Niewykorzystane sytuacje się mszczą, Arsenal 1-2 BVB

Niewykorzystane sytuacje się mszczą, Arsenal 1-2 BVB 22.10.2013, 21:36, Sebastian Czarnecki 1590 komentarzy

Mimo że Kanonierzy byli stroną dominującą w spotkaniu z Borussią, to nie potrafili tego wykorzystać i w konsekwencji ulegli dortmundczykom na własnym stadionie 1:2. Nie był to mecz, który stał na wysokim poziomie, brakowało w nim widowiskowych akcji i kombinacyjnej gry, a przypominał on ciężką walkę w środku pola, o każdy centymetr boiska. Drużyna gości okazała się nie tylko mocniejsza psychicznie, ale także potrafiła wykorzystać wszystkie sytuacje, co pomogło im w wywiezieniu trzech punktów z trudnego terenu.

Arsenal: Szczęsny - Sagna, Mertesacker, Koscielny, Gibbs - Arteta, Ramsey (86. Bendtner) - Rosicky (89. Gnabry), Wilshere (58. Cazorla), Özil - Giroud

Borussia: Weidenfeller - Grosskreutz, Subotić, Hummels, Schmelzer - Bender, Sahin - Błaszczykowski (68. Aubameyang), Mchitarian (68. Hofmann), Reus (87. Papastatopulos) - Lewandowski

Wbrew oczekiwaniom kibiców, początek spotkania był bardzo niemrawy. Obie drużyny bały się odważniej zaatakować, a gra toczyła się głównie w środkowej części boiska. Warto jednak zauważyć, że to goście byli stroną dominującą; częściej byli przy piłce, podczas gdy Kanonierzy spokojnie pilnowali dostępu do swojej bramki, wyczekując okazji do kontrataków.

Pierwsza groźna akcja miała miejsce w 12. minucie. Marco Reus oddał mocny strzał z dystansu, jednak futbolówka minęła bramkę Wojciecha Szczęsnego.

Słaba gra Arsenalu zemściła się w 16. minucie. Aaron Ramsey stracił piłkę tuż przed własnym polem karnym, a w nim momentalnie znalazł się Robert Lewandowski, który odegrał do lepiej ustawionego Mchitariana. Ormianin oddał mocny strzał na krótki słupek, a zaskoczony Szczęsny w ogóle nie wiedział, co miał zrobić. 1-0 dla Borussii.

Stracony gol sprawił, że Kanonierzy wyszli z własnego pola karnego i zaczęli szukać okazji. W końcu zaczęli konstruować akcje i próbowali jak najszybciej doprowadzić do wyrównania.

W 22. minucie Olivier Giroud został sfaulowany kilkanaście centymetrów przed polem karnym, toteż sędzia podyktował rzut wolny z szesnastki, z ostrego kąta. Mesut Özil dośrodkował ze stałego fragmentu gry do Laurenta Koscielnego, ale jego strzał głową okazał się za mało precyzyjny.

Siedem minut później swoją sytuację miał Jack Wilshere, który otrzymał dobre podanie od Ramseya i wyszedł sam na sam z Weidenfellerem. Niemiecki bramkarz wyszedł jednak górą w tym pojedynku i sprytnie powstrzymał angielskiego pomocnika.

W 38. minucie Kanonierzy mieli fenomenalną okazję do wyrównania. Tomas Rosicky przejął piłkę w okolicach pola karnego i po przyjęciu jej klatką piersiową, oddał potężny strzał z woleja. Co prawda Weidenfeller nie zdołał sięgnąć futbolówki, ale w porę wybił ją z linii Mats Hummels.

Trud Arsenalu w końcu przyniósł upragnionego gola! Bacary Sagna dośrodkował w pole karne, a nieporozumienie Weidenfellera z Suboticiem i ogromny błąd obu panów wykorzystał Olivier Giroud, który wpakował piłkę do praktycznie pustej bramki!

Do końca pierwszej połowy nie ujrzeliśmy już żadnej bramki, Arsenal remisuje z Borussią 1:1.

Druga połowa zaczęła się dokładnie tak samo jak pierwsza - ospale. Żadna z drużyn nie próbowała podjąć rękawic i ruszyć do odważnego ataku, zupełnie jakby remis satysfakcjonował obie ekipy w tym meczu. Co jednak najważniejsze, sytuacja taka trwała przez ponad 15 minut.

W 58. minucie w miejsce Wilshere'a wszedł Santiago Cazorla i ta zmiana znacznie ożywiła poczynania Arsenalu. Już kilka chwil po swoim wejściu, groźnie dogrywał w stronę bramki Weidenfellera, ale niemiecki golkper pewnie przechwycił piłkę.

W 70. minucie znowu w natarciu obserwowaliśmy Santiego Cazorlę! Dobra i składna akcja Arsenalu zakończyła się strzałem Hiszpana z pierwszej piłki, który zakończył się na... poprzeczce. Weidenfeller mógł odetchnąć z ulgą, bo gdyby były gracz Malagi uderzył kilka centymetrów niżej, musiałby wyciągać futbolówkę z siatki.

Kilka minut później Cazorla znowu spróbował strzału zza pola karnego, ale tym razem trafił w jednego z obrońców Borussii Dortmund.

Mimo że Arsenal był stroną dominującą, to Borussia zdobyła bramkę. Szybka kontra zapoczątkowana dalekim wybiciem Grosskreutza zakończyła się mądrą akcją Reusa, dośrodkowaniem do Lewandowskiego i mocnym strzałem Polaka z pierwszej piłki. Szczęsny nie miał szans, 2-1 dla gości.

Do końca meczu wynik nie uległ już zmianie. Arsenal przegrał na własnym stadionie z Borussią i po trzech kolejkach ma tyle samo punktów co dortmundczycy i włoskie Napoli.

Borussia DortmundLiga MistrzówRaport pomeczowy autor: Sebastian Czarnecki źrodło: własne
pajdek13 komentarzy: 150723.10.2013, 21:02

Taki Pirlo może cisnąć co 3 dni i to w takim wieku, a u nas zajechana połowa składu.

Ars3n komentarzy: 1235423.10.2013, 21:01

ja myslalem, ze to Arsenal z Realem gra >.

lucasnoline komentarzy: 541623.10.2013, 21:00

Illarramendi - taki beczny transfer, że hej.

matmal77 komentarzy: 69323.10.2013, 20:58

szkoda ze di maria nie przyszedl w pakiecie z ozilem. No ale i tak jest git :)

veron komentarzy: 459523.10.2013, 20:58

Chicharito jaki ściemniacz, nie dostał w twarz a trzymał się za nia jakby mu kwasem ją oblali :p

kuba289 komentarzy: 216023.10.2013, 20:56

ka2 Brawo jesteś sfycienscom.

kuba289 komentarzy: 216023.10.2013, 20:53

Może Ronaldo uratuję kolejkę w fcl

ArseneAl komentarzy: 2341723.10.2013, 20:51

No i git. Ronaldo na kapitanie punktuje.

Verminator97 komentarzy: 1490023.10.2013, 20:50

Ronaldo już na 1:0 :D

kuba289 komentarzy: 216023.10.2013, 20:50

Arsenal23 No mi tak fan Juve powiedział, więc myśle, że wiedział co mówi.

kubanski komentarzy: 2392 newsów: 223.10.2013, 20:49

@lucasonline

Raz tracisz a raz wygrywasz. Przynajmniej coś się dzieje :-) A to całe FPL to nuda. Żadnych wygranych...

Verminator97 komentarzy: 1490023.10.2013, 20:49

United już prowadzi 1-0 :/

Arsenal23 komentarzy: 21312 newsów: 223.10.2013, 20:49

kuba

No chyba że tak, w diamencie nawet nieźle to wygląda, ale na grafice widziałem coś innego

Arsenal23 komentarzy: 21312 newsów: 223.10.2013, 20:46

Słaby ten skład Juve, brak ofensywnego pomocnika, Tevez i Marchisio na skrzydle, klocowate boki obrony

Camillo144 komentarzy: 3356 newsów: 50323.10.2013, 20:44

carlosV;
Ile masz z tego do wyciągnięcia ?

A mi już wczoraj kupon zwaliło Porto.

Qarol komentarzy: 1450223.10.2013, 20:43

Ja tam oglądam MU z Sociedad. Jakos ten "hit" na Bernabeu do mnie nie trafia ; D

veron komentarzy: 459523.10.2013, 20:43

en.wikipedia.org/wiki/Youri_Tielemans

dzisiaj w 1 skladzie Anderlechtu przeciwko PSG, rocznik 1997 :D

lucasnoline komentarzy: 541623.10.2013, 20:43

@kubanski

Yhym, rzeczywiście trzeba być prawdziwym twardzielem, aby tracić co chwile tyle siana.

Qarol komentarzy: 1450223.10.2013, 20:42

@veron

Przy taśmie jest sens, bo nawet taki kurs podbije ogólny ; )

Qarol komentarzy: 1450223.10.2013, 20:40

Ja na dzisiaj zagralem PSG i Benfice. Na reszte albo maly kurs albo ciezko cos wyrokowac ; D

kubanski komentarzy: 2392 newsów: 223.10.2013, 20:40

@lucasnoline
FPL jest dla leszczy. Prawdziwi twardziele grają na kasę w zakłady piłkarskie.

veron komentarzy: 459523.10.2013, 20:40

carlosV>>
niższych kursów nie było? :D
Najbardziej mnie rozwalił mecz Olympiakos-Kreta, kurs 1.07 - jaki sens stawiać taki mecz? :D

kuba289 komentarzy: 216023.10.2013, 20:39

kubanski Nie wygrasz :D

Verminator97 komentarzy: 1490023.10.2013, 20:39

Ja chciałbym aby dzisiaj Real wysoko wygrał z Juve. Nie wiem czemu, ale nie przepadam za Starą Damą :P

kubanski komentarzy: 2392 newsów: 223.10.2013, 20:38

Re - Juve oczywiście :]

kubanski komentarzy: 2392 newsów: 223.10.2013, 20:37

Postawiłem na remis w Real - Bayern, oraz zwycięstwo Bayernu (formalność). 22.37 euro do zgarnięcia z 5.

kuba289 komentarzy: 216023.10.2013, 20:36

fcescf komentarzy: 255423.10.2013, 20:36