Niewykorzystane sytuacje się mszczą, Arsenal 1-2 BVB

Niewykorzystane sytuacje się mszczą, Arsenal 1-2 BVB 22.10.2013, 21:36, Sebastian Czarnecki 1590 komentarzy

Mimo że Kanonierzy byli stroną dominującą w spotkaniu z Borussią, to nie potrafili tego wykorzystać i w konsekwencji ulegli dortmundczykom na własnym stadionie 1:2. Nie był to mecz, który stał na wysokim poziomie, brakowało w nim widowiskowych akcji i kombinacyjnej gry, a przypominał on ciężką walkę w środku pola, o każdy centymetr boiska. Drużyna gości okazała się nie tylko mocniejsza psychicznie, ale także potrafiła wykorzystać wszystkie sytuacje, co pomogło im w wywiezieniu trzech punktów z trudnego terenu.

Arsenal: Szczęsny - Sagna, Mertesacker, Koscielny, Gibbs - Arteta, Ramsey (86. Bendtner) - Rosicky (89. Gnabry), Wilshere (58. Cazorla), Özil - Giroud

Borussia: Weidenfeller - Grosskreutz, Subotić, Hummels, Schmelzer - Bender, Sahin - Błaszczykowski (68. Aubameyang), Mchitarian (68. Hofmann), Reus (87. Papastatopulos) - Lewandowski

Wbrew oczekiwaniom kibiców, początek spotkania był bardzo niemrawy. Obie drużyny bały się odważniej zaatakować, a gra toczyła się głównie w środkowej części boiska. Warto jednak zauważyć, że to goście byli stroną dominującą; częściej byli przy piłce, podczas gdy Kanonierzy spokojnie pilnowali dostępu do swojej bramki, wyczekując okazji do kontrataków.

Pierwsza groźna akcja miała miejsce w 12. minucie. Marco Reus oddał mocny strzał z dystansu, jednak futbolówka minęła bramkę Wojciecha Szczęsnego.

Słaba gra Arsenalu zemściła się w 16. minucie. Aaron Ramsey stracił piłkę tuż przed własnym polem karnym, a w nim momentalnie znalazł się Robert Lewandowski, który odegrał do lepiej ustawionego Mchitariana. Ormianin oddał mocny strzał na krótki słupek, a zaskoczony Szczęsny w ogóle nie wiedział, co miał zrobić. 1-0 dla Borussii.

Stracony gol sprawił, że Kanonierzy wyszli z własnego pola karnego i zaczęli szukać okazji. W końcu zaczęli konstruować akcje i próbowali jak najszybciej doprowadzić do wyrównania.

W 22. minucie Olivier Giroud został sfaulowany kilkanaście centymetrów przed polem karnym, toteż sędzia podyktował rzut wolny z szesnastki, z ostrego kąta. Mesut Özil dośrodkował ze stałego fragmentu gry do Laurenta Koscielnego, ale jego strzał głową okazał się za mało precyzyjny.

Siedem minut później swoją sytuację miał Jack Wilshere, który otrzymał dobre podanie od Ramseya i wyszedł sam na sam z Weidenfellerem. Niemiecki bramkarz wyszedł jednak górą w tym pojedynku i sprytnie powstrzymał angielskiego pomocnika.

W 38. minucie Kanonierzy mieli fenomenalną okazję do wyrównania. Tomas Rosicky przejął piłkę w okolicach pola karnego i po przyjęciu jej klatką piersiową, oddał potężny strzał z woleja. Co prawda Weidenfeller nie zdołał sięgnąć futbolówki, ale w porę wybił ją z linii Mats Hummels.

Trud Arsenalu w końcu przyniósł upragnionego gola! Bacary Sagna dośrodkował w pole karne, a nieporozumienie Weidenfellera z Suboticiem i ogromny błąd obu panów wykorzystał Olivier Giroud, który wpakował piłkę do praktycznie pustej bramki!

Do końca pierwszej połowy nie ujrzeliśmy już żadnej bramki, Arsenal remisuje z Borussią 1:1.

Druga połowa zaczęła się dokładnie tak samo jak pierwsza - ospale. Żadna z drużyn nie próbowała podjąć rękawic i ruszyć do odważnego ataku, zupełnie jakby remis satysfakcjonował obie ekipy w tym meczu. Co jednak najważniejsze, sytuacja taka trwała przez ponad 15 minut.

W 58. minucie w miejsce Wilshere'a wszedł Santiago Cazorla i ta zmiana znacznie ożywiła poczynania Arsenalu. Już kilka chwil po swoim wejściu, groźnie dogrywał w stronę bramki Weidenfellera, ale niemiecki golkper pewnie przechwycił piłkę.

W 70. minucie znowu w natarciu obserwowaliśmy Santiego Cazorlę! Dobra i składna akcja Arsenalu zakończyła się strzałem Hiszpana z pierwszej piłki, który zakończył się na... poprzeczce. Weidenfeller mógł odetchnąć z ulgą, bo gdyby były gracz Malagi uderzył kilka centymetrów niżej, musiałby wyciągać futbolówkę z siatki.

Kilka minut później Cazorla znowu spróbował strzału zza pola karnego, ale tym razem trafił w jednego z obrońców Borussii Dortmund.

Mimo że Arsenal był stroną dominującą, to Borussia zdobyła bramkę. Szybka kontra zapoczątkowana dalekim wybiciem Grosskreutza zakończyła się mądrą akcją Reusa, dośrodkowaniem do Lewandowskiego i mocnym strzałem Polaka z pierwszej piłki. Szczęsny nie miał szans, 2-1 dla gości.

Do końca meczu wynik nie uległ już zmianie. Arsenal przegrał na własnym stadionie z Borussią i po trzech kolejkach ma tyle samo punktów co dortmundczycy i włoskie Napoli.

Borussia DortmundLiga MistrzówRaport pomeczowy autor: Sebastian Czarnecki źrodło: własne
carlosV komentarzy: 8701 newsów: 123.10.2013, 18:29

Cholera, nie wiem czy stawiać na Arsenal, bo nie jestem pewien, czy nie wyjdziemy wyjściowym, czy pół rezerwowym składem. Co myślicie?

Camillo144 komentarzy: 3356 newsów: 50323.10.2013, 18:27

To przecież normalne, ze z powodu różnicy zdań wychodzą dyskusje, ewentualnie spiny.

Niuchacz3 (zawieszony) komentarzy: 511623.10.2013, 18:27

@thide
No właśnie, ale poczytaj sobie te dwie godziny wstek, to dowiesz się, że Sagna zaliczył bardzo dobry mecz w ofensywie, asysta była mierzona, a większość dośrodkowań znalazło adresata.

thide komentarzy: 32389 newsów: 185223.10.2013, 18:25

no przecież Sagna wrzucił, obrońca/Weidenfeller mógł przejąć, a tak zaszło między nimi nieporozumienie i Weidenfeller nie zdążył złapać piłki, Giroud do niej dopadł i gol. Gdyby nie błąd to byłoby to kolejne nieudane dośrodkowanie Sagny. tyle lat grać w piłkę i posyłać takie dośrodkowania to naprawdę trzeba być Sagną :P

Niuchacz3 (zawieszony) komentarzy: 511623.10.2013, 18:25

Szkoda Hollowaya, bardzo lubię gościa. Ciekawe kogo sobie wezmą. Di Canio, Pulis?

Niuchacz3 (zawieszony) komentarzy: 511623.10.2013, 18:24

@thide
Pisała do mnie, bo napisałem, że Sagna na pewno nie liczył przy asyscie, że to wszystko tak wypadnie. To jest kolejny dowód tego, że tutaj swojego zdania nie można mieć, albo wyrać je ironią. Od tej pory będę pisał. "kolejny genialny występ Sagny"

thide komentarzy: 32389 newsów: 185223.10.2013, 18:22

@Niuchacz, nie wiem czy to ty prowokujesz czy ktoś inny, ale jak czytałem to większość ludzi pisała do ciebie, więc coś musiałeś zrobić.

"Jestem bogaty w trudne sprawy. dlaczego ja? bo chcę ukrytej prawdy."

pronik komentarzy: 517923.10.2013, 18:21

Ian Holloway nie będzie już prowadził Crystal Palace - informuje BBC.

Niuchacz3 (zawieszony) komentarzy: 511623.10.2013, 18:20

@adrian, Borek
Były wygrane, była atmosfera. Jedna porażka i wszystko wraca do normy. Life is brutal. :P

Arsenal23 komentarzy: 21312 newsów: 223.10.2013, 18:19

Trudnee sprawyy ^^

Niuchacz3 (zawieszony) komentarzy: 511623.10.2013, 18:19

@thide
Ja w dalszym ciągu czekam na ten post z prowokacją.

Borekenema komentarzy: 7887 newsów: 123.10.2013, 18:19

Gdy czytam ostatnio tutaj komentarze czuje sie jakbym oglądał trudne sprawy

thide komentarzy: 32389 newsów: 185223.10.2013, 18:17

@Rafson, a gdzie spamuje? mam gdzieś licznik komentarzy. nie wiem naprawdę o co ci chodzi w tym momencie.

ArseneAl komentarzy: 2341723.10.2013, 18:16

Napisałem im od razu maila, że to jakaś pomyłka ale do tej pory nie odpisali. I coś mi się wydaję, że szybko nie odpiszą.

ArseneAl komentarzy: 2341723.10.2013, 18:15

@afcforever
Nie wiem :P
Założyłem konto przedwczoraj. Wczoraj napisałem 6 tłitów i patrzę, a konto zawieszone.
Przeczytałem regulamin ale nic w nim nie złamałem.
Nie wiem o co chodzi.

Arsenal_1886 komentarzy: 1952123.10.2013, 18:15

Kysio2607 > Na początku meczu tak można, a potem w ciągu meczu się zobaczy. W każdym bądź razie nigdy nie wiadomo czy taką kadrę jak obecnie będziemy mieć dostępną na ten mecz. U nas nigdy nie wiadomo.

kuba289 komentarzy: 216023.10.2013, 18:15

Będzie gdzieś można zobaczyć Arsenal U-19- Borussia u-19?

KingOfLoyal komentarzy: 12774 newsów: 123.10.2013, 18:09

AGERO!

Kysio2607 komentarzy: 1336023.10.2013, 18:09

A1886

A co to, United to potęga? Z taką grą jak dziś prezetują spokojnie można grać otwarty futbol.

ArseneAl komentarzy: 2341723.10.2013, 18:04

Na twitterze banujo za multi?

Niuchacz3 (zawieszony) komentarzy: 511623.10.2013, 18:00

@thide
Liczne prowokacje? Człowieku, podaj mi jeden post, w którym kogoś prowokuję, to mnie prowokują. Ja wyraziłem swoją opinie, mam do tego pełne prawo, wolność słowa. I nie kłócę się, tylko odpowiadam na zaczepki, taka moja nerwowa natura.

thide komentarzy: 32389 newsów: 185223.10.2013, 17:58

@Niuchacz, liczne prowokacje, nie potrafisz wyjść i skończyć, kłócisz się ile wlezie, a bana i tak nie dostaniesz :(.

wszedłem tu o 15 i już widziałem twoje komentarze. jest 18 i nadal coś piszesz.

Niuchacz3 (zawieszony) komentarzy: 511623.10.2013, 17:54

@thide
A tak po za tym, to poprosiłbym o jakąś szerszą wypowiedź. W czym przypominam Ci granovkę?

Niuchacz3 (zawieszony) komentarzy: 511623.10.2013, 17:53

@thide
Ale przynajmniej nie każę Ci oglądać Al Ahly-Zemelek. Jest progres.

Giroud
Pytanie też czy Ozil od początku czy z ławki by rozpoczął. Pamiętać trzeba, że Flamini ma 4 żółte kartki na koncie. Jak dostanie w sobotę to nie zagra z Chelsea i to chyba byłoby najlepsze wyjście. Szkoda jakby go nam zabrakło na LFC czy United. Na LFC może byśmy sobie poradzili jeszcze bez niego, bo Arteta-Ramsey by sobie poradzili, ale na United trzeba wyjść bardziej defensywnie.

shaq77 komentarzy: 30923.10.2013, 17:51

Niuchacz3;
polskie media ciagle zyja i patrza przez pryzmat jednostki- malysz/kubica itp
nie potrafia do swoich glow wbic ze pilka to gra zespolowa i zaden gracz nie moze byc wiekszy niz druzyna

thide komentarzy: 32389 newsów: 185223.10.2013, 17:51

Niuchacz=granvorka

Niuchacz3 (zawieszony) komentarzy: 511623.10.2013, 17:48

Nie można nikogo lekcaważyć. Mistrzostwo zdobywa się głównie, przez mecze z ogórkami.

Arsenal_1886 komentarzy: 1952123.10.2013, 17:47

Widzę, że za bardzo lekceważycie Crystal Palace. Może to jest najgorsza ekipa w Premier League, ale nie możemy. Na rotację będzie czas we wtorek przeciwko Chelsea. Jeśli mamy na CP dokonać rotacji to bardzo małej czyli maksymalnie 3 zmiany.
Dałbym od początku Flaminiego, Cazorlę i może Carla za Bakariego, bo ten ma sporo lat, a na boku obrony potrzeba świeżości. Oby Theo wrócił na rewanżowy mecz z BVB. Brakuje nam go.

LoveTheGunners komentarzy: 914023.10.2013, 17:47

o thide jestes, pw looknij ;D.

MajsterLM komentarzy: 124923.10.2013, 17:46

Nuchacz nie prowokuj ,nie przeczytałeś całego to sie nie wypowiadaj

Trequartista komentarzy: 536623.10.2013, 17:46

A23
Gnabry za kogo? Rosicky z Cazorla muszą się ograć po kontuzji, a Ozil lubi się fochać jak nie gra. Z obroną wszystko jedno, każdy powinien dać radę tym cieniasom.

Niuchacz3 (zawieszony) komentarzy: 511623.10.2013, 17:44

@Camilo
Nie, ale oglądam wywiady z nim, widzę jak zachowuje się na boisku.

thide komentarzy: 32389 newsów: 185223.10.2013, 17:44

kto w miarę ogarnia wietnamski i powie mi co mam kliknąć żeby zmienić język?

Arsenal23 komentarzy: 21312 newsów: 223.10.2013, 17:44

A ja bym na CP porotował, Jenkinson, Monreal, Vermaelen, Gnabry.

David Smith, kibic z ponad 50letnim stażem, został w pewien sposób nagrodzony za swoją lojalność.
Piękny gest!

MajsterLM komentarzy: 124923.10.2013, 17:43

Taki Krzynówek Kosowski czy nawet Olisadebe to potrafili swego czasu zostawić serce na boisku

Camillo144 komentarzy: 3356 newsów: 50323.10.2013, 17:43

Niuchacz3;
Skąd wiesz, ze jest nadętym bufonem ? Znasz go, rozmawiałeś z nim ?

Trequartista komentarzy: 536623.10.2013, 17:42

Flamini-Wilshere
Rosicky-Ozil-Cazorla
Giroud
Tak powinniśmy zagrać z CP. Arteta, Benio i Ramsey z ławki, bo chiałbym zobaczyć jak gra Jack na nominalnej pozycji a nie na skrzydle.

Niuchacz3 (zawieszony) komentarzy: 511623.10.2013, 17:41

"Szczerze mam to w du*ie czy Lewy strzeli 4 czy 8 w jednym meczu.Mnie tylko interesuje ile strzeli"

Ktoś tutaj przeczy sam sobie.

Arsenal23 komentarzy: 21312 newsów: 223.10.2013, 17:41

afcforever

Pobije, przecie nie będzie grał w Bayernie na zawsze

Niuchacz3 (zawieszony) komentarzy: 511623.10.2013, 17:40

@fabik
Bo w kółko jakiejś zaczepki szukasz, a skoro nie jesteś prowokatorem, to już nie wiem. Posty chcesz nabijać, przez jednozdaniowe wypowiedzi niewnoszące niczego do dyskusji?

Niuchacz3 (zawieszony) komentarzy: 511623.10.2013, 17:39

@Camillo
O tak, ale media, wywołuję we mnie niechęć do Borussi, anie do Lewego, który wywouje we mnie niechęć swoim zachowaniem.

MajsterLM komentarzy: 124923.10.2013, 17:38

Szczerze mam to w du*ie czy Lewy strzeli 4 czy 8 w jednym meczu.Mnie tylko interesuje ile strzeli i jak gra dla reprezentacji...a i ta zabawna wymówka że nie ma kto mu podawać. To ja sie pytam, czy my powołujemy piłkarzy z zagranicznych klubów czy z polskiej okręgówki ? :)

Sakahai komentarzy: 206023.10.2013, 17:38

Ian Holloway zwolniony ; )

fabik komentarzy: 2954 newsów: 2723.10.2013, 17:38

Niuchacz3, miałeś ze mną nie rozmawiać. Co mnie to że go nie lubisz.

klinka12 komentarzy: 4912 newsów: 123.10.2013, 17:37

Taak, pewnie. Kochajmy wszyscy Lewandowskiego, bo jest Polakiem. :)
Dołączam się do tych złych, którzy nie trawią naszego wspaniałego rodaka.

Kondziu10 komentarzy: 89123.10.2013, 17:36

Niuchacz3
Nie powiedziałem, że Sagna zagrał idealny występ, ale jeśli chodzi o ofensywę to zagrał powyżej normy. Zazwyczaj to gibbs robił przewagę z przodu, a w tym meczu było na odwrót.

A tak btw to nie uważacie, że powinniśmy zmienić formację? Imo warto spróbować takich jak 4-1-4-1 lub 3-5-2(3-6-1?), gdyż mamy zbyt dużo ofensywnie nastawionych pomocników.

Niuchacz3;
Głupotą jest również nie lubić kogoś przez media.

Niuchacz3 (zawieszony) komentarzy: 511623.10.2013, 17:35

@fabik
A powiedz, jaki sens ma nędzne prowokowanie, a później marudzenie, że tutaj wiecznie są kłótnie? Bullshit.
Nie lubię go i tyle. Dla mnie jest nadętym bufonem, co tylko potwierdził w meczu z Bayernem (To chyba był finał LM) jak komuś tam (chyba Boatengowi) przebiegł po nogach. I niech ktoś jeszcze powie, że to nie było celowo.