Nieskuteczny Arsenal remisuje na Villa Park

Nieskuteczny Arsenal remisuje na Villa Park 24.11.2012, 19:23, Łukasz Szabłowski 2593 komentarzy

Niestety po obiecujących meczach z Tottenhamem i Montpelier, Arsenal nie potrafił wygrać ze słabiutką Aston Villą. Gospodarze umiejętnie się bronili, potrafili zaatakować i postraszyć gości, jednak to za mało na zwycięstwo. Podopieczni Arsene'a Wengera zaprezentowali się nieźle, ale śliska murawa przeszkadzała w skutecznym wykorzystywaniu sytuacji, których nie było mało. Mecz jednak zakończył się bezbramkowym remisem.

Składy obu ekip:

Arsenal: Szczęsny - Jenkinson, Koscielny, Mertesacker, Gibbs - Arteta, Ramsey - Oxlade-Chamberlain, Cazorla, Podolski - Giroud.

Aston Villa: Guzan - Lowton, Vlaar, Clark, Stevens - El Ahmadi, Westwood, Bannan, Weimann - Agbonlahor, Benteke.

Pierwszy kwadrans meczu upłynął pod znakiem niespodziewanej dominacji gospodarzy. To Aston Villa rozgrywała piłkę, stwarzała groźne sytuacje, grała agresywnie i odważnie, raz za razem atakując pole karne drużyny przyjezdnych. Arsenal był nieco zagubiony, niemal ogłuszony niespodziewanym zachowaniem The Villans, często wszyscy zawodnicy z wyjątkiem Girouda, czekali na przeciwnika na własnej połowie, nie potrafili wyprowadzić piłki pod pole karne Aston Villi. Gospodarze jednak nie potrafili wykorzystać przewagi, nie oddali ani jednego strzału, który mógł realnie zagrozić Wojtkowi Szczęsnemu.

Mijała 20. minuta meczu, gdy wreszcie przebudził się Arsenal. Kanonierzy wymienili kilkanaście podań na połowie Aston Villi, grali na jeden kontakt, tak jak nas do tego przyzwyczaili. Całą tę wymianę piłki zakończył Oxlade-Chamberlain, jednak jego uderzenie wylądowało na bocznej siatce bramki gospodarzy.

W 27. minucie mieliśmy do czynienia z kolejną akcją Arsenalu. Po raz kolejny piłkarze Arsene’a Wengera wymienili kilka szybkich podań pod polem karnym gospodarzy, jednak piłkę stracił Gibbs. Gdy wydawało się, że nic z tego już nie będzie, Giroud niespodziewanie przejął futbolówkę i wystawił ją Podolskiemu, który nie zdołał jednak dobrze jej przyjąć.

Dwie minuty później prawą stroną urwał się aktywny Oxlade-Chamberlain, wyłożył piłkę Podolskiemu, ten jednak nie potrafił oddać celnego strzału, futbolówka trafiła ponownie pod nogi Anglika, który tym razem podał do Girouda. Kolejny raz górą był Guzan.

W 37. minucie zakotłowało się pod bramką Arsenalu. Gospodarze zagrali długą piłkę na skraj pola karnego Kanonierów. Do piłki wyszedł Wojciech Szczęsny, złapał ją, jednak przez śliską murawę na Villa Park, młody Polak wyszedł z piłką poza obręb pola karnego. Gospodarze mieli rzut wolny w bardzo dobrej pozycji. Nie pilnowany Clarke dostał piłkę na jedenastym metrze, oddał strzał, po rykoszecie piłka trafiła do siatki, jednak sędzia dopatrzył się pozycji spalonej. Wciąż 0-0.

43. minuta meczu przyniosła nam dość niecodzienną sytuację. Arsenal przeprowadził iście „francuską” akcję, w której centrował Giroud, a niespodziewanie na piątym metrze znalazł się Kościelny, który powinien bez problemu umieścić piłkę w siatce. Niestety fatalnie przestrzelił.

Druga połowa zaczęła się od mocnego uderzenia. Oxlade-Chamberlain popędził prawą stroną boiska, zagrał do Girouda, który od razu oddał piłkę Santiemu Cazorli. Hiszpan oddał strzał z okolicy 16. metra, jednak Brad Guzan nie musiał interweniować.

W 56. minucie kolejny raz z prawej strony zaatakował Oxlade-Chamberlain, który popędził dobre kilkanaście metrów, po czym dośrodkował w pole karne, gdzie czekał Aaron Ramsey. Jednak Walijczyk przestrzelił z trzech metrów.

Niecałe dziesięć minut później sędzia przyznał korner dla Arsenalu. Cazorla ustawił piłką w narożniku boiska, zacentrował na głowę Girouda, ten przedłużył futbolówkę do lepiej ustawionego Ramsaya, jednak kolejny raz piłka nie znalazła drogi do siatki.

68. minuta to już akcja Aston Villi. Gospodarze wymienili kilka podań w środku pola, piłka trafił Ado Agbonlahora, który znalazł się sam na sam z Wojciechem Szczęsnym. Jednak i tym razem górą był Polak.

Na dziesięć minut przed końcem kolejny raz zaatakowali gospodarze, na 18. metrze piłkę otrzymał Holman i huknął bez zastanowienia. Szczęsny zdołał jednak sparować piłkę na poprzeczkę.

W samej końcówce Arsenal miał kolejną szansę na zdobycie prowadzenia. Arszawin dośrodkował z narożnika pola karnego, adresatem zagrania był Gervinho, który gdyby nie interwencja obrońcy The Villans, wpakowałby piłkę do siatki.

Premier League autor: Łukasz Szabłowski źrodło: własne
arsenal98 komentarzy: 3926.11.2012, 15:37

adckonrad wlasnie tak i przez naszych gimbusow i neokidow ze stronki nie bedzie juz ankiet to nie bedzie meczykow, 1 mecz nasz na miesiac w canal+ bo nieucziciwe glosowaliscie i pisalicie do osob ktore maja w dupie ten mecz zeby zaglsowali i np. na stronkach interu czy lyonu zalosne naprawde

mallen komentarzy: 2123926.11.2012, 15:37

Brawkowało też dośrodkowań Bacarego.

Midgardsorm komentarzy: 15336 newsów: 41226.11.2012, 15:37

go_go_gunners

Miałem zaproponować "1-0 To The Arsenal", ale juz jest jakiś o podobnej nazwie. Więc może: "victoria concordia crescit"?

KanonierChris komentarzy: 292426.11.2012, 15:35

A głosownie się zakończyło i wygrał Arsenal i Chelsea.

Mid, zawsze lubiłem Theo, nawet kiedy denerwował nieskutecznością. Większość na niego najeżdżała, a on teraz pokazuje potencjał, który zawsze miał.
W ostatnim meczu zabrakło nam Walcotta, tak mi się wydaje.

Karis komentarzy: 30226.11.2012, 15:35

Już nie macie się o co kłócić -.-

mallen komentarzy: 2123926.11.2012, 15:35

@afckonrad9101

Tak.

afckonrad9101 komentarzy: 783426.11.2012, 15:33

Czyli co we srode pokazuja Naszych z Evertonem i Chelsea?

KanonierChris komentarzy: 292426.11.2012, 15:32

Arsenal23, nice :d

Midgardsorm komentarzy: 15336 newsów: 41226.11.2012, 15:32

KanonierChris

Wydaje mi się, że w ostatecznym rozrachunku Theo wyżej stawia siłę drużyny niż własną chęć gry na środku ataku. Dostrzega chyba, że sam nie jest w stanie zaoferować Arsenalowi tego, co daje Giroud. Wszystko rozstrzygnie kwestia zarobków, bo następny kontrakt Theo jest dla niego niezmiernie ważny - bo gdy dobiegnie on końca, Anglik będzie miał 28 lat.

Arsenal23 komentarzy: 21312 newsów: 226.11.2012, 15:32

Hmm, gdzieś tak do 31 lutego do godziny 25:20

Qarol komentarzy: 1450226.11.2012, 15:31

@ArseneAl

To nie do końca idiotyzm Romana. On szukał trenera, nawinął się Benitez. Nie jest sprawą Abramowicza co mówił Rafa, co robił. To ten drugi powinien wiedzieć jak to wyglądało z jego strony, zawsze mógł odmówić. Ja na to tak patrzę.

Chociaż nie mówię, że Abramowicz jest taki w stu procentach ok, bo nie jest. Ma swoje odpały.

NoYes komentarzy: 5526.11.2012, 15:31

Do kiedy trwa głosowanie na canalplus.pl/sport/liga-angielska?

ArseneAl komentarzy: 2341726.11.2012, 15:30

@arsenal98
Szampana to będziemy mogli otwierać jak się stąd wylogujesz :)

go_go_gunners komentarzy: 591 newsów: 326.11.2012, 15:28

siema. mam pytanie: założyłem bloga o Arsenalu i juz nawet zdążyłem napisać tekst ,ale nadal zastanawiam się nad tytułem. Czy wg was najlepszy będzie: "Stand up for the Arsenal", " Good old Arsenal" czy też np jakaś kombinowana nazwa np "Arsenalowo" ? Bardzo poproszę o fachowe rady Kanonierów ;)

arsenal98 komentarzy: 3926.11.2012, 15:28

Mysle ,ze po batach z Evertonem Wenger poda sie do dymisji i bedziemy mogli otwierac szampana

Midgardsorm komentarzy: 15336 newsów: 41226.11.2012, 15:27

arsenal98

Idąc tym tokiem myślenia:

Di Matteo: pół roku - dwa trofea;
Wenger: 16 lat - 11 trofeów.

Wniosek: Wenger > Di Matteo

Pomijam już fakt, że nikt nie wyobraża sobie, by Arsenal miał grać w stylu, w jakim Chelsea wygrała LM.

ArseneAl komentarzy: 2341726.11.2012, 15:27

@Arsenal23
On nie raz udowadniał swój idiotyzm.
Chociażby teraz zatrudniając Beniteza, który lekko mówiąc nie wypowiadał się kiedyś w superlatywach o Chelsea i zarzekał się, że nie przejdzie do żadnego innego angielskiego klubu innego niż Liverpool.

KanonierChris komentarzy: 292426.11.2012, 15:26

Arsenal23, Mo napewno nie będzie trenerem Arsenalu, nigdy w to nie uwierzę.

Mid, obym się mylił, ale też nie wydaje mi się, żeby dużo w to okienko wydał... Boję się o sytuację Walcotta, co się stanie jak odejdzie i co będzie z zakupem nowego napastnika jeśli Theo zostanie.

A co do Wengera, będę za nim stał murem bo nie wierzę w teksty typu "wypalił się". Nie on. To jest naprawde człowiek z wielkim charakterem i umysłem, chociaż, z różnymi dziwnymi metodami.

Tak wiem, mogę być naiwny, głupi, zapatrzony. Trudno.

Me3mber komentarzy: 256126.11.2012, 15:25

W Madrycie -11 stopni już ( co osobiście mnie cieszy).Mou? Nie pogardziłbym :)

Arsenal23 komentarzy: 21312 newsów: 226.11.2012, 15:24

Sam go zwolnił, jakby go zatrudnił znowu to udowodniłby swój idiotyzm, on poluje na Guardiole.

ArseneAl komentarzy: 2341726.11.2012, 15:23

@Arsenal23
Benitez pewnie odejdzie po sezonie i Roman będzie szukał jakiegoś dobrego trenera.
Więc...

Midgardsorm komentarzy: 15336 newsów: 41226.11.2012, 15:23

Arsenal23

Mourinho w Arsenalu? No way!

Theo10 komentarzy: 830926.11.2012, 15:21

Mimo że ostatnio Wenger mocno mnie irytuje, choćby tym upartym wystawianiem Aarona, to nie wyobrażam sobie Arsenalu bez niego.

Midgardsorm komentarzy: 15336 newsów: 41226.11.2012, 15:20

Shinev

Ja stoję.

Sądzę, że niewiele z tej kasy wyda. A jeżeli już, to prędzej latem, bo wtedy łatwiej się będzie interesy robiło. Z drugiej strony - dotychczas największe transfery Wenger przeprowadzał właśnie zimą (Reyes i Arshavin).

arsenal98 komentarzy: 3926.11.2012, 15:20

juz hejterzy mnie dopadli hiehiehie taka prawda Wenger juz sie spalil, tu potrzeba mlodego trenera np. Di Matteo, pol roku spedzil w Chelsea a wygral LM i Puchar Anglii.

Arsenal23 komentarzy: 21312 newsów: 226.11.2012, 15:20

Mourinho pewnie odejdzie po sezonie i szuka klubu w Londynie więc...

mallen komentarzy: 2123926.11.2012, 15:19

Też nie jestem zadowolony z braku trofeów, najbardziej tym że z sezony na sezon tracimy szacunek w oczach innych klubów, co raz to mniej obawiają się starć z nami. Z drugej jednak strony Arsenal bez Wengera... chyba nie umiem sobię tego wyobrazić.

Qarol komentarzy: 1450226.11.2012, 15:19

W kwestii Wengera sam jestem pół na pół. To co dla nas zrobił, jego przywiązanie, nasze przyzwyczajenie vs. upartość, taktyczna sztywność i powoli wypalenie.

Myślę, że nie ma osoby, dla której odejście Wengera byłoby w 100 % ok. Zawsze pozostanie jakaś pustka, coś się skończy.

ArseneAl komentarzy: 2341726.11.2012, 15:19

"Di Matteo > Wenger jeżeli patrzymy na osiągnięcia"
Najs.
Sam nie jestem jakimś wielkim entuzjastą Wengera ale zastępować go Di Matteo to chyba jakiś żart.

Theo10 komentarzy: 830926.11.2012, 15:18

arsenal98 : Śmieszny jesteś chłopie. Di Matteo osiągnięciami nie dorasta do pięt Wengerowi.

Midgardsorm komentarzy: 15336 newsów: 41226.11.2012, 15:17

Prawdziwą wartość rzeczy potrafimy docenić dopiero po ich utracie - sądzę, że tak właśnie będzie, gdy Wenger odejdzie z Arsenalu.

KanonierChris komentarzy: 292426.11.2012, 15:17

Arsène Wenger has been promised around £40million to spend in the January transfer window and believes that provides further proof he knows what he is doing. The Telegraph

Ja jestem z tych "In Arsene we trust" ale rozumiem irytację innych.

Robizg1 komentarzy: 8506 newsów: 126.11.2012, 15:17

arsenal98
Sam jesteś starym grzybem gimbusie. Nie pasuje trener, klub. Nikt cię tu nie zaprasza. Idź ze swoimi kumplami kibicami Barcy pogadaj sobie o piłce

Qarol komentarzy: 1450226.11.2012, 15:16

@arsenal98

Rozwaliłeś. Wymień osiągnięcia Di Matteo - w TRZECH punktach.

Shinev komentarzy: 11405 newsów: 126.11.2012, 15:15

@Arsenal23

Sądząc po nicku masz 89 lat, więc wkrótce sam zdechniesz...

A jest w ogóle ktoś kto stoi murem za Wengerem?

arsenal98 komentarzy: 3926.11.2012, 15:14

Di Matteo > Wenger jeżeli patrzymy na osiągnięcia panowie, radził bym się zastanowić właścicielom klubu, bo nie mogę już patrzeć na tego starego grzyba.

Arsenal23 komentarzy: 21312 newsów: 226.11.2012, 15:13

Też jestem Wengeroutowcem, zabijecie mnie ? Co tutaj komiunizm wprowadzacie ?

mallen komentarzy: 2123926.11.2012, 15:13

Zmieniając temat, dobrze że już Wojtek wrócił do bramki. Odnoszę wrażenie, że chłopacy z defensywy znów poczuli się pewniej na boisku mając za plecami nr 1.

mallen komentarzy: 2123926.11.2012, 15:12

Di Mateo... hehehehehehe :D

ArseneAl komentarzy: 2341726.11.2012, 15:11

@Midgardsorm
Haha to ładnie :D
No ale można mu wybaczyć sądząc po nicku ma 14 lat.

Robizg1 komentarzy: 8506 newsów: 126.11.2012, 15:10

Mid
Wiesz co głupota nie boli -.-. A gość widać może jest napinaczem internetowym?

vinio komentarzy: 254726.11.2012, 15:08

Nie ma co narzekać do tej pory w tv były wszystkie mecze AFC tylko mecz ze świetymi w necie oglądałem aa i jeszcze COC i LM

Midgardsorm komentarzy: 15336 newsów: 41226.11.2012, 15:08