników.
Tak naprawdę to Moutinho,Coentrao i Toulalan są znani szerszej publiczności, reszta to utalentowana młodzież, fajna mięszanka doświadzenia z młodością i mają dobrego Portugalskiego młodego trenera.

Catalonczyk komentarzy: 519828.01.2016, 14:25

Fakt, Sturridge bez kontuzji to klasa światowa. Kto wie może w innej drużynie sie odrodzi.

bobslej22 komentarzy: 832428.01.2016, 14:23

Czeczenia>>> Najgorzej jest w dedlajn :)

Czeczenia komentarzy: 1248728.01.2016, 14:20

Andrew, nie przejmuj się hejterami, rób swoje.

Plagą, plagą tej strony jest to, że nikt nie czyta komentarzy. Dzień w dzień to jest wałkowane. To, że "x" dodając komentarz nawet nie zdaje sobie sprawy, że napisane jest to samo pięć linijek niżej, 50 minut temu.

Simpllemann komentarzy: 52843 newsów: 52428.01.2016, 14:20

bobslej22
Jeśli Niemiec będzie zdrowy to rekord pobije.

aguero10 komentarzy: 856828.01.2016, 14:20

A propo kontuzji

Sturridge 18 kontuzji i 614 absencji
Gdyby nie problemy zdrowotne Daniel w formie to poziom Aguero

TakKrzysiu komentarzy: 893628.01.2016, 14:19

Najzabawniejsze jest w tym wszystkim to, że gdyby Endrju nie zwracał uwagi na komentarze które bezskutecznie mają go nawrócić i dalej robił swoje, to ta rozmowa byłaby 4x krótsza, WilSHARE nie dostałby warna i nie doszłoby do takiego pustospamu.

AlexVanPersie komentarzy: 806428.01.2016, 14:19

Tak! Wygońcie, zbanujcie andrew1707 a potem będzie jedna strona wpisów dziennie i wiatr będzie hulał na stronie.

Andrew? Super użytkownik koorfoo!!, że odpowiem klasykiem:

bobslej22 komentarzy: 832428.01.2016, 14:19

Liczę teraz na dobrą współpracę Ozil > ALexis. Szkoda też że Campbell usiądzie na ławce . Byłaby szansa na dwóch skrzydłowych w dobrej formie.

bobslej22 komentarzy: 832428.01.2016, 14:16

Ozilek nam się zablokował jak z resztą całą drużyna ale szansa na pierwsze miejsce w asystach jest . Chciałbym żeby pobił rekord Henryka . W zasadzie należy mu się . Kurde gdyby nie forma Theo to Ozil już by go pobił. Pamiętacie 3 setki w meczu ?

kamilo_oo komentarzy: 2356728.01.2016, 14:15