Nie bez kłopotów w 4. rundzie FA Cup. Arsenal 2-1 Burnley

Nie bez kłopotów w 4. rundzie FA Cup. Arsenal 2-1 Burnley 30.01.2016, 16:57, Łukasz Wandzel 1742 komentarzy

Piłkarze z Londynu nie zawiedli oczekiwań kibiców i spodziewanie pokonali na własnym stadionie zespół Burnley. Kanonierzy udowodnili, że potrafią być kreatywni i pewni swoich możliwości dość szybko obejmując prowadzenie w dzisiejszym spotkaniu. Z drugiej strony pokazali, że łatwo można im tę przewagę odebrać pozwalając swoim rywalom strzelić bramkę wyrównującą. W efekcie próba Arsenalu polegająca na przejściu spacerkiem przez to spotkanie zakończyła się niepowodzeniem. Podopieczni Arsene'a Wengera musieli się jeszcze trochę wysilić i spróbować jeszcze raz pokonać Toma Heatona, aby awansować do kolejnej rundy.

I tyle wystarczyło, ponieważ w drugiej połowie gospodarze błyskawicznie po raz kolejny zdobyli przewagę, po czym dowieźli ją do końca zbytnio się nie przepracowując. I choć w pierwszej części spotkania, po własnych błędach w obronie, piłkarze Arsenalu skomplikowali sobie drogę do awansu, to w drugiej szybko zgasili zapał przeciwników, którzy do ostatniego gwizdka praktycznie nie istnieli w ofensywie.

Składy, w jakich oba zespoły pojawiły się na murawie:

Arsenal: Ospina - Chambers, Gabriel, Koscielny, Gibbs - Elneny, Coquelin (71' Arteta) - Iwobi (71' Rosicky), Chamberlain, Alexis (78' Walcott) - Giroud.

Burnley: Heaton - Darikwa, Keane, Mee, Ward - Boyd (80' Kightly), Jones (67' Barton), Ulvestad, Arfield - Vokes (75' Hennings), Gray.

4. runda FA Cup rozpoczęła się z spokojnie. Swoją obecność faulem, w 2. minucie, zaznaczył debiutujący Elneny. Jednak pierwszy strzał należał do drużyny Burnley. Gray zdołał uderzyć w polu karnym, ale nie był w stanie skierować futbolówki do bramki.

W 7. minucie bliski zdobycia gola był Alexis, lecz nie trafił w światło bramki. Chilijczyk wypracował sobie okazję do strzału w polu karnym, a przeciwnicy zostawili mu wystarczająco dużo miejsca.

Po chwili to Elneny udowodnił, że nie boi się dotykać piłki. Zawodnik z Egiptu zdecydował się oddać strzał z dystansu, jednak Heaton nie miał problemów z jego wyłapaniem.

Parę minut później Koscielny popełnił koszmarny błąd tracąc piłkę na swojej połowie. Przejął ją Gray, który popędził prosto na bramkę Ospiny, lecz nie zdołał wykorzystać tego prezentu.

Prowadzenie dał Arsenalowi...Calum Chambers! W 19. minucie zawodnicy The Gunners sprawnie wymieniali podania przed szesnastką rywala. W końcu otoczony przez obrońców Alexis świetnie wypatrzył Chambersa, który bez kompleksów umieścił piłkę w siatce, 1-0!

Wystarczyło nieco ponad 10 minut, aby zaburzyć przewagę Arsenalu. Gracze Burnley pokazali pazur doprowadzając do remisu. Vokes świetnie uderzył głową piłkę zagraną z dośrodkowania, do którego doszło po błędach obrońców gospodarzy, 1-1!

Po wyrównującej bramce gra znacznie się uspokoiła, lecz w 38. minucie szansę na gola miał Gray. Nie zdobył bramki, dodatkowo był na spalonym. Ale piłkarz gości znowu zadziornie wykorzystał nieporadność obrońców Arsenalu, którzy nie po raz pierwszy zaspali na boisku.

W 43. minucie z dystansu uderzył Chamberlain. Jednak jego strzałowi wyraźnie brakowało mocy, ponieważ Heaton zdołał pewnie złapać futbolówkę.

W końcówce tej części spotkania The Gunners zaczęli oblegać bramkę przeciwników. Świadczy o tym choćby liczba rzutów rożnych na przestrzeni paru minut. Niestety nie zdołali zamienić zapału na gola.

Sędzia zakończył pierwszą połowę. Druga rozpoczęła się bez pośpiechu ze strony gospodarzy.

Ale już w 53. minucie ponownie objęli prowadzenie! Podania piłkarzy Arsenalu biegnących w stronę bramki Heatona całkowicie zwiodły przeciwników. Następnie Chamberlain celnie dograł w pole karne, a tam przyjemnym dla oka uderzeniem popisał się Alexis, 2-1!

W 58. minucie Olivier Giroud znalazł się z piłką w polu karnym. Oblężony przez obrońców postanowił sprytnie zagrać piętką do któregoś z partnerów. Zagranie zostawiało mnóstwo miejsca na strzał, lecz było zbyt lekkie, aby Iwobi był w stanie dopaść do futbolówki przed rywalem.

Kilka minut później Arsenal miał okazję z rzutu rożnego. Wybitą przed szesnastkę piłkę uderzył Coquelin, lecz jego uderzenie zostało zablokowane. Poprawił je swoją próbą...Elneny. Egipcjanin kolejny raz trafił w światło bramki, lecz nie zaskoczył Heatona.

The Gunners po zdobyciu gola stanowczo uspokoili grę. Jednocześnie ciągle ją kontrolowali, ale widać było, że chcą zwyciężyć jak najmniejszym nakładem sił.

W 72. minucie świetnym strzałem z rzutu wolnego odznaczył się Alexis, jednakże jeszcze lepiej zachował się Tom Heaton, który poprawnie sparował piłkę.

Zespół Burnley nie istniał dotychczas w ofensywie, co pozwalało Arsenalowi prowadzić grę i kontynuować wolne tempo, które przybliżało go do awansu. Piłkarze nie chcieli się przemęczać, ale wcale nie musieli, ponieważ drużyna gości nie naciskała na gospodarzy.

W samej końcówce ponownie, ale nieudanie, z dystansu spróbował się Elneny. Egipcjanin widocznie bardzo chciał strzelić bramkę w debiucie.

W 95. minucie Theo Walcott miał szansę pokonać Heatona i zdobyć trzeciego gola dla Arsenalu w tym meczu. Jednak bramkarz Burnley zachował się wzorowo rzucając się mu pod nogi.

Sędzia zakończył mecz.

BurnleyFA CupRaport pomeczowy autor: Łukasz Wandzel źrodło: własne
Simpllemann komentarzy: 52843 newsów: 52401.02.2016, 12:22

Bierzmy Robinho.

andrew1707 komentarzy: 207201.02.2016, 12:19

Robinho pragnie ponownie zagrać w lidze angielskiej.

32-letni były napastnik Manchesteru City pozostaje bez zatrudnienia po tym, jak zakończył się jego kontrakt z Guangzhou Evergrande. Przedstawiciele reprezentanta Brazylii przeprowadzili już rozmowy ze Swansea i Leicester City, celem określenia zainteresowania sprowadzeniem zawodnika.

Oba zespoły prowadza obecnie poszukiwania napastnika, zaś status wolnego agenta, jaki posiada Robinho, sprawia, że można by go pozyskać już po zakończeniu zimowego okna.

Skontaktowano się także z przedstawicielami Juventusu.

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 301.02.2016, 12:18

Nasze transfery z Southampton nie okazaly sie szczesliwe. Walcott w wieku 16 lat wiecej robil na boisku pozytywnego niz obecnie.

Chamberlain rowniez szalal a jak wspomne sobie mecz z Bayernem to az lezka w oku sie kreci (niczym drybling Oxa)

Chambers z ktorego obecnie mozemy byc zadowoleni a w zasadzie zaskoczeni (patrz bramka z Burnley)

Rewelacji nie ma ale KOLUM na jakis tam PLUS.

Mihex komentarzy: 2360401.02.2016, 12:18

Wilshere zdaniem Wengera potrzebuje 4 tygodni do powrotu. Rosa ma jakiś lekki uraz, ale jeszcze nie wiedzą co to (bo jakżeby inaczej) Danny jest dostępny, ale brak mu rytmu, więc pogra w u21

andrew1707 komentarzy: 207201.02.2016, 12:17

Rivaldo700

Newcastle oprócz Doumbi chce jeszcze jednego napastnika Berahino,Gomis bądź Remy. I lewego skrzydłowego mocno się zbroją.

Dominik11 komentarzy: 2017001.02.2016, 12:17

Kanonierzy będą blokować wszystkie ruchy. Nikt nie odejdzie i nikt nie przyjdzie. Informacje o wypożyczeniu Kierana Gibbsa do Crystal Palace i Mathieu Debuchy'ego do Aston Villi nie powinny się potwierdzić.
Daily Mirror

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747401.02.2016, 12:15

doumbia oficjalnie wypozyczony do newcastle.

Newcastle królem okienka w PL.

Simpllemann komentarzy: 52843 newsów: 52401.02.2016, 12:13

Dominik11
Po co?

illpadrino komentarzy: 12030 newsów: 301.02.2016, 12:13

Nie ściągnie żadnego skrzydłowego , który by strzelał i asystował bo wtedy przyznałby się do błędu o niepoznaniu się na talencie Theo oraz Oxa.

Theo tym talentem to nie wiem czy kiedykolwiek się okazał, a Ox zapowiadał się na talent i z racji tego, że jest młodszy od Kota to może jeszcze wypalić ale jak widać kiepsko to idzie narazie obu grajkom.

Kolejny którego chcieli Chinole.

Ezequiel Lavezzi odrzucił ofertę transferu do chińskiego klubu Beijing Guoan, którego trenerem jest Zaccheronii. Według L'Equipe Argentyńczyk podjął decyzję o dołączeniu do ekipy Nerazzurrich.

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747401.02.2016, 12:08

Ostatnio sie zastanaialem, czy hodgson moze olac theo i oxa na euro, nie zyje szczerze reprami na co dzien, ale chyba jednak nie, bo tak naprawde Hodgson nie ma duzego wyboru milnery,sterlingi i to tyle chyba.

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 301.02.2016, 12:06

Mihex
Ewentualnie cos takiego:

michalm1 komentarzy: 702001.02.2016, 12:06

Gibbs ponoć może trafić do Newcastle.

andrew1707 komentarzy: 207201.02.2016, 12:05

Jeżeli to prawda co piszą na Polskiej stronie Interu, że Wystawili Icardiego za 25 mln euro na sprzedaż to dziwne, że nikt się po niego nie zgłosił.

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747401.02.2016, 12:03

Wenga na temat deadline , dobry zartownis

"100 per cent is difficult to say, but 99 per cent sure, yes," he said. "A miracle can always happen, someone can knock on your door and if [Lionel] Messi knocks on my door at 10 to six tonight, I will not say 'please go back to Barcelona'."

Simao12 komentarzy: 775201.02.2016, 12:02

Zmienić odcień niebieskiego z away usunąć żółty i będzie ładnie

new_star komentarzy: 6852 newsów: 901.02.2016, 12:02

Może ktoś by uzupełnił Typera, bo nie mogę typować? Taka mała prośba.

kamilo_oo komentarzy: 2356701.02.2016, 12:00

Imbule to bym chętnie zobaczył w Premier League

andrew1707 komentarzy: 207201.02.2016, 11:59

Stoke have submitted £14.5million bid to sign French midfielder Gianelli Imbula from Porto. #SCFC

Dominik11 komentarzy: 2017001.02.2016, 11:58

nie to miałem na myśli widać że trzeba kogoś lepszego bo szansa na mistrza jest jak od 2004 i nie zanosi się na lepszą okazję jak by to wykorzystał co miał do wykorzystania Theo chociaż w 80 % to byśmy byli na pierwszej pozycji i mieli parę pkt przewagi nad drugim

Mihex komentarzy: 2360401.02.2016, 11:58

Kanonier204
Dziwna wyjazdowa :P Domowa jest ok.

Okienko bez plotek o Kalou nie ma sensu. Więc nie może się skończyć dzisiaj.

Simao12 komentarzy: 775201.02.2016, 11:54

Jakby zaakceptowali te 30 mln to Wenger powinien dołączyć do walki.

camsbruken komentarzy: 125801.02.2016, 11:54

@Dominik
uważasz, że za każdym razem gdy zawodnik jest bez formy to należy kupić nowego? Idąc tym tokiem myślenia powinniśmy po pierwszym sezonie sprzedać Ozila :P

kamilo_oo komentarzy: 2356701.02.2016, 11:53

Pracowity dzień dla Andrzeja dzisiaj, ale chociaż nie będzie trzeba nigdzie szukać, bo tu wszystko będzie ;D

thide komentarzy: 32389 newsów: 185201.02.2016, 11:52

@ziebka, widać że fotoszop
przyjrzyj się kołnierzykowi

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 301.02.2016, 11:52

Dzis Arsenal z Aston Villa trzymaja sztame!

Dominik11 komentarzy: 2017001.02.2016, 11:52

Wenger jest dziwny wie że Ox i Theo są bez formy zamiast dać kasę na skrzydłowego który będzie strzelał i asystował lub na napastnika to nie czeka na cud że OX czy Theo złapią formę

thide komentarzy: 32389 newsów: 185201.02.2016, 11:51

Burnley nie powinno się wymawiać Bernlyi?

w Eleven krzyczeli BARNLI

Blakbern
Bernlyi

andrew1707 komentarzy: 207201.02.2016, 11:50

@GuillemBalague

Latest on Cheryshev: not wanted by Liverpool but Watford. Sevilla agreed loan deal BUT have to get rid of Kakuta today

Jeżeli Watford go pozyska to fajną paczke mają Mario Suarez,Amrabat jeszcze ten Rosjanin by przyszedł.

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 301.02.2016, 11:49

Giovinco leci samolotem a Kalou w autokarze :P

Simpllemann komentarzy: 52843 newsów: 52401.02.2016, 11:49

Ziebka
Ładna tylko po co ten pasek na środku? Szpeci.

andrew1707 komentarzy: 207201.02.2016, 11:47

11:36 ROSJA Zenit Sankt-Petersburg otrzymał ofertę w wysokości 30 mln euro za Hulka. Sęk w tym, że propozycję złożył chiński klub Guangzhou Evergande. Jak widzimy, w azjatyckim futbolu pojawiają się coraz większe pieniądze. Rosjanie odmówili sprzedaży napastnika.

Simao12 komentarzy: 775201.02.2016, 11:42

Po co nam skrzydłowy który po sezonie będzie miał 31 lat, w dodatku lewy a tam gra Alexis

thide komentarzy: 32389 newsów: 185201.02.2016, 11:42

Lavezzi do Arsenalu, no proszę was.

Ziebka komentarzy: 265901.02.2016, 11:39

"Na 99% nikogo nie kupimy w ostatnim dniu okienka transferowego, ale z drugiej strony wszystko moze sie zdarzyc. Jesli Leo Messi zapuka do mych drzwi, to nie powiem mu, zeby wracal do Barcelony..." A. Wenger (BBC)

Hirow komentarzy: 40901.02.2016, 11:39

The Arsenal boss also says that he is "99 per cent sure" he won't sign any players on deadline day, but adds: "You can't be 100 per cent sure, if Messi knocks on my door at 5.50pm you never know.."

Eleny to nasze wzmocnienie. Miejmy andzieje tylko , że Newcastle nie wyciagnie Gibbsa bo podobno ostrza kły

ToMo_18 komentarzy: 13140 newsów: 1501.02.2016, 11:23

Brałbym Ezequiela do nas, byłaby to dobra opcja.

Mihex komentarzy: 2360401.02.2016, 11:22

sidtsw
Tych najbardziej oddanych nie stać na bilety na Emirates, oni na wyjazdy jeżdżą xD

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 301.02.2016, 11:12

Z Ezequielem bedzie ciekawie. A Chinole juz niby dzialaja w tej sprawie.

Kolejny wielki transfer do Chin? Jak podają francuskie media, może do takiego dojść, ponieważ klub Beijing Guo'an z Pekinu jest zainteresowany Ezequielem Lavezzim. Kontrakt Argentyńczyka z PSG wygasa latem i jest to ostatnia okazja, by na nim zarobić.