Nieskuteczny Arsenal remisuje na Villa Park

Nieskuteczny Arsenal remisuje na Villa Park 24.11.2012, 19:23, Łukasz Szabłowski 2593 komentarzy

Niestety po obiecujących meczach z Tottenhamem i Montpelier, Arsenal nie potrafił wygrać ze słabiutką Aston Villą. Gospodarze umiejętnie się bronili, potrafili zaatakować i postraszyć gości, jednak to za mało na zwycięstwo. Podopieczni Arsene'a Wengera zaprezentowali się nieźle, ale śliska murawa przeszkadzała w skutecznym wykorzystywaniu sytuacji, których nie było mało. Mecz jednak zakończył się bezbramkowym remisem.

Składy obu ekip:

Arsenal: Szczęsny - Jenkinson, Koscielny, Mertesacker, Gibbs - Arteta, Ramsey - Oxlade-Chamberlain, Cazorla, Podolski - Giroud.

Aston Villa: Guzan - Lowton, Vlaar, Clark, Stevens - El Ahmadi, Westwood, Bannan, Weimann - Agbonlahor, Benteke.

Pierwszy kwadrans meczu upłynął pod znakiem niespodziewanej dominacji gospodarzy. To Aston Villa rozgrywała piłkę, stwarzała groźne sytuacje, grała agresywnie i odważnie, raz za razem atakując pole karne drużyny przyjezdnych. Arsenal był nieco zagubiony, niemal ogłuszony niespodziewanym zachowaniem The Villans, często wszyscy zawodnicy z wyjątkiem Girouda, czekali na przeciwnika na własnej połowie, nie potrafili wyprowadzić piłki pod pole karne Aston Villi. Gospodarze jednak nie potrafili wykorzystać przewagi, nie oddali ani jednego strzału, który mógł realnie zagrozić Wojtkowi Szczęsnemu.

Mijała 20. minuta meczu, gdy wreszcie przebudził się Arsenal. Kanonierzy wymienili kilkanaście podań na połowie Aston Villi, grali na jeden kontakt, tak jak nas do tego przyzwyczaili. Całą tę wymianę piłki zakończył Oxlade-Chamberlain, jednak jego uderzenie wylądowało na bocznej siatce bramki gospodarzy.

W 27. minucie mieliśmy do czynienia z kolejną akcją Arsenalu. Po raz kolejny piłkarze Arsene’a Wengera wymienili kilka szybkich podań pod polem karnym gospodarzy, jednak piłkę stracił Gibbs. Gdy wydawało się, że nic z tego już nie będzie, Giroud niespodziewanie przejął futbolówkę i wystawił ją Podolskiemu, który nie zdołał jednak dobrze jej przyjąć.

Dwie minuty później prawą stroną urwał się aktywny Oxlade-Chamberlain, wyłożył piłkę Podolskiemu, ten jednak nie potrafił oddać celnego strzału, futbolówka trafiła ponownie pod nogi Anglika, który tym razem podał do Girouda. Kolejny raz górą był Guzan.

W 37. minucie zakotłowało się pod bramką Arsenalu. Gospodarze zagrali długą piłkę na skraj pola karnego Kanonierów. Do piłki wyszedł Wojciech Szczęsny, złapał ją, jednak przez śliską murawę na Villa Park, młody Polak wyszedł z piłką poza obręb pola karnego. Gospodarze mieli rzut wolny w bardzo dobrej pozycji. Nie pilnowany Clarke dostał piłkę na jedenastym metrze, oddał strzał, po rykoszecie piłka trafiła do siatki, jednak sędzia dopatrzył się pozycji spalonej. Wciąż 0-0.

43. minuta meczu przyniosła nam dość niecodzienną sytuację. Arsenal przeprowadził iście „francuską” akcję, w której centrował Giroud, a niespodziewanie na piątym metrze znalazł się Kościelny, który powinien bez problemu umieścić piłkę w siatce. Niestety fatalnie przestrzelił.

Druga połowa zaczęła się od mocnego uderzenia. Oxlade-Chamberlain popędził prawą stroną boiska, zagrał do Girouda, który od razu oddał piłkę Santiemu Cazorli. Hiszpan oddał strzał z okolicy 16. metra, jednak Brad Guzan nie musiał interweniować.

W 56. minucie kolejny raz z prawej strony zaatakował Oxlade-Chamberlain, który popędził dobre kilkanaście metrów, po czym dośrodkował w pole karne, gdzie czekał Aaron Ramsey. Jednak Walijczyk przestrzelił z trzech metrów.

Niecałe dziesięć minut później sędzia przyznał korner dla Arsenalu. Cazorla ustawił piłką w narożniku boiska, zacentrował na głowę Girouda, ten przedłużył futbolówkę do lepiej ustawionego Ramsaya, jednak kolejny raz piłka nie znalazła drogi do siatki.

68. minuta to już akcja Aston Villi. Gospodarze wymienili kilka podań w środku pola, piłka trafił Ado Agbonlahora, który znalazł się sam na sam z Wojciechem Szczęsnym. Jednak i tym razem górą był Polak.

Na dziesięć minut przed końcem kolejny raz zaatakowali gospodarze, na 18. metrze piłkę otrzymał Holman i huknął bez zastanowienia. Szczęsny zdołał jednak sparować piłkę na poprzeczkę.

W samej końcówce Arsenal miał kolejną szansę na zdobycie prowadzenia. Arszawin dośrodkował z narożnika pola karnego, adresatem zagrania był Gervinho, który gdyby nie interwencja obrońcy The Villans, wpakowałby piłkę do siatki.

Premier League autor: Łukasz Szabłowski źrodło: własne
monerica komentarzy: 60026.11.2012, 21:02

Tak sobie czytam komentarze odnośnie zawieszenia ankiet na różnych portalach i chyba dobrze że to koniec. Mi to osobiście nie przeszkadzało, głos oddałam i cieszyłam się jak Arsenal wygrywał ale jak to ma budzic tak niezdrowe emocje to lepiej tego zwyczajnie zaprzestac... Mam nadzieję że 'eksperci' będą wybierac rzeczywiście najbardziej atrakcyjne spotkania ;)

vinio komentarzy: 254726.11.2012, 21:01

Najciekawszy mecz to wiadomo dla mnie Arsenal ale jak by obiektywnie patrzyć to KFC-LFC potem mecz Arsenal z Evertonem. ManU mnie nudzą mecze i ich styl ale nie zmienia to faktu że są mocni

vinio komentarzy: 254726.11.2012, 20:59

Messi to najlepszy piłkarz na ziemi nie było takiego jak on geniusz. Chciałbym zobaczyć taki skład gdzie będzie CR i Messi razem oni by zniszczyli wszystko

Marzag komentarzy: 41310 newsów: 126.11.2012, 20:57

Wielo, tu sie nie ma z czego smiac :-P niedlugo o nas takie beda

Wielo komentarzy: 147426.11.2012, 20:57

czepiec poprostu nie może się pogodzić z porażką..
Wygrały 2 najciekawsze mecze. Derby Londynu ( 4 i 10 drużyna w tabeli z nowym trenerem) i bardzo ciekawy mecz na ES ( 5 i 6 drużyna PL). Mecz z MU będą nudy bo wiadomo że WHU przegra..
Niech się cieszą że ostatniego miejsca nie zajęli bo IMO Live- Spurs to też ciekawszy mecz .

Arsenalfcfan komentarzy: 1320726.11.2012, 20:56

heh.. śmieszna statystyka z 2012
Liverpool - 71 goal
Milan - 81
Messi - 82

co jak co ale Messi ma świetne statystyki.. więc wiemy kto zostanie najlepszym zawodnikiem..

Wielo komentarzy: 147426.11.2012, 20:50

Hahaha padłem jak to zobaczyłem :D

Ramsi komentarzy: 312926.11.2012, 20:50

Czepiec ---- kim ty właściwie jestes? ??
Jakimś zeslannikiem z canal plus czy zwykłym kibicem MU?
Nie wiem co chcesz osiagnac??
ankiet w najbliższym czasie nie bedzie więc o co ci chodzi??

Rozszyfruje cie - zobaczysz!

Arsenalfcfan komentarzy: 1320726.11.2012, 20:45

Pauleta19,

Każdy chciałby Isco w Arsenalu.. ale Wenger nie wyda 21mln euro.. a szkoda, bo facet mógłby z miejsca zastąpić Nasriego.. dla którego póki co nie ma takiego godnego zastępstwa.. Isco byłby nawet lepszą wersją, bo z piłką potrafi wszystko...

Micklbn komentarzy: 210726.11.2012, 20:44

Panowie z Evertonem meczu nie bedzie w tv? i czego jest w srode jakos zapomnialem o co chodzi:P

bmwz5 komentarzy: 6280 newsów: 34126.11.2012, 20:42

Tak, od Doktora No. Wszystkie po kolei planuję obejrzeć :)

Hans_Zimmer komentarzy: 594626.11.2012, 20:41

bankowo ktoś się znajdzie.

skyrim komentarzy: 807126.11.2012, 20:41

@czepiec
Kto jak kto, ale jeśli jesteś z DevilPage to lepiej już nic nie pisz, bo nawet ludzie z Manusite się za Was wstydzą.

slawekg7 komentarzy: 5826.11.2012, 20:40

To sorki nie widziałem a wchodzę tu kilka razy za dnia. Ale na pewno ktoś nie widział hehe.

Tomassini komentarzy: 272026.11.2012, 20:36

@czepiec a może niektórzy zamiast manu- qpr czy inne "badziewie" wolą zobaczyć inny mecz np. newcastle-sunderland czy coś tam

Hans_Zimmer komentarzy: 594626.11.2012, 20:36

slawekg7 wrzucali wrzucali tylko za tydzien temu.

pronik komentarzy: 517926.11.2012, 20:35

Wojtek odpicowal bryke
youtube.com/watch?v=V9FoWMBrlI8&feature=related

azteco_valiente komentarzy: 1274 newsów: 626.11.2012, 20:35

@Klama
asroma, demarseille, i czasami na fcbarca(dla poprawy humoru) ;)

jarts komentarzy: 231926.11.2012, 20:34

od Doktora No zacząłeś?

bmwz5 komentarzy: 6280 newsów: 34126.11.2012, 20:33

3 Bondy za mną. Jeszcze tylko 20 :)

Valencia komentarzy: 5426.11.2012, 20:32

Dla chętnych:

haxball.com/?roomid=f8b1e0ab530e68ceb1a60d05c7398849e341efc252457f12f28786c55a92ddfe

czepiec komentarzy: 226.11.2012, 20:31

vinio
Nic nie mówię na dp też dzieciarnia się znajdzie ale akcji masowych głosowań przeciwko jakiemuś klubowi nie było a osoby które takowe akcje chciały wszczynać były piętnowane z miejsca. Namawiam tylko do tego by następnym razem tak nie robić to wszytko.

vinio komentarzy: 254726.11.2012, 20:26

czepiec

kolejny przyszedł się żalić Jezu, jak byś nie zauważył to wszędzie są debile i u was też więc twój komentarz to poniżej normy wypowiedź

David92 komentarzy: 640026.11.2012, 20:22

czepiec - nie bylo zabronione glosowanie na kogos innego niz manu.

Arsenal23 komentarzy: 21312 newsów: 226.11.2012, 20:22

fcinter, acmilan.com.pl, solojuve, fcbarca, losblancos, realmadrid, lfc.pl, manusite,

Klama komentarzy: 3971 newsów: 226.11.2012, 20:19

czepiec
niezły? najlepszy portal dla kibiców zagranicznej drużyny :)
btw.
Gdzie wchodzicie też dosyć często?
Ja odwiedzam: devilpage.pl, realmadrid.pl, fcbarca.com oraz chelsealive.pl :)))

czepiec komentarzy: 226.11.2012, 20:16

Kibice Arsenalu, zapewne wiecie już o decyzji C+ (skądinąd słusznej), sami niestety do tego doprowadziliście głosując przeciwko United w ankietach w których waszego zespołu nie było i śmiesznych sojuszy, apeluje do was byście w przypadku powrócenia do idei ankiet bawili się fair.

P.S Mody nie blokujcie nie mam na celu robienia spin, odwiedzam ten portal bo jest niezły.

Klama komentarzy: 3971 newsów: 226.11.2012, 20:10

w podbeskidziu nie podoba mi się, że nie stawiają na młodych - wolą kupić 26 letniego Słowaka niż postawić na 19 letniego Polaka.

David92 komentarzy: 640026.11.2012, 20:09

Polonie tez czasami mozna obejrzec :P W miare ladnie graja. Lech w sumie tez ale z leszczami tylko.

arsenallord komentarzy: 29749 newsów: 11726.11.2012, 20:08

Tak, a kogo oprócz Legii w polskiej lidze da się oglądać? Nikogo

Klama komentarzy: 3971 newsów: 226.11.2012, 20:05

podbeskidzie gra taki piach, że nie idzie ich oglądać, niech spadają .

arsenallord komentarzy: 29749 newsów: 11726.11.2012, 20:02

Szkoda, potwierdza się, że drugi sezon dla beniaminka jest najgorszy. Oby tylko nie stało się z nimi to co z Polonią Bytom czy Zagłębiem Sosnowiec

cz.
pytanie jak zawsze co do FPL - przed ostatnią kolejką nie wykonałem żandego transferu, czyli teraz mam 2 darmowe. gdybym w tej kolejce wykonał tylko jeden transfer to ten, który mi zostanie przenosi się na przyszły tydzień ? :>

skyrim komentarzy: 807126.11.2012, 19:34

@Wielo
Pokażą na C+ Sport.
@ArseneAl
ManU jest poza tematem - ich godziny spotkań są tak układane właśnie ze względu na transmisje.

pronik komentarzy: 517926.11.2012, 19:34

Wielo;
nie pokaza zajelismy 5 miejsce:)

ArseneAl;
nasz na 3 miejscu choc Swansea tez ciekawa kapela

Wielo komentarzy: 147426.11.2012, 19:33

Siema. Dopiero na kompa wszedłem, jak ankieta 1, 2 czy 3 miejsce zajeliśmy? Pokażą pojutrze nasz mecz na C+ ?

skyrim komentarzy: 807126.11.2012, 19:33

@ArseneAl
Zgadzam się. Tyle że jak długo jak C+ nie rozszerzy pakietu praw do sobotnich spotkań tak długo spór będzie trwał - nie rozwiązała go ankieta i nic poza rozszerzeniem praw go nie rozwiąże.

Zgadzam się że najlepszy mecz to City - Everton, tyle że z drugiej strony porównaj ilość kibiców City a LFC w Polsce; sportowo zaś mecz City z pewnością lepszy...
Tu już niestety C+ musi pójść na jakiś kompromis.

ArseneAl komentarzy: 2341726.11.2012, 19:32