Niewykorzystane sytuacje się mszczą, Arsenal 1-2 BVB

Niewykorzystane sytuacje się mszczą, Arsenal 1-2 BVB 22.10.2013, 21:36, Sebastian Czarnecki 1590 komentarzy

Mimo że Kanonierzy byli stroną dominującą w spotkaniu z Borussią, to nie potrafili tego wykorzystać i w konsekwencji ulegli dortmundczykom na własnym stadionie 1:2. Nie był to mecz, który stał na wysokim poziomie, brakowało w nim widowiskowych akcji i kombinacyjnej gry, a przypominał on ciężką walkę w środku pola, o każdy centymetr boiska. Drużyna gości okazała się nie tylko mocniejsza psychicznie, ale także potrafiła wykorzystać wszystkie sytuacje, co pomogło im w wywiezieniu trzech punktów z trudnego terenu.

Arsenal: Szczęsny - Sagna, Mertesacker, Koscielny, Gibbs - Arteta, Ramsey (86. Bendtner) - Rosicky (89. Gnabry), Wilshere (58. Cazorla), Özil - Giroud

Borussia: Weidenfeller - Grosskreutz, Subotić, Hummels, Schmelzer - Bender, Sahin - Błaszczykowski (68. Aubameyang), Mchitarian (68. Hofmann), Reus (87. Papastatopulos) - Lewandowski

Wbrew oczekiwaniom kibiców, początek spotkania był bardzo niemrawy. Obie drużyny bały się odważniej zaatakować, a gra toczyła się głównie w środkowej części boiska. Warto jednak zauważyć, że to goście byli stroną dominującą; częściej byli przy piłce, podczas gdy Kanonierzy spokojnie pilnowali dostępu do swojej bramki, wyczekując okazji do kontrataków.

Pierwsza groźna akcja miała miejsce w 12. minucie. Marco Reus oddał mocny strzał z dystansu, jednak futbolówka minęła bramkę Wojciecha Szczęsnego.

Słaba gra Arsenalu zemściła się w 16. minucie. Aaron Ramsey stracił piłkę tuż przed własnym polem karnym, a w nim momentalnie znalazł się Robert Lewandowski, który odegrał do lepiej ustawionego Mchitariana. Ormianin oddał mocny strzał na krótki słupek, a zaskoczony Szczęsny w ogóle nie wiedział, co miał zrobić. 1-0 dla Borussii.

Stracony gol sprawił, że Kanonierzy wyszli z własnego pola karnego i zaczęli szukać okazji. W końcu zaczęli konstruować akcje i próbowali jak najszybciej doprowadzić do wyrównania.

W 22. minucie Olivier Giroud został sfaulowany kilkanaście centymetrów przed polem karnym, toteż sędzia podyktował rzut wolny z szesnastki, z ostrego kąta. Mesut Özil dośrodkował ze stałego fragmentu gry do Laurenta Koscielnego, ale jego strzał głową okazał się za mało precyzyjny.

Siedem minut później swoją sytuację miał Jack Wilshere, który otrzymał dobre podanie od Ramseya i wyszedł sam na sam z Weidenfellerem. Niemiecki bramkarz wyszedł jednak górą w tym pojedynku i sprytnie powstrzymał angielskiego pomocnika.

W 38. minucie Kanonierzy mieli fenomenalną okazję do wyrównania. Tomas Rosicky przejął piłkę w okolicach pola karnego i po przyjęciu jej klatką piersiową, oddał potężny strzał z woleja. Co prawda Weidenfeller nie zdołał sięgnąć futbolówki, ale w porę wybił ją z linii Mats Hummels.

Trud Arsenalu w końcu przyniósł upragnionego gola! Bacary Sagna dośrodkował w pole karne, a nieporozumienie Weidenfellera z Suboticiem i ogromny błąd obu panów wykorzystał Olivier Giroud, który wpakował piłkę do praktycznie pustej bramki!

Do końca pierwszej połowy nie ujrzeliśmy już żadnej bramki, Arsenal remisuje z Borussią 1:1.

Druga połowa zaczęła się dokładnie tak samo jak pierwsza - ospale. Żadna z drużyn nie próbowała podjąć rękawic i ruszyć do odważnego ataku, zupełnie jakby remis satysfakcjonował obie ekipy w tym meczu. Co jednak najważniejsze, sytuacja taka trwała przez ponad 15 minut.

W 58. minucie w miejsce Wilshere'a wszedł Santiago Cazorla i ta zmiana znacznie ożywiła poczynania Arsenalu. Już kilka chwil po swoim wejściu, groźnie dogrywał w stronę bramki Weidenfellera, ale niemiecki golkper pewnie przechwycił piłkę.

W 70. minucie znowu w natarciu obserwowaliśmy Santiego Cazorlę! Dobra i składna akcja Arsenalu zakończyła się strzałem Hiszpana z pierwszej piłki, który zakończył się na... poprzeczce. Weidenfeller mógł odetchnąć z ulgą, bo gdyby były gracz Malagi uderzył kilka centymetrów niżej, musiałby wyciągać futbolówkę z siatki.

Kilka minut później Cazorla znowu spróbował strzału zza pola karnego, ale tym razem trafił w jednego z obrońców Borussii Dortmund.

Mimo że Arsenal był stroną dominującą, to Borussia zdobyła bramkę. Szybka kontra zapoczątkowana dalekim wybiciem Grosskreutza zakończyła się mądrą akcją Reusa, dośrodkowaniem do Lewandowskiego i mocnym strzałem Polaka z pierwszej piłki. Szczęsny nie miał szans, 2-1 dla gości.

Do końca meczu wynik nie uległ już zmianie. Arsenal przegrał na własnym stadionie z Borussią i po trzech kolejkach ma tyle samo punktów co dortmundczycy i włoskie Napoli.

Borussia DortmundLiga MistrzówRaport pomeczowy autor: Sebastian Czarnecki źrodło: własne
Barney (zawieszony) komentarzy: 2102023.10.2013, 21:42

Qarol ja zaawsze robie te same bledy na dwoch kuponach Benfica (na jednym 1x),ale i tak to błąd taki byłem ich pewny.

LoveTheGunners komentarzy: 914023.10.2013, 21:41

ogląda ktoś MU? jak grają?

carlosV komentarzy: 8701 newsów: 123.10.2013, 21:40

A United ledwie 1-0 po samobóju na początku spotkania..oby wygrali, bo zawalą mi kupon wart 36zł!

Barney (zawieszony) komentarzy: 2102023.10.2013, 21:35

mi tylko Benfica brakuje na jednym kupinie z x czyli styknie remis.

MarcinMotyl komentarzy: 163723.10.2013, 21:33

Banfica mi sie tez dosyc pewna wydawala jeszzce u siebie a tu doopa :/

Ebułe druga asysta :)

veron komentarzy: 459523.10.2013, 21:32

No właśnie co z tą Benficą bo na nich postawiłem też :p

Barney (zawieszony) komentarzy: 2102023.10.2013, 21:32

Drogba strzela wiedzialem dobry kursik wszedl.

Barney (zawieszony) komentarzy: 2102023.10.2013, 21:31

oglada ktoś Benfice co oni odwalają?

kubanski komentarzy: 2392 newsów: 223.10.2013, 21:30

Ferguson jedzie wszystkich po kolei w tej swojej autobiografii, tymczasem tak się zastanawiam czy jest słowo o tym, dlaczego pozbył się z klubu takich talentów jak Pique czy Pogba.

mar12301 komentarzy: 2315723.10.2013, 21:24

liczyłem, że to Sociedad trochę namiesza w tej grupie, a okazuje się że grają kupę...

Qarol komentarzy: 1450223.10.2013, 21:23

@kubanski

Wczoraj dała ciała trochę, bo grupa się trafiła taka, że mogła sie pokusic o półfinał.

Z Serena to wiadomo, ze baty ; D

Verminator97 komentarzy: 1490023.10.2013, 21:22

kubanski > To było pewne :( Nie ma z nią po prostu szans...

mar12301 komentarzy: 2315723.10.2013, 21:22

IBRA :O

kubanski komentarzy: 2392 newsów: 223.10.2013, 21:21

Tymczasem Isia znowu po dupie dostaje od wielkiego, silnego murzyna.

Verminator97 komentarzy: 1490023.10.2013, 21:21

pumeks > Nic nie poradzisz :P Ja tam akurat Juve nie lubię i liczę, że Real wygra dość pewnie.

pumeks komentarzy: 2080823.10.2013, 21:20

a Ibra też dwa gole :P dla PSG

niski93 komentarzy: 581623.10.2013, 21:19

W Dortmundzie nie ma miejsca na porażkę i tym bardziej denerwuje mnie to, że przegraliśmy na Emirates... Ale cóż taki jest futbol.

kubanski komentarzy: 2392 newsów: 223.10.2013, 21:15

Zasłużony karny. Chiellini przesadza z tym pchaniem. I znowu jestem w dupie jesli chodzi o kasę :-/

Drzemor komentarzy: 93023.10.2013, 21:15

teżsię wkur... jak sagna zamulił i ta dostawnoga strzeliła gola no ale cóż, rozliczymy się na signal iduna ;)

lucasnoline komentarzy: 541623.10.2013, 21:15

Ronaldo 7 goli w 3 meczach.

mar12301 komentarzy: 2315723.10.2013, 21:14

LOL Karny ? :o

niski93 komentarzy: 581623.10.2013, 21:13

Wiem, że się pozbierają ale jak słyszę "Lewandowski", to mnie krew zalewa.

Drzemor komentarzy: 93023.10.2013, 21:13

@Camillo napisałem na santiago (czyt. nazwa stadionu) ;)

pajdek13 komentarzy: 150723.10.2013, 21:13

@niski93
Też mi ciężko, tak napompowałem balonik sam sobie, a teraz nie mogę przełknąć tej nieporadności szczególnie, Aaron jak w najgorszych chwilach. Ozil jedna akcja, Giroud biegał i walczył a w reprze też bardzo dużo grał. Nie wiem jak to nawet tłumaczyć. Bardzo słaby mecz dla oka i to najgorsze było.

mar12301 komentarzy: 2315723.10.2013, 21:12

niski93

jakoś lepiej, choć jeszcze trochę boli. Ucieszyłaby mnie trochę strata punktów United, ale nie sądzę żeby się to udało. ;p

Drzemor komentarzy: 93023.10.2013, 21:12

@niski93

gnębienie znajomych?
chłopie jedna jaskółka wiosny nie czyni, pozbierają się chłopaki ;)

Camillo144 komentarzy: 3356 newsów: 50323.10.2013, 21:12

Drzemor;
Jaki Santiago ?!

Qarol komentarzy: 1450223.10.2013, 21:12

A jakby tak podpierdzielić Rafaela Męczesterowi? To byloby fajne ; D

kubanski komentarzy: 2392 newsów: 223.10.2013, 21:10

No i zajebiiscie. Kasa, kasa, kasa dla mnie czeka :-)

niski93 komentarzy: 581623.10.2013, 21:10

Witam, zdążyliście ochłonąć, po wczorajszej porażce? Bo ja nie bardzo... :/

pajdek13 komentarzy: 150723.10.2013, 21:10

No i elegancko, akcji więcej niż u nas po 90 minutach :D
@afcforever
Znając Pirlo to w 90 minucie też będzie biegał i walczył ;)

pajdek13 komentarzy: 150723.10.2013, 21:02

Taki Pirlo może cisnąć co 3 dni i to w takim wieku, a u nas zajechana połowa składu.