Nieskuteczny Arsenal remisuje na Villa Park

Nieskuteczny Arsenal remisuje na Villa Park 24.11.2012, 19:23, Łukasz Szabłowski 2593 komentarzy

Niestety po obiecujących meczach z Tottenhamem i Montpelier, Arsenal nie potrafił wygrać ze słabiutką Aston Villą. Gospodarze umiejętnie się bronili, potrafili zaatakować i postraszyć gości, jednak to za mało na zwycięstwo. Podopieczni Arsene'a Wengera zaprezentowali się nieźle, ale śliska murawa przeszkadzała w skutecznym wykorzystywaniu sytuacji, których nie było mało. Mecz jednak zakończył się bezbramkowym remisem.

Składy obu ekip:

Arsenal: Szczęsny - Jenkinson, Koscielny, Mertesacker, Gibbs - Arteta, Ramsey - Oxlade-Chamberlain, Cazorla, Podolski - Giroud.

Aston Villa: Guzan - Lowton, Vlaar, Clark, Stevens - El Ahmadi, Westwood, Bannan, Weimann - Agbonlahor, Benteke.

Pierwszy kwadrans meczu upłynął pod znakiem niespodziewanej dominacji gospodarzy. To Aston Villa rozgrywała piłkę, stwarzała groźne sytuacje, grała agresywnie i odważnie, raz za razem atakując pole karne drużyny przyjezdnych. Arsenal był nieco zagubiony, niemal ogłuszony niespodziewanym zachowaniem The Villans, często wszyscy zawodnicy z wyjątkiem Girouda, czekali na przeciwnika na własnej połowie, nie potrafili wyprowadzić piłki pod pole karne Aston Villi. Gospodarze jednak nie potrafili wykorzystać przewagi, nie oddali ani jednego strzału, który mógł realnie zagrozić Wojtkowi Szczęsnemu.

Mijała 20. minuta meczu, gdy wreszcie przebudził się Arsenal. Kanonierzy wymienili kilkanaście podań na połowie Aston Villi, grali na jeden kontakt, tak jak nas do tego przyzwyczaili. Całą tę wymianę piłki zakończył Oxlade-Chamberlain, jednak jego uderzenie wylądowało na bocznej siatce bramki gospodarzy.

W 27. minucie mieliśmy do czynienia z kolejną akcją Arsenalu. Po raz kolejny piłkarze Arsene’a Wengera wymienili kilka szybkich podań pod polem karnym gospodarzy, jednak piłkę stracił Gibbs. Gdy wydawało się, że nic z tego już nie będzie, Giroud niespodziewanie przejął futbolówkę i wystawił ją Podolskiemu, który nie zdołał jednak dobrze jej przyjąć.

Dwie minuty później prawą stroną urwał się aktywny Oxlade-Chamberlain, wyłożył piłkę Podolskiemu, ten jednak nie potrafił oddać celnego strzału, futbolówka trafiła ponownie pod nogi Anglika, który tym razem podał do Girouda. Kolejny raz górą był Guzan.

W 37. minucie zakotłowało się pod bramką Arsenalu. Gospodarze zagrali długą piłkę na skraj pola karnego Kanonierów. Do piłki wyszedł Wojciech Szczęsny, złapał ją, jednak przez śliską murawę na Villa Park, młody Polak wyszedł z piłką poza obręb pola karnego. Gospodarze mieli rzut wolny w bardzo dobrej pozycji. Nie pilnowany Clarke dostał piłkę na jedenastym metrze, oddał strzał, po rykoszecie piłka trafiła do siatki, jednak sędzia dopatrzył się pozycji spalonej. Wciąż 0-0.

43. minuta meczu przyniosła nam dość niecodzienną sytuację. Arsenal przeprowadził iście „francuską” akcję, w której centrował Giroud, a niespodziewanie na piątym metrze znalazł się Kościelny, który powinien bez problemu umieścić piłkę w siatce. Niestety fatalnie przestrzelił.

Druga połowa zaczęła się od mocnego uderzenia. Oxlade-Chamberlain popędził prawą stroną boiska, zagrał do Girouda, który od razu oddał piłkę Santiemu Cazorli. Hiszpan oddał strzał z okolicy 16. metra, jednak Brad Guzan nie musiał interweniować.

W 56. minucie kolejny raz z prawej strony zaatakował Oxlade-Chamberlain, który popędził dobre kilkanaście metrów, po czym dośrodkował w pole karne, gdzie czekał Aaron Ramsey. Jednak Walijczyk przestrzelił z trzech metrów.

Niecałe dziesięć minut później sędzia przyznał korner dla Arsenalu. Cazorla ustawił piłką w narożniku boiska, zacentrował na głowę Girouda, ten przedłużył futbolówkę do lepiej ustawionego Ramsaya, jednak kolejny raz piłka nie znalazła drogi do siatki.

68. minuta to już akcja Aston Villi. Gospodarze wymienili kilka podań w środku pola, piłka trafił Ado Agbonlahora, który znalazł się sam na sam z Wojciechem Szczęsnym. Jednak i tym razem górą był Polak.

Na dziesięć minut przed końcem kolejny raz zaatakowali gospodarze, na 18. metrze piłkę otrzymał Holman i huknął bez zastanowienia. Szczęsny zdołał jednak sparować piłkę na poprzeczkę.

W samej końcówce Arsenal miał kolejną szansę na zdobycie prowadzenia. Arszawin dośrodkował z narożnika pola karnego, adresatem zagrania był Gervinho, który gdyby nie interwencja obrońcy The Villans, wpakowałby piłkę do siatki.

Borekenema komentarzy: 7887 newsów: 126.11.2012, 18:13

ale tutaj wchodziło w inna kwestię-kto jest gorszy czy pismaki czy Mourinho. i gazety w hiszpanii nie reprezentują sobą zbyt wiele, jak i Mourinho nie ma klasy za grosz. jak miałbym ochotę na humor a'la Mourinho to wolałbym się przejść do pobliskiego gimnazjum

yeni komentarzy: 163926.11.2012, 18:12

PANOWIE OZNAJMIAM WSZEM I WOBEC ZE ZDALEM EGZAMIN NA PRAWO JAZDY ! :D

Theo10 komentarzy: 830926.11.2012, 18:10

Borekenema : To raczej pismaki nie mają szacunku do kibiców co chwila wymyślając jakieś bzdury. Swoją drogą to nie rozumiem po co tak się tym bulwersować. Dla mnie wypowiedzi Mou są po prostu zabawne. Zresztą wole je od wypowiedzi niektórych trenerów, którzy co konferencje gadają dokładnie to samo tylko innymi słowami.

AshburtonGrove komentarzy: 27426.11.2012, 18:10

.. Ja i tak wole Nike .. nigdy nie byłem zwolennikiem Adidasa. No ale w tym przypadku tylko kasa się liczy.

Borekenema komentarzy: 7887 newsów: 126.11.2012, 18:07

@Arsenalfcfan
masz kompletnie przeciwny stosunek do jego słów ode mnie. moim zdaniem odpowiada jak zbulwersowany dzieciak któremu udowodniono że nie jest najfajniejszy

tomekafc95 komentarzy: 413626.11.2012, 18:05

mnie sie tam podobaja :D ale wiadomo 1000 pomyslow na minute ...

vinio komentarzy: 254726.11.2012, 18:04

takie koszulki to na wejściu obydwie kupuje fajne projekty już widziałem fanów AFC

Arsenalfcfan komentarzy: 1320726.11.2012, 18:04

boreknema,
ale jeśli pyta się Ciebie dziennikarz o rzeczy, które ich nie powinny interesować to w jaki sposób ma odpowiadać? Albo po co ma mówić 2 dni wcześniej jaką taktyke obejmie na mecz.. przecież to sam sobie by nóż w plecy wbijał...
dziennikarze chcą za dużo wiedzieć.. niech zadają pytanie na dany temat, a nie to co ich interesuje.. np. z dzisiejszych konferencji: "co pan powie o meczu z Betisem" a konferencja jest przed meczem w pucharze... dobrze im odpowiedział dzisiaj "nie pytajcie mnie o lige, bo na to był czas po meczu z Betisem, a teraz pytajcie mnie o puchar" ... tak naprawde to piskami swoimi głupimi plotkami niszczą relacje.. bardzo mi się podobała odpowiedź na pytanie"gdzie pan zagra w następnym sezonie" - skąd mam wiedzieć, przecież to Wy wiecie najlepiej, codziennie dzięki Wam gram w innym klubie" ... to właśnie mi się podoba..

Borekenema komentarzy: 7887 newsów: 126.11.2012, 17:40

Mourinho miał więcej głupich odpowiedzi niż pytań. między innymi właśnie za konferencje dostaje kase i jak już się pojawia to niech odpowiada z sensem i szacunkiem, a nie wyładowuje swoją złość i brak kontroli obecnie nad Realem na ludziach którzy żyją piłką. Po to jest zadane pytanie co teraz zrobi z lewą obroną jak nie ma obrońców żeby dostać sensowną inteligentną odpowiedź, a nie ripostę na którą stać pospolitego gimnazjaliste

maniek56 komentarzy: 300726.11.2012, 17:38

a moim zdaniem Mou w bardzo inteligentny sposób robi w wała wszystkich pismaków którzy czasami zasługują na taką ironie, ignorancję..itp.

MateuszK4nonier komentarzy: 440426.11.2012, 17:37

A dla mnie jest mistrzem riposty, który niszczy każdego kto próbuje wejść mu w drogę lub po prostu zadaje głupie pytania. Do tego jest bardzo dobrym trenerem i taktykiem.

Borekenema komentarzy: 7887 newsów: 126.11.2012, 17:32

a moim zdaniem Mourinho takim poczynaniem lekceważy i obraża ludzi, którzy interesują się piłką

Arsenalfcfan komentarzy: 1320726.11.2012, 17:05

Ars3n,

najlepsze było:
kto wyjdzie na lewej obronie(podczas gdy Coentrao i Marcelo kontuzjowani)
odpowiedź: Higuain.... tak , tak Higuain, jest szybki, silny, potrafi wrzucić obiema nogami :D

Yakub97 komentarzy: 574626.11.2012, 17:02

Wlasnie mialem sie pytac te wyniki co widnieja na stronie canal+ juz oficjalne??

ArseneAl komentarzy: 2341726.11.2012, 16:59

musk rozj*bany.

Arsenal4Ev3R komentarzy: 1068726.11.2012, 16:59

Nasz meczyk z Evertonem na Canal+ :) Elegancko

Ars3n komentarzy: 1235426.11.2012, 16:58

Mourinho jest the best.

Najlepsza jego wypowiedz to odpowiedz na pytanie dlaczego Benzema siedzi 90min co mecz.

Arsenalfcfan komentarzy: 1320726.11.2012, 16:56

wycinek konferencji z Mou:

[dziennikarz Asa, który napisał, że Mou nie zaczął przygotowywać rozgrywek 2013/14] Mówi pan, że po sezonie usiądzie pan z prezesem i klubem, żeby rozmawiać, żeby wszystko analizować. To dlatego nie zaczął pan ciągle przygotowywać następnego sezonu [Mourinho nagle odwraca wzrok na dziennikarza]? To dlatego...
Że jak?
... nie przygotowuje pan sezonu, nie martwi się tym...
Co powiedziałeś? Że to dlatego sezon nie jest przygotowywany?
Pytam, bo powiedział pan...
Nie, nie, ty powiedziałeś, że ja nie przygotowywałem. [krępująca cisza]
Pytam czy to przez to?
Nie, pytasz czy to przez ten powód nie zacząłem jeszcze planować następnego sezonu. To powiedziałeś. [cisza] Jak tak powiedziałeś, to co ja mam ci powiedzieć. Sam powiedziałeś, że nie przygotowuję następnego sezonu. Jak tak powiedziałeś, to powiedziałeś. Powiedziane? Powiedziane [uśmiech]. Co ja mam ci powiedzieć więcej [śmiech]?

ten człowiek to ma dopiero dobrą banie :D wyobraża sobie ktoś, że Wenger coś takiego mówi :D? takie sobie jaja robi :P

cesc69 komentarzy: 35826.11.2012, 16:51

mixgol.pl/2552,Boss

cesc69 komentarzy: 35826.11.2012, 16:50

go_go_gunners komentarzy: 591 newsów: 326.11.2012, 16:50

@Midgardsorm, mallen
Dzięki za pomoc. Już wkrótce zapraszam na nowego bloga (jeżeli tylko bedziecie zainteresowani), jak tylko sie rozkręcę. Chętnie poznam Wasze opinie. Oczywiście wiadomość wysyłam na privie, bo nie lubię sie reklamować na siłę. Pozdrawiam ;)

Borekenema komentarzy: 7887 newsów: 126.11.2012, 16:48

a mnie nie obchodzi z kim będziemy grać, ważne są 3 pkt
ps. mecz swansea liverpool był mega nudny

Midgardsorm komentarzy: 15336 newsów: 41226.11.2012, 16:45

Ja właśnie czekam na mecz ze Swansea - wydaje mi się, że będzie bardzo ciekawy.

ArseneAl komentarzy: 2341726.11.2012, 16:08

@veron
Nasz mecz z WBA z 16 kolejki pewnie też pokażą. W końcu są na 3 miejscu :P
A Sunderland na 16 :)

Klama komentarzy: 3971 newsów: 226.11.2012, 16:05

veron
Ja też słabo zapunktowałem - nikt nie wbił bramki, żadnej asysty, ale 48 miejsce - nie wiem jak :D

Klama>>
wielki spadek na 127, nikt nie strzelił gola, 25 pkt zaledwie, tylko J.Enrique w miarę bo 6 pkt (powinni mu uznac gola to by miał 12) a reszta tragedia, po 2 albo 1 pkt :D

Flisu komentarzy: 160226.11.2012, 16:01

AfcKonrad9101
Z Chelsea to nawet Ramires zasłużył bardziej niż Lampard. Co oglądam Czelsi to Lampard siedzi na ławce więc nie wiem za co on ;d

veron komentarzy: 459426.11.2012, 16:00

Co do pokazywania naszych meczów na C+ to prześledziłem sobie kolejki do końca tego roku i ciekawe mecze, które odbywają się w tym samym czasie co nasz mecz i mogą z nami konkurować

jedyny mecz o 18:30 wiec na bank pokaża

czyli z 8 nabliższych kolejek 5 meczów pokażą na 100 %, na pozostałe 3 też jest szansa więc 14 letni kolega arsenal98 niech nie pisze jak się nie zna :)

afckonrad9101 komentarzy: 783426.11.2012, 15:58

Flisu
Kogos z Chelsea musieli wrzucic przeciez wygrala CL, tylko czemu to jest akurat LAmpard a nie Mata, do tego Gerrard c o on tam robi?, mam wrazenie ze niektorzy znalezli sie za caloksztalt kariery a nie poprzdnia kampanie

AtheneWins komentarzy: 6443 newsów: 226.11.2012, 15:54

Arsenal WHU? a nie graliśmy juz czasami z West Hamem?

ArseneAl komentarzy: 2341726.11.2012, 15:51

soccernet.espn.go.com/fixtures/_/league/eng.1/barclays-premier-league?cc=5739

Tutaj macie godziny najbliższych kolejek.
Everton - Arsenal -> leci w C+
Arsenal - Swansea -> wątpię bo o tej samej godzinie jest City - Everton i Fulham - Spurs
Arsenal - WBA bankowo w C+ o tej samej godzinie z tych ciekawszych jest tylko Sunderland - Chelsea
Reading - Arsenal -> bankowo w C+ bo leci jako jedyny w poniedziałek
Wigan - Arsenal -> bankowo w C+ bo leci o innej godzinie niż reszta spotkań
Arsenal - WHU -> trudno powiedzieć bo w tym samym czasie będzie MU - NU i Sundeland - City

Frank Lampard (Chelsea Londyn)
Luka Modrić (Tottenham Hotspur/Real Madryt)
Mesut Oezil (Real Madryt)
Andrea Pirlo (Juventus Turyn)
Franck Ribery (Bayern Monachium)
David Silva (Manchester City)
Bastian Schweinsteiger (Bayern Monachium)
Xavi (FC Barcelona)
Yaya Toure (Manchester City)

Kilka dziwnych nominacji. Nie wiem za co Lampard tam się znalazł. Spokojnie Arteta albo Song mogli być tam za niego

Midgardsorm komentarzy: 15336 newsów: 41226.11.2012, 15:48

arsenal98

Chyba nie do końca rozumiesz co oznacza słowo "obiektywizm". Polecam słownik.

arsenal98 komentarzy: 3926.11.2012, 15:45

to wy napinacie ja poprostu jestem obiektywny i wyrazam swoja opinie bo mam takie prawo.

veron komentarzy: 459426.11.2012, 15:43

Leighton Baines: Has lost possession more times (271) than any other player in the PL this season, ahead of Suarez (267) and Bale (260)

ciekawe, w sumie to wychodzi, że średnio aż 20 razy w meczu tracą piłkę !

shark31 komentarzy: 601326.11.2012, 15:43

Obstawiam ze arsenal98 do konca tyg skonczy z banem. 15-letni napinacz...:)

Midgardsorm komentarzy: 15336 newsów: 41226.11.2012, 15:42

arsenal98

Przestań pierdzielić, że to wina ludzi z naszej strony. Że niby ludzie od Chelsea i United nie robili przekrętów? Ogarnij się.

KanonierChris komentarzy: 292426.11.2012, 15:38

Nie wiem, czy ta decyzja C+ była już tu przytaczana, bo nie śledzę cały dzień portalu, ale wrzucę:

"Ostatnie głosowanie na mecze ligi angielskiej, które pokażemy 28 listopada skłoniło nas do głębszych przemyśleń na temat ankiet. Miały być one formą zabawy dla naszych Abonentów i okazją dla Nich na współdecydowanie o transmisjach. Zauważyliśmy jednak, że stały się niestety głównie okazją do podsycania animozji pomiędzy kibicami poszczególnych drużyn oraz - co gorsze -poszukiwania sposobów na nieuczciwe formy głosowania dla grup, które naszymi Widzami nie są. Dziękujemy wszystkim Abonentom za udział w dotychczasowych ankietach. Rozważyliśmy wszystkie “za” i “przeciw”, wsłu****ąc się w Wasze głosy. Na ich podstawie podjęliśmy decyzję o zawieszeniu przeprowadzania ankiet. Wierzymy, że wybierane przez naszych ekspertów mecze będą zaspokajały oczekiwania większości z Was:-)"

Bardzo mądrze to podsumowali, w końcu skończą sie ankiety...