Niewykorzystane sytuacje się mszczą, Arsenal 1-2 BVB

Niewykorzystane sytuacje się mszczą, Arsenal 1-2 BVB 22.10.2013, 21:36, Sebastian Czarnecki 1590 komentarzy

Mimo że Kanonierzy byli stroną dominującą w spotkaniu z Borussią, to nie potrafili tego wykorzystać i w konsekwencji ulegli dortmundczykom na własnym stadionie 1:2. Nie był to mecz, który stał na wysokim poziomie, brakowało w nim widowiskowych akcji i kombinacyjnej gry, a przypominał on ciężką walkę w środku pola, o każdy centymetr boiska. Drużyna gości okazała się nie tylko mocniejsza psychicznie, ale także potrafiła wykorzystać wszystkie sytuacje, co pomogło im w wywiezieniu trzech punktów z trudnego terenu.

Arsenal: Szczęsny - Sagna, Mertesacker, Koscielny, Gibbs - Arteta, Ramsey (86. Bendtner) - Rosicky (89. Gnabry), Wilshere (58. Cazorla), Özil - Giroud

Borussia: Weidenfeller - Grosskreutz, Subotić, Hummels, Schmelzer - Bender, Sahin - Błaszczykowski (68. Aubameyang), Mchitarian (68. Hofmann), Reus (87. Papastatopulos) - Lewandowski

Wbrew oczekiwaniom kibiców, początek spotkania był bardzo niemrawy. Obie drużyny bały się odważniej zaatakować, a gra toczyła się głównie w środkowej części boiska. Warto jednak zauważyć, że to goście byli stroną dominującą; częściej byli przy piłce, podczas gdy Kanonierzy spokojnie pilnowali dostępu do swojej bramki, wyczekując okazji do kontrataków.

Pierwsza groźna akcja miała miejsce w 12. minucie. Marco Reus oddał mocny strzał z dystansu, jednak futbolówka minęła bramkę Wojciecha Szczęsnego.

Słaba gra Arsenalu zemściła się w 16. minucie. Aaron Ramsey stracił piłkę tuż przed własnym polem karnym, a w nim momentalnie znalazł się Robert Lewandowski, który odegrał do lepiej ustawionego Mchitariana. Ormianin oddał mocny strzał na krótki słupek, a zaskoczony Szczęsny w ogóle nie wiedział, co miał zrobić. 1-0 dla Borussii.

Stracony gol sprawił, że Kanonierzy wyszli z własnego pola karnego i zaczęli szukać okazji. W końcu zaczęli konstruować akcje i próbowali jak najszybciej doprowadzić do wyrównania.

W 22. minucie Olivier Giroud został sfaulowany kilkanaście centymetrów przed polem karnym, toteż sędzia podyktował rzut wolny z szesnastki, z ostrego kąta. Mesut Özil dośrodkował ze stałego fragmentu gry do Laurenta Koscielnego, ale jego strzał głową okazał się za mało precyzyjny.

Siedem minut później swoją sytuację miał Jack Wilshere, który otrzymał dobre podanie od Ramseya i wyszedł sam na sam z Weidenfellerem. Niemiecki bramkarz wyszedł jednak górą w tym pojedynku i sprytnie powstrzymał angielskiego pomocnika.

W 38. minucie Kanonierzy mieli fenomenalną okazję do wyrównania. Tomas Rosicky przejął piłkę w okolicach pola karnego i po przyjęciu jej klatką piersiową, oddał potężny strzał z woleja. Co prawda Weidenfeller nie zdołał sięgnąć futbolówki, ale w porę wybił ją z linii Mats Hummels.

Trud Arsenalu w końcu przyniósł upragnionego gola! Bacary Sagna dośrodkował w pole karne, a nieporozumienie Weidenfellera z Suboticiem i ogromny błąd obu panów wykorzystał Olivier Giroud, który wpakował piłkę do praktycznie pustej bramki!

Do końca pierwszej połowy nie ujrzeliśmy już żadnej bramki, Arsenal remisuje z Borussią 1:1.

Druga połowa zaczęła się dokładnie tak samo jak pierwsza - ospale. Żadna z drużyn nie próbowała podjąć rękawic i ruszyć do odważnego ataku, zupełnie jakby remis satysfakcjonował obie ekipy w tym meczu. Co jednak najważniejsze, sytuacja taka trwała przez ponad 15 minut.

W 58. minucie w miejsce Wilshere'a wszedł Santiago Cazorla i ta zmiana znacznie ożywiła poczynania Arsenalu. Już kilka chwil po swoim wejściu, groźnie dogrywał w stronę bramki Weidenfellera, ale niemiecki golkper pewnie przechwycił piłkę.

W 70. minucie znowu w natarciu obserwowaliśmy Santiego Cazorlę! Dobra i składna akcja Arsenalu zakończyła się strzałem Hiszpana z pierwszej piłki, który zakończył się na... poprzeczce. Weidenfeller mógł odetchnąć z ulgą, bo gdyby były gracz Malagi uderzył kilka centymetrów niżej, musiałby wyciągać futbolówkę z siatki.

Kilka minut później Cazorla znowu spróbował strzału zza pola karnego, ale tym razem trafił w jednego z obrońców Borussii Dortmund.

Mimo że Arsenal był stroną dominującą, to Borussia zdobyła bramkę. Szybka kontra zapoczątkowana dalekim wybiciem Grosskreutza zakończyła się mądrą akcją Reusa, dośrodkowaniem do Lewandowskiego i mocnym strzałem Polaka z pierwszej piłki. Szczęsny nie miał szans, 2-1 dla gości.

Do końca meczu wynik nie uległ już zmianie. Arsenal przegrał na własnym stadionie z Borussią i po trzech kolejkach ma tyle samo punktów co dortmundczycy i włoskie Napoli.

Borussia DortmundLiga MistrzówRaport pomeczowy autor: Sebastian Czarnecki źrodło: własne

Kobeyafc komentarzy: 3823.10.2013, 20:03

Kur** proszę was kibicujcie angielskim drużyna w on bo jak słyszę tych 'znawców' co mówią ze.angielska liga jest słaba bo słabo się prezentuje w on to mnie chu* strzela

Wayne Veysey ‏@wayneveysey 49 s.
Van Perise was 'spotted' in London today. He is not in the #MUFC team tonight. Hernandez partners Rooney.

THC komentarzy: 72523.10.2013, 19:49

@thide
ja już na klawie po prostu gram tak długo, że chyba nigdy nie będe umiał na niczym innym, ale przechodząc do meritum, to trzymając strzałke górną i boczną czyli biegnąc w bok, np przy ścinaniu w pole karne nie masz odczucia, że zawodnik za bardzo biegnie do środka, w wyniku czego traci piłke. chodzi o to, że biegnie pod duużo większym kątem niż w poprzednich wersjach?

KingOfLoyal komentarzy: 12774 newsów: 123.10.2013, 19:45

Jakos te City szału nie zrobiło i to z tak słabym rywalem. Dwie bramki po kiepskiej grze obronnej,a CSKA wyprowadza troche akcji.

krzysiu357 komentarzy: 62323.10.2013, 19:42

#Juventus starting XI: Buffon, Caceres, Barzagli, Ogbonna, Chiellini, Vidal, Pirlo, Pogba, Marchisio, Tevez, Llorente

ArsenalArshawin komentarzy: 2024 newsów: 723.10.2013, 19:39

Thide
O kurcze, zawsze mi sie wydawało, że ta gra jest na PC. sorry

thide komentarzy: 32389 newsów: 185223.10.2013, 19:38

@THC, ja nie miałem żadnych problemów ze sterowaniem w 14 jak i w poprzednich częściach, jednak gra na klawce w 14 to jak granie w GTA bez myszki.

amadeo komentarzy: 514923.10.2013, 19:35

Są już składy Real-Juve ? A jak nie, to za ile mozna sie spodziewać ?

THC komentarzy: 72523.10.2013, 19:35

kuba
bo nie widzi mi sie gra na padzie. :/

thide komentarzy: 32389 newsów: 185223.10.2013, 19:32

@Arsenal, na PC by się przydało, bo na PS2 nie umiem grać.

Tomassini komentarzy: 272023.10.2013, 19:29

O co chodzi tym Hollowayem? Odszedł z klubu? Moze bał się sobotniego lania?

ArsenalArshawin komentarzy: 2024 newsów: 723.10.2013, 19:29

Thide
"The Warriors" też od rockstar games. Może niezbyt podobne ale świetna gra

thide komentarzy: 32389 newsów: 185223.10.2013, 19:24

podajcie jakieś ciekawe gry typu Bully. nie chodzi mi o jakieś nawalanki. takie, żeby można było coś włączyć jak się nudzi. bez stresu.

kuba289 komentarzy: 216023.10.2013, 19:23

THC ty cały czas to samo :D
damianARSENAL spokojnie to tylko jeden mecz :p mało kto u nas zagrał dobry mecz, dlatego wynik taki a nie inny

Ketsztyl1 komentarzy: 7623.10.2013, 19:20

Damian nie masz się czego bać, Dortmund ich by jeszcze bardziej pogrążył

THC komentarzy: 72523.10.2013, 19:16

ponowie pytanie
ktoś gra w fifke 14 na klawiaturze? macie problemy ze sterowniem?

damianARSENAL komentarzy: 856123.10.2013, 19:16

panowie, po wczorajszym meczu boję się o punkty z Live, United, City i Chelsea...

ludi72 komentarzy: 142723.10.2013, 19:15

@afcforever
A co tam jest debilnego ? Wiem, że niektóre teksty ruszają nerwa, ale tam jest dokładnie tak jak tutaj.

arsenallord komentarzy: 29758 newsów: 11723.10.2013, 19:11

afcforever---> Gdzieś od pół roku przekonuję się, że kibice LFC są na tej samej półce co kibice Barcelony(Oczywiście nie wszyscy.)

Niuchacz3 (zawieszony) komentarzy: 511623.10.2013, 19:07

A na tą ligę spamerów, to są jakieś warunki dołączenia, czy jak? Nie ogarniam tego.

peciakk komentarzy: 10488 newsów: 523.10.2013, 19:02

facebook.com/bmxstuntteam
Młody kuzyn prowadzi page i nie chce żeby stracił zapału ;) Jak ktoś ma chwilkę i może kliknąć tego lajka to młody pewnie byłby wdzięczny :D

kuba289 komentarzy: 216023.10.2013, 18:57

ArseneAl Tam to za rok :D

ArseneAl komentarzy: 2341723.10.2013, 18:55

@kuba289
Ta, w lidze spamerów szczególnie.

Arsenal23 komentarzy: 21312 newsów: 223.10.2013, 18:53

Akurat to zarobiłem więcej niż ty, 105.5 wartość, a było jeszcze więcej zanim sprzedałem Ramseya.

mskafc komentarzy: 579623.10.2013, 18:47

Ian Holloway juz nie jest trenerem CP, troche pocieszajaca wiadodmosc przed naszym sobotnim meczem.

Arsenal23 komentarzy: 21312 newsów: 223.10.2013, 18:47

Phi, możesz być dumny zrobiłem -8 za transfery i mnie nie wyprzedziłeś, brawo.

Topek komentarzy: 13968 newsów: 12623.10.2013, 18:46

Czereśniak poleci w hipsterke i przegra życie. Pewniejsze niż nasza wygrana w sobotę.

mskafc komentarzy: 579623.10.2013, 18:38

Adrian Clarke: Za @Orbinho – Arteta jedenaście razy odbierał piłkę zawodnikom Dortmundu, a więc zanotował o trzy więcej niż jakikolwiek inny zawodnik w jakimkolwiek meczu tego sezonu Ligi Mistrzów. Dobry mecz Hiszpana.

To powinno rozwiac watpliwosci tych, ktorzy uwazaja, ze Arteta w defensywie sie nie spisuje zbyt dobrze.

adrian

Umyj oczy, jestem przed tobą, "Jak tam cieniasie ?"

Niuchacz3 (zawieszony) komentarzy: 511623.10.2013, 18:35

Jeśli chodzi o FPL, to miałem Rambo na kapitanie. Myślałem że mnie uj strzeli, jak się dowiedziałem, że go nie ma w 11-ce kolejki. :P

mitmichael komentarzy: 4924323.10.2013, 18:35

CSKA prowadzi 1-0 z City. Admini dajcie jakis ciekawy nowy głowny temat zeby zapomniec o meczu z BVB :P bo sie wchodzi, patrzy na tytuł i nie chce sie wchodzic :D

Arsenal23 komentarzy: 21312 newsów: 223.10.2013, 18:34

Zoran Tosić, United 1 City 0

bialysul komentarzy: 369923.10.2013, 18:31

shaq77

szkoda ze pzpn nie potrafi sobie uswiadomic ze tej reprezentacji potrzeba "kopa" kazdy widzial co potrafilismy grac za Leo, oni potrzebuja swiatowej klasy trenera z pomyslem, i doswiadczeniem, nie kolejnego polaczka ktory wielka pilke widzial tylko w Tv, i jakie znaczenie ma kogo zna z polskiej ligi? a kogo znal Hiddink prowadzac Rosje...? Leo tez nie znal polakow a jednak wygrywali, i grali ladnie, no ale lepiej zaoszczedzic pieniazki i wprowadzic kolejnego koleszke typu Nawałka, a pozniej tlumaczyc porazki slaba jakoscia pilkarzy, kazdy mial nadzieje ze Boniek cos zmieni, ale widac ze nie zmieni sie nic.

Niuchacz3 (zawieszony) komentarzy: 511623.10.2013, 18:29