Najważniejszy mecz sezonu: Finał Pucharu Anglii!

Najważniejszy mecz sezonu: Finał Pucharu Anglii! 16.05.2014, 17:39, Mateusz Kolebuk 2181 komentarzy

Sezon 2013/14 rozgrywek Premier League już za nami. Arsenal zrealizował plan minimum i zajął czwarte miejsce w lidze. Apetyty kibiców - co nikogo nie dziwi - nie zostały jednak zaspokojone, a w kibicowskich brzuchach wciąż burczy z głodu zwycięstw, a przede wszystkim z głodu upragnionych trofeów. Głód może jednak zostać zaspokojony, gdyż 17 maja o godzinie 18:00 Arsenal stanie przed ogromną szansą przełamania prawie 9 lat pucharowej posuchy. Na Wembley Kanonierzy zmierzą się z drużyną Hull City, którą przed miesiącem pokonali pewnie 3:0 na KC Stadium.

Gładka wygrana Arsenalu w ligowym pojedynku jest z pewnością jednym z wielu powodów, dla których klub z Londynu jest uważany za faworyta finałowego pojedynku. Nie należy jednak popadać w hurraoptymizm i już dopisywać kolejnego pucharu na koncie Kanonierów. Tygrysy z Kingston upon Hull znalazły się w finale nie przypadkiem. Co prawda przeprawę do finału miały dużo łatwiejszą, ale za kilka lat nikt już o tym nie będzie pamiętał, bo liczy się końcowy wynik meczu na Wembley. Kanonierzy musieli się nieźle napocić, aby po raz osiemnasty w swojej historii (Dla Hull jest to pierwszy finał FA Cup) znaleźć się w finale i mieć szansę na wywalczenie po raz jedenasty tego prestiżowego trofeum. W drodze do finału pokonali Tottenham, Liverpool (warto podkreślić, że zrobili to zaledwie tydzień po blamażu na Anfield, gdzie przegrali w lidze 1:5) oraz świetnie dysponowany w tym sezonie Everton.

Jeżeli chodzi o sytuację kadrową, to Hull City wydaje się mieć dużo większy problem, ponieważ w rozgrywkach pucharowych nie mogą wziąć udziału dwaj zawodnicy pierwszego składu - Shane Long i Nikica Jelavic. Obaj zawodnicy grali miesiąc temu przeciwko Arsenalowi w lidze, a mecz zakończył się wygraną 3:0 dla Arsenalu. Zdrowy rozsądek podpowiada, że w finale powinno być Kanonierom jeszcze łatwiej, ale oklepane porzekadło, że mecze pucharowe, a w szczególności finały rządzą się swoimi prawami zdaje się być swego rodzaju chłodnym kubłem wody na rozgrzane głowy Goonersów z całego świata.

Wracając do sytuacji kadrowej, zawodnicy tacy jak Paul McShane, James Chester, Sone Aluko i Robbie Brady przejdą przed meczem testy sprawnościowe. Do składu powróci bramkarz - Allan McGregor. Jeżeli chodzi o Arsenal, przed meczem zostanie przetestowana sprawność Vermaelena i Oxlade-Chamberlaina. Możliwe też, że na boisku w finałowym spotkaniu zobaczymy wiecznego rekonwalescenta - Abou Diaby'ego. Wszyscy życzymy mu przerwania nie tylko pucharowej posuchy w klubie, ale także przerwania czarnej passy kontuzji. Między słupkami oczekujemy Łukasza Fabiańskiego, dzięki któremu Arsenal w rzutach karnych pokonał Wigan w półfinale rozgrywek i zdołał awansować do finału.

Wszyscy trzymamy mocno kciuki, aby presja nie związała Kanonierom nóg i z całego serca wierzymy i liczymy na sukces, który zapoczątkuje tłuste lata, zastępując chude lata rozczarowań, wyrzeczeń. Niech sukces na Wembley będzie kolejny kamieniem milowym w rozwoju klubu.

Skład Kanonierzy.com: Fabiański - Sagna, Mertesacker, Koscielny, Gibbs - Arteta, Rosicky - Ramsey, Özil, Podolski - Giroud

FA CupHull City autor: Mateusz Kolebuk źrodło:
arek848 komentarzy: 23417.05.2014, 18:53

ja nie rozumiem jak można być takim drewnem jak on, gdzie jego rodzice popełnili bład

Ashburton komentarzy: 450117.05.2014, 18:53

Hull zamuruje bramę i będą faulowac, będzie piekielnie trudno się przebić.

carlosV komentarzy: 8701 newsów: 117.05.2014, 18:53

Niech Papa nimi wstrząśnie, bo mam wrażenie, że oni nie wiedzą co robić..

Mariusz28 komentarzy: 495117.05.2014, 18:53

Flam też nie był by głupią opcją na tych drwali....

XandeR komentarzy: 965317.05.2014, 18:53

Kurrrrrrr jaka nerwowka , a bedzie juz tylko gorzej .

Marcinafc93 komentarzy: 32834 newsów: 117.05.2014, 18:53

a tak apropo Barca prowadzi ;

Topek komentarzy: 13937 newsów: 12617.05.2014, 18:53

Strasznie wolno, pomoc bardzo słabo (Ozil, Ramsey gdzie jesteście?). Brak koncentracji przy stałych fragmentach i jest nerwowo. Dobrze, że trafił się strzał życia Cazorli, bo nie mieliśmy okazji, żeby nadgonić z gry.

MarcinMotyl komentarzy: 163717.05.2014, 18:52

I tak to wygramy, po to jestescie zarejstrowani na tej stronie, zeby kibicowac i trzymac kciuki za Arsenal, a nie jechac po kazdym zawodniku, bo cos nie idzie. A jak komus nie pasuje to proponuje zarejstrowac sie na stronie Barcy, prowadza 1:0 :D

Theo10 komentarzy: 824717.05.2014, 18:52

Patrząc na pierwsze 15min to obecny wynik do przerwy brałbym w ciemno. Dobrze, że nie gramy w tym finale z Chelsea czy L'poolem bo można by już spokojnie wyłączyć TV i zająć się czymkolwiek innym. Wszystkie ważne mecze w tym sezonie zaczynają się mnie więcej tak samo. I to jest wina Wengera.

Fabri4 komentarzy: 9981 newsów: 5017.05.2014, 18:52

na plus
Kosa, Cazorla

minus
drewniak, ozil , sagna, podolski

KuNA89 komentarzy: 61417.05.2014, 18:52

Hull po pierwszej połowie zasługuje na zwycięstwo bo grają 2 razy lepiej od Naszych

JayL komentarzy: 11617.05.2014, 18:52

Jakaś dobra transmisja? Bo mi wszystko tnie...

Mariusz28 komentarzy: 495117.05.2014, 18:52

Jezu drogi, przepraszam Was, faktycznie Oxa nie ma. Sory stres. W takim Razie Jacek IN potrzeba kogoś szybkiego i walecznego

kowalski komentarzy: 269717.05.2014, 18:52

Ktoś musi to rozruszać. Nie ma Oxa, więc chyba tylko Rosa.

Koroniarz komentarzy: 1010617.05.2014, 18:52

Nasi troche wyszli bojaźliwie, w oczach Artety widziałem strach i trzęsące się nogi, kiedy losował strony boiska.

grochal14 komentarzy: 193317.05.2014, 18:52

Niech wejdzie Wilshere za Podolskiego. Lukas jest nieprzydatny w ogole a nie ma co czekac na zloty strzal, bo moze sie nie przytrafic

Oldgunner3 komentarzy: 967517.05.2014, 18:52

Jedno pocieszenie - chyba już gorzej grać nie możemy.Może w przerwie Wenger przywali jakiemuś to się obudzą bo jak na razie to chyba nie zdają sobie sprawy o co grają.Nie wygrać z tak przeciętną ekipą grającą niemal bez napastników byłoby niezłym obciachem.Fakt,że za to goście mają serc do gry w przeciwieństwie do naszych gwiazd.

songoku95 komentarzy: 2348617.05.2014, 18:52

stoimy stoimy stoimy.
Sagna swoja grą po prostu odstrasza.
Jedynie widać że w ofenywie gra Żiru (który stara się, ale nie umie) Ramsey i Santi. Reszta stoi. Po prostu szkoda słow. Ale czekamy.

Rosomak komentarzy: 253417.05.2014, 18:52

Sędzią promuje futbol drwali. Nie zmienia faktu że w ofensywie gramy fatalnie ile mieliśmy czystych sytuacji 2-3?? Żwirek znowu chowa się za obrońcami i zdziwiony że nikt nie jest w stanie mu dokładnie podać.

cakE256 komentarzy: 221717.05.2014, 18:52

skyrim

Ale to jest nie mozliwe zeby czlowiek mający 27 lat trenyjący pilke tak długo nie potrafił minąć zadnego obroncy ! toć koscielny jest bardziej wyszkolony technicznie.

mitmichael komentarzy: 4924317.05.2014, 18:52

Jak to przegramy to na prawde Wenger powinien sam powiedziec, ze odchodzi a nie podpisywac kontrakt

VermAlan komentarzy: 86817.05.2014, 18:52

Widac na przestrzeni sezonu jakich zawodników naprawdę nam brakuje: Walcotta i OXA

Daniho komentarzy: 9765 newsów: 117.05.2014, 18:52

a tyle osob bylo ty tak pewnych wygranej do 0.

Luki342 komentarzy: 273517.05.2014, 18:52

Giru do zmiany poldi ramsey i ozil takze slabo ale to jednak wielkie gwiazdy ktore moga zrobic cos z niczego

Oxa nawet na ławie nie ma hahaha
ale za to jest Monreal, wpuśćmy go, grajmy swoje !

Ashburton komentarzy: 450117.05.2014, 18:51

Najbardziej denerwujący jest Giroud. 2 okazje spierd*lił

pumeks komentarzy: 2080817.05.2014, 18:51

Niestety mecz zaczął sie TRADYCYJNIE jak to w każdym meczu o wielką stawkę.
Arsenal zaczyna leniwie, śpi, nie walczy, nie gra pressingiem i traci szybko dwa gole.

Jurr komentarzy: 133117.05.2014, 18:51

Dramat strzal Cazroli to byl jedyny strzal w swiatlo bramki, teraz jak Bruce poustawia Hull, to przez ten autobus sie mozemy nie przebic. Ale wiara umiera ostatnia COYG!

Mchard komentarzy: 61717.05.2014, 18:51

Tylko płakać potraficie ? COYG

GROMALL komentarzy: 509017.05.2014, 18:51

Rosa musi wejść, rozruszał by grę.

schnor25 komentarzy: 1854617.05.2014, 18:51

Niech się ogarną w szatni, bo to kryminał, zero akcji ofensywnych. 10 Stojanowów w składzie (nie liczę Fabiana), piłka do nóżki, zero ruchliwości, agresji, granie na gwizdek sędziego, który często i gęsto milczy. Koniec z kompromitacjami, koniec z frajerszczyzną i życiem marzeniami. Dzisiaj mają spiąć dupy i sięgnąć po tej pieprzony puchar!!!!!!

Marzag komentarzy: 41183 newsów: 117.05.2014, 18:51

Wspaniałe widowisko dla kogoś kto nikomu nie kibicuje, a nasza słąba gra to wynik słąbej gdy 2 bocznych obrońców, po jednym widać że miał przerwę od gry, a drugi jest myślami w innym klubie, i nie chce za bardzo się przemęczać i narażać na jakąś kontuzję. Reszta gra w miarę dobrze, a już napewno spełniają swoje obowiązki lepiej niż nasi boczni obrońcy, może na lewe skrzydło by się ktoś ruchliwy przydał i jakiś ogarnięty silniejszy DM którego nie mamy.

polishbrigadesx (zawieszony) komentarzy: 1020417.05.2014, 18:51

Druga połowa powinna zmienić wynik tego meczu nasi gracze muszą zacząć bardziej atakować.

Szogun komentarzy: 28502 newsów: 317.05.2014, 18:51

Niech dostaną w dupę teraz jeszcze z dwa a ten Nasz kretyn w końcu odejdzie z zespołu i da pracować innym. To już się w głowie nie mieści żeby ciągle popełniać te same błędy.Birmingham niczego go nie nauczyło.

KuNA89 komentarzy: 61417.05.2014, 18:51

Gramy załośnie... Jeszcze jakby coś z tego wynikało a my gramy brzydko i nie efektywnie... Przykro się to ogląda. Jak przegramy to to naprawdę będziemy pośmiewiskiem na cały świat nie tylko Anglię

baqrad komentarzy: 10817.05.2014, 18:51

jak to bylo we are the famous arsenal and we're going wembley???

skyrim komentarzy: 807117.05.2014, 18:50

to że giroud wielu rzeczy nie potrafi żadną nowością nie jest

mwk komentarzy: 96917.05.2014, 18:50

Jak zwykle największe hejty na Giroud, a on jako jedyny walczy po stracie. Większość z reszty biega jak panienki... W ogóle w nich nie widać chęci wygrania tego pucharu.

AfganskiMudzahedini komentarzy: 370017.05.2014, 18:50

Nie widać woli walki i wiary w zwycięstwo, we mnie też już zgasło jak widzę tych bezjajeczników ze spuszczonymi głowami, mam nadzieję, że Wenger zrobi im suszarkę i ustrzelimy coś po przerwie, musimy !