Nie bez kłopotów w 4. rundzie FA Cup. Arsenal 2-1 Burnley

Nie bez kłopotów w 4. rundzie FA Cup. Arsenal 2-1 Burnley 30.01.2016, 16:57, Łukasz Wandzel 1742 komentarzy

Piłkarze z Londynu nie zawiedli oczekiwań kibiców i spodziewanie pokonali na własnym stadionie zespół Burnley. Kanonierzy udowodnili, że potrafią być kreatywni i pewni swoich możliwości dość szybko obejmując prowadzenie w dzisiejszym spotkaniu. Z drugiej strony pokazali, że łatwo można im tę przewagę odebrać pozwalając swoim rywalom strzelić bramkę wyrównującą. W efekcie próba Arsenalu polegająca na przejściu spacerkiem przez to spotkanie zakończyła się niepowodzeniem. Podopieczni Arsene'a Wengera musieli się jeszcze trochę wysilić i spróbować jeszcze raz pokonać Toma Heatona, aby awansować do kolejnej rundy.

I tyle wystarczyło, ponieważ w drugiej połowie gospodarze błyskawicznie po raz kolejny zdobyli przewagę, po czym dowieźli ją do końca zbytnio się nie przepracowując. I choć w pierwszej części spotkania, po własnych błędach w obronie, piłkarze Arsenalu skomplikowali sobie drogę do awansu, to w drugiej szybko zgasili zapał przeciwników, którzy do ostatniego gwizdka praktycznie nie istnieli w ofensywie.

Składy, w jakich oba zespoły pojawiły się na murawie:

Arsenal: Ospina - Chambers, Gabriel, Koscielny, Gibbs - Elneny, Coquelin (71' Arteta) - Iwobi (71' Rosicky), Chamberlain, Alexis (78' Walcott) - Giroud.

Burnley: Heaton - Darikwa, Keane, Mee, Ward - Boyd (80' Kightly), Jones (67' Barton), Ulvestad, Arfield - Vokes (75' Hennings), Gray.

4. runda FA Cup rozpoczęła się z spokojnie. Swoją obecność faulem, w 2. minucie, zaznaczył debiutujący Elneny. Jednak pierwszy strzał należał do drużyny Burnley. Gray zdołał uderzyć w polu karnym, ale nie był w stanie skierować futbolówki do bramki.

W 7. minucie bliski zdobycia gola był Alexis, lecz nie trafił w światło bramki. Chilijczyk wypracował sobie okazję do strzału w polu karnym, a przeciwnicy zostawili mu wystarczająco dużo miejsca.

Po chwili to Elneny udowodnił, że nie boi się dotykać piłki. Zawodnik z Egiptu zdecydował się oddać strzał z dystansu, jednak Heaton nie miał problemów z jego wyłapaniem.

Parę minut później Koscielny popełnił koszmarny błąd tracąc piłkę na swojej połowie. Przejął ją Gray, który popędził prosto na bramkę Ospiny, lecz nie zdołał wykorzystać tego prezentu.

Prowadzenie dał Arsenalowi...Calum Chambers! W 19. minucie zawodnicy The Gunners sprawnie wymieniali podania przed szesnastką rywala. W końcu otoczony przez obrońców Alexis świetnie wypatrzył Chambersa, który bez kompleksów umieścił piłkę w siatce, 1-0!

Wystarczyło nieco ponad 10 minut, aby zaburzyć przewagę Arsenalu. Gracze Burnley pokazali pazur doprowadzając do remisu. Vokes świetnie uderzył głową piłkę zagraną z dośrodkowania, do którego doszło po błędach obrońców gospodarzy, 1-1!

Po wyrównującej bramce gra znacznie się uspokoiła, lecz w 38. minucie szansę na gola miał Gray. Nie zdobył bramki, dodatkowo był na spalonym. Ale piłkarz gości znowu zadziornie wykorzystał nieporadność obrońców Arsenalu, którzy nie po raz pierwszy zaspali na boisku.

W 43. minucie z dystansu uderzył Chamberlain. Jednak jego strzałowi wyraźnie brakowało mocy, ponieważ Heaton zdołał pewnie złapać futbolówkę.

W końcówce tej części spotkania The Gunners zaczęli oblegać bramkę przeciwników. Świadczy o tym choćby liczba rzutów rożnych na przestrzeni paru minut. Niestety nie zdołali zamienić zapału na gola.

Sędzia zakończył pierwszą połowę. Druga rozpoczęła się bez pośpiechu ze strony gospodarzy.

Ale już w 53. minucie ponownie objęli prowadzenie! Podania piłkarzy Arsenalu biegnących w stronę bramki Heatona całkowicie zwiodły przeciwników. Następnie Chamberlain celnie dograł w pole karne, a tam przyjemnym dla oka uderzeniem popisał się Alexis, 2-1!

W 58. minucie Olivier Giroud znalazł się z piłką w polu karnym. Oblężony przez obrońców postanowił sprytnie zagrać piętką do któregoś z partnerów. Zagranie zostawiało mnóstwo miejsca na strzał, lecz było zbyt lekkie, aby Iwobi był w stanie dopaść do futbolówki przed rywalem.

Kilka minut później Arsenal miał okazję z rzutu rożnego. Wybitą przed szesnastkę piłkę uderzył Coquelin, lecz jego uderzenie zostało zablokowane. Poprawił je swoją próbą...Elneny. Egipcjanin kolejny raz trafił w światło bramki, lecz nie zaskoczył Heatona.

The Gunners po zdobyciu gola stanowczo uspokoili grę. Jednocześnie ciągle ją kontrolowali, ale widać było, że chcą zwyciężyć jak najmniejszym nakładem sił.

W 72. minucie świetnym strzałem z rzutu wolnego odznaczył się Alexis, jednakże jeszcze lepiej zachował się Tom Heaton, który poprawnie sparował piłkę.

Zespół Burnley nie istniał dotychczas w ofensywie, co pozwalało Arsenalowi prowadzić grę i kontynuować wolne tempo, które przybliżało go do awansu. Piłkarze nie chcieli się przemęczać, ale wcale nie musieli, ponieważ drużyna gości nie naciskała na gospodarzy.

W samej końcówce ponownie, ale nieudanie, z dystansu spróbował się Elneny. Egipcjanin widocznie bardzo chciał strzelić bramkę w debiucie.

W 95. minucie Theo Walcott miał szansę pokonać Heatona i zdobyć trzeciego gola dla Arsenalu w tym meczu. Jednak bramkarz Burnley zachował się wzorowo rzucając się mu pod nogi.

Sędzia zakończył mecz.

BurnleyFA CupRaport pomeczowy autor: Łukasz Wandzel źrodło: własne
Mihex komentarzy: 2360401.02.2016, 14:28

Czyli Pep oficjalnie w City. Ajć... Ostatnia szansa na mistrza na kilka sezonów się szykuje :p

Mihex komentarzy: 2360401.02.2016, 14:08

McGeady w Sheffield Wednesday. Niezły zjazd zaliczył :p

andrew1707 komentarzy: 207201.02.2016, 14:07

Pellegrini oficjalnie odchodzi z City! po sezonie!

Witamy PEPA! ktoś się łudził że przejdzie do nas>

andrew1707 komentarzy: 207201.02.2016, 13:59

kamilo_oo

Będzie paczka z Stoke, oni spokojnie mogą zakończyć sezon w 6. Prowadzą mądrą politykę transferową nie sprowadzają przeciętniaków jak Newcastle które też ma kase ale zrobią 1-2 transfery porządkich zawodników jak Arnautovic,Shaqiri,Van Ginkel, Afellay czy Bojan a teraz Imbula dlatego są wysoko w tabeli.

andrew1707 komentarzy: 207201.02.2016, 13:57

Arsenal defender Mathieu Debuchy is set to join French club Bordeaux on loan. (Source: L'Equipe)

kamilo_oo komentarzy: 2356701.02.2016, 13:56

Doczekałem się Imbuli w Premier League. Oby odżył po niepowodzeniach w Porto, bo w Marsylii wyglądał bardzo dobrze

Simao12 komentarzy: 775201.02.2016, 13:54

Ja myślę, że po prostu Messi został użyty jako synonim quality czyli lekko przerobiona stara gadka, że tylko player z quality do nas dołączy jak będzie dostępny a'la Sanchez, Ozil czy Cech

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 301.02.2016, 13:54

Nowy News!

Marcinafc93 komentarzy: 32833 newsów: 101.02.2016, 13:54

łak*

Imbula to łąk powtarzam to po raz setny

andrew1707 komentarzy: 207201.02.2016, 13:53

Swoją drogą ja z chęcią wolał bym takiego Imbule u nas. Znając życie to Stoke zrobi Giga deal jak z Shqiri czy Arnautovicem.

Marcinafc93 komentarzy: 32833 newsów: 101.02.2016, 13:53

Maldini Yepes ;d

Vendeful komentarzy: 236401.02.2016, 13:50

Simao12
Myślę,że żle zrozumiałeś Wengera.
Gdyby Messi zapukał do niego,i powiedział ,że chce transferu,to Arsene ŁASKAWIE by sie zgodził,
oczywiście w momencie,w ktorym transfer zamknalby sie w 40 mln funtow.

@MattHughesTimes

#StokeCity have agreed 24m euro fee (£18.2m) with #FCPorto for Gianelli Imbula. Porto will also receive 15 per cent of future transfer fee.

Więc transfer pewny czyli 2 duże transfery dzisiaj się szykują nie jest tak źle a wy narzekacie.

mitmichael komentarzy: 4924301.02.2016, 13:47

@andrew1707
Bo widza ile moga zarobic po sezonie jak zajma dobre miejsce na koniec dlatego taka kasa nawet dla Stoke to na dzisiejsze czasy to jest nic a w nastepnym sezonie moga zarobic jeszcze wiecej

new_star komentarzy: 6851 newsów: 901.02.2016, 13:46

Kowal96

Raczej, jaki rywal? :D

andrew1707 komentarzy: 207201.02.2016, 13:44

#Stoke have agreed an £18.2m fee with #Porto for Gianelli Imbula. Porto will receive 15% of future transfer fee. (Source - Telegraph)

marimoshi komentarzy: 472001.02.2016, 13:41

Jak dzisiaj egzamin siadł dobrze to mam ferie :P Jednak rozum podpowiada mi,abym się zaczął uczyć na poprawę.

andrew1707 komentarzy: 207201.02.2016, 13:41

Stoke City have agreed an £18.2m fee with FC Porto for striker Giannelli Imbula. (Source: The Times)
Wooooo Jest moc!!! Stoke ma kase

Kowal96 komentarzy: 1758801.02.2016, 13:41

Żeby Muły się chwytały rezerw Arsenalu, to już naprawdę się w tym futbolu poprzewacało :p

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 301.02.2016, 13:40

Nie ma co wzmacniac kandydata do mistrzostwa. Wenger strzelilby sobie w stope.

mitmichael komentarzy: 4924301.02.2016, 13:39

Manchester United jest zainteresowany obrońcą Arsenalu Mathieu Debuchym. W grę ma wchodzić wypożyczenie, jednak można również wykluczyć transferu definitywnego.

dobre

Mihex komentarzy: 2360401.02.2016, 13:38

new_star
W teorii tak, w praktyce laboratoria wyglądały tak, że koleś robił za ciebie wszystko, ty miałeś mu zrobić z tego sprawozdanie (łącznie 12), a on ci odrzuca dwa ostatnie już 6 raz i mówi, że nie zaliczy laboratoriów połowie roku, bo on przyjmuje sprawozdania tylko na 5. Nazwał nas nawet głupimi, że nie ściągamy sprawozdań od tych od którym już przyjął. Z tym, że takich zagapionych też nie przyjmuje, bo tamtym chyba nawet nie sprawdzał :P

andrew1707 komentarzy: 207201.02.2016, 13:36

DEAL DONE: Tottenham defender Federico Fazio has joined Spanish side Sevilla on loan for the rest of the season. (Source: @SpursOfficial)

new_star komentarzy: 6851 newsów: 901.02.2016, 13:35

@Mihex

To chyba fajny przedmiot ;)

andrew1707 komentarzy: 207201.02.2016, 13:34

Doktor

Ma 13 goli i 10 asyst w 23 meczach w tym sezonie.
Dla porównania Hulk ma gorsze statystyki.
Ciekawe co będzie z Musa czy Leicester zapłaci klauze 23 mln funtów dają 18 mln funtów teraz.

Mihex komentarzy: 2360401.02.2016, 13:34

new_star
Projektowanie układów sterowania dyskretnego, a w skrócie po prostu sterowniki PLC. Koleś jest dość stuknięty.

Doktor komentarzy: 770601.02.2016, 13:31

@FabsFAN

Od wtorku (a właściwie od czwartkowych wyników) mam wolne. :)

@simplle

Dość duży jak na Everton, przychodzi najlepszy piłkarz ligi rosyjskiej.

new_star komentarzy: 6851 newsów: 901.02.2016, 13:30

Mihex
Co to za przedmiot?

Mihex komentarzy: 2360401.02.2016, 13:28

FabsFAN
Mi sesja zaczyna się od dzisiaj. Jutro jeden egzamin, a w piątek kolejny. W tym semestrze tylko dwa w sesji, bo sporo zerówek porobili i ogólnie miałem mało przedmiotów. Za to ten jeden egzamin (jutro) trwa 6 godzin, a potem jeszcze na ustny się do gościa idzie...

Simao12 komentarzy: 775201.02.2016, 13:28

Jestem ciekawy co by się stało jakby rzeczywiście zapukał Messi. Przecież to wydatek prawie 300 mln funtów. Wenger by musiał przeszukać wszystkie spodnie do których wsadzał pieniądze od zarządu

andrew1707 komentarzy: 207201.02.2016, 13:28