Nieskuteczny Arsenal remisuje na Villa Park

Nieskuteczny Arsenal remisuje na Villa Park 24.11.2012, 19:23, Łukasz Szabłowski 2593 komentarzy

Niestety po obiecujących meczach z Tottenhamem i Montpelier, Arsenal nie potrafił wygrać ze słabiutką Aston Villą. Gospodarze umiejętnie się bronili, potrafili zaatakować i postraszyć gości, jednak to za mało na zwycięstwo. Podopieczni Arsene'a Wengera zaprezentowali się nieźle, ale śliska murawa przeszkadzała w skutecznym wykorzystywaniu sytuacji, których nie było mało. Mecz jednak zakończył się bezbramkowym remisem.

Składy obu ekip:

Arsenal: Szczęsny - Jenkinson, Koscielny, Mertesacker, Gibbs - Arteta, Ramsey - Oxlade-Chamberlain, Cazorla, Podolski - Giroud.

Aston Villa: Guzan - Lowton, Vlaar, Clark, Stevens - El Ahmadi, Westwood, Bannan, Weimann - Agbonlahor, Benteke.

Pierwszy kwadrans meczu upłynął pod znakiem niespodziewanej dominacji gospodarzy. To Aston Villa rozgrywała piłkę, stwarzała groźne sytuacje, grała agresywnie i odważnie, raz za razem atakując pole karne drużyny przyjezdnych. Arsenal był nieco zagubiony, niemal ogłuszony niespodziewanym zachowaniem The Villans, często wszyscy zawodnicy z wyjątkiem Girouda, czekali na przeciwnika na własnej połowie, nie potrafili wyprowadzić piłki pod pole karne Aston Villi. Gospodarze jednak nie potrafili wykorzystać przewagi, nie oddali ani jednego strzału, który mógł realnie zagrozić Wojtkowi Szczęsnemu.

Mijała 20. minuta meczu, gdy wreszcie przebudził się Arsenal. Kanonierzy wymienili kilkanaście podań na połowie Aston Villi, grali na jeden kontakt, tak jak nas do tego przyzwyczaili. Całą tę wymianę piłki zakończył Oxlade-Chamberlain, jednak jego uderzenie wylądowało na bocznej siatce bramki gospodarzy.

W 27. minucie mieliśmy do czynienia z kolejną akcją Arsenalu. Po raz kolejny piłkarze Arsene’a Wengera wymienili kilka szybkich podań pod polem karnym gospodarzy, jednak piłkę stracił Gibbs. Gdy wydawało się, że nic z tego już nie będzie, Giroud niespodziewanie przejął futbolówkę i wystawił ją Podolskiemu, który nie zdołał jednak dobrze jej przyjąć.

Dwie minuty później prawą stroną urwał się aktywny Oxlade-Chamberlain, wyłożył piłkę Podolskiemu, ten jednak nie potrafił oddać celnego strzału, futbolówka trafiła ponownie pod nogi Anglika, który tym razem podał do Girouda. Kolejny raz górą był Guzan.

W 37. minucie zakotłowało się pod bramką Arsenalu. Gospodarze zagrali długą piłkę na skraj pola karnego Kanonierów. Do piłki wyszedł Wojciech Szczęsny, złapał ją, jednak przez śliską murawę na Villa Park, młody Polak wyszedł z piłką poza obręb pola karnego. Gospodarze mieli rzut wolny w bardzo dobrej pozycji. Nie pilnowany Clarke dostał piłkę na jedenastym metrze, oddał strzał, po rykoszecie piłka trafiła do siatki, jednak sędzia dopatrzył się pozycji spalonej. Wciąż 0-0.

43. minuta meczu przyniosła nam dość niecodzienną sytuację. Arsenal przeprowadził iście „francuską” akcję, w której centrował Giroud, a niespodziewanie na piątym metrze znalazł się Kościelny, który powinien bez problemu umieścić piłkę w siatce. Niestety fatalnie przestrzelił.

Druga połowa zaczęła się od mocnego uderzenia. Oxlade-Chamberlain popędził prawą stroną boiska, zagrał do Girouda, który od razu oddał piłkę Santiemu Cazorli. Hiszpan oddał strzał z okolicy 16. metra, jednak Brad Guzan nie musiał interweniować.

W 56. minucie kolejny raz z prawej strony zaatakował Oxlade-Chamberlain, który popędził dobre kilkanaście metrów, po czym dośrodkował w pole karne, gdzie czekał Aaron Ramsey. Jednak Walijczyk przestrzelił z trzech metrów.

Niecałe dziesięć minut później sędzia przyznał korner dla Arsenalu. Cazorla ustawił piłką w narożniku boiska, zacentrował na głowę Girouda, ten przedłużył futbolówkę do lepiej ustawionego Ramsaya, jednak kolejny raz piłka nie znalazła drogi do siatki.

68. minuta to już akcja Aston Villi. Gospodarze wymienili kilka podań w środku pola, piłka trafił Ado Agbonlahora, który znalazł się sam na sam z Wojciechem Szczęsnym. Jednak i tym razem górą był Polak.

Na dziesięć minut przed końcem kolejny raz zaatakowali gospodarze, na 18. metrze piłkę otrzymał Holman i huknął bez zastanowienia. Szczęsny zdołał jednak sparować piłkę na poprzeczkę.

W samej końcówce Arsenal miał kolejną szansę na zdobycie prowadzenia. Arszawin dośrodkował z narożnika pola karnego, adresatem zagrania był Gervinho, który gdyby nie interwencja obrońcy The Villans, wpakowałby piłkę do siatki.

afckonrad9101 komentarzy: 783426.11.2012, 22:16

Wiadomo czy Theo bedzie gotowy na srode?

Hans_Zimmer komentarzy: 594526.11.2012, 22:13

Kanonierro ułajaj!! ułajaj!!

Kysio2607 komentarzy: 1336026.11.2012, 22:11

Kano

Przecież to był żart.. W FMie Downing miał kilkanaście goli pamiętam. Nie miej mnie za takiego..

Marzag znowu pozytyw wyciągnął haha :)

Kanonierro komentarzy: 150326.11.2012, 22:11

oj sorry za 2 razy :D

Kanonierro komentarzy: 150326.11.2012, 22:10

kysio
nie opieraj się na FM'ie tylko wiesz na rzeczywistości ja bym postawił na Aubameyanga albo Damiao.Damiao za 20-22 mln funtów.a Auba za max 10 mln funtów.

Kysio2607 komentarzy: 1336026.11.2012, 22:10

Love

W tamtym sezonie wygraliśmy na Goodison drużyną, gol po rożnym i mądra gra. A na Emirates wygraliśmy dzięki geniuszowi tego którego imienia nie można wymawiać xd Everton po dobrym początku zaliczył kilka wpadek, Ramsey na ławce, mądra gra, i punkty są do wywiezienia.

Kanonierro komentarzy: 150326.11.2012, 22:09

kysio

LoveTheGunners komentarzy: 914026.11.2012, 22:08

jescze jakby z Evertonem mecz na ES to nie drzalbym tak bardzo o wynik , ale Goodison to trudny teren i jesli wywieziemy pkt bedzie dobrze. Jednak licze na zwysciestwo nawet skromne 1-0 ,

COYG!

Marzag komentarzy: 41256 newsów: 126.11.2012, 22:07

Kysio, ale widac dobra technike, drybling i szybkosc, reszta jest do nauczenia. Jedno jest pewne, bedzie lepszy od gervinho

Kysio2607 komentarzy: 1336026.11.2012, 22:06

Rondon to kozak w FMie był :P Jak go kupiłem w pierwszym sezonie to Robina szybciutko na ławkę wysłał :D

Midgardsorm komentarzy: 15336 newsów: 41226.11.2012, 22:06

Kysio2607

Nie sądzę. Moim zdaniem Ox będzie lepszy.

Kanonierro komentarzy: 150326.11.2012, 22:04

A może Salomon Rondon z Rubina 4 bramki i 1 asystaw lidze oraz 60 meczów w kadrze Wenezueli

Marzag

No właśnie, na razie to gdybanie. Zobaczyłbym tego chłopaka z chęcią u nas, ale żeby to nie odbiło się na kupnie kogoś bardziej doświadczonego. Na kompilacjach robi wrażenie, no ale tam to nawet Denilson to magik.. :P

Hans_Zimmer komentarzy: 594526.11.2012, 22:01

ja to bym chciał Falcao, Cavaniego, Isco, M'vile i może jeszcze ewentualnie Hamsika..

Kanonierro komentarzy: 150326.11.2012, 22:00

Verminator na transfermarkt.pl nic takiego nie wspomniano

Kanonier8 komentarzy: 198326.11.2012, 22:00

Kupmy Fabregasa Songa Van Persiego i Nasriego.. podobno każdy z nich kocha Arsenal :D

Marzag komentarzy: 41256 newsów: 126.11.2012, 21:59

Kysio, dla mnie zaha ma wiekszy potencjal niz ox, ma chyba troche lepszy drybling i ma lepsze warunki fizyczne

Kanonier8 komentarzy: 198326.11.2012, 21:59

znaczy ja się tak pytam z ciekawości :D 4 lata temu go chciałem bardzo ale teraz właśnie nie te lata.

Verminator97 komentarzy: 1490026.11.2012, 21:59

@Kanonier8

Wiem , że był kontuzjowany po meczu z Ajaccio ale to było gdzieś na początku września i chyba do teraz ma tą kontuzje.

JanikK komentarzy: 16816 newsów: 226.11.2012, 21:58