Nie bez kłopotów w 4. rundzie FA Cup. Arsenal 2-1 Burnley

Nie bez kłopotów w 4. rundzie FA Cup. Arsenal 2-1 Burnley 30.01.2016, 16:57, Łukasz Wandzel 1742 komentarzy

Piłkarze z Londynu nie zawiedli oczekiwań kibiców i spodziewanie pokonali na własnym stadionie zespół Burnley. Kanonierzy udowodnili, że potrafią być kreatywni i pewni swoich możliwości dość szybko obejmując prowadzenie w dzisiejszym spotkaniu. Z drugiej strony pokazali, że łatwo można im tę przewagę odebrać pozwalając swoim rywalom strzelić bramkę wyrównującą. W efekcie próba Arsenalu polegająca na przejściu spacerkiem przez to spotkanie zakończyła się niepowodzeniem. Podopieczni Arsene'a Wengera musieli się jeszcze trochę wysilić i spróbować jeszcze raz pokonać Toma Heatona, aby awansować do kolejnej rundy.

I tyle wystarczyło, ponieważ w drugiej połowie gospodarze błyskawicznie po raz kolejny zdobyli przewagę, po czym dowieźli ją do końca zbytnio się nie przepracowując. I choć w pierwszej części spotkania, po własnych błędach w obronie, piłkarze Arsenalu skomplikowali sobie drogę do awansu, to w drugiej szybko zgasili zapał przeciwników, którzy do ostatniego gwizdka praktycznie nie istnieli w ofensywie.

Składy, w jakich oba zespoły pojawiły się na murawie:

Arsenal: Ospina - Chambers, Gabriel, Koscielny, Gibbs - Elneny, Coquelin (71' Arteta) - Iwobi (71' Rosicky), Chamberlain, Alexis (78' Walcott) - Giroud.

Burnley: Heaton - Darikwa, Keane, Mee, Ward - Boyd (80' Kightly), Jones (67' Barton), Ulvestad, Arfield - Vokes (75' Hennings), Gray.

4. runda FA Cup rozpoczęła się z spokojnie. Swoją obecność faulem, w 2. minucie, zaznaczył debiutujący Elneny. Jednak pierwszy strzał należał do drużyny Burnley. Gray zdołał uderzyć w polu karnym, ale nie był w stanie skierować futbolówki do bramki.

W 7. minucie bliski zdobycia gola był Alexis, lecz nie trafił w światło bramki. Chilijczyk wypracował sobie okazję do strzału w polu karnym, a przeciwnicy zostawili mu wystarczająco dużo miejsca.

Po chwili to Elneny udowodnił, że nie boi się dotykać piłki. Zawodnik z Egiptu zdecydował się oddać strzał z dystansu, jednak Heaton nie miał problemów z jego wyłapaniem.

Parę minut później Koscielny popełnił koszmarny błąd tracąc piłkę na swojej połowie. Przejął ją Gray, który popędził prosto na bramkę Ospiny, lecz nie zdołał wykorzystać tego prezentu.

Prowadzenie dał Arsenalowi...Calum Chambers! W 19. minucie zawodnicy The Gunners sprawnie wymieniali podania przed szesnastką rywala. W końcu otoczony przez obrońców Alexis świetnie wypatrzył Chambersa, który bez kompleksów umieścił piłkę w siatce, 1-0!

Wystarczyło nieco ponad 10 minut, aby zaburzyć przewagę Arsenalu. Gracze Burnley pokazali pazur doprowadzając do remisu. Vokes świetnie uderzył głową piłkę zagraną z dośrodkowania, do którego doszło po błędach obrońców gospodarzy, 1-1!

Po wyrównującej bramce gra znacznie się uspokoiła, lecz w 38. minucie szansę na gola miał Gray. Nie zdobył bramki, dodatkowo był na spalonym. Ale piłkarz gości znowu zadziornie wykorzystał nieporadność obrońców Arsenalu, którzy nie po raz pierwszy zaspali na boisku.

W 43. minucie z dystansu uderzył Chamberlain. Jednak jego strzałowi wyraźnie brakowało mocy, ponieważ Heaton zdołał pewnie złapać futbolówkę.

W końcówce tej części spotkania The Gunners zaczęli oblegać bramkę przeciwników. Świadczy o tym choćby liczba rzutów rożnych na przestrzeni paru minut. Niestety nie zdołali zamienić zapału na gola.

Sędzia zakończył pierwszą połowę. Druga rozpoczęła się bez pośpiechu ze strony gospodarzy.

Ale już w 53. minucie ponownie objęli prowadzenie! Podania piłkarzy Arsenalu biegnących w stronę bramki Heatona całkowicie zwiodły przeciwników. Następnie Chamberlain celnie dograł w pole karne, a tam przyjemnym dla oka uderzeniem popisał się Alexis, 2-1!

W 58. minucie Olivier Giroud znalazł się z piłką w polu karnym. Oblężony przez obrońców postanowił sprytnie zagrać piętką do któregoś z partnerów. Zagranie zostawiało mnóstwo miejsca na strzał, lecz było zbyt lekkie, aby Iwobi był w stanie dopaść do futbolówki przed rywalem.

Kilka minut później Arsenal miał okazję z rzutu rożnego. Wybitą przed szesnastkę piłkę uderzył Coquelin, lecz jego uderzenie zostało zablokowane. Poprawił je swoją próbą...Elneny. Egipcjanin kolejny raz trafił w światło bramki, lecz nie zaskoczył Heatona.

The Gunners po zdobyciu gola stanowczo uspokoili grę. Jednocześnie ciągle ją kontrolowali, ale widać było, że chcą zwyciężyć jak najmniejszym nakładem sił.

W 72. minucie świetnym strzałem z rzutu wolnego odznaczył się Alexis, jednakże jeszcze lepiej zachował się Tom Heaton, który poprawnie sparował piłkę.

Zespół Burnley nie istniał dotychczas w ofensywie, co pozwalało Arsenalowi prowadzić grę i kontynuować wolne tempo, które przybliżało go do awansu. Piłkarze nie chcieli się przemęczać, ale wcale nie musieli, ponieważ drużyna gości nie naciskała na gospodarzy.

W samej końcówce ponownie, ale nieudanie, z dystansu spróbował się Elneny. Egipcjanin widocznie bardzo chciał strzelić bramkę w debiucie.

W 95. minucie Theo Walcott miał szansę pokonać Heatona i zdobyć trzeciego gola dla Arsenalu w tym meczu. Jednak bramkarz Burnley zachował się wzorowo rzucając się mu pod nogi.

Sędzia zakończył mecz.

BurnleyFA CupRaport pomeczowy autor: Łukasz Wandzel źrodło: własne
andrew1707 komentarzy: 207201.02.2016, 13:10

12:08

NIASSE AT EVERTON?

Everton are edging closer to the deadline day signing of Oumar Niasse after the Lokomotiv Moscow striker arrived on Merseyside for a medical, according to the Press Association.

The Toffees have had a bid, believed to be £13.5m, accepted for the 25-year-old Senegal international and the report suggests he is currently at the club's Finch Farm training ground to discuss personal terms and have a medical.

Niasse has scored 12 goals in 21 Russian Premier League matches this season and would come in as a replacement for Steven Naismith, who was sold to Norwich for £8.5m earlier in the window.

andrew1707 komentarzy: 207201.02.2016, 13:09

kamilo_oo

Mówią o tym zdjęciu teraz w Sky Sports to nie jest Imbula tylko młody zawodnik ze Stoke więc można obalić. Na 200% nie ma go w Stoke.

Arsenal FC @Arsenal 4 min.4 minuty temu
Aaron Eyoma has signed his first professional contract with the club: arsn.al/pH5vFv

Wenger kłamczuszek. Miało nie być transferów!

Marcinafc93 komentarzy: 32837 newsów: 101.02.2016, 13:07

mamy szeroki skład tylko formy brak, transferufff nie będzie, elo

andrew1707 komentarzy: 207201.02.2016, 13:06

kamilo_oo
Czyli Stoke pobije swój rekord zapowiada się że on plus napastnik Evertonu mogą być najdrozsi chyba że Leicester zapłaci te 20 mln funtów za Muse.

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747401.02.2016, 13:05

Ogladam staty czasowe na boisku i depay u lvg stał sie ostrym lawkowiczem.

kamilo_oo komentarzy: 2356701.02.2016, 13:05

DEAL DONE: 18-year old Aaron Eyoma has signed his first professional contract at Arsenal.

No i co, jednak są transfery ;D

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 301.02.2016, 13:04

Aaron Eyoma has signed his first professional contract with the club.
The Hale End graduate, who can play at both right-back and right-wing, has impressed with his pace and technical ability throughout the club’s youth ranks.
This season he has been a regular for the under-18s, as well as featuring in the UEFA Youth League and for the under-21s.

No i sa transfery!

new_star komentarzy: 6852 newsów: 901.02.2016, 13:04

Kanonier204
Fryzura mnie zmyliła. Kojarzę go głównie jak miał spięte włosy.

Jan Hagen @PortuBall 3 min3 minuty temu

Mixing reports coming from Portugal regarding Imbula. Record claim he's already in England, while MaisFutebol says he's still in Portugal.

new_star
Yepes :P Ten kolombijczyk którego nazwiska nikt na mundialu 2014 nie potrafił przeczytać.

andrew1707 komentarzy: 207201.02.2016, 12:58

Paul Wheelock
@PaulWheelock Understand there is interest from Watford in Jordan Rhodes. Nothing more than that at this moment in time, mind. #rovers

Podanych dalej
58

Polubienia
11

Witowo95 (zawieszony) komentarzy: 12773 newsów: 101.02.2016, 12:57

@new_star: Jeśli dobrze kojarzę to legendarny Mario Yepes, z którym łączono Arsenal bodajże w zeszłorocznym okienku transferowym.

kamilo_oo komentarzy: 2356701.02.2016, 12:57

andrew

twitter.com/PortuBall/status/694122153717952512

sidtsw komentarzy: 309001.02.2016, 12:56

To Wengera ma biegac i zalatwiac zawodnikow a nie czekac az zapukaja sami do niego. Nie dziwne ze nikogo nie kupil.

new_star
Najlepszy obrońca, który niesprawiedliwie nie dostał szansy w Arsenalu mimo to, że łączono go z nami przez chyba 3 okienka :p

andrew1707 komentarzy: 207201.02.2016, 12:54

kamilo_oo
Skąd ta plota? mówili by o tym a cisza tylko Daily Mirror pisało że podwyżono ofertę do 14,5 mln funtów.
A reporter ze Sky Sports gadał, że są zainteresowani ale nie złożyli formalnej oferty.

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 301.02.2016, 12:54

new_star
Krol ktorego mialem jakis czas temu w avku. Powrot do przeszlosci ;)

andrew1707 komentarzy: 207201.02.2016, 12:53

Według dziennikarzy Sport Mediaset trwa spotkanie pomiędzy działaczami Interu i Udinese w sprawie sprowadzenia do zespołu Silvana Widmera. Szwajcar miałby trafić do Interu jeszcze dzisiaj, a z klubu odszedłby Davide Santon lub Yuto Nagatomo.

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 301.02.2016, 12:53

Doktor
Patrzac na Oxa czy Walcotta to i tak jest na PLUS. Kolum zdobyl bramke o dziwo taka ze nikt sie nie spodziewal ze tak potrafi.

A ze zawalil gola to juz druga sprawa.

andrew
Dlatego tylko z Chambersa mozna byc w pewnym stopniu zadowolonym. Ox i Theo to jest padaka totalna co wyprawiaja ale Ox juz cos tam probuje a Theo niczym Hazard sama na sam i zyebie.

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747401.02.2016, 12:50

IMO jesli Ox przez nastepne 2 sezony bedzie miał liczby na poziomie - 3 gole i 2 asysty na cały sezon.

To goscia trzeba sprzedac lub wypozyczyc.

andrew1707 komentarzy: 207201.02.2016, 12:48

Kanonier204
Jeżeli Walcott był by Walcottem z początku sezonu albo z najlepszych sezonów co ładował 14 goli w lidze. I Ox sprzed 2-3 lat czy tak samo Arteta sprzed 2-3 lat. Moża mówić o rotacji a tak to ciężko jak są bez formy.

Doktor komentarzy: 770601.02.2016, 12:47

Ej, ale to Chambers nie pokrył przy bramce dla Burnley, więc z gry obronnej można być średnio zadowolonym, a on przecież ma się właśnie na tym skupiać.

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 301.02.2016, 12:45

andrew
Dlatego wystepuje w Arsenalu cos takiego jak rotacja. Ktos wypada i ktos go zastepuje.

sidtsw komentarzy: 309001.02.2016, 12:44

Wenger mysli ze jest smieszny a jest irytujacy

andrew1707 komentarzy: 207201.02.2016, 12:44

źródła fatalne no ale

Manchester United are considering a last-minute move to sign Arsenal full-back Mathieu Debuchy on loan. (Source: Daily Mail & Daily Mirror)

lays komentarzy: 3987101.02.2016, 12:44

Wenger kłamie z Jackiem, czy co?

on Jack Wilshere…
He is looking good. I had a short chat with Roy Hodgson about him and reassured him that he is progressing well. I’m cautious but I will say four weeks [until he is back].

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747401.02.2016, 12:44

Mozesz miec racje , hehe.

andrew1707 komentarzy: 207201.02.2016, 12:43

Ja tam powiem tak jak wszyscy do nas wrócą to skład jest fajny. Tylko boje się, że będzie połowa lutego a my znów będziemy mieć problemy z kadrą.

Mihex komentarzy: 2360401.02.2016, 12:40