Nie ma jak w domu: Arsenal 3-0 Southampton

Nie ma jak w domu: Arsenal 3-0 Southampton 11.12.2021, 16:49, Łukasz Wandzel 1129 komentarzy

Od powrotu do gry po przerwie reprezentacyjnej w drugiej połowie listopada Arsenal nie rozpieszczał kibiców zdobyczą punktową, wygrywając tylko jeden mecz u siebie i przegrywając trzy starcia wyjazdowe. Szczególnie rozczarowująca wydawała się ostatnia porażka z Evertonem. Londyńczycy stawali naprzeciw rywala w słabszej formie, lecz mimo to stracili punkty.

Dzisiejszego popołudnia Arsenal miał jeszcze korzystniejsze warunki, by odwrócić złą passę. Podejmował Southampton, który zmagał się ze sporymi problemami kadrowymi, na własnym stadionie. Tym razem Kanonierzy nie zawiedli i spełnili oczekiwania fanów, pewnie pokonując Świętych 3-0.

Arsenal: Ramsdale – Tomiyasu, White, Gabriel (69' Holding), Tierney – Partey, Xhaka (81' Lokonga) – Saka, Odegaard, Martinelli – Lacazette (83' Pepe).

Southampton: Caballero – Livramento, Stephens, Bednarek, Walker-Peteres – Redmond, Diallo, Ward-Prowse, Tella – Armstrong (43' Elyounoussi), Broja (70' Lyanco).

Gospodarze zaliczyli bardzo słaby początek meczu. Proste błędy doprowadzały do tego, że to Southampton był częściej atakującym zespołem. Gabriel niepewnie wszedł w mecz, szybko otrzymując żółtą kartkę. Takie samo ostrzeżenie niedługo potem dostał Saka. Arsenal zdołał jednak zaskoczyć i po 20 minutach nieporadności sprawnie wyprowadził piłkę z własnej połowy. Na prawym skrzydle Tomiyasu zagrał do Saki, a ten podbiegł z piłką pod pole karne i dograł do Lacazette'a, który pewnym strzałem otworzył wynik spotkania.

Parę minut później było już 2-0. Dośrodkowanie Tomiyasu przejął z lewej strony Kieran Tierney. Szkot w otoczeniu rywali miał kłopot z dograniem piłki w okolice piątego metra, lecz gdy mu się to udało, strzałem głową piłkę do siatki wpakował Martin Odegaard. Norweski pomocnik przed końcem pierwszej połowy miał jeszcze szansę na ładną asystę, gdy zagraniem piętką otworzył Sace drogę do bramki. Zabrakło jednak dobrego strzału w wykonaniu młodego Anglika.

Po przerwie londyńczycy nie oddali już przewagi rywalowi i byli znacznie bliżej domknięcia spotkania niż przeciwnik zdobycia gola kontaktowego. W 59. minucie przy rzucie rożnym Caballero źle wyszedł do piłki. Golkiper gości minął się z futbolówką, a ta w zamieszaniu przekroczyła linię bramkową przy pomocy Tomiyasu i Gabriela. Gol nie został uznany, bo Gabriel był na spalonym. Brazylijczyk świetnie zachował się jednak przy kolejnym rzucie rożnym. Wtedy to Lacazette skutecznie przeszkadzał Caballero, a Gabriel pewnym strzałem głową trafił do siatki.

Po trzecim golu Arsenal rozpoczął małą kanonadę pod bramką Southamptonu. W trakcie kilku akcji blisko zdobycia bramki byli Martinelli i Saka, ale obaj zawodnicy trafili w słupek. Tempo wyhamowało na ostatnie 20 minut. Przyjezdni pokusili się o jeszcze jedną groźną akcję, ale przy strzale Redmonda interweniował Ramsdale. Kanonierzy do ostatniego gwizdka nie stracili gola i oprócz zdobycia kompletu punktów, zachowali również czyste konto.

Premier LeagueRaport pomeczowySouthampton autor: Łukasz Wandzel źrodło: własne
Simao12 komentarzy: 775212.12.2021, 20:27

O ja, Boubacar Kamara bez kontraktu. To musi być nowy DM Arsenalu

mizio komentarzy: 65812.12.2021, 20:27

Niestety meczu nie widziałem całego, tylko rozszerzone skróty.
Pytanie do tych co oglądali.
Czy Xhaka taki kiepsko grał przez cały mecz?
Fatalne uratowanie się, straty, nieudane odbiory piłki na granicy faulu, wybicie piłki gdy można rozegrać, zero udziału przy każdej bramce.
Czemu każdy trener go wystawia jak jest zdrowy i nie pauzuje za kratki?
Elneny > Xhaka

Garfield_pl komentarzy: 2829612.12.2021, 20:26

@Dziadyga napisał: "A gdzies jest lista? To chetnie zobacze i napisze ;)"
Napisał simao właśnie

Simao12 komentarzy: 775212.12.2021, 20:24

@Garfield_pl:

Simao12 komentarzy: 775212.12.2021, 20:23

@Naburator: Jakie masz argumenty na potwierdzenie swoich racji?
Oprócz tego, że strona przeciwna jest zmanipulowana przez chciwych ludzi

Dziadyga komentarzy: 837612.12.2021, 20:23

@Garfield_pl napisał: ":D teraz Ty odpowiedz na mój wpis o zawodnikach za free ;)"

A gdzies jest lista? To chetnie zobacze i napisze ;)

Garfield_pl komentarzy: 2829612.12.2021, 20:22

@Naburator napisał: "Nie odpisuj mu nawet. To wina szczepionek i spisku. Czeka to wszystkich"
Luz, ja się w to nie bawię ;) ale musiałem z przekąsem ;)

Garfield_pl komentarzy: 2829612.12.2021, 20:21

@Dziadyga napisał: "To Ci wyszło musze przyznac ;d"
:D teraz Ty odpowiedz na mój wpis o zawodnikach za free ;)

Dziadyga komentarzy: 837612.12.2021, 20:18

@Garfield_pl napisał: "Problemy z oddychaniem, nie czytałeś?"

To Ci wyszło musze przyznac ;d

Naburator komentarzy: 278412.12.2021, 20:18

@Garfield_pl: Nie odpisuj mu nawet. To wina szczepionek i spisku. Czeka to wszystkich

Garfield_pl komentarzy: 2829612.12.2021, 20:17

@Dziadyga napisał: "Aguero,Lindeolf,Zielu,co ich łączy?"
Problemy z oddychaniem, nie czytałeś?

Garfield_pl komentarzy: 2829612.12.2021, 20:16

Na pewno masa ludzi widziała już komu kończą się kontrakty latem. Załóżmy, że AFC może przekonać 2-3 piłkarzy do podpisania umowy, kogo byście brali? Ja wybieram Mbappe i Dybale, jako 3, kontrowersyjny Pogba ;) oczywiście nierealne ale pobawić się można

Dziadyga komentarzy: 837612.12.2021, 20:15

@Naburator napisał: "Są piłkarzami. Nie wyjeżdżaj nawet z teorią spiskową"

A Ty dalej slepy.Powodzenia :)

Naburator komentarzy: 278412.12.2021, 20:15

@Dziadyga: Są piłkarzami. Nie wyjeżdżaj nawet z teorią spiskową

Paul77 komentarzy: 989912.12.2021, 20:13

@Sobieski14: atak: Isak, Calvert Lewin, Nunez, chyba mało realny Vlahovic, lub Martinez.
SP- Tielemans, Bissouma Aouar, Soler, Giumaraes.
Skrzydłowy- Asencio, Kulusevski, Lang, Guedes.

Dziadyga komentarzy: 837612.12.2021, 20:11

Aguero,Lindeolf,Zielu,co ich łączy?

Kaczaza komentarzy: 724912.12.2021, 19:53

Mi się rzucił w oczy w piątkowym meczu Norgaard, z resztą po raz drugi. Pierwszy raz w meczu inauguracyjnym Brentfordu, na moje nieszczęście.

arsenallord komentarzy: 29752 newsów: 11712.12.2021, 19:49

Everton by może i z Legią przegrał nawet. My to byśmy ich rozbili z 5-0..

Rowerinho komentarzy: 225212.12.2021, 19:45

@Dominik11 napisał: "Everton dostaje lanie od każdego. A nie przepraszam nie od każdego Arsenal dostaje od Evertonu."

Na ostatnie 10 meczy Evertonu - tylko 1 zwycięstwo.

He

Dominik11 komentarzy: 2022712.12.2021, 19:41

Lamoreaux komentarzy: 347412.12.2021, 19:30

Wczoraj w nocy pisałem o Gallagherze, że to obecnie top 5 pomocników PL

Simao12 komentarzy: 775212.12.2021, 19:28

Gol Gallaghera zabrał mi 200 złotych, ale to moja wina bo zamiast dać pierwotne założenia połasiłem się na wyższy kurs

Garfield_pl komentarzy: 2829612.12.2021, 19:25

@Slaviola: max wygrał, ale to jest złoto ;)

If you don’t understand what happened in Formula 1. I’ll translate it into football terms. Lewis Hamilton is Arsenal. Max Verstappen is Barcelona. Michael Masi is the referee.

Garfield_pl komentarzy: 2829612.12.2021, 19:21

@Slaviola napisał: "Jak tam Pany po wyścigu F1?

Ja tam jestem mega zadowolony że wygrał Max.

W końcu hegemonia Mercedesa i Luisa została przerwana!"

Włączyłem sam finish, ale bardzo cieszy mnie zwycięstwo Maxa. Od czasu do czasu oglądam tylko f1, ale Hamilton to co wyścig dramy o coś i nic tak nie cieszy, jak na koniec sezonu drama wreszcie dla niego była prawdziwa ;)

Kaczaza komentarzy: 724912.12.2021, 19:17

@Paul77: Kulusevski jeśli w rozliczeniu wezmą Aubę :)

Remek komentarzy: 103212.12.2021, 19:15

@sWinny: jedni powiedzą long srovid, inni że igły. Obyśmy się za naszego życia jeszcze prawdy dowiedzieli

Wczoraj Lindelof, dzisiaj Zieliński, jutro kto?

Paul77 komentarzy: 989912.12.2021, 19:09

@grzegorz1211: Czyli można o nim pomarzyć.

grzegorz1211 komentarzy: 1031112.12.2021, 19:07

@Paul77:To umowa wypożyczenia, z Chelsea ma do 2025

Paul77 komentarzy: 989912.12.2021, 19:06

Media łączą Arsenal. Kulusevskim i Asencio. Który byłby bardziej pożyteczny w Arsenalu?

sWinny komentarzy: 785912.12.2021, 19:03

Piotr Zieliński musiał opuścić boisko w pierwszej połowie meczu z Empoli.
Reprezentant Polski miał problem z oddychaniem...

Oby to nic poważnego

Dziwnie dużo tego ostatnio.

Kaczaza komentarzy: 724912.12.2021, 18:56

@Paul77: Też chciałbym aby wrócił, najlepiej już w styczniu. Niestety z tego co pamiętam nie planuje już grać z Armatką na piersi

Theov47 komentarzy: 108012.12.2021, 18:55

Trzeba teraz wygrać kilka meczów z rzędu bo terminarz do meczu z City mamy dość optymalny. Oczywiście w środę z WHU będzie ciężko ale jak najbardziej da się ich ograć na własnym stadionie. Bardziej obawiam się tych wyjazdowych meczów bo zbyt często oddajemy inicjatywę rywalom, zamiast uprzykrzać im życie, dodajemy im otuchy

Paul77 komentarzy: 989912.12.2021, 18:55

Wracając do tematu Holdinga i Chambersa.
Czy jest pewność że Mavro poradzi sobie tak dobrze jak w bundeslidze?
Chambers, czy w obecnej sytuacji nie jest dobrym pomysłem by być zmiennikiem Tomiyasu?
Chyba lepiej wypchać Mariego, Cedricka w pierwszej kolejności.

Paul77 komentarzy: 989912.12.2021, 18:48

Po cichu liczyłem że Guendouzi zechce wrócić do Arsenalu, po drugie że w głowie się zacznie poprawiać. Ale Francuz jest chyba tak zakręcony jak jego loki na głowie. Być może w obecnej sytuacji w Arsenalu zareagował by inaczej.
Niestety Arsenal musi szukać kogoś w środek pomocy, bo tam jest trochę tak jak w środku naszej galaktyki, czarna dziura. Nie ma nikogo kto w ciężkiej sytuacji wziął by na siebie ciężar atakowania. Kandydatów nie brakuje, tylko kogo by chciał Arteta.

Artu komentarzy: 190512.12.2021, 18:46

Ależ ten Gallagher się rozwinął w CP. W zeszłym sezonie był wg najlepszym graczem w WBA.

Paul77 komentarzy: 989912.12.2021, 18:40

@inwilshereitrust: szkoda w sumie. Choć w obecnej sytuacji Tielemans byłby idealnym wzmocnieniem. Wiem powtarzam się, ale taka prawda.

inwilshereitrust komentarzy: 50412.12.2021, 18:38

@Paul77: umowe z Crystal Palace owszem, tylko z Cfc trochę dłuższą

domino178 komentarzy: 244212.12.2021, 18:37

@Slaviola: tylko Lewisa, bo Mietki i tak mają majstra w konstruktorce.

polandblood komentarzy: 12006 newsów: 112.12.2021, 18:33

@Slaviola: @illpadrino: Karma wraca, ale po ostatniej półtorej dekady. Max powinien to mistrzostwo zgarnąć wcześniej. Silverstone, opona w Baku, na Węgrzech zezłomował go Bottas. Grande Checo Perez!

Paul77 komentarzy: 989912.12.2021, 18:30

@grzegorz1211: według Transfermarkt to Gallagher ma umowę do 2022.06.30. Więc jeśli teraz się go nie uda spieniężać, to wolny zawodnik.

grzegorz1211 komentarzy: 1031112.12.2021, 18:24

@Kaczaza: Jak nie w grze, to bedą mieli pożytek z tego że go sprzedadzą za ładną kwotę

Kaczaza komentarzy: 724912.12.2021, 18:21

@grzegorz1211: Pytanie czy się dostanie do składu, kolejka tam jest dość długa

grzegorz1211 komentarzy: 1031112.12.2021, 18:19

@Paul77: Chelsea będzie miała pożytek

Kaczaza komentarzy: 724912.12.2021, 18:17

@zdyp: Chodziło mi o to co pisałem wcześniej, czyli grę na pozycji defensywnego pomocnika. Nie pamiętam aby mógł się wykazać na tej pozycji w Arsenalu. Ale będe już pisał bardziej zrozumiale.

illpadrino komentarzy: 12030 newsów: 312.12.2021, 18:12

@Slaviola:

Jak dla mnie Karma wraca po incydencie z pierwszego okrążenia.
Wtedy ścięcie zakrętu przez Hamiltona to zajebista sprawa i nie ma karnego czasu, ale później kiedy wjechał safety car i puszczeniu tych gości przodem - nagle wielka afera.

Verstapen wykorzystał okazję i zjechał wymienić opony, tak samo mógł zrobić Hamilton.